کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کالج-شهریه و کمک هزینه
دقیقا با نظر همسایتون موافقم.من الان کالج میرم و واحد کردیت دار دارم و ۱کلاس ESL رو قبلش گذروندم.واقعا غیر قابل مقایسه است.موقع که من ESL رو میرفتم اصلا متوجه سختگیری آموزشی نبودم و واقعا واسم تفریح بود ولی‌ از زمانی‌ که کلاس کردیت دار برداشتم پی‌ به عمق ماجرا بردم که چطور پوست ادم رو میکنن.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، GBUSA ، mitr.p ، maaref ، behzadb57 ، pr.kia ، sadeghi897 ، amiry ، msar
برای ادامه تحصیل بالاتراز لیسانس هم کمک هزینه فسفا تعلق میگیره؟

کیس نامبر2010
ورود اول اکتبر 2010
ورود دوم:می2011
باآرزوی توفیق برای شما
someil=سمیل=اسماعیل=samuel
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، msar
دوستان سوالی برای من پیش اومده و اون اینکه برای اومدن به آمریکا و دامه تحصیل وقتی مدارم تحصیلی رو ترجمه می کنیم چند تا ترجمه و ترجمه ریزنمره از یک مدرک داشته باشیم ؟

اگر بخوایم برای چند تا دانشگاه اپلای کنیم باید برای هر کدوم یکسری مدارمک(ترجمه و ترجمه ریزنمرات) بفرستیم؟
یا اینکه یک سری ترجمه کافیه و اونا اسکن یا کپی اون رو قبول میکنن؟

دوستان در ارسال های قبلی از کپی برابر اصل مدرک گفته بودن؟ آیا اون رو دانشگاه ها قبول دارن و یا باید دوباره ترجمه بشه؟(آخه روش فارسی مینویسن کپی برابر اصل است)
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، msar ، ELNAZ21
(2011-09-09 ساعت 13:48)free_free نوشته:  دوستان سوالی برای من پیش اومده و اون اینکه برای اومدن به آمریکا و دامه تحصیل وقتی مدارم تحصیلی رو ترجمه می کنیم چند تا ترجمه و ترجمه ریزنمره از یک مدرک داشته باشیم ؟

اگر بخوایم برای چند تا دانشگاه اپلای کنیم باید برای هر کدوم یکسری مدارمک(ترجمه و ترجمه ریزنمرات) بفرستیم؟

دوستان در ارسال های قبلی از کپی برابر اصل مدرک گفته بودن؟ آیا اون رو دانشگاه ها قبول دارن و یا باید دوباره ترجمه بشه؟(آخه روش فارسی مینویسن کپی برابر اصل است)

درود بر شما ...
فری فری جان ... فکر نکنم نیازی به چند ترجمه مدارک باشه ...
فقط یا باید کپی برابر اصل کنی یا یک چندتا کپی یا اسکن بگیری و به دانشگاه یا کالج مورد نظر بفرستی ..... من و دوستم هم در دبی به همین صورت انجام دادیم .... البته من برابر اصل گرفته بودم ولی دوستم چون در کالج کانادایی دبی بود نیازی به ترجمه نداشت و فقط چند تا اسکن گرفت و برای دانشگاه مورد نظرش فرستاد ... تا اینکه کدام کالج و دانشگاه با پذیرش شما موافقت کنه ....
حالا اگر خواستی بیشتر خرج کنی میتونی چندتا ترجمه هم بگیری ...Big GrinBig Grin شوخی بود )
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، maxsupermax ، maaref ، behzadb57 ، pr.kia ، msar
(2011-09-09 ساعت 13:48)free_free نوشته:  دوستان سوالی برای من پیش اومده و اون اینکه برای اومدن به آمریکا و دامه تحصیل وقتی مدارم تحصیلی رو ترجمه می کنیم چند تا ترجمه و ترجمه ریزنمره از یک مدرک داشته باشیم ؟

دوست گرامی درود بر تو
چندین کپی یا یک نسخه اسکن و چه بهتر که هردو رو داشته باشید. مثلا من اسکن رو نداشتم موقع پر کردن اپلیکیشن یک گزینه بود که میخوای نسخه الکترونیکی از مدرکت ضمیمه کنی من هم گزینه خیر رو انتخاب کردم. یکی دو روز بعد ترجمه مدرکم رو بردم دانشگاه خودشون یه اسکن کردن ضمیمه درخواستم کردن. ولی
نکته مهم اینکه
اگه مثل من مدرکتون از دانشگاه آزاده حتما یه نسخه از ترجمه ببیرن سازمان مرکزی و در پاکت مهر و موم شده دانشگاه بگیرین و همراه خودتون بیارین. چون بعد از اینکه با تقاضای ادامه تحصیلتون موافقت شد (=پذیرش گرفتین) تنها در پاکت مهر و موم شده دانشگاه مدرک رو ازتون قبول میکنن یعنی ترجمه رسمی فقط برای بررسی مدارک براشون معتبره و اون پاکت رو باید نگه دارین و به دانشگاهی که قراره در اون ادامه تحصیل بدین تحویل بدین
در مورد دانشگاههای دولتی نمیدونم رویه چیه یعنی اون پاکت رو خود دانشگاهتون میده یا وزارت علوم؟
ببخشید اگه طولانی شد میخواستم کامل و بدون ابهام نوشته باشم
پیروز باشید
IN GOD WE TRUST
شماره کیس: 2010AS118XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 20/6/2009
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن: مارس
تاریخ دریافت نامه دوم: فوریه
تاریخ مصاحبه: 18/3/2010
تاریخ دریافت کلیرنس: 7/5/2010
تاریخ دریافت ویزا: 24/5/2010
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، free_free ، maaref ، behzadb57 ، mohajer13 ، ali234 ، pr.kia ، lonelyman ، msar ، ELNAZ21
Big Grin
سلام دوستان

من چندین بار تلاش کردم در سایت ففسا مشترک بشم ولی‌ اجازه نمیده و به SSNمن گیر میده و میگه" ایت ایز اینولید".با اصلش هم مطابق هست
Sad
چند جای دیگه هم بابت این بهم گیر داده.چطوری می‌تونم SSN ‌ام رو اونلاین از طریق سایت دولتی آپدیت کنم تا بشناسه , قبول کنه.

HELP PLEASE!

امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، maaref ، parsush ، msar
(2011-09-09 ساعت 11:32)someil نوشته:  برای ادامه تحصیل بالاتراز لیسانس هم کمک هزینه فسفا تعلق میگیره؟
دوستان کسی جوابی نداره؟

کیس نامبر2010
ورود اول اکتبر 2010
ورود دوم:می2011
باآرزوی توفیق برای شما
someil=سمیل=اسماعیل=samuel
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، msar
سلام به دوستان گل مهاجرسرایی٫ چند تا سوال٫ ما میخوایم از ترم بهار بریم کلاس ای اس ال, آیا اگر ما این ترم از کمک هزینه دولتی استفاده کنیم باز هم می توانیم برای رشته و درس های دیگر و یا مدارک دانشگاهی بالاتر از این کمک هزینه استفاده کنیم؟ یا فقط یک بار میشه استفاده کرد؟ما هنوز مدارک ایرانی مون رو ارزیابی نکردیم و مدرک ایرانی مان فوق لیسانس است
,ممنون میشم اگر کسی میدونه پاسخ بده
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، ali234 ، msar
(2011-09-26 ساعت 04:49)mina_s نوشته:  سلام به دوستان گل مهاجرسرایی٫ چند تا سوال٫ ما میخوایم از ترم بهار بریم کلاس ای اس ال, آیا اگر ما این ترم از کمک هزینه دولتی استفاده کنیم باز هم می توانیم برای رشته و درس های دیگر و یا مدارک دانشگاهی بالاتر از این کمک هزینه استفاده کنیم؟ یا فقط یک بار میشه استفاده کرد؟ما هنوز مدارک ایرانی مون رو ارزیابی نکردیم و مدرک ایرانی مان فوق لیسانس است
,ممنون میشم اگر کسی میدونه پاسخ بده

دوست گرامی شما میتونید هر ترم از financial aid در سایت FAFSA استفاده کنید..به طور اتوماتیک بعد از اولین ثبت نام و در خواست، هر ترم برای شما اعلامیه میدن که بیاید اطلاعاتتون رو به روز کنید و در خواستتون رو فعال کنید.
اگر شما از کالج میخواین اقدام کنید و واحدهای credit ESLبردارین باید سطح زبانتون رو تا جایی ادامه بدین که قابل ترنسفر باشه که عموما بهش میگن English 1 ..حالا اینجا یه بحثی هست که اگر شما به کالج اعلام کنید مستر( فوق) دارین تقاضاتون رو رد میکنن و یه پنی هم نمیدن.( همون کاری که با من کردن.Sad..) دلیل کالج هم اینکه شما یه مدرک دارین و برای دومی دیگه کمک مالی نمیدهند.
شما اگر میخواین ادامه تحصیل بدین ( این یه داستان دیگست Cool) مدارک ترجمه شده تون رو ببرید اون دانشگاهی که قصد اپلای دارین اونا بتون یه سری مراکزی معرفی میکنن که مدرک و نمرات شمارو ارزشیابی میکنن.( پایین یکی ازین مراکز معتبر رو میزارم واستون) و بعد بحث مهم اینجا نشون دادن نمره تافل و جی آر ای (برای رشته های مهندسی) هست که یا نمرشو از ایران دارین و یا اینجا باید امتحان بدین و نمره رو ارائه کنید.

++ ضمنا اگر خواستید به صورت رایگان زبانتون رو فعلا تقویت کنید همون کالج یا دانشگاه کلاسهای NON credit دارن که اونارو شرکت کنید که زمانتون هدر نشه. ( نمیدنم زبانتون در چه حدی هست ولی کلا این کلاسها 3 سطح پایین..متوسط و بالا داره و خودتون میتونید انتخاب کنید)
موفق باشید.

http://studentaid.ed.gov/PORTALSWebApp/s.../fafsa.jsp

http://www.acei1.com/

Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: mina_s ، maaref ، aadine ، mahakk ، parsush ، pr.kia ، HRSH ، majorsoly ، msar ، ELNAZ21 ، samane1363
(2011-09-10 ساعت 00:57)maxsupermax نوشته:  Big Grin
سلام دوستان

من چندین بار تلاش کردم در سایت ففسا مشترک بشم ولی‌ اجازه نمیده و به SSNمن گیر میده و میگه" ایت ایز اینولید".با اصلش هم مطابق هست
Sad
چند جای دیگه هم بابت این بهم گیر داده.چطوری می‌تونم SSN ‌ام رو اونلاین از طریق سایت دولتی آپدیت کنم تا بشناسه , قبول کنه.

HELP PLEASE!
دوست عزیز SSN نامبر که آبدیت شدنی نیست ..!! اگر اون شماره رو از رو کارت اصلیتون مینویسید حتما اشکال چیز دیگست.! بازم امتحان کنید .
ضمنا ssn رو هر جایی ثبت و به هرکسی نشون ندین..

Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: mina_s ، maaref ، behzadb57 ، parsush ، msar
(2011-09-26 ساعت 09:02)Hossein81 نوشته:  
سلام دوستان

Sad

HELP PLEASE!
دوست عزیز SSN نامبر که آبدیت شدنی نیست ..!! اگر اون شماره رو از رو کارت اصلیتون مینویسید حتما اشکال چیز دیگست.! بازم امتحان کنید .
سلام و ممنون از بذل توجهتانSmile
ولی این یه مورد واقعا" آپدیت شدنی هست!!!!!
چرا که بعد از تماسهای مختلف و پیله کردن به این امریکاییهای گیج قضیه اوکی شد.امریکا اونقدر هم که میگن و ادعا دارن همه چیز سر جای خودش نیست لامصب خیلی موارد شبیه ایرانه(تجربه شخصی منه البته)... گیر ندی و پا پی نشی کارت زمینهBig Grin

موفق باشید.

امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، aadine ، behzadb57 ، majorsoly ، msar
(2011-09-27 ساعت 08:00)maxsupermax نوشته:  
(2011-09-26 ساعت 09:02)Hossein81 نوشته:  
سلام دوستان

Sad

HELP PLEASE!
سلام و ممنون از بذل توجهتانSmile
ولی این یه مورد واقعا" آپدیت شدنی هست!!!!!
چرا که بعد از تماسهای مختلف و پیله کردن به این امریکاییهای گیج قضیه اوکی شد.امریکا اونقدر هم که میگن و ادعا دارن همه چیز سر جای خودش نیست لامصب خیلی موارد شبیه ایرانه(تجربه شخصی منه البته)... گیر ندی و پا پی نشی کارت زمینهBig Grin

موفق باشید.

دوست عزيز شما اگه گيرم نمي دادي آپديت مي شد
چون زمانيكه Ssn شما مي آد تا آپديت بشه (ميشه اينجوري ديد كه براي همه ارگانها فرستاده بشه) زمان مي بره
توي ايران اگه اين روش پياده بشه خودت بايد SSN ت رو برداري و دونه دونه جاهاي مختلف ببري و خودت آپديتش كني
البته آدم نبايد زياد هم رويايي فكر كنه و توي امر-يكا هم نقصهاي زيادي هست و منم قبول دارم

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، kavoshgarnet ، GBUSA ، free_free ، msar
سلام دوستان مهاجرسرای

می‌خواستم شرایطم بگم که باید چه کارایی انجام بدم

من نزدیکیه San Francisco هستم و فوق دیپلم دارم و همه مدارک هم ترجمه کردم، میخواهم واسه ژانویه اپلی‌ کنم واسه کالج اول می‌خواهم برم زبان و درس عمومی‌ بر دارم بعدشم برم دانشگاه

آیا این روش درست هست؟ و کلیه مدارک ایران رو به کالج نشان بدم؟

خیلی‌ گیج شدم می‌شه راهنمایی‌ کنید
ممنون میشم راهنمایی کنید.

با سپا
پاسخ
تشکر کنندگان: sohi ، kavoshgarnet ، maaref ، ali234 ، msar
(2011-10-20 ساعت 11:47)afshin_m7 نوشته:  سلام دوستان مهاجرسرای

می‌خواستم شرایطم بگم که باید چه کارایی انجام بدم

من نزدیکیه San Francisco هستم و فوق دیپلم دارم و همه مدارک هم ترجمه کردم، میخواهم واسه ژانویه اپلی‌ کنم واسه کالج اول می‌خواهم برم زبان و درس عمومی‌ بر دارم بعدشم برم دانشگاه

آیا این روش درست هست؟ و کلیه مدارک ایران رو به کالج نشان بدم؟

خیلی‌ گیج شدم می‌شه راهنمایی‌ کنید
ممنون میشم راهنمایی کنید.

با سپاس

درود بر شما ...
شما برای پذیرش باید تمام مدارک ترجمه شده رو برای پذیرش ببرید و اپلای کنید ...
بعد که با پذیرش شما موافقت شد و شهریه ها رو پرداخت کردید میتونید درس ها رو بگیرید ...

موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، behzadb57 ، afshin_m7 ، kavoshgarnet ، ali234 ، msar ، ELNAZ21
سلام،
تمام اين حرف هايي كه ميزنم تقريبا خلاصه اي از حرف هاي شماست،كه با كمك education usa iran دارم مينويسم!

بذاريد يكي از مسايل مهم را قبل از هر چيزي بگويم (البته در قسمت پايين هم دوباره نوشتم).
براي درخواست وام بايد كرديت كارت داشته باشيد.اما بهترين كار اين است كه همزمان با درخواست پذيرش از دانشگاه يا كالج مورد نظر از انها درخواست financial aid يا scholarship كنيد.چون سودي كه روي وام مياد خيلي گران تمام ميشود.

برای چند دانشگاها که تصمیم گرفتید به صفحهٔ ادمیشین برای اطلاعات بروز شده مراجعه کنید.مناسب با اهداف دانشجویی‌ خود تهیه کنید.  رشتهٔ مربوط زیر قسمت `میجور` است که توی این صفحه میتوانید به table اضافه کرده و رشته‌های فری بدست میاد. روی سی رزولت’see result’  که کلیک کنید به نتیجه میرسید. روی قسمت‌های بالا کلیک کنید میتوانید به جزئیات بیشتری برسید مثل مکان location محل دانشگاه، تعداد دانشجوها، کمک‌های مالی‌، امکانات موسیقی‌یا ورزشی، و از این قبیل. 

http://collegesearch.collegeboard.com/se...school.jsp

http://www.hotcoursesusa.com/

http://www.abet.org/AccredProgramSearch/...earch.aspx

یک لینک خوب دیگر برای لیست دانشگاهایی که نمرهٔ SAT از دانشجوهای بین‌الملل نمی‌خواهند را در زیر میزنم: 

http://www.fairtest.org/university/optional

شهریه دانشگاها بستگی به دانشگاه، شهر، و ایالت دارد و یک نرخ نیستند. مخارج زندگی نیزبر مبنای محل متفاوت می باشد. برای کسب اطلاعات در مورد هزینه مخارج زندگی و مبلغ شهریه در آمریکا، اول باید دانشگاههایی که مورد نظر شما هستند را مشخص کنید، سپس برای اطلاعات دقیق و به روز شده در مورد مخارج، به وب سایتهای آنها مراجعه نمایید. شما همچنین می توانید از دفاتر پذیرش کالج ها و دانشگاههای آمریکا برآوردی از هزینه های سالانه برای دانشجویان خارجی درخواست کنید. به هر حال همزمان با درخواست پذیرش از خود دانشگاهی که اپلی میکنید درخواست بورس و کمکهای مالی را هم بکنید. پس از تصمیم در انتخاب دانشگاههای مناسب به وب سایت هر کدام صفحهٔ scholarship financial help که ملاحظه کنید میتوانید فرمهای مخصوص را پر کنید. اگر توی وب سایت دانشگاه این اطلاعات نبود با دفتر ادمیسین پذیرش ایمیل بزنید که این فرمها و لیست مخارج در دانشگاه آنها را براتون بفرستند.

College Board

میانگین هزینه شهریه در مقطع کارشناسی را هر سال به چاپ می رساند:

http://www.collegeboard.com/student/pay/.../4494.html

مخارج اتاق، شبانه روزی (متوسط هزینه ها بدون احتساب هزینه پرواز)    کتاب و سایر لوازم (متوسط هزینه ها)            شهریه (متوسط نرخ خارج از ایالت)    نوع مؤسسه آموزش عالی

$8,145 $                 988    $               12,816                             دولتی دو ساله

$9,252 $                 988    $               16,640                          دولتی چهار ساله

$8,574 $                 988    $               23,712                         خصوصی چهار ساله

وقتی‌ که چند دانشگاه را انتخاب کردید به صفحهٔ مربوط به دانشجوهای بین الملل مراجعه کنید و مدارک لازم را نیز لطفا بررسی کنید.  تقاضانامه های هریک از تقریباً سه الی هفت مؤسسه آموزشی که به بهترین وجه ممکن متناسب با نیازهای شما است را تکمیل کنید (فقط یک مؤسسه آموزشی گزینشی را انتخاب نکنید)، و هریک از تقاضانامه ها را به انضمام شهریه درخواست، به دانشگاه مربوطه ارسال کنید. می توانید مدارک تحصیلی و نمرات آزمون TOEFL خود را بعداً ارسال کنید؛ حال آنکه تقاضانامه های فاقد شهریه درخواست برگشت داده خواهد شد. نمرات آزمون ها باید مستقیماً توسط سازمان مسئول برگزاری آزمون به دانشگاه مربوطه ارسال گردد. اکثر دانشگاه ها و دانشکده های آمریکایی درخواست می کنند که توصیه نامه هایی مستقیماً توسط معلمین، اساتید، کارفرماها، یا سایر افرادی که از نقاط قوت شما آگاه هستند ارسال شود. اسناد و مدارکی که به زبان انگلیسی نیست باید به همراه ترجمه انگلیسی آنها ارائه شود. رزومه خود را به انگلیسی بنویسید که همراه با مدارک به دفتر پذیرش دانشگاها بفرستید.

با ارزوي موفقيت براي شما
تونل ها نشان می دهند در دل سنگ ها هم میتوان راه ساخت.....

"اینجآ بجز دوری تــو چیزی به مــن نزدیک نیست"
پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، ابی22 ، behzadb57 ، kavoshgarnet ، afshin_m7 ، maaref ، Mehdiest ، mhz_ir ، pr.kia ، parsush ، HRSH ، meton_exir ، majorsoly ، SomeOneX ، msar ، ELNAZ21

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان