کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
در مواجهه با مجریان قانون حقوق خود را بشناسید
اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا (ACLU) سازمانی است که در زمینه حراست از آزادیهای تصریح شده در قانون اساسی و حقوق شهروندی فعالیت دارد. یکی از جزوه های آموزشی این سازمان به عنوان "حقوق خود را بشناسید" به زبان فارسی نیز روی وب سایت این سازمان در دسترس است. این جزوه حقوق شما را در مواجهه با مجریان قانون، هنگام دستگیری یا مورد بازپرسی قرار گرفتن به شما آموزش می دهد. مطالعه این راهنمای بیست صفحه ای به تمام مهاجرین و بازدید کنندگان از ایالات متحده توصیه می شود.

حقوق خود را بشناسید (PDF)

لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
پاسخ
بسیار مفید بود. متشکرم.

من هم به همه مهاجران (شامل مهاجرتی، دانشجویی، توریستی و کاری) موکدا توصیه می کنم این جزوه بیست صفحه ای را حتما مطالعه کنند.
در کل این جزوه یک نکته بسیار مهم وجو دارد: ماموران اجرای قانون از "جزییات قانون آگاه نیستند و ممکن است قوانینی را که به نفع شما است، ندانند و یا با شما نگویند. بنابراین در مواجهه با ماموران در بیشتر مواقع بهتر است که سکوت کنیم و پاسخ سوالی را ندهیم.

در مورد تشریفات ورود به خاک امریکا، این جزوه حقوق مهاجران را شرح داده است. حتما از آنان آگاه شوید.

یک سوال برای من پیش آمد: آیا ما باید از قبل دارای یک وکیل باشیم؟ تا در مواقع نیاز بتوانیم با او تماس بگیریم؟ در این صورت هزینه های وکیل به چه شکل است؟ یا بر حسب نیاز وکیل انتخاب کنیم؟

پاسخ
تشکر کنندگان: WIKIMAN ، mml ، arisa-mohammad ، maxsupermax ، Iman-gta
حداقل کاری که می توان کرد است این است که شماره تماس یک یا دو وکیل مناسب را تهیه و در دسترس داشته باشید تا در صورت نیاز بتوانید با آنها تماس گرفته و کمک بگیرید. فکر می کنم سیستم قضایی برای افراد بدون درآمد یا کم درآمد وکیل استخدام می کند اما مطمئن نیستم روال کار چیست. در شهر و منطقه محل زندگی خود معمولا می توانید سازمانهایی را پیدا کنید که وکلای داوطلب در آن کار میکنند. همچنین دانشکده های حقوق معمولا برخی خدمات حقوقی و وکالتی را مجانی عرضه می کنند که البته اهداف آموزشی برای دانشجویانشان را هم در بر می گیرد.
لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
پاسخ
تشکر کنندگان: User ، hamedrouhi ، hasti_banoo ، Ali Sepehr ، arisa-mohammad ، Parniyan ، maxsupermax ، Iman-gta

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان