کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لزوم تهیه وصیتنامه برای تعیین سرپرستی فرزندان
موضوعی که قصد دارم به آن اشاره کنم ناخوشایند ولی به ویژه برای مهاجرینی که فرزند زیر 18 سال دارند بسیار مهم است. هیچ فکر کرده اید اگر خدای ناکرده هر دو والدین به هر علتی فوت کنند سرپرستی فرزندان زیر 18 سال به چه کسی واگذار خواهد شد؟ اگر والدین در این مورد وصیت نکرده باشند دادگاه در این مورد تصمیم خواهد گرفت و در برخی موارد حضانت را به فامیل نزدیک واگذار می کند. در صورت نبودن فامیل واجد شرایط بچه ها به پرورشگاه تحویل خواهند شد. اما بسیاری از مهاجرین خویشاوند نزدیک در کشور مقصد ندارند. پس بهتر است خود والدین در این مورد با دوستان نزدیک صحبت کرده و بعد از توافق با آنها تصمیم لازم را اتخاذ کنند. اگر سرنوشت فرزندانتان برایتان مهم است هر چه زودتر نسبت به تنظیم سند قانونی در این مورد اقدام کنید. مقاله زیر هم به همین موضوع اختصاص دارد.

http://articles.moneycentral.msn.com/Col...ouDie.aspx
لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
پاسخ
با سلام و سپاس از شما " آدمین عزیز "
همان طور که تولد خوشایند است مرگ ناخوشایند است اما هر دو در کنار هم بخشی از حقیقت زندگی اند.پس بهتر که همگان در هر دو مورد تدبر و پیش بینی لازم را انجام دهند.
متشکرم از تلنگری که به ذهن فراموش کار من زدید.Smile
این مورد را برای سایر امور خودم پیش از عزیمت تسری خواهم داد چه وصیت چه وکالت و چه ... که مشکلی پیش نیاید.

سپاس از توجه شما به ریز مطالب احتمالی
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: admin ، hamedrouhi ، saied-k ، behzadb57
با سلام
میخواستم بپرسم آیا فقط میشه سرپرستی فرزندان رو به فردی در داخل خاک آمریکا سپرد آیا میشه وصیت کرد که سرپرستی فرزندان به خانوادمون در ایران سپرده بشه؟؟؟ به نظر من هم این مسئله خیلی مهمیه ممنون از ادمین عزیز به خاطر طرح این موضوع
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان