کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایالت ویرجینیا
(2013-03-08 ساعت 22:18)wvktv نوشته:  سلام. من 25 سالمه . مهندس عمران هستم می خوام بیام آمریکا یعنی اگه الان اقدام کنم 2 ماه دیگه میتونم بیام. کل 8 صفحه رو خوندم . 3 تا سوال داشتم . 1 ...من 150 هزار دلار می خوام همراهم بیارم . چطوری این پول و بیارم بانک ها که همه تحریم هست و از طریق بانک ( تا اون جایی که من میدونم نمیشه انتقال داد ) همراه خودم چند هزار دلار می زارن بیارم ...2 بعد خوندن این 8 صفحه یه مقدار ترسیدم من خواهرم لوس انجلس هست می خوام تا جایی که میشه نرم پیشش یعنی حداقل تا یک سال ( خواهرم از خداشه برم پیشش خودم نمی خوام) ولی این جوری که شما دوستان گفتید مثل اینکه اوایل اومدن خیلی سختی داره چی کار کنم 3... من تو اینترنت خوندم که متوسط درامد مثلا در شهر Fairfax County ماهی 9 هزار دلاره پس چرا شما دوستان ایقدر درامد هاتون پایینه .
سلام دوست عزیز. هر چند شک دارم که سوالهای دوم و سوم را واقعا جدی پرسیده باشید، عرض میکنم: 1- علی رغم تحریمها، صرافها در تهران یا تجار میتوانند پول را به هر حسابی در هر جایی حواله کنند. کمی ریسک دارد که البته اگر صراف رسمی با مجوز با نک مرکزی باشد این ریسک به حداقل میرسد. با اینحال توصیه نمیکنم همه پولتون را یکجا حواله کنید.
2- من چند بار سوال دوم شما را خواندم ولی هنوز چیزی دستگیرم نشده. با توجه به اینکه شما تا حدی در پروسه مهاجرت جلو رفتید که میتوایند تا دو ماه دیگه امریکا باشید.
3- سوال شما را با سوال جواب میدم شاید مطلب بهتر فهمیده بشه : چرا حقوق یک کارگر ساده در خیابان فرشته تهران به اندازه حقوق یک مدیرعامل نیست؟؟
موفق باشید.
2012AS58XXX
آنکارا
مصاحبه:June 13 - برگه آبی
کلیرنس:Sep. 25
ورود به امریکا: 15 نوامبر. ویرجینیا
سوشیال: 8 روز بعد- ویرجینیا
گرین کارت:12 روز بعد ایندیانا !
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، IN.USA@2013 ، tabim4 ، farshadsh ، wvktv ، New York ، ronmony ، azar1348 ، آنی ، behfaza ، khder ، soruosh ، لاتاری ، نوروز ، mehdi.topol ، remarya ، امین 13 ، copol
بهار است بر آن کوش که خوشدل باشی
که بسی گل بدمد باز تو در گل باشی
سلاممممممممممممم بچه ها سال نو همگیتون مبارک باشه عزیزان جمع باشید با هم و سال نو رو جشن بگیریددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددد:X:X:X
شماره کیس:2013AS59XX رویت قبولی :1می 2012
کنسولگری:ابوظبی محل مورد نظر:ویریجینیا-ویزا یک ضربCool
كيس دو نفرو نصفي . 9/8/2013 تاریخ ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: itsmasoud ، amiry ، Neda86 ، Neda ، discovery ، farshadsh ، azar1348 ، آنی ، behfaza ، لاتاری
(2013-03-09 ساعت 08:56)amiry نوشته:  
(2013-03-08 ساعت 22:18)wvktv نوشته:  سلام. من 25 سالمه . مهندس عمران هستم می خوام بیام آمریکا یعنی اگه الان اقدام کنم 2 ماه دیگه میتونم بیام. کل 8 صفحه رو خوندم . 3 تا سوال داشتم . 1 ...من 150 هزار دلار می خوام همراهم بیارم . چطوری این پول و بیارم بانک ها که همه تحریم هست و از طریق بانک ( تا اون جایی که من میدونم نمیشه انتقال داد ) همراه خودم چند هزار دلار می زارن بیارم ...2 بعد خوندن این 8 صفحه یه مقدار ترسیدم من خواهرم لوس انجلس هست می خوام تا جایی که میشه نرم پیشش یعنی حداقل تا یک سال ( خواهرم از خداشه برم پیشش خودم نمی خوام) ولی این جوری که شما دوستان گفتید مثل اینکه اوایل اومدن خیلی سختی داره چی کار کنم 3... من تو اینترنت خوندم که متوسط درامد مثلا در شهر Fairfax County ماهی 9 هزار دلاره پس چرا شما دوستان ایقدر درامد هاتون پایینه .
سلام دوست عزیز. هر چند شک دارم که سوالهای دوم و سوم را واقعا جدی پرسیده باشید، عرض میکنم: 1- علی رغم تحریمها، صرافها در تهران یا تجار میتوانند پول را به هر حسابی در هر جایی حواله کنند. کمی ریسک دارد که البته اگر صراف رسمی با مجوز با نک مرکزی باشد این ریسک به حداقل میرسد. با اینحال توصیه نمیکنم همه پولتون را یکجا حواله کنید.
2- من چند بار سوال دوم شما را خواندم ولی هنوز چیزی دستگیرم نشده. با توجه به اینکه شما تا حدی در پروسه مهاجرت جلو رفتید که میتوایند تا دو ماه دیگه آمریکا باشید.
3- سوال شما را با سوال جواب میدم شاید مطلب بهتر فهمیده بشه : چرا حقوق یک کارگر ساده در خیابان فرشته تهران به اندازه حقوق یک مدیرعامل نیست؟؟
موفق باشید.

سلام دوست عزیز . ممنون از پاسخ شما. 1 ... من حسابی در خارج کشور ندارم که حواله کنم. البته به ذهنم اومده بود در دبی حساب باز کنم بعد از ایران به حساب دبی حواله کنم. . ولی بعدش چی ما بانک امریکایی داریم در دبی شعبه داشته باشه. یه مقدار ترس دارم بخاطر این دارم در موردش تحقیق می کنم هر چی در مورد این قضیه می دونید لطفا بگید . .....من پروسه خاصی رو در زمینه مهاجرت انجام ندادم . من چنتا تحقیق و مطلب در مورد کار های عمران انجام داده بودم که در مجله های تخصصی عمران چاپ شد. مدیر یکی از شرکت های بزرگ ساختمانی از ویرجینیا با من تماس گرفت و ..... خلاصه کنم ازم خواست بیام امریکا و براشون کار کنم . مشکل اومدن ندارم اونا خودشون کاراشو می کنن . فقط می ترسم از اومدن . راستش دو دلم
پاسخ
تشکر کنندگان: farshadsh ، azar1348 ، آنی ، behfaza ، لاتاری ، mehdi.topol
(2013-03-29 ساعت 06:22)wvktv نوشته:  
(2013-03-09 ساعت 08:56)amiry نوشته:  
2- من چند بار سوال دوم شما را خواندم ولی هنوز چیزی دستگیرم نشده. با توجه به اینکه شما تا حدی در پروسه مهاجرت جلو رفتید که میتوایند تا دو ماه دیگه آمریکا باشید.
موفق باشید.

سلام دوست عزیز . ممنون از پاسخ شما. 1 ... من حسابی در خارج کشور ندارم که حواله کنم. البته به ذهنم اومده بود در دبی حساب باز کنم بعد از ایران به حساب دبی حواله کنم. . ولی بعدش چی ما بانک آمریکایی داریم در دبی شعبه داشته باشه. یه مقدار ترس دارم بخاطر این دارم در موردش تحقیق می کنم هر چی در مورد این قضیه می دونید لطفا بگید . .....من پروسه خاصی رو در زمینه مهاجرت انجام ندادم . من چنتا تحقیق و مطلب در مورد کار های عمران انجام داده بودم که در مجله های تخصصی عمران چاپ شد. مدیر یکی از شرکت های بزرگ ساختمانی از ویرجینیا با من تماس گرفت و ..... خلاصه کنم ازم خواست بیام آمریکا و براشون کار کنم . مشکل اومدن ندارم اونا خودشون کاراشو می کنن . فقط می ترسم از اومدن . راستش دو دلم
سلام. citibank , HSBC هر دو در دوبی و امریکا ( مشخصا ویرجینیا ) شعبه دارند. البته من ظور من این بود که بعدا براتون حواله کنند و به افتتاح حساب در دبی فکر نکرده بودم. البته تا جایی که من میدونم افتتاح حساب در چنین بانکهایی در دبی برای ایرانی ها بسیار سخته. در مورد دو دل بودنتون من شخصا فکر نمیکنم کسی غیر از خود شما بتونه کاری براش بکنه. اگر سوال خاصی دارید در خدمتم. موفق باشید.
2012AS58XXX
آنکارا
مصاحبه:June 13 - برگه آبی
کلیرنس:Sep. 25
ورود به امریکا: 15 نوامبر. ویرجینیا
سوشیال: 8 روز بعد- ویرجینیا
گرین کارت:12 روز بعد ایندیانا !
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، kasrafo ، farshadsh ، ronmony ، azar1348 ، آنی ، behfaza ، soruosh ، لاتاری ، khder ، kage.omid
سال نو ندا خانم که راهنمای خوب بجه هاست مبارک
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، Sepidrose ، amiry ، discovery ، itsmasoud ، farshadsh ، azar1348 ، behfaza ، khder
بنده مجرد هستم ايا امكان زندگي با يك خانواده امريكايي نيز هست با توجه باينكه دانشجو هم نيستم(در ازاي پرداخت مبلغي بصورت ماهيانه به اين خانواده امريكايي)؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: farshadsh ، azar1348 ، behfaza ، لاتاری ، khder
(2013-03-29 ساعت 12:06)پدی نوشته:  سال نو ندا خانم که راهنمای خوب بجه هاست مبارک

سلام
سال نو همگي مبارك. ممنون از لطفتون . اميدوارم سال خيلي خوبي براي همگي باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، itsmasoud ، roeentan ، Neda86 ، farshadsh ، mirzamemar ، ronmony ، HR.SHAHAB ، آنی ، behfaza ، لاتاری
دوستان سلام.
من یک توصیه اکید به همه اونهایی که دارن میان اینجا دارم.
قبل از اومدنتون حتما با یکی از این شرکتهای بیمه مثل دانا، ایران و... تماس بگیرین و برای خودتون و خانوادتون بیمه بین المللی بگیرین( اگه اشتباه نکنم مال من آکسا بود).
شما در بدو ورود بیمه ندارید و هزینه دکتر و دارو اینجا بینهایت گرونه. بطور مثال یک بسته قرص 30 تایی آنتبیوتیک بدون بیمه 800 دلار میشه. دیگه برو تا آخر. خدای نکرده پاتون پیج بخوره و برین اورژانس یک عالمه هزینتون میشه. ولی اگر بیمه باشین، شما هزینه دکتر و دارو رو میدین و کل مبلغ رو بجز 25 دلار هزینه ترانسفر، بیمه بهتون پرداخت میکنه. من خودم 6 ماه بیمه بودم و کا هزینه یک دکتر 250 دلار + آزمایش + دارو که در کل 1300 دلار شد رو گرفتم.
پاسخ
بابا تورو خدا یکی در مورد pittersburgh به من اطلاعات بده Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: farshadsh ، azar1348 ، behfaza ، ojee ، لاتاری
سلام به دوستان لطفا اگه کسی در مورد شهر ویرجینیا بیچ اطلاعاتی داره به من بده
آخه اگه بشه می خوام ت این شهر ساکن بشم موقعیت کاری برام هست
می خوام بدونم از نظر زندگی چه جور جایی هست
پیشاپیش ممنون از دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، farshadsh ، azar1348 ، behfaza ، لاتاری
(2013-01-21 ساعت 23:55)Neda نوشته:  دوستان عزيز،
جهت اطلاعتون، بيسمنت خونه ما اماده اجاره هست.
يك بيسمنت كاملا مجزا كه چيزي از آپارتمان كم نداره.
يك اتاق خواب نورگير و يك آفيس كار، سرويس بهداشتي نو، يك اشپذخونه اپن با وسايل نو. به همراه اينترنت و آب و برق
مكان: استرليگ
تعداد نفرات : يك الي دو نفر
اگر كسي مايل بود، اطلاع بده به من

ندا خانوم سلام و ممنون از اطلاعات خوبتون. ما آخر شهریور میایم استرلینگ خواستم ببینم آیا برای اون موقع بیسمنتتون خالیه و ما میتونیم اجاره اش کنیم. اگر نه پیشنهاد دیگه ای دارید. ما 3 نفریم من و همسرم و یه پسر دو ساله.
ساکن شمال ویرجینیا از سپتامبر 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، behfaza ، Neda ، farshadsh ، لاتاری
سلام بنظر شما شهر هیوستون برای زندگی و کار وادامه تحصیل خوبه یا شه ویرجینیا اونم برای یه دختر تنها کدومش امنیتش بیشتره و هزینه اش کمتره ؟ممنون میشم اگه در این زمینه کمکم کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، farshadsh ، لاتاری
سلام دوستان.
من هم سر انجام رسیدم این ور آب. فقط واسه دوستانی که دنبال کار هستند از craiglist فراموش نکنند. من و خانمم از این طریق فعلا کار پیدا کردیم part-time و چند تا مصاحبه گرفتیم. از راهنمایی های Neda خانم و آقای amiry هم سپاس گذارم که مطالب ایشان کمکی بود برای درک ما ار ویرجینیا.
لینک زیر میتونه کار ها و حوزه کاری که میشه توش کار پیدا کرد رو تقریبا مشخص میکنه که اینجا دنبال چی هستند: (برای کار به category های زیر jobs برویدSmile
http://washingtondc.craigslist.org/nva/
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، behfaza ، پدی ، Neda ، farshadsh ، لاتاری ، immigrant2us ، mehdi.topol ، mori ، khder ، kage.omid ، remarya ، امین 13 ، rbrb-2015 ، copol
سلام دوست عزیز. من همین امشب تو فیس بوک گروه دانشجویان VA Tech رو دیدم و مثل اینکه خوب هوای هم رو دارند. بد نیست سوالاتت رو اونجا مطرح کنی. چون Blacksburg از شمال ویرجینی دور هست و قیمتها پایین تره. 20000 اگه بعد از tax باشه نبایید واسه یک زندگی دانشجویی مشکلی باشه.
موفق باشید.
(2012-12-26 ساعت 17:52)Mohsen.B نوشته:  سلام
من واسه دانشگاه ویرجینیا تک اپلای کردم و پذیرفته شدم. تقریبا 3 ماه دیگه هم به اتفاق همسرم می خوام بیام آمریکا. استادی که دارم بهم سالیانه 20000 دلار فاند تحصیلی می ده و هزینه دانشگاه هم رایگانه. من از خانوم ندا چندتا سوال داشتم که آیا این پول برای یک سال من و همسرم واسه مسکن و خوراک و ... کافی هست یانه و در کل شهر بلکس برگ شهر گرونیه به نسبت دیگر شهر های ویرجینیا یا نه. یه سوال دیگه هم اینکه تراکم جمعیتی تو این شهر چطوره؟ یعنی چقدر ایرانی و غیر آمریکایی و ... داره؟

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، farshadsh ، لاتاری ، khder ، امین 13 ، copol
با سلام
من عینک ساز هستم ایا در mclean میتوانم کار پیدا کنم خانواده من 4 نفر هستیم اگر بخوام زندگی متوسطی داشته باشم چقدر هزینه متحمل میشم ؟ حداقل برای خرید ماشین چقدر باید هزینه کنم ؟ موتور مدل سال 2012 با چه مبلغی میتوانم بخرم ؟
اگر مرا راهنمایی کنید بسیار ممنون هستمخ ماشین موتور[/font][/color]
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، پدی ، farshadsh ، امین 13

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان