کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نرم افزارهای مورد نیاز رشته من در آمریکا
این تاپیک را درست کردم تا نظرات و تجربه ها و اطلاعات خودمون رو در مورد نرم افزارهایی که در هر رشته ای در آمریکا مورد استفاده است به اشتراک بگذاریم. تا قبل از رفتن بتوانیم حداقل کتابهای راهنمای فارسی این نرم افزارها و همچنین خود نرم افزارها را از ایران تهیه کنیم و برای کار آماده بشویم. تجربه شخصی من این است که مهارت در بکار بردن نرم افزار های مرتبط و متنوع نکته قوت بسیار بزرگی است و می تواند تنها مورد برتری ما از رقیبان شغلیمان باشد و یا تنها دلیلی باشد که از نظر مدیرانمان ماندن ما در آن شرکت یا موسسه بهتر از نماندمان به نظر بیاید.
به عنوان اولین پیشنهاد: آشنایی با مجموعه آفیس شامل
word برای تهیه گزارش های کاری و گزارش های روزانه
powerpoint برای تهیه فایلهای ارائه گزارش و ارائه های دیگر
publisher برای تهیه پوستر و این جور چیزها که به راحتی می تواند جای فتوشاپ را بگیرد
excel برای تهیه فایلهای مقایسه آماری- من شخصا برای گزارش روزانه هم از اکسل استفاده می کنم و میتوانم گزارش ماهانه و فصلی و سالانه از آن استخراج کنم
visio من برای استفاده از آیکونها از این نرم افزار استفاده می کنم و ادامه کار را در پاورپوینت و ورد و پابلیشر انجام می دهم.
این نرم افزارها را من فکر می کنم باید مسلط باشیم. و هنگام رفتن برای مصاحبه کاری نمونه کار برای هر کدام داشته باشیم.
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

پاسخ
تشکر کنندگان: Linspire ، OverLord ، oxin ، Classic ، lorecance ، Aries_son ، taherifar ، r.bazargan
برای مهندسی عمران
نرم افزارهایی که در ایران استفاده می شه:
sap برای محاسبه ساختمان
ETABS برای محاسبه سازه
SAFE برای محاسبه پی
چون بنده سالهاست که کار محاسبه نکرده ام بیشتر از این نمی دانم لطفا دوستان عمرانی و سازه ای کمک کنند.

برای مهندسی ترافیک و حمل و نقل و مهندسی راه
در ایران برای شبیه سازی ترافیکی از corsim و AimSun و Synchro استفاده می کنند
اما امروز در اینجا خوندم که از Bentley GEOPAK Civil Engineering Suite و Bentley Microstation و Trafficware SimTraffic استفده می کنند و من اصلا اسم دو تای اولی را نشنیده ام.
همچنین برای عمران و حمل و نقل و ترافیک و راه و معماری و مکانیک و . . . ورژن های مختلف AutoCad بسیار بدرد بخور هستند.
خود من دوستی داشتم که همرشته من بود و الان کانادا هستند. یک بار به من ایمیل زد که تو می دونی AutoDesk Land چی هستش؟ انگار دیروزش یک فرم کار پر کرده بود و فرداش برای مصاحبه دعوت کرده بودند و فقط ازش می خواستند که Land که یکی از ورژن های AuotCad برای راه و ترابری هست بلد باشه و دوستم از من میخواست که من یک کتاب آموزش Land به زبان فارسی براش بفرستم.

پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، oxin ، maaref ، Classic ، taherifar
نرم افزار های رشته کامپیوتربسته به موقعیت شغلی فرق می کنه اما
برنامه نویسی:

جاوا اسکریپت
C#
C++
AWK
اسمبلی
پاور بیلدر
پایتون
پرل
پرولوگ
TCL
جاوا
روبی
پاسکال
PHP
دلفی
هاسکل
زبان برنامه نویسی C
ML
سیمولا
فرترن
لیسپ
این زیان ها به چند گروه تقسیم میشن
ویژوال و غیر ویژوال

Application - WEB
windows - linux

بانک های اطلاعاتی که در هر کدام امکانات خودش رو داره اما اساس کار تو همه شون یکی هست و مهمترینش
SQL SERVER
Oracel
که اینها جنبه موتور بانک رو دارن و طراحیش به طور کل ساختارش فرق می کنه و با رعایت یکسری قواعد انجام میشه
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، OverLord ، یاشار و ماری ، oxin ، maaref ، Classic ، lorecance ، mary200 ، hamedrouhi ، taherifar
این سایت بسیار بسیار مفید رو بخاطر بسپارید:
http://online.onetcenter.org/find/family
با یک کلیک، اطلاعات بسیار زیاد و مفیدی در مورد کارتون پیدا می کنید.
با انتخاب شغلتون، در صفحه ای که مربوط به این رشته است در قسمت tools & technology در مورد نرم افزارهای مورد نیازتون اطلاعات پیدا کنید
و در قسمت های دیگر مهارتها و وظایف و همچنین میزان در آمد و نرخ پیشرفت کار و سطح تحصیلات را ببینید.

پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، oxin ، javidk ، Hossein81 ، Classic ، میناسیان ، star4631 ، Aries_son ، a.rahaa ، mahssa ، taherifar
دوستان، کار و تخصص من Edit فیلم هستش.
کسی می دونه اونجا با چه نرم افزاری کار می کنند؟
هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

پاسخ
تشکر کنندگان: Classic ، taherifar
(2011-01-29 ساعت 09:55)javidk نوشته:  دوستان، کار و تخصص من Edit فیلم هستش.
کسی می دونه اونجا با چه نرم افزاری کار می کنند؟

سلام

شما باید خودت ببینی پیشرفته ترین برنامه کدوم هستش بعد بتونی اون برنامه رو خدت خوب یاد بگیری / معمولا اونا فکر نکنم برنامه خاصی رو در نظر داشته باشن / شما میتونی استعداد و توانایی های خودتو بالا ببری تو یکی از این برنامه ها

مثلا برنامه پریمییر / نسخه های جدیدی از این برنامه هستش که به نظرم خیلی فوق العاده هستش و در خیلی جاها هم به خوبی جواب میدی / اگه تو همین سطح هم به خوبی توانایی داشته باشی فکر کنم کافی باشه
Tampa.Floorida.Usa
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، taherifar
سلام
لطفا نرم افزار رشته مکانیک طراحی کاربردی و بیشتر در زمینه صنعت خودرو و جامدات و هوافضا در امریکا بیشتر مورد استفاده قرار میگیره؟
شماره كيس: 6057
تاریخ رویت قبولی:۲۰۱۵'may 05
کنسولگري ankara
تعداد افراد منظور در کیس: 2
ارسال فرمهای سری اول : 2015-jun-30
کارنت شدن کیس:
مصاحبه:4May
دریافت کلیرنس:4May
دریافت ویزا:يك ضرب6May
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
جمع تقریبی هزینه‌ها: تا اين لحظه ١١ ميليون
مقصد: تا اين لحظه هدف North Carolina
خدايا به اميد خودت،نه بنده هاي بي خودت☺️
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام،من برنده ٢٠١٦ هستم،ميخواستم اگه ميشه راهنماييم كنيد
ليسانس مهندسي صنايع از دانشگاه غير انتفاعي،دانشجو ترم دو ارشد صنايع-سيستم هاي اقتصادي اجتماعي از دانشگاه ازاد هستم و اگه خدا بخواد قبل رفتن به امريكا درسم تموم ميشه و سنم ٢٣ سال و خانه دار،بدون هيچ گونه تجربه كاري و هيچ نرم افزاري بلد نيستم،با ايويوز و مي ني تب تقريبأ فقط آشنام،
ميخوام راهنماييم كنيين الان كه يه بازه زماني يك تا دوساله وقت دارم چه چيزهايي ياد بگيرم برام خوبه،چه شغل مرتبط چه غير مرتبط،ميخوام حتمأ كار كنم،اگه ايران ميموندم ترجيح ميدادم خونه دار باشم ولي در امريكا ميخوام مثل همسرم حتمأ شاغل باشم و تنهايي رو حس نكنم،
با توجه به اينكه به درس سيستم دايناميك و تصميم گيري هم علاقه مندم،تو اين زمينه ها چه نرم افزار و دوره هاي اموزشي ميتونه كمك كنه؟
و اينكه اصلأ به شغلايي ميشه فكر كرد؟
شماره كيس: 6057
تاریخ رویت قبولی:۲۰۱۵'may 05
کنسولگري ankara
تعداد افراد منظور در کیس: 2
ارسال فرمهای سری اول : 2015-jun-30
کارنت شدن کیس:
مصاحبه:4May
دریافت کلیرنس:4May
دریافت ویزا:يك ضرب6May
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت: