کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن اقامت دائم بعداز اتمام تحصیل؟
جناب admin عزیز این پست هرچند شاید به این تاپیک مربوط نباشه چون این سوال رو در یه تاپیک جدید پرسیدم اما کسی جواب ما رو نداد ممنون می شم اگه در این زمینه هم راهنمای بفرمائید یا اگه قبلا تاپیکی به این مسائل پرداخته بهم معرفی بفرمائید
این هم از سوال من
داشتم در مورد مهاجرت فکر میکردم که یه سری سوالات برام پیش اومد ازاونجای که نتونستم جواب سوالاتمو درست و دقیق پیدا کنم تصمیم گرفتم اینجا مطرح کنم تا با همفکری شما دوستان گرامی به جواب درستی برسم
اینکه اوباما الان رئیس جمهوری امریکااستجدای ازرنگ پوستش برام جالبه فرزند مردی که مهاجربوده الان این پست رو داره چون تا اونجای که من میدونم اوباما فرزند یه افریقای که به امریکا مهاجرت کرده و به نوعی مهاجرنسل دوم به حساب میادحالا سوال من اینه
چه فرقی بین سیتی زن و تبعه وجود داره؟
چه فرقی بین کسی که گرین کارت داره با کسی که سیتی زنه با کسی که تبعه است وجود داره؟
اصولا بین کسی که زاده امریکاهست و حالا نسل چنصدم مهاجرت به حساب میاد با کسی که تازه مهاجرت کرده هست از لحاظ حقوق شهروندی و اینجور چیزا؟
فکر کنم کسی که گرین کارت داره شهروند به حساب نمیاد تا وقتی که یه مدت فکرکنم دو ساله رو بگذرونه تو این مدت حق رای نداره و الا تمامی شرایط شهروندی رو داره بعد تقاضای سیتی زنی بده وبعد ازادای سوگندشهروندی سیتی زن میشه و حق رای داره اما چون زاده امریکا نیست نمیتونه برای ریاست جمهوری شرکت کنه امابرای مابقی پستها فکر کنم بتونه
چون الان آرنولد فرماندارکالیفرنیاست اما نتونست برای ریاست جمهوری شرکت کنه
مطلب یعدی من گهگهای میخونم و میشنوم که فلانی میگه من دوملییته هستم و یا با اینکه سالها ست امریکاست اماایرانی به حساب میادسوال اینه چطوری میشه که یه مهاجر دیگه امریکای به حساب بیاد نه ایرانی (دوستان متهمم نکنید به نداشتن عرق ملی و این جورچیزا فقط میخوام بدونم) اصلا این امکان هست مثلا بعد از چند سال دیگه امریکای به حساب بیای؟
دوستان نمیدونم این اطلاعات ناقص من تا چه حدی درسته اما ممنون می شم اطلاعات درست و موثقتون در اختیار بنده و سایر دوستان قرار بدید
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام به همه دوستان
من دانشجوی ترم 2 کارشناسی ارشد جامعه شناسی دانشگاه تربیت مدرس هستم.اگه بخوام برای دوره دکتری تو آمریکا تحصیل کنم باید چکار کنم؟واقعا هیچ اطلاعی ندارم.اطلاعاتم درین باره خیلی پراکنده و نامنسجمه.اگه راهنماییم کنین ممنون میشم.
پاسخ
کسی نمیتونه کمک کنه؟
پاسخ
Question 
سلام.....من دارای فوق روابط بین الملل هستم بسیار مایلم در هاروارد دکترا بخونم باید چه کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ
تا جایی که من میدونم هزینه تحصیل در هاروارد بسیار بالا هستش
پاسخ
[font=Times New Roman]شنیدم که آمریکا برای دکترا بورسیه میده. آیا این برای همه مقدوره یا شرایط خاصی داره ؟[/font]
پاسخ
دوستان من لیسانس علوم ازمایشگاهی هستم.میخواهم برای ادامه تحصیل و زندگی برم امریکا.من پذیرش زبان دارم ازCSUN.تافل ندارم.ولی ساپورت مالی خوبی در ایران دارم..در مورد CSUN اطلاعاتی دارید؟ ممنون میشم راهنمایی کنید؟
به نظر شما بهتره ارشد بخوانم یا از اول شروع کنم چه راهی بهتره؟
ممنونم
پاسخ
با سلام
من فوق لیسانس روان شناسی هستم و میخواهم برای دکترا اقدام کنم. آیا از دوستان کسی هست که بتواند مرا کمک کند؟
پاسخ
(2011-07-17 ساعت 23:16)kmalekian نوشته:  با سلام
من فوق لیسانس روان شناسی هستم و میخواهم برای دکترا اقدام کنم. آیا از دوستان کسی هست که بتواند مرا کمک کند؟

درود دوست عزیز
شما می توانید برای گرفتن اطلاعات به سایت applyabroad.org مراجعه نمایید..
این سایت هم توسط مدیران مهاجرسرا مدیریت میشود ..
موفق باشید ...
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
سلام ببخشید من چندتا سوال داشتم البته نه برای مقطع دکتری
فقط یه خواهشی داشتم می شه به همشون دونه دونه پاسخ بدید ،واقعا ممنونم ازتون
من 21 سالمه کارشناسی ناپیوسته نرم افزار می خونم
من هنرستانی بودم و باید برای مقطع لیسانس دوبار کنکور می دادم
که دوره کاردانی دانشگاه آزاد خوندم
دوره کارشناسی هم نفر 3 دانشگاه آزاد شدم و از نیم سال دوم سال 89-90 (یعنی بهمن سال 89) شروع به تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه آزاد کردم
خدارو شکر شرایط نمراتم خیلی خوب داره پیش می ره و فکر کنم معدل کلم رو به حتی A هم برسونم ولی اگرم نشد مطمئنا بالای 15 می شه انشاءالله
زبان رو هم از همون ترم اول شروع کردم و دارم پیش می رم
1-کسی با شرایط من یعنی با معدل 15 به بالا + ایلتس 6.5 یا +6.5 شانسی برای گرفتن پذیرش + بورس داره ؟ اصلا چقدر شانس داره؟
2-فرض می گیریم که نمی تونم بورس بگیرم در اینصورت بهترینن داشنشگاهی که برای فوق می تونم ازش پذیرش بگیرم چه دانشگاه هایی می باشد؟لطفا نام ببرید ممنون
3-فرض می گیریم که 4 ترمه تموم کنم (یعنی ترم مهر سال 91 که تا بهمن ماه هم به طول می انجامد) کی و چه زمانی دقیقا برای اپلای باید اقدام کنم؟
4-اگه 5 ترمه تموم کنم چی؟(یعنی ترم ترم بعئش که تا تیر 92 به طول می انجامد)کی باید اقدام کنم؟؟
5-راستی برای پاسپورت گرفتن راهی وجود داره؟؟؟(باید برم سربازی راهی نیست که معاف بشم)
6-دانشگاه های سوئد،آلمان،نروژ،اتریش و چندتا دیگه رو شنیدم تحصیل در آنها رایگانه این مطلب واقعا صحت داره یا نه؟؟
7-اگه رایگانه بهترین دانشگاه ها برای رشته کامپیوتر مثلا تو آلمان و سوئد چیست؟؟
از دوستای گلم عذرخواهی می کنم که سوالام زیاد شد ببخشید اگه سرتونو درد اوردم
تشکر می کنم که وقت گذاشتید و سوال های من رو مطالعه کردید
فقط یه خواهشی داشتم می شه به همشون دونه دونه پاسخ بدید ،واقعا ممنونم ازتون
دوستدارتون : محمد
پاسخ
تشکر کنندگان: sadafsetareh ، Tomas ، msar
دوستان سلام
من میخام برای اسکولارشیپ (بورس) در یکی از دانشگاه های آمریکا اقدام کنم... من یک اختراع انجام دادم که میخام از طریق اون اقدام کنم باید برای دانشگاه نامه بنویسم ؟! چطوری می تونم استاد تخصصی پیدا کنم که بهم کمک کنه؟!

ممنونم
پاسخ
سلام
من دانشجوی سال آخر لیسانس کامپیوتر گرایش نرم افزار هستم.میخوام برای ادامه تحصیل به آمریکا بیام واقامت بگیرم،ممنون میشم اگر راهنماییم کنید؟!
پاسخ
سلام
من میخوام در ترکیه ادامه تحصیل بدم و اقامت بگیرم آیا میشه بعد از اقامت ترکیه برای زندگی به آمریکا رفت؟
آیا وقتی برای ادامه تحصیل در آمریکا میری میشه اقامت دائم گرفت؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
پاسخ
(2012-07-20 ساعت 16:15)anael نوشته:  سلام
من میخوام در ترکیه ادامه تحصیل بدم و اقامت بگیرم آیا میشه بعد از اقامت ترکیه برای زندگی به آمریکا رفت؟
آیا وقتی برای ادامه تحصیل در آمریکا میری میشه اقامت دائم گرفت؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

درود بر شما ...
شما كه ميخواهيد اقامت بگيريد از اول به آمريكا بريد بهتره به جاي تركيه زبانتون رو قوي كنيد و پول بيشتري جمع آوري كنيد و بريد آمريكا .!
شما ميتونيد در آمريكا بعد از ادامه تحصيل توسط كارفرمايان در رشته خودتون مشغول به كار شويد و از همان طريق و يا راههاي ديگري اقامت بگيريد ...
براي اقامت بعد از 2 الي 3 سال از شروع تحصيل ميشه اقدام كرد .
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، dreamer60 ، Tomas ، mahnam7 ، satin ، msar
من سیتیزن هستم و خواستگاری دارم که ایشون در حال حاضر دانشجوی دکترای کامپیوتر هستند ویزای دانشجویی دارند. یکسال دیگه فارغ تحصیل میشوند.میگویند که بعد از اتمام درسشون٫قرار هست که به مدت سه سال به عنوان استاد دانشگاه باشند و از این طریق میتوانند گرین کارت بگیرن به صورت صد در صد٫
ایا همچین چیزی ممکنه؟
مثل اینکه دانشگاه گفته شما بعد از اتمام درستون سه سال تدریس کنید از این طریق گرین کارت میگیرین.

كسي نيست به من جواب بده؟
واقعا دوست دارم بدونم همچين چيزي صحت داره.
ايشون هنوز دانشجو هستند .
آيا ممكنه دانشگاه همچين پيشنهادي رو داشته باشه.؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، taherifar ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان