کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
محاسن و معایب استفاده از جی پی اس هنگام رانندگی
آدرس هر مکان در آمریکا شامل شماره آپارتمان، شماره ساختمان، نام خیابان، شهر، ایالت و کد پستی است. این ساختار استاندارد باعث همگون شدن آدرسها می شود، اما از سوی دیگر بدون داشتن نقشه (کاغذی یا دیجیتالی) پیدا کردن یک آدرس می تواند بسیار سخت یا غیر ممکن باشد چون خیابان مورد نظر معمولا آخرین خیابان با کوچه فرعی است که آدرس در آن واقع است و ارتباط آن با خیابانهای اصلی در آدرس مشخص نیست. از سوی دیگر در ایران با داشتن یک آدرس عملا مسیر رانندگی را هم خواهید داشت ( مثلا خیابان ولی عصر، بالاتر از پارک ساعی، دست راست، کوچه فلان، فرعی سوم، پلاک 5). برای پیدا کردن آدرس مناسب مسیر رانندگی از یک نقطه به نقطه دیگر یا باید با استفاده از سرویسهای آنلاین مثل نقشه گوگل اطلاعات را گرفته، پرینت کرده و با خود داشته باشید یا از سامانه های جهت یاب داخل ماشین (جی پی اس) استفاده کنید. نکات زیر در مورد استفاده از جی پی اس مهم است:

1- از وب سایت هایی مثل آمازون یا eBay می توانید GPS Navigator مناسب را با قیمت خیلی بهتر از فروشگاهها پیدا کنید. با کمی حوصله مدلهای یک یا دو سال گذشته مارکهای خوبی مثل TomTom را به قیمت زیر 100 دلار می توان تهیه کرد. سعی کنید مدلی که تهیه می کنید قابلیت تلفظ اسم خیابانها را هم داشته باشد (Text to Speech). برای مثال به جای Turn left اعلام کند Turn left at Edson Road. این قابلیت باعث می شود حواستان به جای جی پی اس بیشتر معطوف به جاده و رانندگی بوده و تلفظ درست اسم خیابانها را هم یاد بگیرید.

2- برای یک تازه مهاجر، داشتن جی پی اس در ماشین باعث افزایش اعتماد به نفس می شود و جرات امتحان کردن مکانهای جدید و آشنایی بیشتر با محیط را فراهم می کند. چون حتی در صورت اشتباه دستگاه شما را به مسیر درست راهنمایی می کند و اطمینان از اینکه گم نمی شوید به شما جسارت رفتن به راههای فرعی را می دهد.

3- اعتماد بیش از حد به جی پی اس می تواند درد سر ساز باشد! به خصوص اگر دستگاه کمی قدیمی باشد. در شهرهایی که ساخت و ساز زیاد انجام می شود احتمال این هست که برخی مکانهای جدید در نقشه دستگاه شما نبوده یا برخی راهها تغییر کرده باشد. بنابر این اگر برای مصاحبه کاری یا رفتن به یک قرار مهم به جی پی اس اعتماد می کنید قبلا اطمینان حاصل کنید که مکان مورد نظر در نقشه شما موجود است. برای اطمینان پرینت از نقشه و آدرس گوگل هم در این موارد داشته باشید.

4- استفاده روزانه و بیش از حد از جی پی اس به خصوص در محدوده محل زندگیتان باعث می شود که برای پیدا کردن آدرس به جی پی اس وابسته شده و جی پی اس طبیعی و بیولوژیکی شما مختل یا دچار تنبلی شود! هر از گاهی مخصوصا اگر برای تفریح بیرون می روید سعی کنید بدون استفاده از جی پی اس مسیر را حدس زده و حداقل شمال و جنوب و شرق و غرب شهر خود را یاد بگیرید.

5- نرم افزار جی پی اس مثل هر برنامه کامپیوتری دیگر می تواند خطا داشته و برخی اوقات پیشنهادهای مسیر اشتباه یا احمقانه به شما بدهد. هیچ وقت 100 درصد به هیچ سیستم کامپیوتری اعتماد نکنید!

لازم به ذکر است که نکات بالا نظر شخصی و تجربی من بوده و برای شما ممکن است متفاوت باشد.

[عکس: 09.0605.cartoon.jpg]
[عکس: cgan764l.jpg]

لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
پاسخ
Big Grin واقعا آدم نمی فهمه شمرون اینا کدوم وره راه آهنشون کدوم ور! اینم شد مملکت؟
اجازه هست منم اظهار فضل کنم؟؟ Tongue
یکی اینکه جدی جدی تنبل می کنه آدمو . هر کیو دیدم ماشینش به GPS مجهزه از خیابون پشت خونش نتونسته بره خونش! ولی اونایی که دستگاه GPS خریدن وضعشون بهتره.
بعدشم در مورد استفاده از تلفن همراه مجهز به برنامه های GPSبگم که خوب خیلی خوبه. اگه از google map روی موبایل استفاده کنین نقشه هاش به روز و آنلاین هست(البته در امریکا, نه در ایرانSad) اما از اینترنت وایرلس یا سرویس دیتا استفاده می کنه. اگر گوشی نوکیا داشته باشین می تونین بدون سرویس دیتا از GPS و Nokia OVI map استفاده کنین و از نویگیتور فارسی زبان بهره ببرین. مخصوصا اگر مثل من وقتی می گه "ترن رایت " هول میشین که منظورش "کپی رایت" یا " هیومن رایت" زبان فارسی به دردتون می خوره. اما جالبه که نوکیا در ایران بهتر کانکت می شد تا امریکا!
موقع استفاده از موبایل به جای GPS مخصوصا وقتی راننده نیستین دقت کنین که جلوی ماشین بشینین و موبایل رو نزدیک داشبورد نگه دارین!!! خنده داره ولی وقتی عقب ماشین می شینم Navigator یه چهار راه عقب می مونه!

راستی یادش بخیر دور برگردونای سبک ا.ن. را . اینجا چقدر چراغ قرمز زیاده نه؟ اما حسنش اینه که چراغ ها دست سرباز که حواسش پرت راننده فلان ماشینه, نیست و به موقع سبز میشن.
پاسخ
به نكاتي كه ادمين عزيز ذكر كردند، من هم چند نكته را اضافه كنم:

هميشه قبل از آغاز به رانندگي دستگاه GPS را روشن كنيد و مقصد را انتخاب كنيد. پيش از اينكه حركت كنيد يكبار مسير پيشنهاد داده شده را بررسي كنيد تا يك تصويركلي از مسير در ذهن داشته باشيد.
هيچگاه هنگام رانندگي با دستگاه GPS (به وي‍ژه اگر تلفن همراه مجهز به GPS باشد) كار نكنيد. اين كار ممكن است حواس شما را از رانندگي پرت كرده و باعث تصادف شود.
اگر از Nokia Maps استفاده مي كنيد، هر از چندگاهي به سايت نوكيا مراجعه كنيد تا نقشه هاي به روز شده را دريافت كنيد.

دوستاني كه داراي تلفن همراه مجهز به GPS و مسيرياب هستند، پيشنهاد مي كنم قبل از پرواز، نقشه ايالت مقصد را از اينترنت دريافت كرده و آن را به روز كنند. با اينكار هنگام ورود به شهر جديد تا حد زيادي تسلط شما به مكان جغرافيايي جديد بيشتر مي شود.
پاسخ
gps آیپد و آیفون دوستام رو من تو تهران تست کردم 10-20 متری خطا داشت . اونجا هم همینطوره ؟ اگه خطا زیاد باشه که کلی کلافه میشه آدم
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: jan ، ronmony ، taherifar
من که یه بار رسما داشتم تصادف می کردم. GPS حواس آدم را بعضی وقتها از محیط اطراف پرت می کند. من به این نتیجه رسیدم قبل از این که جایی برم حتما مسیر را google.map چک کنم.
کیس نامبر: 2010AS00002xxx
دریافت ویزا: روز مصاحبه (17 نوامبر)
پاسخ
تشکر کنندگان: jan ، ronmony ، taherifar
من هم 1 نکته راجع خروجیها دارم با اجازه.
موقع رانندگی مخصوصا در بزرگراه چون سرعت زیاد هست ممکنه که خروجی زودتر از حد انتظار نمایان بشه در نتیجه بهتره نیم نگاهی به مایلجی که کنار صفحه میزنه هم داشته باشین که هم خروجی رو رد نکنین و هم اینکه فرصت تعویض خط رو داشته باشین چون نمیشه مثل خانه پدری لحظه اخر خط عوض کرد و رفت تو خروجی.
نکته دیگه هم اینکه گاهی 2 یا چند تا خروجی بسیار نزدیک هم هست مخصوصا در لوپها که اینجا تنها به حرف خانم جی پی اس نمیشه اعتماد کرد ! باید تابلو رو هم در عین حال بخونید.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24 ، mh_hshk ، kianoush ، OverLord ، comrun ، aNTea ، ronmony ، shahin 93 ، MPU ، kasrafo ، taherifar ، fatemeht2
سوالم به موضوع ربطی‌ نداره ولی‌ این تنها تاپیکی بود که gps داشت.هیچ مدلی‌ میشناسید که ایران هم کار کنه؟چون معمولا فقط نقشه آمریکا و کانادا رو دارند
ARRIVAL DATE: JAN 14
CATEGORY: DV LOTTERY
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
(2011-03-02 ساعت 19:52)Ali-J نوشته:  gps آیپد و آیفون دوستام رو من تو تهران تست کردم 10-20 متری خطا داشت . اونجا هم همینطوره ؟ اگه خطا زیاد باشه که کلی کلافه میشه آدم

همه دستگاه های مکان یاب دارای خطا هستند. حتا دستگاه های مکان یاب Garmin که بهترین در نوع خود هستند نیز دارای اندکی خطا هستند.
در برآورد خطا هم، علاوه بر کالیبراسیون نقشه ها، باید این را در نظر داشت که حتا دستگاه های دقیق گارمین هم در شهرهای بزرگ دارای خطای نزدیک به 5-10 متر هستند. به دلیل وجود ساختمان ها و عوارض شهری.
اما نرم افزار های مسیریاب طوری طراحی می شوند که موقعیت شما را همیشه روی یک خیابان نشان دهند. حتا اگر موقعیت واقعی شما روی خیابان نباشد. این امر برای راهنمایی دقیقتر بسیار کمک کننده است.

ابزارهای مسیریاب معمولا دارای اطلاعات مفیدی هستند. با جستجو در انها همیشه می توانید پمپ بنزین، رستوران، هتل، بیمارستان، دانشگاه مدرسه و ... مکان های مهم دیگر را پیدا کرد.
تنها nokia.maps است که به طور دقیق و با جزییات نقشه شهرهای بزرگ ایران را دارد. تهران اصفهان مشهد تبریز کرمانشاه و شیراز و همه راه های کشور را همراه با جزییات در اختیار شما قرار می دهد. این نقشه ها رایگان است. تنها باید یک تلفن همراه نوکیا مجهز به دریافت کننده gpd داشته باشید. مسیریاب گویا به زبان فارسی اطلاعات کامل شهری از دیگر مزایای این مسیر یاب است.

(2011-03-03 ساعت 08:51)samira t نوشته:  سوالم به موضوع ربطی‌ نداره ولی‌ این تنها تاپیکی بود که gps داشت.هیچ مدلی‌ میشناسید که ایران هم کار کنه؟چون معمولا فقط نقشه آمریکا و کانادا رو دارند

پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، admin ، WIKIMAN ، سروش سعیدی ، nastaran86 ، OverLord ، aNTea ، ronmony ، taherifar
(2011-03-02 ساعت 19:52)Ali-J نوشته:  gps آیپد و آیفون دوستام رو من تو تهران تست کردم 10-20 متری خطا داشت . اونجا هم همینطوره ؟ اگه خطا زیاد باشه که کلی کلافه میشه آدم

سامانه موقعیت یاب جهانی (GPS) در ابتدا برای مقاصد نظامی به وجود آمد و بسته به اینکه آنتن گیرنده چه تعداد ماهواره موقعیت یاب را همزمان رصد کند خطایی در حد چند سانتیمتر دارد. بعدها که در کاربردهای غیر نظامی به کار گرفته شد، خطای عمدی به سیستم اضافه شد تا دقت به حدود چند ده متر کاهش پیدا کند. بنابراین طول و عرض جغرافیایی ارائه شده توسط GPS های غیرنظامی خیلی دقیق نیست، اما نرم افزارها سعی می کنند این نقطه را روی نزدیکترین خیابان یا جاده ای که در نقشه قرار دارد نشان دهند.

فایل صوتی برنامه ای از رادیو کالج پارک در باره جی پی اس
http://www.radiocp.com/?p=104&item=gps
لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، WIKIMAN ، nastaran86 ، OverLord ، aNTea ، MPU ، یاشار و ماری ، ronmony ، kasrafo ، taherifar
کدوم یک از گوشی های موجود رو برای استفاده از GPS پیشنهاد میکنید؟
گرونترینشون؟
آیا برند بهتری داریم مساله نوکیا یا اپل ماژول های بهتری برای GPS کار گزاشته باشن
یا اینکه اهمیت سیستم عامل در کار با GPS زیاده؟
یک سوال بی ارتباط با این تاپیک(من اگه ایران یه گوشی بخرم اونور مثلا آمریکا هم می تونم از همه ی سرویساش استفاده کنم؟یعنی همه اپراتور ها بدون اذیت سیم کارتشون رو گوشیم کار خواهد کرد؟)
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
(2011-03-03 ساعت 15:32)pefa نوشته:  کدوم یک از گوشی های موجود رو برای استفاده از GPS پیشنهاد میکنید؟
گرونترینشون؟
آیا برند بهتری داریم مساله نوکیا یا اپل ماژول های بهتری برای GPS کار گزاشته باشن
یک سوال بی ارتباط با این تاپیک(من اگه ایران یه گوشی بخرم اونور مثلا آمریکا هم می تونم از همه ی سرویساش استفاده کنم؟یعنی همه اپراتور ها بدون اذیت سیم کارتشون رو گوشیم کار خواهد کرد؟)

من با نوکیا کار کرده ام! خیلی user-friendly است. کارکرد ساده ای دارد. نقطه قوت آن به روز بودن نقشه های با جزییات آن است که به سادگی و رایگان قابل دریافت هستند.
سونی اریکسون اما از نظر نقشه دچار کمبود است.
هر گوشی که A-GPS داشته باشد می توانید از آن بهره ببرید. فکر نمی کنم سیستم عامل آن زیاد نقشی داشته باشد.
در مورد سوال دوم به تاپیک مرتبط مراجعه کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: pefa ، nastaran86 ، OverLord ، ronmony ، taherifar
(2011-03-03 ساعت 15:32)pefa نوشته:  کدوم یک از گوشی های موجود رو برای استفاده از GPS پیشنهاد میکنید؟
گرونترینشون؟

اگر از اینترنت موبایل بخواین استفاده کنین که هیچ فرقی نداره چه گوشی داشته باشین فقط باید نرم افزاریو نصب کنین که نقشه هاش به روز باشه . اگر هم نه که گزینه ای جز نوکیا ندارین.گوشی ها ی ایران با T-Mobileو AT&T کار می کنن . ولی این کارو نکنین محدود میشین به استفاده از اپراتور خاص.( من این اشتباه رو کردمو بقیشم تو تاپیک مربوطه)
پاسخ
تشکر کنندگان: pefa ، mh_hshk ، nastaran86 ، OverLord ، ronmony ، taherifar

من همیشه از برنامه TomTom در آی فون استفاده می کنم. خیلی خوب و بی نقصه. اما برنامه های دیگه رو مثل Garmin امتحان کردم که خوب نبودند. یک سری برنامه های رایگان هم هستند که دیگه افتضاح هستند. یعنی ممکنه 180 درجه برعکس آدرس بدن.
برای استفاده از آی-فون باید یک پایه بخرید که همچین ارزون نیست(اقلا 20 دلار) و یک شارژر که داخل ماشین باطری گوشی تموم نشه(اونم اقلا 10 دلار).
البته من به صورت ابتکاری آی فون رو یه جوری چپوندم یه جایی که وامیسته و مسیرها هم چون کوتاهه باطریم تموم نمیشه.
راستی اگر بخواهید اپ (App) برنامه TomTom هم بخرید 60 دلاره. پس اگر بخواهید خیلی تر و تمیز همه چیز رو برای استفاده از گوشی بعنوان راهیاب مهیا کنید حدود 90 دلار خرج داره. این درحالیه که باید ماهانه مبلغی هم برای ترافیک زنده پرداخت کنید!!!
حتی دستگاه هایی که فقط کارشون راهیابی است هم اینطوری هستند. ممکنه یکسال ترافیک رایگان داشته باشند اما بعد از اون باید دوباره بابت ترافیک پول بدید. یا اینکه حتی برای نقشه ای که درونش وجود داره هم باید پول بدید.
به نظر من بهترین کار خرید یک گوشی اندرویید است که از نقشه های گوگل استفاده می کنه که به روز ترین نقشه دنیا است و کاملا هم رایگان هستند.
اندرویید علاوه بر تبدیل اسم خیابون ها به صدا (Text to speech) قابلیت برعکس هم داره. یعنی می تونید بهش بگید که کجا می رید بعد خودش مسیر رو پیدا می کنه و میگه یا علی موتور رو روشن کن بریم. Wink
البته یه کم تلفظ ها رو باید خوب بگی تا بفهمه. اما خیلی هم نفهم نیست! حتی وسط رانندگی هم می تونی مثلا بهش بگی «رفیق ببین اینطرفها پمپ بنزین شل کجا هست؟» بعد برات اونم پیدا می کنه! (البته به انگلیسی)
ما هم که آی فون داریم باید سماغ بمکیم تا یه روز راهیاب نقشه های گوگل واسه این گوشی هم بیاد!
http://www.google.com/mobile/navigation/
پاسخ
تشکر کنندگان: Lamborghini ، admin ، WIKIMAN ، laili ، pefa ، mh_hshk ، nastaran86 ، OverLord ، comrun ، ronmony ، kasrafo ، taherifar
قابل توجه همه دوستان و علاقه مندان به NOKIA و OVI maps!!!!!!
شهر های کرج و قم! نیز به نقشه ایران اضافه شده است البته از 28 اسفند 89!!!!
در ضمن نسخه 3.06 نرم افزار OVI maps هم آمده است که کمی خوشگل شده و آدم لذت میبره نگاهش کنه! از جمله قابلیت های این نسخه عدم نیاز به کامپیوتر برای دریافت نقشه ها ست، بطوریکه از طریق WIFI (البته در گوشی هایی که این قابلیت را دارن!) نقشه را دانلود در صورت نیاز به روز کنی!
ایالت های کالیفورنیا 120mb ،خود امریکا 3Gb،فلوریدا 84mb،تگزاس عزیز! هم در حدود 130mb می باشند!
با تشکر
مدیریت پاااااارک!!!
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش
پاسخ
تشکر کنندگان: shahrzad_a ، ronmony ، taherifar
حالا بدون جی پی اس که جای خودش را دارد من با جی پی اس هم همیشه گم می شدم مخصوصا که جی پی اسی که اوایل خریده بودم دست دوم بود و خیلی هم کند بود و همیشه وقتی که از چهارراه رد می شدم تازه می گفت که باید بپیچی. آن اوایل که خانه ام اوکلند بود تقریبا تمام راه ها و خیابان ها و بزرگراه های مختلف را یک بار اشتباهی رفته ام و دوباره برگشته ام. البته اوکلند جایی است که شهرهای زیادی را توسط بی بریج به سنفرانسیسکو وصل می کند و اتوبانهای آن در بعضی جاها ده شاخه می شود و چون معمولا هم شلوغ است شما از قبل باید بدانید که در کدام خط باید قرار بگیرید که سر از جای درستی در بیاورید اگرنه حتما گم و گور می شوید. اولین روزی که ماشین را خریده بودم و به سمت خانه می رفتم اشتباهی از روی پل بی بریج به سمت سنفرانسیسکو سر در آوردم و راه دور زدن هم نداشتم و بدتر از همه این بود که در جلوی عوارضی متوجه شدم که اصلا پول در جیبم ندارم و فقط کردیت کارت دارم. خلاصه ایستادم و به مسئولش گفتم که من اشتباهی آمدم اینجا و کردیت کارت هم دارم ولی به خرجش نرفت و با اینکه عوارضی چهار دلار بود گفت حتی دو دلار هم نداری؟ گفتم نه اصلا یک پنی هم ندارم. او هم گفت نو مانی نو هانی! (نه پول, نه عسل!) بعد از دکه اش آمد بیرون و رفت جلوی ماشین و برایم قبض جریمه صادر کرد. خلاصه مجبور شدم چهارده مایل تا سنفرانسیسکو بروم و دوباره چهارده مایل هم برگردم و در موقع برگشت هم یک مسیر اشتباهی رفتم که دوباره گم شدم و در مجموع یک مسیر ده دقیقه ای از نمایندگی تویوتا تا خانه را که پیاده هم می شد رفت در چهار ساعت پیمودم! اینطوری شد که بعدش یک جی پی اس دست دوم از ایبی خریدم ولی همانطوری که گفتم آن جی پی اس هم خنگ بود و هم کند و من را در پیدا کردن راه گیج تر می کرد. یک بار هم آنقدر قاطی کرده بودم که در یک چهارراه داشتم از خروجی یک اتوبان که ورود ممنوع بود داخل می شدم که یک مرتبه متوجه شدم و دنده عقب گرفتم ولی باز سر ماشینم اشتباهی قرار گرفت و خلاصه همه ایستاده بودند که ببینند من دارم چکار می کنم. بیچاره آن طرف که از اتومان خارج شده بود و دید من دارم به سمتش می آیم سریع ایستاد و حتی می خواست از ماشینش پیاده شود و فرار کند!
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان