کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرین کارتم را دادگاه آمریکا گرفته و ديپورت شدم، چه باید کرد؟
من هم سوال مشابهی دارم لطفا دوستان با تجربه و مطلع لطف کنند منو راهنمایی کنند. ما تا حالا 3 بار رفتیم امریکا و هر بار زیر 6 ماه اینبار به دلیل امتحانات فرزندم میشه 6 ماه و 20 روز. به نظرتون چه مشکلی ایحاد خواهد شد؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
با درود به تمام کاربران عزیز
ببینید عزیزان:
گرین کارد در واقع به شما داده میشود تا بتوانید در آمریکا زندگی (و کار یا تحصیل)کنید
در واقع شما نمیتوانید هر وقت دلتان خواست بروید و برگردید
به عبارت دیگر هر فرد باید مقیم یک جایی باشد و گرین کارد به شما اجازه اقامت دائم(توجه فرمائید:دائم)میدهد
نه اینکه 6 ماه ایران باشید و 2 ماه آنجا
اینطوری اقامت شما در آمریکا اثبات نمیشود
حالا فرض کنید دو بار یا سه بار یا بیشتر این کار را تکرار کنید نتیجه چه میشود؟
شما مقیم آمریکا نیستید و از گرین کارد برای رفت و آمد به آمریکا استفاده میکنید و این مخالف قانون است
برای این کار باید ویزای چند بار ورود میگرفتید نه گرین کارد
حالا اگر بیشتر از 6 ماه باشد ریسک بیشتر میشود و اگر بیش از 1 سال باشد که دیگر هیچ(مگر اینکه پاس سفید گرفته باشید)
این قضیه ارسال داکیومنت از طریق خطوط هوایی نیز (اگر واقعیت داشته باشد /که به نظر میرسد دارد)موضوع را جدی تر خواهد کرد

وکیل نمیتواند معجزه کند و اگر دلایل متقن ندارید پولتان را دور نریزید
البته آرزو میکنم مشکل شما حل شود اما بیشتر از آن آرزومندم که بقیه دوستان حواسشان را جمع کنند و از گرین کاردشان در جهت واقعی (اقامت دائم)استفاده کنند تا دچار مشکلات اینچنین نشوند

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
دوستان بگویند بعدش چطوری می شود؟یعنی مثلا" گرین کارت را در فرودگاه می گیرند بعد اجازه ورود به آمریکا را می دهند یا اینکه در فرودگاه زندانی می شوید و خودشان برایتان بلیط می گیرند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-11-17 ساعت 22:48)ARASH@MH نوشته:  دوستان بگویند بعدش چطوری می شود؟یعنی مثلا" گرین کارت را در فرودگاه می گیرند بعد اجازه ورود به آمریکا را می دهند یا اینکه در فرودگاه زندانی می شوید و خودشان برایتان بلیط می گیرند؟
نه خیر .تشریف میبرید جلو قاضی ! و حکم رو اونجا میدن.

آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: comrun ، frozen mind ، storagemeter ، mrhj50 ، ed2008
(2011-11-17 ساعت 22:45)hvm نوشته:  با درود به تمام کاربران عزیز
ببینید عزیزان:
گرین کارد در واقع به شما داده میشود تا بتوانید در آمریکا زندگی (و کار یا تحصیل)کنید
به عبارت دیگر هر فرد باید مقیم یک جایی باشد و گرین کارد به شما اجازه اقامت دائم(توجه فرمائید:دائم)میدهد
شما مقیم آمریکا نیستید و از گرین کارد برای رفت و آمد به آمریکا استفاده میکنید و این مخالف قانون است
حالا اگر بیشتر از 6 ماه باشد ریسک بیشتر میشود و اگر بیش از 1 سال باشد که دیگر هیچ(مگر اینکه پاس سفید گرفته باشید)
این قضیه ارسال داکیومنت از طریق خطوط هوایی نیز (اگر واقعیت داشته باشد /که به نظر میرسد دارد)موضوع را جدی تر خواهد کرد

البته آرزو میکنم مشکل شما حل شود اما بیشتر از آن آرزومندم که بقیه دوستان حواسشان را جمع کنند و از گرین کاردشان در جهت واقعی (اقامت دائم)استفاده کنند تا دچار مشکلات اینچنین نشوند
سلام ...اگر امکان داره در مورد پاس سفید توضیح بدید و شماره فرم آن را ...تشکر.

شماره کیس : 2012AS000200XX
کنسولگری: ANK
مصاحبه : 2012 /FEB دریافت آبی
دریافت کلیرنس:26 SٍEP با ستاره
دریافت وبزا: SEP 28
ورود به آمریکا : 2013/March

پاسخ
تشکر کنندگان: sara1366
(2011-11-18 ساعت 11:52)MAHDI2012 نوشته:  سلام ...اگر امکان داره در مورد پاس سفید توضیح بدید و شماره فرم آن را ...تشکر.

لطفا اين تاپيك را مطالعه كنيد.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، ParsTrader ، *NASIM* ، zina s
(2011-11-18 ساعت 10:37)soheilbadami نوشته:  
(2011-11-17 ساعت 22:48)ARASH@MH نوشته:  دوستان بگویند بعدش چطوری می شود؟یعنی مثلا" گرین کارت را در فرودگاه می گیرند بعد اجازه ورود به آمریکا را می دهند یا اینکه در فرودگاه زندانی می شوید و خودشان برایتان بلیط می گیرند؟
ممنون
می خواستم بدانم روالش دقیقا" چطور است؟ یعنی شما تا زمان دادگاه باید در زندان باشید یا می توانید برگردید ایران ؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-11-18 ساعت 22:15)ARASH@MH نوشته:  
ممنون
می خواستم بدانم روالش دقیقا" چطور است؟ یعنی شما تا زمان دادگاه باید در زندان باشید یا می توانید برگردید ایران ؟

با سلام
روند دقیق این کارو نمیدونم و قانونشو جائی ندیدم ولی پدر و مادر یکی از دوستانم بعد از یک سال با گرین کارت که وارد شدن توی فرودگاه گرین کارتاشونو ازشون گرفتن و ویزای 6 ماهه توی پاسپورتاشون زدن و بهشون گفتن برید پیش قاضی تصمیم نهائی رو اونجا میگریرن که متاسفانه قاضی هم حکم افسر مهاجرت رو تایید کرد و اونها گرین کارتشونو از دست دادن و بعد از 6 ماه برگشتن ایران ........ ولی این فقط یک تجربه است و آیا تمام کیس ها همینجوری خواهند بود رو نمی دونم ........ در مورد زندان هم فکر نکنم کسی رو به خاطر بیرون بودن بیش از یکسال زندان کنن یعنی تقریبأ با عقل جور در نمیاد و اصلأ فکر نمیکنم

با تشکر

پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، ARASH@MH ، Lucky Luke ، mrhj50 ، ed2008 ، r.bazargan
(2011-11-18 ساعت 22:15)ARASH@MH نوشته:  
ممنون
نه دیگه زندان برا چی ؟! برای جرم هم کمتر زندانی میشند مگر حکم قطعی دادگاه. این حقی است که از شما میگیرنش و الا جرمی که نکردید. در ضمن من که تا بحال ندیدم که برای موضوعی اینجا وحدت رویه وجود داشته باشه یعنی ممکنه اصلا مشکلی هم پیش نیاد ! چون برای 1 اشنای من همینطور شد پارسال البته ایشان از مرز زمینی ورود کرد.

آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان، یه سوال نسبتا عجیب دارم!
می شه کسی گرین کارتشو خودش باطل کنه. یعنی مثلا من می خوام گرین کارتمو باطل کنم، راهی هست برم جایی بگم من گرین کارتمو نمی خوام لطفا باطلش کنید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: f1f
یک نامه به اداره مهاجرت مینویسید و در آن تقاضا میکنید که دیگر مایل به داشتن Green Card نیستید . پیشنهاد من این است که حتما چند بار خوب فکر کنید و این تصمیم را بگیرید ، به خصوص اگر دلیل عاطفی و یا احساسی برای این تصمیم دارید.
[en]Category: F2B
Priority Date: DEC 2005
-I-797 received Jan 2010
-Civil documents & Affidavits of Support request July 2012
-Case completed Oct 2012
-petitioner become U.S. citizen 2012 DEC
-case upgraded: to F1 April 2013
- interview :June 2013 [/en]

-visa issued: June 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: نیما6446 ، ed2008
(2011-11-17 ساعت 22:45)hvm نوشته:  با درود به تمام کاربران عزیز
ببینید عزیزان:

حرف شما کاملا درسته. من خیلی‌ هارو دیدم که به دلیل خروج بیشتر از حد مجاز گرین کارتشون رو از دست دادن.

خواهر خود من گرین کارت داره و به خاطره دانشگاهش در ایران فقط سالی‌ ۲ بار میرفت ۱ ماه میموند و برمیگشت، چند بار که این کارو کرد توی فرودگاه بهش گیر دادن و اون آفیسر گفته بود شما اگر نمی‌خوای اینجا زندگی‌ کنی‌ ما گرین کارتو ازت میگیریم و به شخص دیگه‌ای میدیم. گرین کارت یک امتیاز دولتی هست که شما بتونی‌ داخل آمریکا زندگی‌ کنی‌ نه اینکه هر ۶ ماه ۱ بار بیای سر بزنی‌ بری. اگر بار دیگه کم بمونی گرین کارتت رو باطل می‌کنیم...خواهر من براش توضیح داده بود که ایران دانشجو هستم، آفیسر گفته بود چرا اینجا درس نمیخونی؟ خواهرم گفته بود چون قبل از اینکه گرین کارت بگیرم ایران دانشجو بودم و می‌خوام درسمو تموم کنم. آفیسر بهش پیشنهاد داده بود که اگر می‌خوای من بهت اجازه میدم ۲ سال خارج آمریکا باشی‌ ولی‌ به اصطلاح بهت "پاسپورت سفید" میدم یعنی‌ تاحالا هر چی‌ اومدی رفتی‌ صفر می‌شه، باید ۵ سال رو از اول شروع کنی‌ برای سیت‌زن شدن یا اینکه قید گرین کارتو بزنی‌ که خواهرم قبول نکردو رفت موند.

خلاصه اصلا ریسک نکنین. به هیچ عنوان شوخی‌ ندران...خواهر من که سر وقت میرفت اینجوری شد چه برسه به دوستانی که میخوان بیشتر از ۶ ماه خارج باشن
K1
اقدام: جولای۲۰۱۲
اپروال: دسامبر۲۰۱۲
مصاحبه: ابوظبی-فوریه۲۰۱۳
اقدام برای AOS: جون ۲۰۱۳
انگشت نگاری: جون ۲۰۱۳
دریافت نامه مصاحبه AOS: جولای ۲۰۱۳
مصاحبه AOS: آگوست ۲۰۱۳
دریافت گرین کارت: آگوست ۲۰۱۳

پاسخ
تشکر کنندگان: mohajer13 ، abdolreza ، mrhj50 ، daria ، kasrafo ، reasonable ، zina s ، ed2008 ، r.bazargan
من این تاپیک را خیلی در این جا و جاهای دیگه دیدم ، من برای دوستان مینویسم که که از نظر قوانین آمریکا چگونه است بیرون ماندن و نرفتن به آمریکا ، حالا دوستان هر جور که دوست دارند و صلاح میداندند در این مورد تصمیمی اتخاذ کنند .

کسی که GREEN CARD داره یعنی کسی که دارای اقامت دائم در آمریکا است ، یعنی کسی که در آمریکا زندگی میکند ، یعنی PERMANENT RESIDENT است . یعنی با این کارت شما اجزای زندگی و کار در آمریکا به صورت دائمی دارید . کارتی هم که به شما داده میشه یا همان green card یک کارت دائمی است . و باطل نمیشه ، منتها بخاطره مسائلی مثل پیشرفت تکنولوژی ، تغیر چهره در گذشت زمان و غیره ، این کارت هر ده سال عوض میشه . این به این معنی نیست که کارت شما تمام میشه یا میسوزه ، چون شما اقامت دائم دارید.

خوب چون شما هنوز سیتیزن آمریکا نیستید دولت آمریکا برای حفظ این موقعیتی که در اختیار شما قرار داده ، شما را هم ملزوم به رعایت یک سری از مسائل کرده که یکی از آنها اقامت در آمریکا ست . یعنی شما در هر سال از اقامت در آمریکا :

۱- میتوانید کمتر از ۶ ماه در خارج از آمریکا بسر ببرید ، بدون اینکه هیچ مشکلی برای شما پیش بیاید .
۲- بین ۶ ماه تا یک سال خارج آمریکا بودن ، شما باید دلیل قانع کننده ای برای نشان بدهید که نشان بدهد شما قصدی برای ترک زندگی و اقامت در آمریکا را نداشتید منتها بخاطر یک سری از مشکلات نتوانسته اید به آمریکا برگردید ،
۳- بیش از یک سال دور از آمریکا بودن ، اگر بدونه اطلاع رسانی شما بیش از یک سال خارج از آمریکا به سر ببرید ، Green Card شما به صورت اتومات خواهد سوخت و از نظر قانونی و باید دوباره تقاضا بدهید برای Green card یا تقاضای بازگشت بدهید ، که باز هم مرحل گرفتن ویزا را باید طی کنید .
۴ - اگر مشکلی واقعا ضروری برای شما پیش بیاید ، که ملزم به ترک آمریکا بشید، شما میتوانید با درخواست یک غیبت حده اکثر ۲ ساله بقول خودمان پاس سفید یا جدیدا پاس سبز بگیرید .

حتا نکته ای در قوانین مهاجرت ذکر شده که اگر آنها شک کنند که شما اقامت دائم ندارید این اجازه را دارند که تحقیق کنند که آیا شما واقعا در آمریکا زندگی میکنید و یا خیر و اگر ثابت نشه ، میتواند green card را از شما بگیرند .

پس مورد نظر داشته باشید که خروج بیش از یک سال از آمریکا مشکل آفرین میشه ، من شنیدم خیلی ها میگن ما رفتیم و مثلا ۳ سال نبودیم و در قسمت ورودی افسر به ما هیچی نگفت ، و ما وارد شدیم !
اگر هم افسر به شما حرفی نزند ، وبه شما بدونه مشکل وارد آمریکا بشید به خیال خودتان ، شما به صورت غیره قانونی وارد آمریکا شدید ، ممکنه مشکلی براتون پیش نیاد ، ولی وقتی شما برای مثلا سیتیزن شدن اقدام میکنید اگر متوجه بشند که شما بیش از یک سال بیرون بودید نه تنها green card خود را از دست میدهید ، بلکه ممکنه وارد پروسه اخراج از آمریکا هم بشید .

پروسه معمول گرفتن green card هم به این گونه است که در فرودگاه اگر افسر متوجه بشه که شما به هر دلیلی دیگر مشمول قوانین green card نیستید . شما را به یک قسمت جداگانه میبرند و در سالن انتظاری قرار میداند ، چون در International zone هستید اجازه داشتن وکیل هم ندارید ، اونجا است که آنها با سوال های مختلف و یادداشت کردن جواب های آنها شما را قانع خواهند کرد که شما در امریکا اقامت ندارید ، ''از جواب های شما استفاده میکنند ، برای پروسه دادگاه '' در آخر از شما میپرسند که آیا میخواهید به دادگاه برید و در آنجا از green card خودتان دفاع کنید و یا میخواهید به شما یک ویزا توریستی ۶ ماهه میدیم شما برید و بگردید و بعد از ۶ ماه از امریکا خارج بشید و green card شما خواهد سوخت .
* بهترین راه این است که کمترین صحبت را انجام بدید ، و در آنجا یا مدارکی داشته باشید که علت این دیر کرد را نشان بده و به هیچ وجه پیشنهاد ویزا ۶ ماهه توریستی را قبول نکنید اگر در امریکا ساکن هستید ، و به دلیلی نتونستید برگردید، و بعد از آن با وکیل در دادگاه شرکت کنید و دلیل خودتان را بیاورید . چون دادگاه چند ماه بعد برگزار میشه .

پس لطفآ جدی بگیرید رفت و آمد های خودتان را به آمریکا ، که دیگر مثل قبل نیست .

اینجا من مثال هم میزنم تا دوستان بهتر متوجه بشوند :

سؤال : من یک سال پیش گریین کارت گرفتم و از اوون موقع تا حالا 2 بار سفر کردم به امریکا که هرکدوم به مدت 10روز در امریکا بودم و کمتر از 6 ماه هم خارج از آمریکا بودم، می خواستم بدونم اگر به این روند ادامه بدم میتونم گرین کارتمو حفظ کنم یا نه ، من بار اول حساب بانکی و گواهینامه و سوشال سکوریتی نامبر و یک پلن تلفن هم فراهم کردم ،منتها تو این دوبار که به امری کا سفر کردم هر بار به یک ایالت دیگه سفر کردم .
ممنون میشم راهنماییم کنید

جواب : من منظور شما را نمیفهمم ،
شما چگونه در یک سال فقط دو بار به آمریکا رفتید و هر بار هم ۱۰ روز مانده اید و از طرف دیگر میگید که در یک سال کم تر از ۶ ماه در خارج از آمریکا بوده اید ؟!
شما باید دقت کنید که در هر سال ( نه سال میلادی از لحظه ای که green card گرفتید ، تاریخ green card مهم است ) باید حده اقل ۶ ماه را در آمریکا ساکن باشید .
اگر منظور شما این است که شما میتوانید ، در هر سال دوبار به آمریکا بیاید ، هر بار چند روزی بمانید و بعد برگردید و بقیه را در ایران یا هر کشور دیگری زندگی کنید ، و به این روند ادامه بدید ، باید بگم که این مخالف قانون آمریکا برای GREEN CARD است ، چون این کارت به معنی اقامت دائم شماست و وقتی شما اقامت دائم ندارید،اولین بند این قانون را زیر پا گذشته اید . به محض اینکه متوجه این کار بشه اداره مهاجرت ، میتواند براتان مشکل ایجاد کند .
وقتی گفته میشه نباید بیش از ۶ ماه بیشتر از امریکا خارج ماند در یک سال به این معنی نیست که شما شما ۶ ماه میتوانید خارج باشید بعد دوباره برگردید چند روز یا هفته بمانید باز شش ماه برید !
من نمیدونستم و یا آگاهی نداشتم هم بهیچ وجه قابل قبول نیست ، این وظیفه شماست که از قوانین اطلاع کامل داشته باشید .
سال اول بخاطر سختی ها و اینکه معمولا سخت است که از کشوری به کشور دیگر مهاجرت کنید ، خیلی سخت نمیگیرند ، ولی اگه بخواهند همین را هم میتواند مشکل ساز کنند .
[en]Category: F2B
Priority Date: DEC 2005
-I-797 received Jan 2010
-Civil documents & Affidavits of Support request July 2012
-Case completed Oct 2012
-petitioner become U.S. citizen 2012 DEC
-case upgraded: to F1 April 2013
- interview :June 2013 [/en]

-visa issued: June 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: sara mas ، safajoo ، Saeedv13 ، girl ، mohajer13 ، el333 ، nahid.t ، mrhj50 ، amjad ، kage.omid ، Alireza 2014 ، nnhh ، reasonable ، zina s ، naeiji1974
دوستان عزيز من پاسپورت سفيد گرفتم به دليل اينكه با داشتن بچه كوچك نمي توانستم بدون همسرم در امريكا باشم و براي همسرم فايل مهاجرت باز كردم.با داشتن پاس سفيد قاعدتا من مجازم تا دوسال خارج از امريكا باشم ولي چند وقت پيش يه خانم وكيلي به من گفت حتي با داشتن پاس سفيد نميتونم بيش از شش ماه خارج از امريكا باشم و بايد مرتبا سفر كنم و برم وبيام!آخه اگر اينجوره مگه آدم مريضه پاس سفيد بگيره؟بنظر شما اين حرف خانم وكيل درسته و آيا حتي با داشتن پاس سفيد مثلا اگر من الان وارد امريكا بشم با توجه به اينكه بيشتر از يك ساله خارج از امريكا هستم به من گير ميدن يا ممكنه گرين كارتمو ازم بگيرن؟!
پاسخ
تشکر کنندگان:
اطلاعیه جدید در مورد بیرون ماندن بیش از یکسال خارج از یو اس
ارسال: 3460
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان