کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمریکا
این تاپیک رو ایجاد کردم برای همه بچه های بخش مهاجرت خانوادگی که ویزاشون گرفته شده و حالا در پی اماده سازی مقدمات سفر هستند تا تجربیاتشون درمورد کارهای لازم پیش از اولین سفر به اینجا منتقل کنند
اولین ارسال رو خودم مینویسم .اولین و مهمترین کار ایجاد یک حساب بانکی در آمریکا میباشد که بتوانید پول های خود را به راحتی به انجا منتقل کنید ولی از انجایی که هنوز امکان اینکار برای ما که وارد آمریکا نشده ایم نیست پس بهترین کار ارسال پول به حساب بانکی petitionerدر امریکاست برای اینکار طبق تحقیقات قبلی من مطمئن ترین صرافی ها متعلق به بانکهای پارسیان و سامان میباشد که به زودی به انها مراجعه میکنم و سایر اطلاعات لازم در مورد میزان کارمزد و زمان مورد نیاز برای اتنقال پول را در اینجا خواهم نوشت و البته این نکته را هم اضافه کنم که تمامی اینها به این علت است که انتقال بیش از 10000$پول به صورت نقدی به امریکا با مشکلات خاصی همراه خواهد بود.
پاسخ
متاسفانه به علت نوسانات شدید بهای ارز در روزهای اخیر هنوز موفق به ارسال پول نشده ام ولی کارمزد صرافی پارسیان برای مبالغ بالای 10000$ حود02% میباشد و حداکثر زمان ارسال پول طی72ساعت است برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید به این لینک http://banki.ir/parsian/48-buysellarz-parsian مراجعه کنید.در ضمن توصیه میکنم قبل از رفتن که هنوز وقت اضافی دارید ایین نامه رانندگی (DRIVER'S MANUAL)ایالت مورد نظر خودرا مطالعه نمایید.برای اینکار کافیست اسم ایالت به اضافه عبارت DRIVERS'S MANUALرا GOOLEنمایید سپس فایل PDF موجود را دانلود و مطالعه کنید.
پاسخ
امروز من از یکی از شرکت هایی که در نظر داشتم از انها حق امتیاز(franchise) بگیرم EMAILدریافت کردم که طی ان شرایط اعطای امتیاز عنوان شده بود.1-قیمت حق امتیاز که بسته به مکان های مختلف متفاوت است به عنوان مثال اگر شما میخواهید یک شعبه STARBUCKS احداث نمایید بسته به LOCATION میتواند بین 150000$تا600000$ متفاوت باشد.2-مهمترین چیز یعنی داشتن سابقه حداقل 5سال BUSINESSدر امریکا
بنابراین به شما توصیه میکنم اگر تمایل به داشتن یک BUSINESSدر امریکا دارید به محض ورود به خاک امریکا از یک شغل کوچک شروع کنید بدون توجه به میزان سود دهی ان.ممکن است که کرایه کردن یک RETAIL SHOPکوچک درامد خالصی معادل دستمزد یک کارگر داشته باشد و تمام وقت شما را اشغال نماید ولی در عوض به یک RESUME معتبر برای شما تبدیل خواهد گشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Hossein81 ، kianoush ، frozen mind ، OverLord ، SAEED 60 ، saied-k ، safajoo ، msar ، محمدتقی پور
امروز متوجه شدم که تقریبا در تمامی ایالت های آمریکا میتوانید با گواهینامه بین المللی تا مدت یکماه رانندگی کنید به شرط انکه پاسپورت خود را نیز همراه داشته باشید.از آنجایی که اخذ گواهینامه حداقل تا 2هفته پس از ورود به خاک امریکا میسر نمی باشد پس توصیه میکنم قبل از رفتن به USAگواهینامه بین المللی را در ایران تهیه کنید.برای اینکار به كانون جهانگردي و اتومبيلراني مراجعه نمایید.مدارک لازم 2قطعه عکس4*3 و کپی پاسپورت و اصل گواهینامه که کل پروسه طی حداکثر 1ساعت و با هزینه 30000تومان امکان پذیر است.جهت اطلاعات بیشتر به این لینک http://www.govahiname.ir/3783/index.php?Page=frontpage مراجعه نمایید.
پاسخ
سلام
من با پرداخت 200000تومان گواهینامه بین المللی 20 ساله گرفتم که در خارج از ایران صادر میشه و دقیقا مثل گواهینامه های صادر شده در امریکا هستش.باهاش در دوبی و ترکیه و یونان و مالزی رانندگی کردم و پلیسشون قبول داشت.میتونین اقدام کنین
پاسخ
تشکر کنندگان: shaan ، OverLord ، frozen mind ، SAEED 60 ، godot ، ginjer ، msar ، محمدتقی پور
متاسفانه وضعیت دلار به حالت بحرانی رسیده است.علیرغم اعلام نرخ 1075 تومان از سوی بانک مرکزی نرخ واقعی دلار در بازار بین 1100تومان تا 1110 تومان متغییر است چرا که ارز 1075تومانی تنها به میزان محدود و با کارت ملی به هر نفر 2000$داده میشود آنهم در صورتی که حوصله انتظار در صفهای طولانی مقابل صرافی ها را داشته باشید.ارز حواله ای به USAهم با نرخ ناقابل 1180تومان!!!موجود است.
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، frozen mind ، megaholding ، msar
(2010-10-06 ساعت 02:07)sasan ranjbar نوشته:  سلام
من با پرداخت 200000تومان گواهینامه بین المللی 20 ساله گرفتم که در خارج از ایران صادر میشه و دقیقا مثل گواهینامه های صادر شده در امریکا هستش.باهاش در دوبی و ترکیه و یونان و مالزی رانندگی کردم و پلیسشون قبول داشت.میتونین اقدام کنین

البته برای امریکا هیچ فرقی نمیکنه که گواهینامه یکساله یا بیست ساله باشه.در نهایت شما حداکثر یکماه از تاریخ ورودتون میتونید ازش استفاده کنید.در خیلی از کشور هایی که نام بردید من بدون گواهینامه رانندگی کردم و مشکلی هم نداشتم فقط دوبار جریمه شدم!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، megaholding ، safajoo ، ginjer ، msar ، lighthouse
پیشنهاد شخصی من برای خرید اولین اتومبیل پس از ورود به امریکا یکی از دو گزینه زیر است:
1-HONDA CIVIC- 2 TOYOTA COROLLA
بنا به دلایل زیر:
1-با دوام بودن به همین لحاظ بین تعمیر کاران امریکایی این دو خودرو بسیار منفور میباشند
2-پایین بودن هزینه های نگهداری و فراوانی قطعات
3-مصرف بسیار کم
4-افت بسیار کم قیمت در مدلهای دست دوم لذا هنگام فروش کمترین ضرر را خواهید نمود اگر کمی بررسی نمایید حتی مدلهای دست دوم 3یا4ساله این دو خودرو قیمتی حدود 10000دلار دارند که اثباتی بر پرطرفدار بودن آنها میباشد.
برای پیدا کردن بهترین خودروی مورد نظرتان و همچنین چک نمودن VINخودرو میتوانید از سایت زیر استفاده نمایید

http://sellmycar.com/
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، hamed_gh ، babakped ، megaholding ، Hossein81 ، بنيتا ، SAEED 60 ، OverLord ، safajoo ، amir2640 ، msar
طی هفته گذشته تفاوت ارز حواله ای به اسکناس پایین آمد و به حدود 1130تومان رسید.اگرچه این رقم نسبت به یکماه گذشته هنوز بالاست(قبلا این تفات به ازای هردلار تنها 20تومان بود ولی حالا50تومان) ولی شاید زمان مناسبی برای ارسال پول باشد.هنگام ارسال سعی کنید این کار را از طریق صرافی های معتبر انجام دهید وحتما SWIFT COCDEدقیق حساب شخصی را که پول را به حساب او در امریکا واریز مینمایید در مندرجات حواله ذکر نمایید.
پاسخ
تشکر کنندگان: megaholding ، safajoo ، msar
بالاخره امروز اولین حواله ارسالی من به امریکا رسید.لازم است نکات زیر را به شما یاد آوری کنم.1-از ارسال پول به حسابهای بانکیchaseخودداری نمایید چرا که در50%موارد برگشت میخورد.
2-بهترین بانک برای گزینه ارسال bank of americaمیباشد.
3-هنگام ارسال حواله به مشخصات دقیق زیر نیاز دارید:نام و ادرس شخص پذیرنده و شماره حساب بانکی وی.swift code.rotating codeادرس و نام شعبه مورد نظر.کپی پاسپورت آمریکایی شخص پذیرنده.کارت ملی خودتان و تلفن تماس هردوطرف.در ضمن مدت ارسال حواله برای امریکا در حال حاضر به 3هفته افزایش یافته است.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، megaholding ، Hossein81 ، بنيتا ، hamed_gh ، safajoo ، msar ، lighthouse
(2010-10-24 ساعت 17:53)shaan نوشته:  بالاخره امروز اولین حواله ارسالی من به امریکا رسید.لازم است نکات زیر را به شما یاد آوری کنم.1-از ارسال پول به حسابهای بانکیchaseخودداری نمایید چرا که در50%موارد برگشت میخورد.
3-هنگام ارسال حواله به مشخصات دقیق زیر نیاز دارید:نام و ادرس شخص پذیرنده و شماره حساب بانکی وی.swift code.rotating codeادرس و نام شعبه مورد نظر.کپی پاسپورت آمریکایی شخص پذیرنده.کارت ملی خودتان و تلفن تماس هردوطرف.در ضمن مدت ارسال حواله برای امریکا در حال حاضر به 3هفته افزایش یافته است.

دوست عزیز
من حساب در chase دارم و تا به حال حدودا" 5 بار به حسابم پول حواله شده و آخرین بار هم هفته پیش بود که 4 روز طول کشید. تا به حال بیش از هفته هم طول نکشیده.
اینطور که من پرسیدم عوامل دیگری باعث دیر رسیدن حواله میشن که اولی خود صرافی و دومی روش ارسال (کشور واسطه) هستند.
شماره کیس: 2010AS5000
تاریخ دریافت نامه قبولی: May/2009
کنسولگری : Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 2nd June/2009
تاریخ کارنت شدن کیس: sep/2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 1st oct
تاریخ مصاحبه: 21Oct 2009
تاریخ دریافت کلیرنس:6Nov , 2009
تاریخ دریافت ویزا: 14Nov , 2009
ورود به آمریکا: 14feb , 2010
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، megaholding ، pashaneco ، Hossein81 ، shaan ، hamed_gh ، mahdicivil ، safajoo ، msar
(2010-10-25 ساعت 00:01)babakped نوشته:  
(2010-10-24 ساعت 17:53)shaan نوشته:  بالاخره امروز اولین حواله ارسالی من به امریکا رسید.لازم است نکات زیر را به شما یاد آوری کنم.1-از ارسال پول به حسابهای بانکیchaseخودداری نمایید چرا که در50%موارد برگشت میخورد.

دوست عزیز
من حساب در chase دارم و تا به حال حدودا" 5 بار به حسابم پول حواله شده و آخرین بار هم هفته پیش بود که 4 روز طول کشید. تا به حال بیش از هفته هم طول نکشیده.
اینطور که من پرسیدم عوامل دیگری باعث دیر رسیدن حواله میشن که اولی خود صرافی و دومی روش ارسال (کشور واسطه) هستند.

مبحث خوبی باز شده. میشه لطفا بیشتر از جزئیات این کار بگید؟
مبلغی که صراف ها دریافت میکنند و اینکه از طریق صرافی بانک ها اقدام کنیم و یا نه .
آب در کوزه و ما تشنه لبان میگردیم
یار در خانه و ما گرد جهان میگردیم
پاسخ
تشکر کنندگان: safajoo ، msar
(2010-10-25 ساعت 01:49)pashaneco نوشته:  
(2010-10-25 ساعت 00:01)babakped نوشته:  

دوست عزیز

مبحث خوبی باز شده. میشه لطفا بیشتر از جزئیات این کار بگید؟
مبلغی که صراف ها دریافت میکنند و اینکه از طریق صرافی بانک ها اقدام کنیم و یا نه .
همان طوری که احتمالا اطلاع دارید ارز حواله ای به مدت 25 روز از طرف بانکهای دوبی بسته بود و اخیرا باز شده است.که این منجر به افزایش نرخ حواله برای آمریکا حتی تا سقف1180 تومان نیز شده بود.برگشت حواله از طرف بانک chaseموردی است که در یک ماه اخیر وبه علت افزایش تحریم های بانکی صورت گرفته و البته نه در همه موارد بلکه بین30%تا50% موارد ارسالی.
در ضمن به علت همین مشکلات بانکی زمان ارسال حواله از یک هفته تا حدود 3هفته در مواردی اتفاق افتاده است.تمامی این اطلاعات را از طرف صرافی بانک پارسیان اینجا نوشتم.در ضمن کارمزد ارسال حواله برای مبالغ بالای 5000دلار 50 دلار میباشد.

پاسخ
تشکر کنندگان: hamed_gh ، msar
بابت اطلاعات خوبی که دادید بسیار متشکرم.
آب در کوزه و ما تشنه لبان میگردیم
یار در خانه و ما گرد جهان میگردیم
پاسخ
تشکر کنندگان: shaan ، msar
من چند روز پیش بلیطم را از KLMخریداری کردم.میتوانید بلیط را به صورت ONLINE رزرو کرده و سپس حداکثر ظرف 48ساعت در دفتر مرکزی KLMپرداخت نمایید.مزایای اینکار عبارت است از:1-دفتر مرکزی بلیط را به قیمت ارز دولتی با شما حساب میکند 2-میتوانید در هنگام رزرو ONLINEشماره صندلیتان را شخصا انتخاب نمایید 3-30ساعت قبل از پرواز میتوانید ONLINE CHECKING نموده سپس BOARDING PASSخودرا از طریق اینترنت دریافت و پرینت نمایید و زمان معطلی شما برای انجام این امور در فرودگاه به صفر خواهد رسید 4-بهای بلیط در دفتر مرکزی برای تمای روزها حتی روزهای آخر دسامبر و یا اوایل ژانویه یکسان میباشد.خرید از دفتر مرکزی نسبت به آژانسهای متفرقه حداقل200$ به نفع شما خواهد بود.
ادرس و تلفن دفتر مرکزی به شرح زیر است:
Valie Asr Avenue , Sayeh str. nr.1Sayeh Bldg., 2nd fl. Tehran, Iran
(0) 212 204 4757
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان