کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ويزاي J1
با سلام

به شخصه از خوندن تجربیات و راهنمایی های دوستان استفاده ی زیادی بردم.
من پزشک عمومی هستم و قصد دارم جهت ویزای J1 research اقدام کنم. مرکزی که به من این پوزیشن را خواهد داد یه مرکز کاملا معتبر دولتی و دانشگاهیه و برای یک سال در خواست می کنه. مجرد هستم. سابقه 3 سال کار در بخش دولتی دارم. من مدارک لازم تحصیلی و اقتصادی (سند و گردش حساب) رو دارم. متاسفانه تا حالا سفر خارجی نداشتم و پاسپورتم پاکه پاکه! حالا از تمامی کسانی که اطلاعاتی دارن درخواست راهنمایی دارم:

1- شانس من برای گرفتن این ویزا چقدره؟ مشکلات چی میتونه باشه؟ جهت بهبود شانسم چیکار کنم؟

2- از کدوم سفارت اقدام کنم؟ زمان (ماه یا روز) اقدام تو شانسم تاثیر داره؟

3- خونده بودم J1 پس از اتمام باید 2 سال برگرده. اخیرا یه فرد مطلع بهم گفت این مربوط به J1 educational هست نه تحقیقاتی. نظر شما چیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Sahar-Germany ، delir ، msar
(2011-01-28 ساعت 12:41)amir287 نوشته:  با سلام

به شخصه از خوندن تجربیات و راهنمایی های دوستان استفاده ی زیادی بردم.
من پزشک عمومی هستم و قصد دارم جهت ویزای J1 research اقدام کنم. مرکزی که به من این پوزیشن را خواهد داد یه مرکز کاملا معتبر دولتی و دانشگاهیه و برای یک سال در خواست می کنه. مجرد هستم. سابقه 3 سال کار در بخش دولتی دارم. من مدارک لازم تحصیلی و اقتصادی (سند و گردش حساب) رو دارم. متاسفانه تا حالا سفر خارجی نداشتم و پاسپورتم پاکه پاکه! حالا از تمامی کسانی که اطلاعاتی دارن درخواست راهنمایی دارم:

1- شانس من برای گرفتن این ویزا چقدره؟ مشکلات چی میتونه باشه؟ جهت بهبود شانسم چیکار کنم؟

2- از کدوم سفارت اقدام کنم؟ زمان (ماه یا روز) اقدام تو شانسم تاثیر داره؟

3- خونده بودم J1 پس از اتمام باید 2 سال برگرده. اخیرا یه فرد مطلع بهم گفت این مربوط به J1 educational هست نه تحقیقاتی. نظر شما چیه؟

با سلا م
1-شانس شما برای ویزا بیش از 90 درصد است.
2-از دوبی اقدام کنید.حتی می توانید خارج از نو بت وقت ویزا بگیرید.
3- ویزای J1 تا شش سال قابل تمدید است.

موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: amir287 ، Sahar-Germany ، msar
آیا شما از اوضاع فعلی کنسول دبی خبر دارید یا در مورد جی وان شرایط متفاوت است... اصلا تصویر آن دنیای ایده آلی که از کنسول دبی فرمودید در دنیای واقعی وجود ندارد
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
با عرض سلام خدمت شما عزیزان
من دانشجوی دوره دکتری هستم و برای فرصت مطالعاتی از دانشگاه واشنگتن استیت پذیرش دارم.
تاکنون سه بار برای دریافت ویزا مراجعه کردم که در هر سه بار مرا رد کردند و من به دنبال وکیلی میگردم که بتونه این مشکل من را حل کند. در ضمن من تمامی مدارک لازم برای اخذ ویزای جی 1 را دارم.
باتشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: khabaloo ، msar
با سلام. من یک مصاحبه تلفنی داشتم از تگزاس و پروفسور در تلفن گفت اگه من برم اونجا، ویزای J1 باید بگیرم. من هیچ اطلأعی در مورد این ویزا ندارم. لطفا می‌شه کمی‌ در مورد این ویزا توضیح بدید؟ آیا این ویزا مربوط به postdoc هست یا ویزای دانشجویی هست؟ آیا با داشتن این ویزا می‌شه از آمریکا به بیرون سفر کرد و دوباره به آمریکا باز گشت؟ چون شنیده بودم دانشجو‌های ایرانی‌ اگه یک بار از آمریکا خارج بشوند دوباره نمیتوانند داخل شوند؟ این در مورد چه ویزأیی صدق می‌کند؟ خانوم پروفسور گفت که ویزا H1 هم هست ولی‌ سخته. به نظر شما برای کسی‌ که برای کار میره اونجا (postdoc) کدوم ویزا بهتره؟ و مشکله کمتری داره. با سپاس فراوان
پاسخ
تشکر کنندگان: delir ، msar
دوست عزیز Sahar-Germany؛
با مراجعه به سایت وزارت خارجه امریکا اطلاعات لازم رو درمورد این نوع ویزا میتونید پیدا کنید: http://travel.state.gov/visa/temp/types/types_1267.html
مربوط به postdoc یا مقطع تحصیلی خاصی نمیشه، در واقع ویزای educational and cultural exchange است
قوانین ورود و خروج با این ویزا مثل ویزای دانشجویی است.
ویزا H1 ویزای کار است که همونطور که پروفسورتون گفتن گرفتنش سخت تره
پاسخ
تشکر کنندگان: Sahar-Germany ، fa.na ، msar
دیروز مصاحبه داشتم با یک پروفسور در دانشگاه. به من گفت که برام ویزای J1 میگیره چون راحت تره. بهم گفت ویزای H1 هم هست که دردسر داره، بهتره که من J1 بگیرم. نظرتون در مورد این ویزا چیه؟ می‌تونم با داشتن این ویزا به خارج از آمریکا رفت و آمد کنم. از دیروز تا حالا غصه دارم و میترسم که single entry بشم. توضیح اینکه اقامت آلمان رو دارم ولی‌ پاسپورت آلمانی ندارم و برای گرفتن ویزا باید از آلمان اقدام کنم. البته پروفسور گفت international center کار‌ها رو انجام میده. فکر کنم یک هم چین چیزی رو گفت. در ضمن این قانون که بعد از اتمام کارم باید به کشور ایران برگردم و ۲ سال اونجا بمونم و بعد از ۲ سال دوباره درخواست ویزا کنم در مورد من صدق می‌کنه؟ لطفا راهنمایی کنید. لطفا راهنمایی کنید. و من رو از نگرانی و سر درگمی نجات بدید. لطفا لطفا!
پاسخ
تشکر کنندگان: delir ، msar
(2011-03-27 ساعت 12:07)sheri333 نوشته:  دوست عزیز Sahar-Germany؛
با مراجعه به سایت وزارت خارجه امریکا اطلاعات لازم رو درمورد این نوع ویزا میتونید پیدا کنید: http://travel.state.gov/visa/temp/types/types_1267.html
مربوط به postdoc یا مقطع تحصیلی خاصی نمیشه، در واقع ویزای educational and cultural exchange است
قوانین ورود و خروج با این ویزا مثل ویزای دانشجویی است.
ویزا H1 ویزای کار است که همونطور که پروفسورتون گفتن گرفتنش سخت تره

سلام مرسی‌ از راهنمایی ولی‌ متاسفانه در این وب سایت جواب سوال‌هایم رو نگرفتم:

۱. برای دارندگان ایرانی‌ ویزای J1 ورود و خروج چندین بره به آمریکا در طول مدت دوره امکان پذیر است؟ (اقامت دائم آلمان دارم ولی‌ پاسپورت آلمانی‌ ندارم)

۲. بعد از اتمام دوره باید ۲ سال به ایران یا آلمان برگردم و دوباره درخواست برای ویزا به آمریکا رو بدم؟

یک شماره تلفن گذاشته برای سفارت آمریکا در آلمان که خیلی‌ گرونه، حدود ۱.۵ یورو برای هر دقیقه که حتما اولش هم باید کلی‌ منتظر باشم تا وصل شه، از طرفی‌ سفارت آمریکا خیلی‌ دوره از من و نمیتونم برم اونجا. واسه همین امیدم به راهنمایی دوستانی هست که در این مورد تجربه دارند.

لطفا راهنمایی کنید. ممنون.
پاسخ

http://travel.state.gov/visa/temp/types/types_4514.html

توی این لیست اسم ایران نیست. این یعنی‌ اینکه بعد از تمام شدم ویزا J1 مجبور به برگشت دو ساله به کشور خودمان نیستیم؟؟ از طرفی‌ بار‌ها شنیده بودم که ایرانی‌‌ها بعد از تمام شدن ویزا J1 باید برگردند به کشورشان و دوباره درخواست ویزا کنند بعد از ۲ سال، ولی‌ در این لیست اسم ایران نیست. لطفا راهنمایی کنید.
پاسخ
Sahar-Germany عزیز
همونطور که گفتی لازم نیست برگردی ایران و 2 سال بمونی، اصولن چون ایران و امریکا روابط کاری ندارن این موضوع منتفی است، آلمان هم در لیست نیست پس جای نگرانی از این بابت ندارین
در مورد ورود و خروج همونطور که گفتم مثل ویزای دانشجوییه، یعنی اگه از امریکا خارج شدی برای ورود مجدد باید دوباره درخواست ویزا بدی که ریسکه، ممکنه ایندفعه بهت ندن. برا همین دوستانی که میرن امریکا تا پایان تحصیلاتشون میمونن.
بازم میگم Sahar-Germany عزیز شما از مرجع ذیصلاح سؤالاتتون رو بپرسید بهتره، خدایی نکرده مشکلی پیش نیاد. نمیتونید تلفن بزنید سعی کنید با ایمیل سؤالاتتون رو باهاشون مطرح کنید. انشالا که مشکلی پیش نمیاد. زیاد نگران نباشید، بعد از ورود به امریکا همیشه آپشن‌های دیگه‌ای هم هست که به کمکتون میاد در صورت لزوم. الان سعی کنید با مشاوره استادتون روی گرفتن ویزا تمرکز کنید. موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: Sahar-Germany ، msar
سلام
من دانشجوی دکترا هستم می خوام برای ويزای J1 برا فرصت مطالعاتی تو يکی از دانشگاهی آمريکا اقدام کنم. چندتا سوال داشتم ممنون می شم بهم جواب بدید.
1- برا ويزای J1 هم بايد هزينه SEVIS را پرداخت کنيم؟ اگه آره چه طوری می شه پرداختش کرد؟
2- برای ويزای J1 می شه از سفارت تو آنکارا خارج از نوبت وقت گرفت؟ يکی از دوستام که قبلا از دوبی اقدام کرده بود می گفت يه ايميل به اين منظور تو سايت سفارت هست که خارج از نوبت وقت می گيری ولی تو سايت سفارت تو آنکارا من چيزی پيدا نکردم.
ممنون
پاسخ
(2011-04-26 ساعت 02:18)nb7900 نوشته:  سلام
من دانشجوی دکترا هستم می خوام برای ويزای J1 برا فرصت مطالعاتی تو يکی از دانشگاهی آمريکا اقدام کنم. چندتا سوال داشتم ممنون می شم بهم جواب بدید.
1- برا ويزای J1 هم بايد هزينه SEVIS را پرداخت کنيم؟ اگه آره چه طوری می شه پرداختش کرد؟
2- برای ويزای J1 می شه از سفارت تو آنکارا خارج از نوبت وقت گرفت؟ يکی از دوستام که قبلا از دوبی اقدام کرده بود می گفت يه ايميل به اين منظور تو سايت سفارت هست که خارج از نوبت وقت می گيری ولی تو سايت سفارت تو آنکارا من چيزی پيدا نکردم.
ممنون

سلام
1- بلی باید بپردازید. باید به صورت آنلاین با یه مستر کارت یا ویزا کارت از طریق سایت زیر بپردازید:
https://www.fmjfee.com/i901fee/

سلام دوستان
لطفاً اگه کسی اطلاعاتی داره کمک کنه ممنون میشم. من واسه انجام یه پروژه علمی از دانشگاه یوتا دعوت شدم و فاند هم گرفتم. ویزای J1 من در تاریخ 19 اسفند 89 در کنسولگری دوبی تایید شد. تا الان که حدود 2 ماه گذشته هنوز کلیر نشده. البته یه بار کنسولگری از من پاسپورت خواست که فکر کردم کلیرنسم اومده ولی پاسم رو برگردوندن بدون ویزا. از طرفی اگه تا 1 جولای (حدود 2 ماه دیگه) نتونم امریکا باشم دیگه فاند به من تعلق نمیگیره. نمیدونم تو این شرایط باید دقیقاً چی کار کنم. میخوام بدونم کسی دقیقاً میدونه که چرا ازم پاسپورت خواستن و دوباره پس دادن؟ و اینکه چقدر ممکنه طول بکشه تا ویزام کلیر شه؟
ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: Sahar-Germany ، msar
سلام دوستان. می‌خواستم از دوستان خواهش کنم تجربیات خود را در مورد ویزا J-1 لطفا در اینجا بیان نمایند.
بخصوص اگر کسی‌ هست که شهروندی یک کشور اروپایی را داشته و تقاضای ویزا J-1 برای آمریکا داده باشد!
چه مدت گرفتن این ویزا برای این افراد طول میکشد؟
آیا با داشتن شهروندی اروپا باز هم ویزاِ شما یک بار ورود است؟
آیا شامل حال ۲ سال برگشت به کشور تولد میشود؟
خواهش می‌کنم که راهنمایی بفرمایید.
مثلا در سایت سفارت آمریکا در آلمان نوشته شده که گرفتن این ویزا ۲ روز طول میکشد، آیا برای یک شخص ایرانی‌ که شهروند اروپا هم هست، ویزا به این سرعت صادر میشود؟
لطفا هر گونه تجربه‌ی را دریغ نفرمایید.
بسیار سپاسگزارم!
پاسخ
(2011-05-03 ساعت 20:04)bineshan نوشته:  سلام دوستان
لطفاً اگه کسی اطلاعاتی داره کمک کنه ممنون میشم. من واسه انجام یه پروژه علمی از دانشگاه یوتا دعوت شدم و فاند هم گرفتم. ویزای J1 من در تاریخ 19 اسفند 89 در کنسولگری دوبی تایید شد. تا الان که حدود 2 ماه گذشته هنوز کلیر نشده. البته یه بار کنسولگری از من پاسپورت خواست که فکر کردم کلیرنسم اومده ولی پاسم رو برگردوندن بدون ویزا. از طرفی اگه تا 1 جولای (حدود 2 ماه دیگه) نتونم امریکا باشم دیگه فاند به من تعلق نمیگیره. نمیدونم تو این شرایط باید دقیقاً چی کار کنم. میخوام بدونم کسی دقیقاً میدونه که چرا ازم پاسپورت خواستن و دوباره پس دادن؟ و اینکه چقدر ممکنه طول بکشه تا ویزام کلیر شه؟
ممنونم

سلام دوست عزیز، آیا شما به نتیجه رسیدید؟ لطفا ما رو هم از تجربیات خودتان بی‌ بهره نگذرید. ممنون!

سلام دوستان، آیا بعد از اینکه به آمریکا وارد شدیم امکان تغییر ویزا از ج-۱ به ه-۱ وجود داره؟ چون کسی‌ که قراره من باهاش کار کنم، گفته اگه لازم باشه این کار رو می‌شه کرد. ولی‌ من چند جا خوندم که نمی‌شه. اگر تجربه‌ای در این زمینه دارید لطفا راهنمایی کنید. ممنون.
پاسخ
(2011-05-10 ساعت 01:12)Sahar-Germany نوشته:  سلام دوستان، آیا بعد از اینکه به آمریکا وارد شدیم امکان تغییر ویزا از ج-۱ به ه-۱ وجود داره؟ چون کسی‌ که قراره من باهاش کار کنم، گفته اگه لازم باشه این کار رو می‌شه کرد. ولی‌ من چند جا خوندم که نمی‌شه. اگر تجربه‌ای در این زمینه دارید لطفا راهنمایی کنید. ممنون.

سلام
دوست عزیز این بستگی به این داره که آیا شما شامل "قانون بازگشت 2 سال به کشور"تون میشید یا نه. اگر شامل این قانون نشید می تونید این کار رو بکنید و اگر هم شامل بشید یا باید برگردید 2 سال بمونید تا مجدد برای دریافت هر نوع ویزایی اقدام کنید و یا باید waiver بگیرید که خودش مراحل مختلفی داره.
این که شامل هستید رو روی برگه DS-1019 می نویسه. شخصا توصیه می کنم اگر ویزای H1 رو میتونید بگیرید دنبال J نرید. Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: Sahar-Germany ، hvm ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان