کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به آمریکا یا استرالیا
سلام.من مترجم زبانم. همسرم هم استاد دانشگاست در رشته هنر. چطور میشه به امریکا یا استرالیا مهرجرت کرد؟؟؟؟کدوم بهتره برا زندگی و کار کردن...ما یه دختر 3 ساله هم داریم.ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2011-04-09 ساعت 18:29)s_ostad2000 نوشته:  سلام.من مترجم زبانم. همسرم هم استاد دانشگاست در رشته هنر. چطور میشه به امریکا یا استرالیا مهرجرت کرد؟؟؟؟کدوم بهتره برا زندگی و کار کردن...ما یه دختر 3 ساله هم داریم.ممنون

سلام دوست گرامي . اميدوارم در كارو زندگي موفق باشيد . راستش سوال شما كاملا شخصيه . چون تقزيبا هر دو كشور مهاجر پذير هستند ولي اينكه كدام يك بهتر است سوال موجهي نيست . كسي از ديدگاه خود آمريكا را بهتر ميداند و ديگري استراليا يا هر كشور ديگري . اين بستگي به اولويت ها و هدف شما از مهاجرت دارد . فكر نميكنم كسي بتواند بهتر از خود شما جواب اين سوال را بدهد. شرمنده كه نتوانستم بيشتر كمك كنم .
بزرگترین لذت در دنیا انجام کاری است که دیگران میگویند نمیتوانی...!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: saralanian ، mortx ، mhsenpc ، msar
(2011-04-10 ساعت 04:47)IRAU نوشته:  
(2011-04-09 ساعت 18:29)s_ostad2000 نوشته:  سلام.من مترجم زبانم. همسرم هم استاد دانشگاست در رشته هنر. چطور میشه به امریکا یا استرالیا مهرجرت کرد؟؟؟؟کدوم بهتره برا زندگی و کار کردن...ما یه دختر 3 ساله هم داریم.ممنون

سلام دوست گرامي . اميدوارم در كارو زندگي موفق باشيد . راستش سوال شما كاملا شخصيه . چون تقزيبا هر دو كشور مهاجر پذير هستند ولي اينكه كدام يك بهتر است سوال موجهي نيست . كسي از ديدگاه خود آمريكا را بهتر ميداند و ديگري استراليا يا هر كشور ديگري . اين بستگي به اولويت ها و هدف شما از مهاجرت دارد . فكر نميكنم كسي بتواند بهتر از خود شما جواب اين سوال را بدهد. شرمنده كه نتوانستم بيشتر كمك كنم .

سلام و ممنونم. من شخصا استرالیا را برای ابتدای زندگی بهتر میدانم چون تحقیقاتی که کردم اونجا شغل من و همسرمو میخوان اما آمریکا هم هنرمند مهاجر پذیری داره. اما برا امریکا واقعا نمیدوونم از چه کانالی چه سایتی باید وارد شم شروع کنم. برا استارلیا یه وکیل خوب میخوام که کارامو بکنه و قابل اعتماد باشه. اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.
پاسخ
(2011-04-10 ساعت 15:42)s_ostad2000 نوشته:  
(2011-04-10 ساعت 04:47)IRAU نوشته:  

سلام و ممنونم. من شخصا استرالیا را برای ابتدای زندگی بهتر میدانم چون تحقیقاتی که کردم اونجا شغل من و همسرمو میخوان اما آمریکا هم هنرمند مهاجر پذیری داره. اما برا امریکا واقعا نمیدوونم از چه کانالی چه سایتی باید وارد شم شروع کنم. برا استارلیا یه وکیل خوب میخوام که کارامو بکنه و قابل اعتماد باشه. اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.

دوست عزيز : آمريكا رو نميدونم و ميتونيد جواب سوالات خودتونو در انجمن آمريكا پيدا كنيد حتما قبلا در اين خصوص صحبت شده ولي براي استراليا اگر شما زبان انگليسي خوبي داشته باشيد به هيچ عنوان نياز به وكيل نداريد . من شخصا اعتقاد دارم وكلاي مطرح براي استراليا پستچي هاي گرانقيمت هستند و عملا كاري براي شما انجام نميدهند . شما اگر سايت اداره مهاجرت استراليا را بخوانيد همه فرمها و مطالب و راهنمايي هاي گام به گام استراليا را در آن خواهيد يافت اگر مشكلي هم در تفسير داشتيد من نميگويم تنها اين انجمن بلكه اكنون سايتهاي فارسي زبان زيادي هستند كه ميتوانيد در آن مشكل خود را حل كنيد . خوشبختانه چندين سال است كه استراليا در رنكينگ بين المللي از هر نظر بعد از دو كشور اسكانديناوي قبل از كانادا و آمريكا قرار دارد و اين به آن معني است كه اين كشور ميتواند آينده خوبي براي شما به ارمغان آورد . سوالي بود در حد توان در خدمتم .
پاسخ
تشکر کنندگان: parvanearefi ، msar
ممنونم بسیار از شما. زبانم خوبه اما نمیدونم چطور و از کجا باید شروع کنم. میشه لطفا آدرس سایت اداره مهاجرت استرالیا رو بهم بدید. برای کانادا هم اقدام کردم و شرایط اونجارو هم دارم اما شخصا فکر میکنم جایی که کار و وضعیت کاریمون ثبات بیشتری داشته باشه بهتره و البته آب و هوا هم خیلی برام مهمه. اگر آدرسو بدید ممنون میشم .سوالی هم بود مزاحم خودتون میشم. لیست کراهای استارلیا خیلی باهم فرق داره. این سایتو دارم http://www.immi.gov.au/visawizard/#vw=%23a_results لیستارو دیدم عالی بود شرایطش برا همسرم و خودم. اما امرزو با چند تا وکیل صحبت کردم هرکودوم چیزی متفاوت گفتند. یکی گفت تدریس لازم نداریم یکی گفت استارلیا این شغلاییرو که میگید خیلی دیر جواب میده...نمیدونم. من شیراز زندگی میکنم و به سفارت دسترسی ندارم البته میتونم تهران برم و اطلاعات بگیرم اگر بشه. میشه سایتو ببینید که همونه یا نه...مرسی یک دنیا.
پاسخ
(2011-04-12 ساعت 14:40)s_ostad2000 نوشته:  ممنونم بسیار از شما. زبانم خوبه اما نمیدونم چطور و از کجا باید شروع کنم. میشه لطفا آدرس سایت اداره مهاجرت استرالیا رو بهم بدید. برای کانادا هم اقدام کردم و شرایط اونجارو هم دارم اما شخصا فکر میکنم جایی که کار و وضعیت کاریمون ثبات بیشتری داشته باشه بهتره و البته آب و هوا هم خیلی برام مهمه. اگر آدرسو بدید ممنون میشم .سوالی هم بود مزاحم خودتون میشم. لیست کراهای استارلیا خیلی باهم فرق داره. این سایتو دارم http://www.immi.gov.au/visawizard/#vw=%23a_results لیستارو دیدم عالی بود شرایطش برا همسرم و خودم. اما امرزو با چند تا وکیل صحبت کردم هرکودوم چیزی متفاوت گفتند. یکی گفت تدریس لازم نداریم یکی گفت استارلیا این شغلاییرو که میگید خیلی دیر جواب میده...نمیدونم. من شیراز زندگی میکنم و به سفارت دسترسی ندارم البته میتونم تهران برم و اطلاعات بگیرم اگر بشه. میشه سایتو ببینید که همونه یا نه...مرسی یک دنیا.

دوست گرامي شما لطفا اول از شرايط لازم براي مهاجرت به كشور مورد نظرتون اطلاع كسب كنيد . خوب كه اطلاعات گرفتيد بعد اطلاعات خود را با تجربيات ديگران هماهنگ كنيد . من شخصا به هيچ وكيلي اعتقاد ندارم . حداقل در خصوص استراليا مطمئن هستم كه وكلا هيچ كاري نميكنند . مطمئن باشيد اگر كار يا راهنمايي از من بر آيد در خدمتم .

پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، satusa ، msar
ممنونم. من کارامو کردم. هم برا استرذالیا هم کانادا هم آمریکا هر سه شرایطشو دارم.....ممکنه آأرس مهاجرت استرالیا رو لطف کنید ببینم همینه که من بالا نوشتم یا خیر. و وکیل راحت تر کارارو انجام میده. راهاشو بهتر بلده فقط باید معتبر باشه و کارشو درست انجام بده. منم نظارت میکنم چون واقعا سرم شلوغه و وقت ندارم. آدرسو لطف کنید ممنون میشم.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، msar
سلام
میشه لطف کنید بفرمایید شرایط امریکا را به چه شکل دارید ؟ شما زبان خوندید و همسرتون هم هنر و احتمالا فوق لیسانس دارند و دانشگاه تدریس می کنند ( من هم الان همین کار را انجام می دهم ) شاید بنده هم بتونم از این مساله استفاده کنم وبه امریکا بروم
با تشکر از راهنمایی شما
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: رامین راد ، kambiz1 ، msar
سلام . بله. همسرم 10 سال سابقه کار داره. 10 سال دانشگاه و طراحی گرافیک. مدیر انتشارات و دفتر تبلیغاتی بوده. منم 10 ساله مترجمم و مدرس زبان به بچه ها آمریکا هم هنرمندان رو با شرایط خاص میگیره. سایت مهاجرت رو گشتم زیر گروهو پیدا کردم. وکیل پیدا کردم در آمریکا مدارکو براشون فرستادم پرسشنامه فرستادن پر کردم و بقیه مدارکو هم خواستن دارم میفرستم .http://reliableusimmigration.com/index.aspx?SName=Page&pageid=4 سایت مهاجرت هست و همینجا باهاشون در تماس هستم در همین صفحه آدرس میلشون هست . وhttp://www.ghassemilawoffices.com/persian/perm_Visa.htm ایشون هم هستند که همین شرایطو به من پیشنهاد کردن. موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: Dekstorloy ، msar
(2011-04-13 ساعت 13:12)s_ostad2000 نوشته:  ممنونم. من کارامو کردم. هم برا استرذالیا هم کانادا هم آمریکا هر سه شرایطشو دارم.....ممکنه آأرس مهاجرت استرالیا رو لطف کنید ببینم همینه که من بالا نوشتم یا خیر. و وکیل راحت تر کارارو انجام میده. راهاشو بهتر بلده فقط باید معتبر باشه و کارشو درست انجام بده. منم نظارت میکنم چون واقعا سرم شلوغه و وقت ندارم. آدرسو لطف کنید ممنون میشم.

سلام . دوست گرامي خوشحالم كه ميبينم شما هم نمره آيلتس خود و هم همسرتونو گرفتيد . سابقه بيمه رو داريد . لاج هم كرديد و خلاصه همه كاراتون رديفه . البته اين سايت براي اون دسته از كسايي هستش كه ميخوان با اطمينان بيشتري اقدام كنن و نهايتا از ريسك كمتري برخوردار باشند . من واقعا متعجبم شما كه همه كاراتونو كرديد مترجم و مدرس زبان هم هستيد . وكيل كانادا و امريكا هم داريد . ديگه با استراليا كه همه قوانين و فوت و فن مهاجرتش در سايت مربوطه هست چه كار داريد . هر چند كه جزء قوانين سايته كه تبليغ براي هر شركت و سازماني ممنوع است ولي با احترام به شما لينك آدرسي را كه مرقوم فرموديد را پاك نكرديم . سوالات شما هم در حد بضاعت پاسخ داده ميشود ولي خواهش دارم اول تصميم خود را براي ما مشخص كنيد ببينيم كه شما كداميك از سه كشور و يا كشور هاي آينده مد نظرتان است تا آنوقت براي شما مفيد تر باشيم .

به لحلظ جلوگيري از شلوغ شدن انجمن از مطالب نا مربوط ظرف 10 روز آينده در صورتي كه از طرف نويسنده اصلاحي در مطالب نا مرتبط با انجمن استراليا صورت نگيرد اين مطالب اصلاح و يا ارجاع داده خواهد شد . با احترام

پاسخ
با سلام. اقای مدیر ممنون از شما. اما ممکنه یه نفر برای 3 یا چهر کشور شرایط مهاجرتو داشته باشه این دلیل نمیشه شما بیشتر ارهنماییشون نکنید!!!!!! نخست اینکه من هز شما خواستم اگر ممکنه وکیلی میشناسید معرفی کنید و لازم هم نیست چون من فوت و فن کارو بلدم سایتو هم میدونم خودم همه کارامو انجام بدم یا آدرس سایتو نخوام وظیفه شما اطلاع رسانیه و منم دقیقا همین کارو میخواستم از شما بعنوان مدیر این سات. در ضمن نام تاپیک من مهاجرت به استرالیا یا آمریکاشت. پس حتما برای این کشور مشکلی داشتم. قبلا هم گفتم در سایت مربوطه 3 تا 4 تا فرم هست که لیست مشاغلش با هم ناربوطه و من میخواستم علتشو بدونم که دوستی جای دیگر کمکم کردند. در نهایت همه دوست دارن با ریسک کمتر و قدرت بیشتر مهاجرت کنند. لطف کنید بنویسید کسانی که وکیل دادند حق مشاوره ندارن اینجا که من نوعی راحت تر جواب سوالمو بگیرم.
پاسخ
با سلام. اقای مدیر ممنون از شما. اما ممکنه یه نفر برای 3 یا چهر کشور شرایط مهاجرتو داشته باشه این دلیل نمیشه شما بیشتر ارهنماییشون نکنید!!!!!! نخست اینکه من هز شما خواستم اگر ممکنه وکیلی میشناسید معرفی کنید و لازم هم نیست چون من فوت و فن کارو بلدم سایتو هم میدونم خودم همه کارامو انجام بدم یا آدرس سایتو نخوام وظیفه شما اطلاع رسانیه و منم دقیقا همین کارو میخواستم از شما بعنوان مدیر این سات. در ضمن نام تاپیک من مهاجرت به استرالیا یا آمریکاشت. پس حتما برای این کشور مشکلی داشتم. قبلا هم گفتم در سایت مربوطه 3 تا 4 تا فرم هست که لیست مشاغلش با هم ناربوطه و من میخواستم علتشو بدونم که دوستی جای دیگر کمکم کردند. در نهایت همه دوست دارن با ریسک کمتر و قدرت بیشتر مهاجرت کنند. لطف کنید بنویسید کسانی که وکیل دادند حق مشاوره ندارن اینجا که من نوعی راحت تر جواب سوالمو بگیرم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Srolukserokz ، Reenfeenaiz ، msar
سلام
چند نکته :
الان کانادا فدرال استاد دانشگاه نمی گیره من قبلن هم نوشتم اما شما دقت نکردید
امریکا به شرطی هنرمند می گیره که کار برجسته ای انجام داده باشد مثلا خواننده ای که کنسرت بزرگی برگزار کرده باشد یا نقاشی که گالریهای بزرگ برپا کرده باشد و ... صرف اینکه کسی رشته هنر خوانده باشد امریکا نمی پذیرد
کانادا خود اشتغالی به شرطی هنرمند قبول می کند که از طریق خلق اثار هنری بتواند هزینه زندگی خود را دراورد که البته بهتر است از طریق کبک اقدام کند که انهم 3 تا 4 سال طول می کشد و فدرال حدود 5تا 6 سال

استرالیا هم تا انجا که من میدانم استاد دانشگاه الان نمی گیره
الان به عنوان شغل استادی تنها نیوزیلند مهاجر می گیره که البته پیشنهاد می کنم به عنوان اموزش زبان وارد ان کشور شوید و بعد برای اقامت اپلای کنید چون در این حالت خیلی سریعتر کار انجام می گیرد

این نکته ها را اینجا گفتم تا شاید افراد دیگری هم شرایط شما را داشته باشند بتوانند تا حدودی با شرایط اشنا شوند
یک وکیل استرالیا می شناسم که چند نفر از ان تعریف می کردند ولی مسوولیت انتخاب ان وکیل با خودتونه ادرس ان را براتون می فرستم
با ارزوی موفقیت برای شما

پاسخ
تشکر کنندگان: s_ostad2000 ، رامین راد ، msar
سلام . بله دقت کردم. میدانونم کبک مترجم زبان میگیره منم برای کبک اقدام کردم.نه فدرال. آمریکا هم در حال مکاتبه هستم. همسر من هم فقط استاد دانشگاه نیست. گرافیسته و عکاس. کارهاش چاپ شده چند تا سایت بیوگرافی و نمونه کار داره و چند نمایشگاه گروهی داشته که الان من در اون مورد اطمینان حاصل نکردم. و فکر میکنم خلق آثار هنری در کبک خیای راحت تر و آسانتر از ایرانی باشه که هرگز قدر هنر و هنرمند رو نمیدونه و اجازه کار بهش نمیدن . بله استرالیا هم مربی مهد کودک یا مدرس زبانی که بیمه داشته باشه البته در یک لیستش گرافیست و طراح داشت که مطمئن نیستم و در همون مورد ازتون کمک خوواستم که چرا مشاغل و لیست شغلاش اینقدر متفاوته. نیوزلند هم خوبه بهم گفته بودند از شما هم ممنون . میشه برای کار رفت بعد برای اقامت اپلای کرد . درصد قبولیش بالاست؟؟؟؟ از بابت وکیل هم ممنونم. مسوولیتم با خودم. وکیل که اینقدر ترش و احتیاط نداره به هر حال راحت تره . بازم ممنون.
پاسخ
سلام
برای نیوزیلند که اگر جاب افر داشته باشید امتیاز بالایی کسب می کنید و اگر ویزای کار بگیرید که انزمان شرایط شما خیلی راحت می شود اما اگر به عنوان دانشجو هم وارد این کشور شوید و مثلا زبان تحصیل کنید در این حالت خیلی سریع می توانید ظرف کمتر از 6 ماه اقامت این کشور را بگیرید ولی اگر از ایران اقدام کنید بین 1/5 تا 2 سال طول می کشد
البته برای استرالیا هم دقت کنید الویت 3 و 4 خیلی دیر به پرونده ها رسیدگی می شود و بیش از 3 سال طول می کشد
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، s_ostad2000 ، رامین راد ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان