کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مالیات یا همان TAX
دوستان عزیز مهاجرسرا

(نمی دونم سوالم رو جای درستی مطرح می کنم یا نه. اگر نیست، بابت زحمت جابجایی عذر می خوام).

کسی از شما اطلاعات یا تجربه ای در مورد انتقال پول در مبالغ نسبتاً زیاد (مثل 150 هزار دلار) به آمریکا داره؟ می خوام بدونم به چه روشی بهتر است انجام شود (البته اگر امکان پدیر است). آنطور که خواندم در سال اول مالیاتی به آن تعلق نمی گیرد. اما نمی دانم در کل به چه شیوه ای مقرون به صرفه تر و مطمئن تر خواهد بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24 ، frozen mind ، Hossein81 ، ساسان ، babak2010 ، shkhmo ، nedaba
سلام

می دانم که کسانی که دارای گرین کارت هستند باید میزان درامد خود در خارج از امریکا را اعلام کنند و مالیات ان را پرداخت نمایند می خواستم بدانم انهایی که بوسیله ویزاهای غیر مهاجرتی در امریکا زندگی می کنند مانند ویزای F , L , E ,...
ایا انها هم باید برای در امد خارج از امریکا مانند دوبی و ایران و مالزی و.... باید مالیات پرداخت نمایند
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24 ، Asy ، behfaza ، nedaba
(2010-04-17 ساعت 10:06)hasti_banoo نوشته:  دوستان عزیز مهاجرسرا

(نمی دونم سوالم رو جای درستی مطرح می کنم یا نه. اگر نیست، بابت زحمت جابجایی عذر می خوام).

کسی از شما اطلاعات یا تجربه ای در مورد انتقال پول در مبالغ نسبتاً زیاد (مثل 150 هزار دلار) به آمریکا داره؟ می خوام بدونم به چه روشی بهتر است انجام شود (البته اگر امکان پدیر است). آنطور که خواندم در سال اول مالیاتی به آن تعلق نمی گیرد. اما نمی دانم در کل به چه شیوه ای مقرون به صرفه تر و مطمئن تر خواهد بود.

این سوال من هم هست . ممنون میشم کسی جواب بده Smile
مهاجرت و زندگی در غربت برای انسان ، مانند فردی است که در جاده های وطن خود رانندگی می کرده و حال او را به اقیانوس انداخته اند ! باید اتومبیل خود را تبدیل به قایق کند تا نجات یابد...
پاسخ
تشکر کنندگان: ساسان ، shkhmo ، nedaba
سوال من هم هست!؟
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، nedaba
همسر من سیتیزن هستش و قبل از اینکه بیاد امریکا برای انجام کارهای من حدودا ۵۰۰،۰۰۰ دلار از طریق صرف فرستاد به حسابش.البته کل مبلغ را یک جا نفرستاد و در چند مرحله فرستاد تا الان چیزی بهش نگفتن والی طبق قانون مدارکی که بگه منبع این پول از کجا بوده و از چه طریقی عمده را باید تا چند سال فکر (نمیدونم ۳ یا ۷)سال نگاه داره چون هر لحظه ممکنه ازش بخن که توضیح بده این پول از کجا آمده .یادتون باشه که همیشه مدارک انتقال پولتون را با خودتون بیارید و پیش خودتون نگاه دارد
پاسخ
تشکر کنندگان: babak2010 ، armido ، shkhmo ، nedaba ، milade
سلام با تشکر از راهنمائیهای بجا و به موقع شما دوستان عزیز ، من چند سوال دارم ممنون میشم در صورت امکان دوستان مقیم امریکا که تجربه مستقیم داشته اند آنرا پاسخ بفرمایند .
با توجه به اینکه سال اول هر پولی که وارد امریکا بشه مالیات نداره , آیا :
۱. آیا برای انتقال پول سقف مشخصی رو برای افرادی مانند ما ( برندگان قرعه کشی کارت سبز ) تعیین کردند یا خیر ؟ اگر پاسخ آری است در صورت اطلاع لطفا میزان اون رو ذکر بفرماید
۲. آیا ارقام بالا (بالاتر از مقداری که دوستان در تایپک های پیشین ذکر فرمودند) رو هم میشه در همان سال اول مشخصا { بدون مالیات } انتقال داد؟ بهترین راههای ارسال پول به امریکا رو در حال حاضر اعم از صرافی یا بانک یا شیوه های دیگه ذکر بفرمایید ؟
۳.آیا مدارک خاصی (مانند اسناد مالی و تجاری و مالیاتی و حقوقی ) رو باید برای پول انتقالی در سال اول ورود به امریکا به دولت ارائه کرد ؟ در صورت پاسخ آری ، اونها رو ذکر بفرمایید
۴. آیا زمان خاصی رو ( در مراحل طی نمودن پذیرش ) برای اعلام میزان پول انتقالی به امریکا در نظر گرفته اند ؟ در صورت پاسخ آری ، باید آنرا به کدام مرجع دولت امریکا اعلام نمود ؟
با سپاس از شما ، babak2010
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، nedaba
اگر پول بیشتر از یکسال در حساب بماند هم برای سال بعد نباید براش مالیات داد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: babak2010 ، shkhmo ، safajoo ، nedaba
دو مقاله در ویکی مهاجرسرا در مورد این بحث وجود دارد
http://wiki.mohajersara.com/index.php?ti...oldid=1153
http://wiki.mohajersara.com/%D9%88%D8%A7...A%A9%D8%A7
پاسخ
تشکر کنندگان: babak2010 ، nimar123 ، shkhmo ، حاجی واشنگتن ، nedaba
اگر یک فرد در آمریکا خوداشتغال باشه چطور باید مالیاتش رو حساب کنه و بده؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، mori ، behfaza ، ٍٍEmad Armin
(2010-09-19 ساعت 10:41)msnazi نوشته:  اگر یک فرد در آمریکا خوداشتغال باشه چطور باید مالیاتش رو حساب کنه و بده؟

محسن جان حسابدار براش اینکار رو انجام میده ....بسته به درآمد سالانه ی فرد و میزان خرج و دخل فرد مالیات حساب میشه و به حساب دولت میره ...

جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، mohsen324 ، Solitude ، parastoo mohajer ، ali234 ، mori ، behfaza
با سلام و تشکر به خاطر اطلاعاتتون.
ممکنه بفرمایید این طرح 401k چیه؟
ممنونSmile
شماره کیس:2010AS296XX
تاریخ دریافت نامه قبولی:Aug 22
کنسولگری:ANKARA
تاریخ کارنت شدن: Aug 2010
تاریخ مصاحبه: 2 Sep
تاریخ دریافت ویزا: Sep 4
جمع هزینه ها: 3.5 میلیون برای دو نفر
ورود به آمریکاBig Grinec 10
ایالت:ویرجینیا-حومه واشینگتون دی سی

پاسخ
تشکر کنندگان: Solitude ، ali234 ، mori ، azadeh2014
دوستان سلام

سعی کردم همه تاپیک ها رو بخونم ولی آخرش درست و حسابی دستگیرم نشد!
برای همین یه بار دیگر شایدم برای اولین بار یا شاید یکی مونده به آخرین بار می خوام از متخصصین و استادان و ادوایزرهای محترم مهاجرسرا دات کام بپرسم.( یه خانم وکیلی می گفت 99% مردم متخصصین مهاجرتی هستند و 1% دیگر هم ما هستیم )
خوب! عرضم به حضورتون که اگر کسی از ایران پول بیاره یا براش بفرستن یا یه صرافی قبول زحمت کرده و از خجالت جیبشون در بیان , اون وقت اون پول را ببریم بزاریم بانک چی میشه ؟؟؟ می گن از کجا آوردین؟؟
اگه من ماشینم رو بفروشم ( کاش داشتم که بفروشم) پولش و نقد بگیرم میان می گن حتما پول شویی می کنی؟
من وقتی اومدم دلار امریکا و دلار کانادا و یورو و روپیه و درهم دوبی و درهم تونس و رینگیت و ین و پول کاغذی مخصوص روپولی و ژتون بازی و سلف سرویس دانشگاه و بلیط اتوبوس و .... آوردم بعد هم که گفتن چقدر داری روی هم گفتم فلان قدر دلار امریکا! ( راستی با ویرای توریستی مشرف شدم و حسابی معطل شدم برای مقدار پولی که همراهم بود)
حالا می خوام برم بانک اگه بگم آقا این دلار کانادا یا یورو رو بگیر بجاش دلار امریکا بریز تو حسابم چطور میشه ؟؟نمی گن تو که اعلام نکردی پس برو دلاراتو بنداز تو قلقکت و دختر خوبی باش؟
اگر کسی تو ایران داره به زور ای میل و ... تو ایران کار می کنه و یه لقمه نون حلال در میاره بعد نون و میفروشه پول میگیره که نون تا امریکا کپک نزنه, مالیاتشم که ماشالله تو ایران داده دیگه( بدترین قسمت پول درآوردن تو همه جای دنیا ) حالا این پول رسیده به دستش! بره بزاره بانک یقه شو می گیرن می گن یالا مالیات بده ؟( نه این که نگران مالیات باشماااا نههههه نگران اتوی یقه ام که خیلی سخته)
تمام این جوابا برای 1- توریست 2- کسی که گرین کارت داره اما شغل نداره 3- کسی که گریت کارت نداره اما شغل داره( خواستم فافیه جور شه وگرنه منظورم ویزای کاره) فرق داره ؟؟ چطوری؟( فرض کردم همه جوابامو قراره بگیرم )

اصلا چطوری ممکنه به پول شویی متهم شیم ؟ منشا هر درآمدی باید معلوم باشه؟ اگه بگیم به جون شما این پس انداز مالیات داده شده ایران هست حالا اومدم اینجا از گشنگی نمیرم چی میشه ؟؟ دقت کنین که من دفعه اولم و رد کردم و فقط گفتم اینقده پول دارم حالا می خوام به هزار بهونه پول بیارم( بابا عجب گرونیه هاااا)

اگه یکی بهم چک بده که ایران تومان بگیره بجاش و من این چک و نقد کنم میشه دردسر؟؟
اصلا لازمه همش یواشکی و با پول نقد کار کنیم؟ اینجا نمیشه یهو عاشق چشم و ابروی کسی شد و مثلا 1000 دلار داد بهش؟؟ مالیات چشمو ابرو را باید داد؟ اگه مالیات بدیم حل میشه حالا؟
این فرم W7 چیچیه؟ وقتی با ویزای توریستی حساب باز کردم بعد یه مدت نامه اومد که بگو چرا حساب داری و چطوری می خوای مالیات بهره ای که میاد رو پولت را بدی ؟( دل خوش سیری چند؟) وکیلم که سعی می کنه غیر از حوزه قرارداد یا کار نکنه یا شارژم کنه فقط گفت برو W7 رو سرچ کن . حالا نمی دونم به نفعمه اینو پر کنم؟

من 3 روز دیگه ویزای توریستی دارم .هر استفاده ای میشه این مدت کرد بگین پلیز
خوب حالا بگین اصل حالتون چطوره ؟ بچه ها همه خوبن ؟؟ سلام برسونیننBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، mitr.p
lاین سوال من هم هست وقتی ما میاییم امریکا و هنوز کار نداریم و همینطور داریم از پس اندازهای ایران خرج میکنیم چرا باید مالیات بدیم. یکی از اقوام ما دانشجو هستش در امریکا الان وکیل گرفتند تا مالیات هایی که تا الان دادن پس بگیرند. اگه کسی راهنمایی بکنه ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، mitr.p
سلام دوستان.کی‌ گفته ما باید مالیات بدیم؟؟؟به جز مواد غذأیی بقیه چیز‌ها شامل پوشاک،رستوران،خرید اتوبیل و ...باید مالیاتشون رو پرداخت کرد.اینها اجباریه ولی‌ مالیات سالیاینه رو نباید پرداخت کنیم چونکه هیچ شغلی‌ نداریم.حتی من شنیدم اگه شغلی‌ هم داشته باشیم و درامد سالیانه کمتر از ۱۲ هزار دلار باشه بازم مالیات تعلق نمیگیره
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، mitr.p ، parastoo mohajer
افرادی که ویزای توریستی دارند از پرداخت هرگونه مالیات برای درآمدهای خارج از آمریکا معافند اما چنانچه درآمدی در آمریکا داشته باشند موظف به پرداخت مالیات آن هستند و با توجه به اینکه این افراد دارای شماره سوشیال نیستند پرداخت مالیات آنها از طریق w7 امکانپذیر است
افرادی که دارای گرین کارد هستند موظف به پرداخت مالیات برای تمام درآمدهای خود در داخل و یا خارج میباشند (به غیر از مستثنیات مانند هدایا)
بنابر این اگر کسی دلش خواست به شما هدیه بدهد شما از پرداخت مالیات معافید
مبالغ زیر 100000$ نیاز به اعلام منشاء ندارند پس با خیال راحت میتوانید به بانک بروید و پولتان را به آن بسپارید

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان