کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آمار قبولی مصاحبه ویزای دانشجویی
سلام برو بکس
کسی آماری از میزان قبولی در مصاحبه ویزای دانشجویی نداره؟ اگه میشه هر کس اطلاعات و آماری داره یا تجربه شخصی، لطف کنه اینجا بنویسه تا به یک جمع بندی برسیم
سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان: Sahar-Germany ، msar
(2011-03-01 ساعت 10:15)sheri333 نوشته:  سلام برو بکس
کسی آماری از میزان قبولی در مصاحبه ویزای دانشجویی نداره؟ اگه میشه هر کس اطلاعات و آماری داره یا تجربه شخصی، لطف کنه اینجا بنویسه تا به یک جمع بندی برسیم
سپاس

با سلام
فکر می کنم تو سایت www.applyabroad.org اطلاعات خوبی پیدا کنید.
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، msar
تا اونجایی که من شنیده بودم امار قبولی ویزای دانشجویی برای امریکا امسال خیلی زیاد بود.واکثرا بدون اسثنا ویزا گرفتن
پاسخ
من پریروز سفارت بودم. یارو اصلا مدارکم رو نگا هم نکرد و ردم کرد. از قبل تصمیم کرفته بود ظاهرا. همون سوالایی که تو فرم I-160 و I-20 بود رو دوباره ازم پرسید و بعدشم گفت دانشگاهی که براش اپلای کردی معروف نیست!!! و برگه سفید رو داد دستم.
پاسخ
نکنه شما هم دبی رفتی‌... اشتباهه بزرگیست، منم اونجا بودم همه دانشجوها رد میشدن
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
بله من هم دبی رفتم. والا فکر نکنم زیاد فرقی کنه. ترکیه هم همین وضعیته تا جایی که من شنیدم.
پاسخ
(2011-03-01 ساعت 10:15)sheri333 نوشته:  سلام برو بکس
سپاس
من اطلاعات خوبی دارم که می تونم در اختیارتون بذارم

دوست عزيز، اگر شما اطلاعاتي در اين زمينه دارين لطفا همين جا بنويسين.

پاسخ
دوست عزیز (visa help) من داشتم جوابتون رو تو تاپیکی که ایجاد کردین میدادم. که حذف شد تاپیکتون!!! به هرحال اینجا میذارم جوابتون رو:
با کمال احترامی که برا شما قائلم ولی فکر میکنم شما هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارید. این که لحضه ورود چه سؤالاتی پرسیده میشه و یا هزینه SEVIS رو چجوری پرداخت میکنید اصلا چیز مهمی نیست و هرکسی تو پرسه ویزا باشه دانشگاه یا اسپانسرش تو امریکا این اطلاعات رو بهش میده و وبسایت اداره مهاجرت و سفارت خارجه آمریکا هم توضیحات کامل رو داده. برای نمونه http://travel.state.gov/visa/temp/types/types_1268.html
بعد از گرفتن I-20 با یه کردیت کارت از هر جا میتونید هزینه SEVIS رو پرداخت کنید. یا اینکه بعد از صدور ویزا کی بره براتون بگیردش. شما با طرح این سؤالات فقط استرس بچه ها رو زیاد میکنید. چیزایی که اصلا تو پروسه ویزا مهم نیستن. راجع به مقدمه که در مورد مدارک و آماده سازی و ... هم گفتین باید بگم کاملا با شما مخالفم. آفیسر من حتی یک دونه از مدارک من رو نخواست ببینه. همون پشت که فرم I-20 , I-160 من رو دید تصمیمش رو گرفته بود و وقتی اومد همون سؤالای تکراری تو فرمها رو دوباره پرسید و بعدشم گفت به نظر من شما واجد شرایط نیستی چون دانشگاهی که براش اپلای کردی معروف نیست. که البته حرف الکی بود.(دانشگاه من یکی از باسابقه ترین دانشگاههای آمریکا در نیویورک بود) اینها اصلا وظیفه ندارن رنکینگ کنن کدوم خوبه کدوم بده. اگه دانشگاهی صلاحیت نداشته باشه دولت آمریکا بهش اجازه نمیده که دانشجوی خارجی بگیره و فرم I-20 صادر کنه. ولی به هرحال باید یه چیزی بگن.
در مورد تاپیکتون که ویزای دانشجویی بدون تافل و آیلتز! باید بگم که تجربیات من میگه تازگی‌ها بون فاند به ندرت (کمتر از5٪) به کسی ویزا میدن چه برسه بدون تافل. حداقل در مورد ایرانی‌ها این سختگیری ها وجود داره.
شما هم دوست عزیز بهتر اینجا دنبال ماهی گرفتن از آب گل‌آلود نباشی. این فروم ها جاییه که بچه‌ها تجربیاتشون رو صادقانه برا کمک به دیگران در اختیار میگذارن. جایی برای تبلیغات نیست
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، admin ، Parniyan ، یاشار و ماری ، hasti_banoo ، amir287 ، f.r ، alinet ، alireza62 ، payam70 ، fraheleh ، daria ، msar ، kuwait ، babak82
(2011-03-05 ساعت 14:01)sheri333 نوشته:  من پریروز سفارت بودم. یارو اصلا مدارکم رو نگا هم نکرد و ردم کرد. از قبل تصمیم کرفته بود ظاهرا. همون سوالایی که تو فرم I-160 و I-20 بود رو دوباره ازم پرسید و بعدشم گفت دانشگاهی که براش اپلای کردی معروف نیست!!! و برگه سفید رو داد دستم.

سلام sheri جان، متاسفم بخاطر رد شدن شما، امیدوارم به زودی نتیجه بگیرید. یعنی‌ به همین راحتی‌ احتمال رد شدن وجود دارد؟ آیا شما فاند داشتید از دانشگاه؟
پاسخ
سلام دوستان. فاند و ماند و ... مهم نیست این روزها شدیدا همه کنسولها شدن علیه ایرانیا... من هم امروز تو اتریش رجکت شدم دلیلش ایرانی بودن بود. من و چند ایرانی دیگر که بعضی اسایلی و بعضی دانشجوئی اونهم دوره های ماسترشون تو اتریش بودن و اقامت داشتن همه رد شدیم. قسم می خورم ایراد"ایران بودن" دقیقا کلمه ایست که آفیسر به زبان آورد. الان شواهد همکاری س.پ.ا با بنی جون لااادن وضعیت را افتضاح کرده.
پاسخ
تشکر کنندگان: Sahar-Germany ، f.r ، msar ، m.ghoreishi
(2011-05-06 ساعت 15:45)rahbar نوشته:  سلام دوستان. فاند و ماند و ... مهم نیست این روزها شدیدا همه کنسولها شدن علیه ایرانیا... من هم امروز تو اتریش رجکت شدم دلیلش ایرانی بودن بود. من و چند ایرانی دیگر که بعضی اسایلی و بعضی دانشجوئی اونهم دوره های ماسترشون تو اتریش بودن و اقامت داشتن همه رد شدیم. قسم می خورم ایراد"ایران بودن" دقیقا کلمه ایست که آفیسر به زبان آورد. الان شواهد همکاری س.پ.ا با بنی جون لااادن وضعیت را افتضاح کرده.

سلام دوست عزیز. متاسفم که رد شدید. آیا کسی‌ هم با داشتن شهروندی اروپا رد شد؟ راستی‌ با شما به زبان آلمانی‌ مصاحبه کردند یا انگلیسی؟ با داشتن فاند رد شدید؟ J-1؟
اگه میشود لطف کنید و چگونگی‌ مصاحبه و تجربیات خود را اعلام فرمائید. بسیار سپاسگزارم.
پاسخ
سلام سحر خانوم. بنده که با ویزای 6ماهه بیزنس شنگن اتریش بودم برای توریستی اپلای کردم.یک آفیسر آمریکائی باجه هفت بفارسی هم مسلطه بهم گفت چه زبانی؟ گفتم میکز نو دیفرنس! اونم انگلیسی صحبت کرد. ولی با آقایی که اسایلم 4ساله اتریش داشت و اتریشی خوب مسلط بود فارسی صحبت کرد. این اسایلی دعوتنامه عروسی و نامه اسپانسری از برادر سیتیزنش داشت و رد شد. بود کسی که میگفت باصطلاح استغایش اشتات داشت وضعیت اونم بهتر نبود. من نفهمیدم اگر با اشتات اپلای کرده چطور ایرانی بودنش ملاک شده؟؟ البته فکر کنم بین ماها کیس دانشجوئی نبود اینقدر کنسول کوچک و همه چیز توی دیدوباز بود که نمیشد واستاد وصحبت کرد. حساس میشن.بهرحال با حرفهای ما نگران نشین لطفا فقط دارم اطلاع رسانی میکنم.البته من قبلا 4ماه پیش دبی رجکت شده بودم(این اپلای اشتباه محض بود) آفیسر گفت اثرنگاتیوش روی فایلم مدتها باقیست. کلاتو ویزای آمریکا شانس خیلی مهمه. شاید بذارین کمی این تب ب.ن.ل.د.ن فروکش کنه بهتر باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: Sahar-Germany ، behnia ، msar
(2011-05-06 ساعت 17:16)rahbar نوشته:  سلام سحر خانوم. بنده که با ویزای 6ماهه بیزنس شنگن اتریش بودم برای توریستی اپلای کردم.یک آفیسر آمریکائی باجه هفت بفارسی هم مسلطه بهم گفت چه زبانی؟ گفتم میکز نو دیفرنس! اونم انگلیسی صحبت کرد. ولی با آقایی که اسایلم 4ساله اتریش داشت و اتریشی خوب مسلط بود فارسی صحبت کرد. این اسایلی دعوتنامه عروسی و نامه اسپانسری از برادر سیتیزنش داشت و رد شد. بود کسی که میگفت باصطلاح استغایش اشتات داشت وضعیت اونم بهتر نبود. من نفهمیدم اگر با اشتات اپلای کرده چطور ایرانی بودنش ملاک شده؟؟ البته فکر کنم بین ماها کیس دانشجوئی نبود اینقدر کنسول کوچک و همه چیز توی دیدوباز بود که نمیشد واستاد وصحبت کرد. حساس میشن.بهرحال با حرفهای ما نگران نشین لطفا فقط دارم اطلاع رسانی میکنم.البته من قبلا 4ماه پیش دبی رجکت شده بودم(این اپلای اشتباه محض بود) آفیسر گفت اثرنگاتیوش روی فایلم مدتها باقیست. کلاتو ویزای آمریکا شانس خیلی مهمه. شاید بذارین کمی این تب ب.ن.ل.د.ن فروکش کنه بهتر باشه.

ممنون از پاسخ شما. یک کمی‌ نگران کننده هست که با داشتن شهروندی یک کشور اروپایی باز به مشکل برخورد کردند. نمیدونم آیا با کیس دانشجویی‌ یا ویزیتور اکسچنج بهتر برخورد بشه؟ باز هم ممنون بخاطر اطلاع رسانی!

پاسخ
[salam,manam paziresh daram az ye college,be nazaretoun ozbakestan beram behtare a ghebres????????????????
پاسخ
از ویزا دانشجویی چیزی نمیدونم.اما حدودا 2هفته پیش انکارا مصاحبه داشتم(کیس لاتاری هستم)پشت در سفارت همه از این میگفتن که گرفتن ویزا دانشجویی خیلی راحت و اسون شده!!!!!!!!یعنی اینجوری نیست؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان