کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ارزش پاسپورت کانادا
1) آیا کسانی که اقامت دائم کانادا دارند میتونند آزادانه به کشورهای اروپایی و امریکا سفر کنند؟

2)آیا میشه بعد از گرفتن اقامت کانادا به امریکا رفت و اونجا زندگی کرد؟

3) فرق ویزای کبک و فدرال رو هم در این مورد میخواستم بدونم؟
من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک..Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، ParsTrader ، Hosein Z ، jahan_roone ، ghorbat ، msar
تا جائی که خبر دارم کسانی که اقامت کانادا یا آمریکا را دارند می توانند آزادانه بدو ن ویزا به 120 کشور جهان سفر کنند
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، emankh101 ، ParsTrader ، R@mtin ، Ramkal ، jahan_roone ، ghorbat ، msar
اگر به این لینک برید می تونید لیست کشورهایی رو که شهروندان کانادا برای ورود به اونها به ویزا نیاز ندارند رو ببینید که آمریکا و اروپای غربی رو هم شامل میشه
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، R@mtin ، Ramkal ، n.valeh ، emankh101 ، Hosein Z ، jahan_roone ، ghorbat ، مسافر تنها ، msar
(2011-02-18 ساعت 15:09)R@mtin نوشته:  1) آیا کسانی که اقامت دائم کانادا دارند میتونند آزادانه به کشورهای اروپایی و امریکا سفر کنند؟

2)آیا میشه بعد از گرفتن اقامت کانادا به امریکا رفت و اونجا زندگی کرد؟

3) فرق ویزای کبک و فدرال رو هم در این مورد میخواستم بدونم؟

سلام
چند نکته هست که خدمت شما عرض می کنم اول اینکه بین شهروندی (سیتزن شیپ) با اقامت فرق می کنه در حالت اول شما پاسپورت کانادایی می گیرید در حالت دوم شما کارت اقامت دارید که بتوانید زمان نامحدود در ان کشور زندگی کنید زمانی که شما کارت اقامت دارید نمی تونید به امریکا و اروپا سفر کنید مگر اینکه ویزای ان کشورها را بگیرید اما اگر شهروند ان کشور شوید و تابعیت کانادا شوید پاسپورت کانادایی میگیرید که میتونید به اکثر کشورهای دنیا ازادانه سفر کنید از جمله امریکا
اما به این معنی نیست که شما در ان کشورها بتوانید نا محدود زندگی کنید مگر اینکه دوباره از ان کشورها ویزای کاری و یا تجاری تحت قوانین همان کشور داشته باشید
بین کبک و فدرال هم فرقی نمی کنه فقط کسی که برای کبک اقدام می کنند اولین سفر خود وارد استان کبک می شوند وبعد می توانند در هرجای کانادا زندگی کنند
بعد از 3 سال داشتن اقامت دائم در کانادا می توانید پاسپورت کانادایی داشته باشید
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: R@mtin ، mavarfan ، laili ، Ramkal ، n.valeh ، maxsupermax ، emankh101 ، maxsoulfly ، es96 ، joseph ، ghorbat ، مسافر تنها ، golegandom ، msar ، maryam.azad ، copol
برای اقامت گرفتن کافیست 2 سال از 5 سال را در کانادا باشید و برای سیتیزن بایست 3 از 4 سال را آنجا بگذرانید
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، maxsoulfly ، jahan_roone ، ghorbat ، مسافر تنها ، msar ، maryam.azad
Smileسلام دوستان
مبحث در مورد پاس کاناداست ولی یه کوچولو سوال غیر دارم.
"آیا برای دارنده گرین کارت امریکا(U.S. Permanent Resident) امکان برای سفر آزاد به کشور های اروپایی و کانادا نیز میسر است؟توضیح ..."
ممنون و معذرتBig Grin
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، jahan_roone ، ghorbat ، msar ، maryam.azad ، copol
سلام . می خواستم بدانم با هر روشی که برای دریافت اقامت اقدام کرده باشیم بعد از مدت 3 سال می شود پاسپورت گرفت ؟ مثلا روش سرمایه گذاری یا روش استانی که مشروط به راه اندازی یک بیزنس موفق است .
پاسخ
تشکر کنندگان: jahan_roone ، ghorbat ، msar ، maryam.azad
(2011-03-29 ساعت 00:49)maxsupermax نوشته:  Smileسلام دوستان
مبحث در مورد پاس کاناداست ولی یه کوچولو سوال غیر دارم.
"آیا برای دارنده گرین کارت امریکا(U.S. Permanent Resident) امکان برای سفر آزاد به کشور های اروپایی و کانادا نیز میسر است؟توضیح ..."
ممنون و معذرتBig Grin

بله. من پارسال با گرین کارت رفتم کانادا. قبلا شما حتی نیازی به پاسپورت هم نداشتید و در زمان ورود به کانادا فقط گرین کارت شما را نگاه می کردند ولی الآن در کنار گرین کارت پاسپورت هم می خواهند که شما باید پاسپورت ایرانی خودتان را نشان دهید. ولی در زمان برگشت به امریکا فقط گرین کارت را نگاه می کنند و به پاسپورت کاری ندارند.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: sasan_rock ، hvm ، storagemeter ، mh_hshk ، ghorbat ، msar ، maryam.azad ، copol
دوستان با سلام. اگر کسی سیتیزن کانادا باشه و پاسپورتش رو میخواد تو آنکارا در سفارت کانادا تعویض کنهچقدر زمان میبره چون ایشون یک هفته وقت داره و چه مدارکی لازمه.
***2014AS
ارسال فرم ها اواسط جون. تاییدیه اواسط سپتامبر. دریافت نامه ی دوم 21 اکتبر. سفارت آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام به دوستان
منیه سوال داشتم لطفا راهنمایی بفرمایید
یک زوج بالای 80 سال سن دارن و پاسپورت کانادایی دارن ولی پاسپورتشون باطل شده.
میخوام بدونم میشه بدون حضور فرد در سفارت براشون پاسپورت جدید گرفت یا حتما باید خودشون باشن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
اطلاع از قدرت پاسپورت کانادا

https://www.passportindex.org/comparebyP...1=ca&s=yes
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان