کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دانشکده پزشکی ویل کرنل قطر
با سلام به دوستان عزیز

می خواستم بدونم کسی درباره دانشکده پزشکی ویل کرنل قطر چیزی می دونه؟Sad
We Can Change Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
دانشگاه خوبیه!
برا ی چه مقطعی میخواید اقدام کنید؟
پاسخ
دانشگاه خوبی هست ولی شهریه و هزینه اقامت تو قطر خیلی بالاست.
We Can Change Cool
پاسخ
هزینه چقدره؟
پاسخ
سلام
اگه کسی اطلاعاتی در مورد پذیرش وکار و ادامه تحصیل در قطر داره بهم بده
لسیانس مکانیک دارم
بازهم تشکر ازهمتون
پاسخ
(2011-10-17 ساعت 17:30)ebian نوشته:  سلام
اگه کسی اطلاعاتی در مورد پذیرش وکار و ادامه تحصیل در قطر داره بهم بده
لسیانس مکانیک دارم
بازهم تشکر ازهمتون

برای کار باید ویزای داشته باشید
و از ویزای تحصیل جداست
و شما نمیتونید همزمان اینارو با هم انجام بدید چون ممنوع هست.

ویزا : سخته گرفتنش چون من الان انجا زندگی میکنم و کسی از خارجی ها نمیتونه الان راحت حتی ویزای 1 هفته ای بگیره.

اگر مدرک تحصیلی خوبی دارید (دانشگاه ایران بجز صنعتی شریف همگی نامعنتبر هستند) اونوقت رووی سر میزارند شمارو.

راجب کار هم ؛ باید مدرک تحصیلی بالا داشته باشید..که داشنگاهای ایران همگی مزخرف محسوب میشه مدرکشون بجز صنعتی شریف.
(2011-05-16 ساعت 22:38)hamedrouhi نوشته:  دانشگاه خوبی هست ولی شهریه و هزینه اقامت تو قطر خیلی بالاست.

قطر داره به جام جهانی 2022 و همچنین المپیک 2018 یا 14 فکر کنم نزدیک میشه و مدام هزینه ها هر ماه بالا میره
و کسی که خارجی هست باید اینارو پرداخت کنه ...
┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏
تو ایران بهمون میگن خارجی ؛ اینور هم که هستیم بهمون میگن خارجی.
┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗
پاسخ
تشکر کنندگان: kaveh01 ، msar
دوستان فقط در مورد این دانشگاه به یه مسأله خیلی دقت کنید.

رتبه جهانی این دانشگاه 9226 هست.

http://www.webometrics.info/rank_by_coun...country=qa

این در حالی هست که رتبه بسیاری از دانشگاه های پزشکی دولتی ایرانی در شهرهای بزرگ و حتی کوچک از این دانشگاه بالاتره و واحدهای خوب دانشگاه آزاد با رتبه های جهانی حدود ده هزار فاصله زیادی با این دانشگاه ندارند.

http://www.webometrics.info/rank_by_coun...country=ir

این مطلب رو در نظر داشته باشید که اگه در ایران دانشجوی پزشکی هستید، این دانشگاه فاصله زیادی با بسیاری از دانشگاه های ایرانی نداره. اما اگه به دنبال ورود به رشته پزشکی از طریق پذیرش در این دانشگاه هستید، مسأله متفاوت و قابل مطالعه هست.
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، msar
عزیزم خود قطری ها میرن خارج از قطر درس میخونن !!! تازه قطر یکی از گرون ترین کشورهای حوزه خلیج فارس هستش !!! و آدمای از خودراضی داره در مقایسه با امارات و دیگر کشورهای عربی

پولی که میخوای بدی بری اونجا یه مالزی ، هند چیزی برو نه قطر !!! که البته هند هم کم پول نمی گیرن بر خلاف اسمش که میگن خیلی ارزونه !
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، ParsTrader ، msar
دوست خوبم...

هرچند رشته من پزشکی نیست، اما حرف های شما در مورد لبنان با عقل جور در میاد. لبنان از مدتها پیش یکی از مراکز مهم دانشگاهی خاورمیانه بوده و دانشگاه های اروپایی و آمریکایی زیادی در اونجا سرماایه گذاری کردند. ساختار اقتصادی و فرهنگی این کشور (عدم وابستگی به نفت مانند کشورهای حاشیه خلیج همیشه فارس و فرهنگ اروپایی به واسطه تسلط طولانی مدت فرانسه بر این کشور و رابطه نزدیک پس از استقلال) عملا این کشور را به اروپا نزدیک می کند. دقت کنید که کشورهای حاشیه خلیج فارس فقط از نظر اقتصادی و نظامی به غرب نزدیک هستند، اما نزدیکی لبنان به اروپا فراتر از این دو بعد است.

اگر نگاهی به رتبه جهانی دانشگاه های مختلف لبنان بیاندازیم ، بعد دانشگاهی حرفهای من تأیید می شود.

http://mohajersara.com/newreply.php?tid=3646&pid=161407

فقط لینکی که شما گذاشتید، مربوط به یک دانشگاه آمریکایی در شهری به نام لبنان و در ایالت تنسی می باشد و ربطی به کشور لبنان ندارد. فکر می کنم داشگاه دیگری مد نظرتان بوده ولینک اشتباه شده است!

(2012-04-16 ساعت 01:19)zaherbin نوشته:  تمام دکترهای قطر تحصیل کرده انگلیس و آمریکا هستند یک موضوع و موضوع دیگه تمامی دکترهای قطر هندی هستند .
قطر کشور گرانی هست چون آمریکا کوچولو منطقه است از نظر سطح زندگی و سیستم مالیش .
بنظر من بهترین کشور برای تخصص مغز و اعصاب دوستان آلمانی هستند و برای زیبایی دوستان فرانسوی برای عمومی کالج انگلیسی لبنان حرف اول میزند
http://www.universitymedicalcenter.com/default.aspx
خدا وکیلی وجدانا خرجی که میخواهی بکنی در کشورهای اسیایی کثیف و در پیت اگر در این بهشت کوچولو بکنی هم مدرک و علم بالا کسب میکتی و هم در بهترین و زیباترین کشور جوانیتو به هدر نمیدی (چون دوست داشتم این مطلبم نوشتم چون مدتی ساکن لبنان بودم)
در مورد جنگ و .... باید بگم اسرائیل مناطق مسیحی نشین کاری نداره احیانا جنگی شد

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: zaherbin ، mavarfan ، msar
این پست بنا به دلایلی حذف کردید !
پاسخ
اختیار داری این چه حرفیه !

دوز داروهای هندی آره بالاست منو اینو قبول دارم اما از نظر سطح علمی در حیطه ی پزشکی و بخصوص داروسازی در سطح دنیا خیلی معروفه !

اون روزی یه قرص سرماخوردگی خوردم باورتون نمیشه 3 روز خمار بودم اصلاً نمی تونستم چشمامو باز کنم اما همون یه قرص کار خودشو کرد و قرص دومی رو نخوردم !

بیمارستان بوستونه کجاست ؟!
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، msar
اره دانشجوهای ایرانی بعضی هاشون زرنگ هستن اما خب خیلی ها هم هستن که اینجا ضعیفن که اکثراً در گروه دوم هستند به نظرم به دو دلیل :
1- یا مشکل زبان دارن و واقعاً نمی تونن خوب پاس کنن

2- برای خوشگذرونی اومدن و فقط برای اینکه از کشور فرار کنن اومدن اینجا به اسم درس یا اینکه قصدشون درس بوده اما یه دفه ای خودشون رو می بینن که از بسکی جو گیر شدن و درگیر تفریحن دیگه وقت در جا می زنن و نمی تونن خودشونو بکشن بالا

این خبر رو چند روز پیش برام ایمیل اومد :

گزارش ایرنا در مراسمی كه روز شنبه در این دانشگاه با حضور شخصیت های فرهنگی و دانشگاهی هند و تعدادی از سفرای خارجی و كاردار جمهوری اسلامی ایران در هند برگزار شد، به این دانشجویان برتر ایرانی جوایزی اهدا شد .

در مراسم دانشجویان برتر علمی این دانشگاه كه امسال هر سه نفر اول را دانشجویان برتر ایرانی تشكیل داده بودند، خانم 'كعبه یعقوبی' دانشجوی رشته كامپیوتر در مقطع كارشناسی ارشد موفق به دریافت جایزه نخست این دانشگاه گردید.

وی همچنین در طول دوره لیسانس و فوق لیسانس خود نیز در پنج سال گذشته رتبه نخست را در میان دانشجویان خارجی برتر و رتبه دوم در میان دانشجویان دانشگاه كسب نموده بود.

جایزه رتبه دوم دانشجویان خارجی دانشگاه همدرد را 'علی خسروی' دانشجوی برتر رشته بیوانفورماتیك مقطع كارشناسی ارشد كسب كرد و خانم 'راضیه مهدوی' مقدم دانشجوی مقطع كارشناسی رشته داروسازی موفق به دریافت جایزه رتبه سوم این دانشگاه شد.

حدود شش هزار دانشجوی ایرانی در مقاطع و رشته های مختلف عمدتا درمقاطع تحصیلات تكمیلی و دكتری در هند تحصیل می كنند و دانشجویان ایرانی در دانشگاههای متعدد این كشور صاحب عناوین برتر هستند.

اواخر پارسال نیز 'غلامرضا عباس زاده ' دانشجوی ایرانی كرمانی مقطع دكترای رشته سم شناسی مركز تحقیقات كشاورزی هند (پوسا) موفق به اخذ مدال طلای این موسسه شده بود كه این مدال توسط 'مانموهان سینگ' نخست وزیر هند به وی اعطا شده بود.

دكتر 'محمد حسین كریم' رایزن علمی و سرپرست دانشجویان ایرانی در شبه قاره هند درباره موفقیت های دانشجویان ایران در هند گفت: موفقیت این دانشجویان در كشورهای در حال توسعه هند و ایران افتخار ماست و یقینا جامعه علمی و دانشگاهی با دانش و تجربه بیشتر می توانند خدمات بیشتری به كشور ایران و نیز هندوستان انجام دهند.

كریم افزود: این دانشجویان برای جامعه در حال توسعه فرصت به شمار می روند و دانشجویان فارغ التحصیل ایرانی در هند همیشه درخدمت جامعه ایرانی بوده اند.

توی بوستون آمریکا هستش اینجایی که شما فرمودید کار می کنید ؟
پاسخ
ممنون از پاسختون .

خلاصه ما کرد ها رو دوس داریم ... یادمه ایام دبیرستان یه معلم کرد داشتم که مال کرمانشاه بود که نه من بلکه همه ی بچه ها خیلی علاقه شدیدی و صمیمی بهش داشتن و از اونطرف هم یکی از صمیمی ترین دوستام کرد هستش و اهل سقز هست

خلاصه ارادتمندیم
پاسخ
تشکر کنندگان: zaherbin ، msar
ببخشید شرایط پذیرش از این دانشگاه چیه؟
پاسخ
سلام دوستان

کسی در این دانشگاه تجربه فرصت مطالعاتی دارد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان