کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرزندان مجرد يا متاهل بالای 21 سال
ویدیو های زیر اطلاعات مفیدی در مورد قانون CSPA داره. در قسمت دوم به کیس گارسیا هم اشاره می کنه و اینکه چطور اداره مهاجرت بعد از اینکه Priority date اولیه گارسیا در گروه F4 را به او برگرداند به ناگهان 180 درجه تغییر عقیده داد

http://shusterman.com/childstatusprotect...ideo1.html

http://shusterman.com/childstatusprotect...ideo2.html

به جز دادگاه استیناف سانفرنسیسکو - دادگاه استیناف نیویورک هم در حال رسیدگی به همین قضیه است. لینک زیر گزارشی از دادگاه نیویورک است.
http://shusterman.com/cspa-oral-argument...rcuit.html
نقل قول:We eagerly await the scheduling of Oral Arguments in the nationwide class action lawsuit currently pending before U.S. of Appeals for the 9th Circuit
و همچنین:
http://www.usvisaandgreencard.com/2011/0...ments.html
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90 ، dreamer60 ، amir2640 ، bsbali ، پرنا رحمانی
(2011-05-27 ساعت 13:34)samba نوشته:  ویدیو های زیر اطلاعات مفیدی در مورد قانون CSPA داره. در قسمت دوم به کیس گارسیا هم اشاره می کنه و اینکه چطور اداره مهاجرت بعد از اینکه Priority date اولیه گارسیا در گروه F4 را به او برگرداند به ناگهان 180 درجه تغییر عقیده داد

http://shusterman.com/childstatusprotect...ideo1.html

http://shusterman.com/childstatusprotect...ideo2.html

به جز دادگاه استیناف سانفرنسیسکو - دادگاه استیناف نیویورک هم در حال رسیدگی به همین قضیه است. لینک زیر گزارشی از دادگاه نیویورک است.
http://shusterman.com/cspa-oral-argument...rcuit.html
نقل قول:We eagerly await the scheduling of Oral Arguments in the nationwide class action lawsuit currently pending before U.S. of Appeals for the 9th Circuit
و همچنین:
http://www.usvisaandgreencard.com/2011/0...ments.html

samba عزیز از اطلاعات خیلی مفید شما تشکر
یعنی امکان داره رای به نفع بچه های که قبل از 21 سال تو کتگوری F4 بودند بدهند؟اگر این اتفاق صورت بگیره که عالی میشه خیلی از دوستان از یک انتظار مجدد خلاص می شوند من هم امیدوارم که زودتر رای بدهند و مثبت باشهSmile
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90
(2011-05-31 ساعت 09:52)bsbali نوشته:  samba عزیز از اطلاعات خیلی مفید شما تشکر
یعنی امکان داره رای به نفع بچه های که قبل از 21 سال تو کتگوری F4 بودند بدهند؟اگر این اتفاق صورت بگیره که عالی میشه خیلی از دوستان از یک انتظار مجدد خلاص می شوند من هم امیدوارم که زودتر رای بدهند و مثبت باشهSmile

این قانون 6 آگوست 2002 تصویب شد اگر نامه اپرووتونو بعد از این تاریخ دریافت کرده باشین به قول ندا چرا که نه؟Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-06-01 ساعت 10:55)پرنا رحمانی نوشته:  این قانون 6 آگوست 2002 تصویب شد اگر نامه اپرووتونو بعد از این تاریخ دریافت کرده باشین به قول ندا چرا که نه؟Big Grin

بچه بالاخره ما نفهمیدم تصویب شده یا نه اگر شده لطفا یکی لینک را بذازه که من بخونم؟!!!
اگر شده باید وکیل بگیریم تا بتونیم از این قانون استفاده کرد یا خود ما هم می تونیم الان درخواست بدهیم؟با توجه با اینکه الان تو F2b هستم.
البته فکر کن بچه ها دارند به دو قانون مختلف اشاره می کنند که هر دو هم مربوط به قانون CSPA می شود.
باتشکز
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640
(2011-05-25 ساعت 15:43)bsbali نوشته:  سلام دوست عزیز
شما هم به همون قانونی که من بارها در پست های مختلف گفتم اشاره می کنید آیا متن این قانون داری برای من لینکشو بفرستی؟
به نظر شما با اینکه من از زمان مصاحبه مادرم گذشته باشه می تونم از این قانون استفاده کنم؟چون من مجدد درخواست هم فرستادم باز تو گروه F2b قرار گرفتم.اگر نامه ها هم گم شده باشه میشه از NVC مجدد تاریخ proitiy date و Approve را بگیرم تا ببینم مشمول میشم یا نه؟
به نظر دوستان وکیل بگیرم بهتر نیست؟

سلام همونطور که گفته شده این قانون در سال 6 آگوست 2002 تصویب شده توسط جرج w امضا شد اگر شما نامه اپروو بعد از این تاریخ دریافت کرده باشین طبق قانون که وجود داره والان میبینم که خودتم این محاسبه را پیدا کردین از cspa
خوب مشکل چیه دیگه اگر سنتون زیر 21 شد شما قانونی هستین برای اخذ ویزا ولی حتی اگر 21 سالو 1 روز هم بشه به شما ویزا تعلق نمیگیره به عبارتی سن شما غیر قانونی هست از هستی بانو این سایتو بگیرین من این سایتو دارم ولی اگر بخوام بهتون بدم باید لوگین بشین که اینم مشکلاتی داره علتشم نمیدونم من خودم به صورت مستقیم از هستی بانو گرفتم و میتونم مثال هایی که در این رابطه زده را براتون بفرستم در رابطه با سوالتون هم باید با وکیل مشورت کنید حتما به جایی میرسه به شرط اینکه عرض کردم تکرار میکنم دیگه نمی گم باید تاریخ اپرو بعداز این تاریخ باشد: 6 آگوست 2002
پاسخ
تشکر کنندگان: bsbali
(2011-06-01 ساعت 18:32)پرنا رحمانی نوشته:  سلام همونطور که گفته شده این قانون در سال 6 آگوست 2002 تصویب شده توسط جرج w امضا شد اگر شما نامه اپروو بعد از این تاریخ دریافت کرده باشین طبق قانون که وجود داره والان میبینم که خودتم این محاسبه را پیدا کردین از cspa
خوب مشکل چیه دیگه اگر سنتون زیر 21 شد شما قانونی هستین برای اخذ ویزا ولی حتی اگر 21 سالو 1 روز هم بشه به شما ویزا تعلق نمیگیره به عبارتی سن شما غیر قانونی هست از هستی بانو این سایتو بگیرین من این سایتو دارم ولی اگر بخوام بهتون بدم باید لوگین بشین که اینم مشکلاتی داره علتشم نمیدونم من خودم به صورت مستقیم از هستی بانو گرفتم و میتونم مثال هایی که در این رابطه زده را براتون بفرستم در رابطه با سوالتون هم باید با وکیل مشورت کنید حتما به جایی میرسه به شرط اینکه عرض کردم تکرار میکنم دیگه نمی گم باید تاریخ اپرو بعداز این تاریخ باشد: 6 آگوست 2002

متشكر از پاسخ شما
چرا نمي تونيد همين جا براي من لينكشو بذاريد. من كه فكر نمي كنم اشكالي داشته باشه گذاشتن لينك يك قانون تو مهاجرسرا!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-06-01 ساعت 18:59)bsbali نوشته:  متشكر از پاسخ شما
چرا نمي تونيد همين جا براي من لينكشو بذاريد. من كه فكر نمي كنم اشكالي داشته باشه گذاشتن لينك يك قانون تو مهاجرسرا!!!!!

http://www.visapro.com/Immigration-Artic...=1378&z=38
پاسخ
(2011-06-02 ساعت 18:44)پرنا رحمانی نوشته:  

بله این قانون تصویب شده چون پول صدور ویزا هم خواستن ولی اگر 2010 تاریخ مصاحبه میدادن بهتر بود چون برادر که 26 سالشه الان می تونست همراه ما بیاد فکر کنم به علت سنش که حتی با این محاسبه هم نیامد کامل زیر 21 بهش ویزا نمیدن ومنتقلش میکنند به f2b ... در مورد شما باید بگم که زمانی در گروه f4 بودین اونموقع این قانون نبود الان شما در گروه دیگه ای هستین من بعید میدونم که بخوان این قانونو برای امثالی مثل شما پیاده کنند چون نشدنیه دقت کن اگر این قانون بخواد برای شما وامثال شما که در گروه f2b هستین اجرا بشه اداره مهاجرت مجبوره روزی 20 هزار ویزا صادر کنه که براش غیر ممکنه بنابراین این قانون فقط برای بچه های گروه f4 میباشد شما باید برای قانون گارسیا امیدوار باشید که من خیلی به این قانون امیدوار هستم یا قانون اجرای ویزای V
ویزای وی یعنی شما میرید آمریکا و اونجا منتظر گرین کارتت میمونی این قانونو میخوان پیاده کنند به خاطر اینکه شکایت شده که چرا دولت امریکا کانون خانواده مهاجران را مختل میکنه بنابراین این ویزا را به فرزند بالای 21 میدن که با خانوادش باشه به شرط نداشتن گرین کارت

Example: A U.S. citizen filed an I-130 petition for her sister, which included her sister’s only daughter, in January 1999 and it was approved in July 1999, i.e., 7 months later. The visa became current on October 1, 2009. The daughter’s age on October 1, 2009 was 24. Let us now calculate the daughter’s age to find out if she qualifies for CSPA.

"Age of applicant when a visa number became available less Time the case was pending with the U.S. Citizenship Immigration Services"

Applicant’s age when the visa became current – 24 years
Time the petition was pending with USCIS – 7 months
Thus, it comes to 24 years less 7 months = 23 years 5 months

The daughter’s age is more than 21 years so she will not be able to get protection under CSPA.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، dreamer60 ، bsbali ، amir2640 ، Kaveh90 ، Siavash1986
(2011-06-02 ساعت 18:57)پرنا رحمانی نوشته:  
(2011-06-02 ساعت 18:44)پرنا رحمانی نوشته:  

بله این قانون تصویب شده چون پول صدور ویزا هم خواستن ولی اگر 2010 تاریخ مصاحبه میدادن بهتر بود چون برادر که 26 سالشه الان می تونست همراه ما بیاد فکر کنم به علت سنش که حتی با این محاسبه هم نیامد کامل زیر 21 بهش ویزا نمیدن ومنتقلش میکنند به f2b ... در مورد شما باید بگم که زمانی در گروه f4 بودین اونموقع این قانون نبود الان شما در گروه دیگه ای هستین من بعید میدونم که بخوان این قانونو برای امثالی مثل شما پیاده کنند چون نشدنیه دقت کن اگر این قانون بخواد برای شما وامثال شما که در گروه f2b هستین اجرا بشه اداره مهاجرت مجبوره روزی 20 هزار ویزا صادر کنه که براش غیر ممکنه بنابراین این قانون فقط برای بچه های گروه f4 میباشد شما باید برای قانون گارسیا امیدوار باشید که من خیلی به این قانون امیدوار هستم یا قانون اجرای ویزای V
ویزای وی یعنی شما میرید آمریکا و اونجا منتظر گرین کارتت میمونی این قانونو میخوان پیاده کنند به خاطر اینکه شکایت شده که چرا دولت امریکا کانون خانواده مهاجران را مختل میکنه بنابراین این ویزا را به فرزند بالای 21 میدن که با خانوادش باشه به شرط نداشتن گرین کارت

Example: A U.S. citizen filed an I-130 petition for her sister, which included her sister’s only daughter, in January 1999 and it was approved in July 1999, i.e., 7 months later. The visa became current on October 1, 2009. The daughter’s age on October 1, 2009 was 24. Let us now calculate the daughter’s age to find out if she qualifies for CSPA.

"Age of applicant when a visa number became available less Time the case was pending with the U.S. Citizenship Immigration Services"

Applicant’s age when the visa became current – 24 years
Time the petition was pending with USCIS – 7 months
Thus, it comes to 24 years less 7 months = 23 years 5 months

The daughter’s age is more than 21 years so she will not be able to get protection under CSPA.

سلام پرنا جان
از لينكي كه گذاشتي خيلي تشكر مي كنم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-05-24 ساعت 17:18)nargesi نوشته:  من می دونم که قبلا این کار انجام شده برا خانم گارسیا و حالا تعدادی دیگه اگه نگاه کنید می بینید پستا تاریخشون قدیمیه 2006 و 2007 . چیزی که الان هست اینجور نیست. از اون موقع تا حالا وکیلا دادگاه می رن که بتونن برا همه از این قاونون استفاده کنن اما فعلا جواب ندادن و هنوز مسائل قانونی داره . ما مسائل خانم گارسیا رو همون موقع خوندیم و حتی با وکیلشم تماس داشتیم. چیزی که الان هست اگه شما درخواست کنین فعلا تاریختون عوض نمی شه مگر اینکه یک مورد جدید بگین که تونسته باشن چون الان این کیس گارسیا رو اینقد همه وکیلا خبر دارن که اگه وکیلی دوباره انجام بده خب بقیه هم خبر دا می شن ، اون زمان چون جدید بود یه عده تونستن استفاده کنن.
من اینا رو برا این می گم چون پول وکیل گرونه هزینش برا همچین موردی بالاس و فعلا که جواب نداده (من خودم یه نمونش که وکیل داریم)
اگه وکیل هم می خواین بگیرین فعلا زیاد امیدوار نباشین که بتونه تاریخ تشکیل پروندتونو عوض کنه و برنامه هاتون رو این باشه که زود کارتون درست می شه. چون فعلا دادگاها نتیجه ندادن و هنوز قاضی نظرشو نگفته و تاریخ تشکیل پرونده همین تاریخ جدیده فعلا .بهرحال امیدوارم که زودتر نتیحه رو بگن ولی 4 5 سال فعلا همینه!
(مطالب این پست از صحبت وکیلا تو تلوزیون، وکیل خودم و وضعیت پرونده خودم بود مرجع اینترنتی نمی دونم)

منم موافق هستم با شما دوست عزیز کلا متاسفانه قانون گارسیا هیچ وقت تصویب نمیشه چون اگر بخواد همچین اتفاقی بیافته اداره مهاجرت روزی عرض کردم روزی مجبوره 20000 تا ویزا صادر کنه خوب این اصلا غیر ممکنه خود سازمان مهاجرت در امریکا به وکلا گفته من نمیتونم به هیچ وجه این قانونو اجرا کنم غیر ممکنه میدونید فقط چند هزار ویا شاید میلیون بچه های بالا 21 هیستن در تمام نقاط دنیا که خانوادشون مقیم آمریکان به اینا کی میخواد ویزا بده؟؟؟؟ پس قانون گارسیا را کلا فراموش کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90 ، samba
(2011-01-06 ساعت 08:20)hasti_banoo نوشته:  - فوریه 2005 توسط مادرم برام تقاضا داده شد. ایشون اون زمان هنوز گرین کارت داشتند.
- اوائل سال 2010 که ایشون سیتیزن شدند کیس من کارنت شد.
- اواخر سپتامبر 2010 برای مصاحبه به آنکارا رفتم و برگه آبی گرفتم.
- حدود 18 روز بعد کلیر شدم و ویزا رو دو روز بعد از مراجعه به سفارت + پاکت زرد رنگ مشهور به package رو دریافت کردم.
- اواخر دسامبر 2010 یعنی همون روزهای کریسمس به آمریکا اومدم.
- بعد از 10 روز گرین کارتم رو دریافت کردم
- منتظر سوشال سکیوریتی هستم که اونطور که از اداره مربوطه ، حضوری سوال کردم به طور خودکار بعد از حدود 2 تا 3 هفته خواهد رسید. یعنی یکی از همین روزها

کل پروسه از زمان تقاضا تا دریافت گرین کارت ، حدود 5 سال و 11 ماه شد

سلام خانوم هستی
شرایط من هم دقیقا مثل شماست با این تفاوت که من پسر هستم و سربازی س پ ا ه بودم .من و برادرم از طریق مادرمون در سال 2007 درخواست گرین کارت کردیم . و حامی مالی ما خواهرمون هست . مصاحبه ما در آنکارا و هر دو در سال 2011 بوده . برادرم 4 ماه از مصاحبش و من 1 ماه از مصاحبم گذشته 18 may . ولی نکته ای که ذهن منو مشغول کرده اینه که ما در کیس F2B بودیم و در برگه آبی اف بی آی چک اون بالا کیس مارو F24 نوشتن که توسط دو نفر مختلف هم نوشته شده . خواستم ببینم که برای افراد دیگه هم هیمنطوره یا نه ؟ مثلا برای شما هم روی برگه آبی
کیس رو همین نوشتن یا چیز دیگه ای نوشتن ؟ به نظر شما کار ما 6 ما بیشتر طول میکشه یا نه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-06-09 ساعت 15:00)jdku.ac نوشته:  
(2011-01-06 ساعت 08:20)hasti_banoo نوشته:  - فوریه 2005 توسط مادرم برام تقاضا داده شد. ایشون اون زمان هنوز گرین کارت داشتند.
- اوائل سال 2010 که ایشون سیتیزن شدند کیس من کارنت شد.
- اواخر سپتامبر 2010 برای مصاحبه به آنکارا رفتم و برگه آبی گرفتم.
- حدود 18 روز بعد کلیر شدم و ویزا رو دو روز بعد از مراجعه به سفارت + پاکت زرد رنگ مشهور به package رو دریافت کردم.
- اواخر دسامبر 2010 یعنی همون روزهای کریسمس به آمریکا اومدم.
- بعد از 10 روز گرین کارتم رو دریافت کردم
- منتظر سوشال سکیوریتی هستم که اونطور که از اداره مربوطه ، حضوری سوال کردم به طور خودکار بعد از حدود 2 تا 3 هفته خواهد رسید. یعنی یکی از همین روزها

کل پروسه از زمان تقاضا تا دریافت گرین کارت ، حدود 5 سال و 11 ماه شد

سلام خانوم هستی
شرایط من هم دقیقا مثل شماست با این تفاوت که من پسر هستم و سربازی س پ ا ه بودم .من و برادرم از طریق مادرمون در سال 2007 درخواست گرین کارت کردیم . و حامی مالی ما خواهرمون هست . مصاحبه ما در آنکارا و هر دو در سال 2011 بوده . برادرم 4 ماه از مصاحبش و من 1 ماه از مصاحبم گذشته 18 may . ولی نکته ای که ذهن منو مشغول کرده اینه که ما در کیس F2B بودیم و در برگه آبی اف بی آی چک اون بالا کیس مارو F24 نوشتن که توسط دو نفر مختلف هم نوشته شده . خواستم ببینم که برای افراد دیگه هم هیمنطوره یا نه ؟ مثلا برای شما هم روی برگه آبی
کیس رو همین نوشتن یا چیز دیگه ای نوشتن ؟ به نظر شما کار ما 6 ما بیشتر طول میکشه یا نه ؟

سلام دوست عزيز
در مورد F24 دقيق نمي دونم شايد كد خاصي باشه كه دليل چك را مشخص مي كنه يعني مثلا شما بايد در چه قسمتي پروندتون چك بشه.شايد دوستان اطلاعات بيشتري داشته باشند در اختيار شما بذارند.
يك سوال هم من از شما داشتم شما الان مادرتون گرين مارت دارند كارنت شده ايد يا سيتيزن هستند؟!
باتشكر
پاسخ
تشکر کنندگان:
[quote='samba' pid='112973' dateline='1307767276']
طبق یک خبر غیر موثق دادگاه استیناف سانفرانسیسکو برای 15 ژولای به مسئله قانون CSPA (مشابه مسئله گارسیا) رسیدگی خواهد کرد.
منبع خبر:
http://www.expatsvoice.org/forum/showthr...post100506
برنامه کاری دادگاه:
http://www.ca9.uscourts.gov/datastore/ca...a07_11.pdf
[/quo

Samba از خبر خوب شما تشكر
اميدوارم دادگاه راي كه مي دهد به نفع همه بچه هاي بالاي 21 مجرد باشه كه واقعا مورد ستم قرار گرفتند چون هم 12 سال با مادر و پدر تو نوبت بودند حالا هم خودشون بايد 5-6 سال ديگه نوبت صبر كنند.
پاسخ
(2011-06-11 ساعت 11:05)samba نوشته:  
(2011-06-11 ساعت 10:41)bsbali نوشته:  [quote='samba' pid='112973' dateline='1307767276']
طبق یک خبر غیر موثق دادگاه استیناف سانفرانسیسکو برای 15 ژولای به مسئله قانون CSPA (مشابه مسئله گارسیا) رسیدگی خواهد کرد.
منبع خبر:
http://www.expatsvoice.org/forum/showthr...post100506
برنامه کاری دادگاه:
http://www.ca9.uscourts.gov/datastore/ca...a07_11.pdf
[/quo

Samba از خبر خوب شما تشكر
اميدوارم دادگاه راي كه مي دهد به نفع همه بچه هاي بالاي 21 مجرد باشه كه واقعا مورد ستم قرار گرفتند چون هم 12 سال با مادر و پدر تو نوبت بودند حالا هم خودشون بايد 5-6 سال ديگه نوبت صبر كنند.
علاوه بر این حق ازدواج کردن هم ندارند چون اگر ازدواج کنند کیس به طور کلی باطل میشه Big Grin

گفتي Samba جان من چند نفر مي شناسم به خاطر اين قضيه هنوز ازدواج نكردن با اينكه نامزد هستند براي آنها كه سن بالاست خيلي ستمه واقعاSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640
(2011-06-09 ساعت 18:41)frozen mind نوشته:  
(2011-06-09 ساعت 15:00)jdku.ac نوشته:  سلام خانوم هستی
... ما در کیس F2B بودیم و در برگه آبی اف بی آی چک اون بالا کیس مارو F24 نوشتن ...

شما مطمئنين كه F24 نوشتن، نه F2A ؟!! Smile
آخه چيزي به نام كتگوري F24 نداريم!

بله کاملا مطئنم که روی اف بی ای چک من نوشته شده F24 . همون طور که گفتم من و برادرم به فاصله 3 ماه مصاحبه دادیم و با دو خط مختلف برامون همینو نوشتن . که یکی از خطها خیلی خوش خط و مرتب هم نوشته .نمیدونم شاید هم به قول شما F2A باشه . ولی ما هر دو بالای 21 هستیم این امکان هست که کیس ما از F2B تغییر کنه به F2A ؟ با اینکه اصلا شبیه A نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان