کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دانلود آیین نامه و نمونه سوالات رانندگی در ایالت های مختلف
سایت مربوط به اداره گرفتن گواهینامه در ایالات تگزاس:
http://www.txdps.state.tx.us/administrat...lindex.htm

و دفترچة راهنمای رانندگی در این ایالت:
http://www.txdps.state.tx.us/ftp/forms/DLhandbook.pdf
شماره کیس: **342
تاریخ دریافت نامه قبولی:خرداد 87 (ژوئن 2008)
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس: ژوئیه 2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 13 تیر، 2 ژوئن
تاریخ مصاحبه: 18 تیر، 9 ژوئیه
تاریخ دریافت کلیرنس: 1 سپتامبر (بعد از 51 روز)
پاسخ
http://3pdf.com/download-free-dmv-pdf-ebook.htm
بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: yek_mosafer ، indmehdi ، SH1A2R3 ، Lucky Luke ، Tomas ، sam11 ، kasrafo ، sorena ، Sepasttian ، FMANIS ، soli asali ، taherifar ، goliii ، t_arian_n ، nedaba
دیشب چهار ساعتی وقت گذاشتم و سوالاتی که امتحان دادم را زدم و حتی مجبور شدم شکلهایش را هم خودم طراحی کنم. امیدورام که مفید باشد.
من خیلی در دادن امتحان اینجا استرس داشتم اما یک سی دی که از کتابخانه گرفته و دیدم خیلی خیلی خوب بود من این فیلم را دارم متاسفانه بخاطر حجم زیادش نمی توانم آنرا دانلود کنم . امیدورام بتواتم سوالات بیشتری را تهیه کنم و در سایت بگذارم تا همه بچه ها استفاده کنند. من خیلی دوست دارم به هموطنم کمک کنم تا مشکل من را نداشته باشند. امیدوارم توانسته باشم.

فایل‌های پیوست
.docx   Test Driving in the Califorina.docx (اندازه 37.54 KB / تعداد دانلود: 31,764)
پاسخ
تشکر کنندگان: fgh747 ، WIKIMAN ، storagemeter ، اليزا ، wushu kung fu ، OverLord ، Ashkan78 ، rasarasa ، Linspire ، laili ، amir53 ، hasti_banoo ، shr.jafari ، AmericanHamid ، web2web ، samira t ، armido ، Hashem ، یاشار و ماری ، najibi ، SH1A2R3 ، joy ، masoudeses ، golbano ، Hediyeh ، paria33 ، mtcanada ، Lucky Luke ، behnia ، reaz110 ، mmaloumi ، raminkhademzadeh ، babak433 ، Espresso ، tartar ، Maryam.kh ، jordanir ، tiba ، m0na_000 ، Tomas ، bakhshandehgy ، j1970 ، viper ، mohamad_counter ، سمانه777 ، bayat_r ، Serendipity ، م سین ۹۱ ، farhadfsh ، sam11 ، amirdadash ، kiasina ، kasrafo ، mehrdad.mohajersara ، nooshshahnar ، mhz_ir ، HRSH ، sorena ، lot2013 ، myou ، a_r_m80 ، سلی ، shatsi ، shivarahbari ، sayeh_m ، raise time ، parastoo mohajer ، N eda ، afshinghwink ، PARY1366 ، soruosh ، rouzbehdarvishi ، FMANIS ، majid5980 ، iman63ir ، hasti_rara ، مرآت74 ، erfan AK ، Lady ، Soap McTavish ، Rouzbeh1976 ، s.s.h ، kouroshd ، mehdi davoodi ، SaraBanoo ، ashkanelecomp ، mrpahlevani ، mahiar akbari ، itsmasoud ، soli asali ، arash 111 ، jazirehh ، Vista ، dana ، AOC Kermani ، nazi1368 ، nasim ، قصه گو ، saba1100 ، ebi1988 ، neda shz ، farhad nikoukarg ، اریوبرزن ، niloo-kh ، powerb ، pari pariaaa ، mahdibashoma ، mahdi84 ، bahareh jadid ، moony ، arashS ، Lemony ، anonymoudjay ، m.m.b ، زری وحدتی ، odiseh ، آلیس-1980 ، nedali ، نخجير ، taherifar ، nasam ، m.ghoreishi ، Leila Amricaie ، yasiamini ، goliii ، sadeghi897 ، t_arian_n ، AFSHIN-PIC ، frz61 ، farshid sobhani ، ao_alireza ، kavevfarahzad ، abonayer ، nedaba ، ssmasajedian ، sh_mm10 ، AMIRI1 ، pegah_p6 ، mehdihk ، reza-tehran ، American Darlin ، amirmz ، shahzadeh
کتایون جان پیام قبلا در تاپیک تجربه ما درگرفتن گواهینامههمه سوالات رو گذاشته بود من هم تکمیلش کرده بودم شاید سوالات شما جدید باشه یا همونها باشه .

در هر صورت حالا که این تاپیک رو باز کردی که لازم هم بود ضمن تشکر ،بد نیست این چیزهایی که ما قبلا گذاشتیم و به خصوص مواردی که باید در امتحان عملی رعایت شه که من نوشته بودم رو هم بذاریم چون فکر کنم لای ارسالهای اون تاپیک گم شده بعضیها اصلا از وجودش خبر ندارند:

سری سوالاتی که پیام گذاشته بود و بابک پد ، پی دی اف کرده ارسال 43 این تاپیک است که البته کیفیتشون خوب نیست ولی با همین کیفیت هم راحت میشه فهمید سوالا چیه و بی غلط امتحان داد:

http://mohajersara.com/showthread.php?ti...9%85%D9%87

سوالاتی که من گذاشتم:
http://rasarasa.persiangig.com/DSC01425%20copy.jpg
سوالات علائم

نکاتی که باید در امتحان رانندگی رعایت کنید:
1-ابتدا افسر از شما می خواهد یکی یکی اجزای ماشین مثل چراغها، چراغ ترمز، راهنما، برف پاککن، بخاری، ترمز دستی را استفاده کنید،تا هم چک کند که کار می کند و هم ببیند که جایش را بلدید یا نه ،پس کلمات انگلیسی مربوطه را یاد بگیرید.
2- سپس علائم دست را می پرسد:یعنی چگونگی نشان دادن گردشها و توقف با دست
4- با افسر به هیچ وجه در موقع رانندگی نباید حرف بزنید.
5-توجه به استاپ ساینها و ایستادن کامل پشت آن به مدت چند ثانیه. در 4راههایی که فقط استاپ ساین دارد باید به اینکه چه ماشینی زودتر به خط رسیده توجه کنید چون حق تقدم با اوست.
6-توجه وافر به speed limit:اگر سرعت خیابان 35 مایل است نه کمتر بروید نه بیشتر ،چون حتی دوستانی برای کند رانندگی کردن رد شده اند.
7-در بین خطوط رانندگی کنید.
8- در هر تغییر لاین و گردشی علاوه بر راهنما ونگاه در آینه باید حتما از حرکت سر، آنهم به صورتی نمایشی ،که افسر ببیند، استفاده کنید.
9-در گردش به راست اگر چراغ قرمز بود اول صبر کنید ماشینهاییکه مستقیم می روند تمام شوند سپس با حرکت سر نشان دهید که خط عابر پیاده که در سمت راستتان است راچک می کنید ،اگر عابری نبود بعد بپیچید.
10-درگردش به راست باید سعی کنید بین ماشین و کنارۀ راست خیابان فاصلۀکمی باشد .حتی در خیابانهای باریک که یک لاین بیشتر ندارد باید از منتها الیه راست گردش به راست کنیدو بین ماشین و جدول فاصلۀ ریادی نگذارید.
11-ایستادن در پشت خطوط استاپ ساین و خط عابر پشت چراغ قرمز ،باید طوری باشد که خط روی زمین ،را از داخل ماشین بتوانید ببینید، یعنی به خط نچسبید چون خطا محسوب می شود.
12-در پشت چراغ قرمز با فاصله ای از ماشین جلویی باید بایستید، که لاستیک ماشین جلویی را ببینید ولی آسفالت را نبینید.اگر فاصله تان بیشتر یا کمتر باشد خطاست.
13-در پشت خط استاپ ساین اگر در سمت چپتان مانعی مثل دیوار یا ردیف درختان وجود داشت ،باید علاوه بر ایستادن پشت استاپ ساین دوباره کمی جلوتر طوریکه مانعی جلوی دیدتان نباشد، بایستید .یعنی باید دوبار بایستید یکبار پشت خط و یکبار کمی جلوتر.
14-در گردش به چپ و uturnدر خیابانهای اصلی باید از محدودۀ مشخص شده با رنگ زرد یا سفید فلش دار در کف خیابان استفاده کنید. در آن محدوده بایستید در صورت نیامدن ماشین از روبرو ،گردش کنید.
15- توجه کنید که در زمانی غیر از شروع و تعطیلی مدارس در برابر تابلوی محدودیت سرعت در محدودۀ مدارس نباید سرعتتان را کم کنید .من چند نفری را دیده ام که برای کم کردن سرعت در آن محدوده رد شده اند.یعنی این تابلو فقط برای زمانیست که بچه ها در خیابان هستند نه وقتی که داخل مدرسه اند.
16-در برخی خیابانها تابلوی محدودیت سرعت روی دست انداز وجود دارد که 15 مایل است ،در نظر داشته باشید که فقط روی دست انداز باید سرعتتان 15 مایل باشد نه در تمام مسیر آن خیابان.
17-برای دنده عقب رفتن نباید به رسم ایران فلاشر بزنید بلکه باید راهنمای راست را بزنید.
18-اگر در مسیرتان عابری داشت از خیابان رد می شد حتما باید صبر کنید که به پیاده رو برسد بعد شما حرکت کنید.
19-درحین رانندگی همیشه فرمان را دودستی بچسبید،یکی از دوستان به علت یکدستی رانندگی کردن رد شده بود.

در کالیفرنیا شما می توانید تا15 غلط داشته باشید و قبول شوید. ولی در مورد خطاهای خطر ساز مثل دخالت افسر در رانندگی و سرعت زیاد و رد کردن خطوط و...با یکبار انجامش رد می شوید.

برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
این سایت از کشفیات امروزمه و اون 36 سوال تکراری دی ام وی را نداده و چندین مرحله تست 23 سوالی میگیره:
http://www.driversprep.com/index.php

امروز شاید امتحان بدم برام دعا کنین Rolleyes
پاسخ
سلام دوستان
توی سانتا کلارا نزدیک سن هوزه امتحان فارسی میگیرند.کسی نمون سوال ها رو داره؟؟؟؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: خانه ، soli asali ، taherifar ، t_arian_n
با سلام
از آنجایی که روند مهاجرت به آمریکا روندی طولانی و وقت گیر می باشد . و به توصیه مهاجران قبلی در مورد استفاده صحیح از مدت زمان پیش روی مهاجرت و کسب آمادگی های لازم برای شروع یک زندگی موفق در آمریکا و .....
من در این تاپیک سعی خواهم کرد که e-book های مربوط به امتحان رانندگی و دریافت گواهینامه را در ایالت های مختلف برای دانلود شما دوستان قرار بدهم.
به این امید که این e-book ها برای شما مفید باشد.
روال كلي پرونده من اينجاست.
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست  
این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
با توجه به اینکه اغلب این فایل ها دارای حجمی بیش از 4 مگابایت هستند , لذا مجبور شدم این فایل ها رو در 4shared براتون آپلود کنم.
همچنین اگر ایالت مورد نظرتون رو در این تاپیک پیدا نکردید لطفا" اعلام کنید تا در اسرع وقت براتون قرار بدهم.

1) ایالت Florida (ایالت خودم Big Grin)
فایل رو از اینجا دریافت کنید .

2)ایالت California
فایل رو از اینجا دریافت کنید.

3) ایالت Iowa

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
این هم از 3 ایالت بعدی

4) ایالت نیویورک

5) ایالت texas

6) ایالت Maryland

به زودی مابقی ایالت ها رو قرار میدهم.

پاسخ
این هم از 4 ایالت بعدی

7) ایالت Arizona

8) ایالت Nevada

9) ایالت Washington

10) ایالت Michigan

اگر ایالتی بود که پیدا نکردید بهم اطلاع بدهید تا براتون آماده کنم.

پاسخ
11) ایالت جورجیا

(البته با اجازه دریمر عزیز! آخه دیدم ایالت منو نیاورده، کمی دلگیر شدم!)

12) ایالت ایلینویز
فایل رو از اینجا دریافت کنید. این راهنما مربوطه به سال 2001. گویا هنوز راهنمای جدیدتری منتشر نکردن.

1۳) ایالت میزوری
فایل رو از اینجا دریافت کنید. این راهنما هم مربوطه به سال 2009.

اگر آدرسها اشتباهه، لطفا تذکر بدین.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
با عرض معذرت بابت تاخیر در آپلود فایل ها..

14) ایالت Virginia

15) ایالت Minnesota

16)ایالت Utah

17)ایالت Alabama

پاسخ
با تشکر فراوان. من نمیدونم چرا نمیتونم بند دو ارسال دوم را دریافت کنم. اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید. دستتون درد نکنه.
Priority Date Oct ,2004
Interview date Sep.,2010
clearance Apr. 2012
Arrive to
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، mansour*** ، California ، Tomas ، soli asali ، taherifar ، t_arian_n
(2011-05-11 ساعت 23:51)mohsen66 نوشته:  با تشکر فراوان. من نمیدونم چرا نمیتونم بند دو ارسال دوم را دریافت کنم. اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید. دستتون درد نکنه.

دوست عزیزم , اگه منظورتون ایالت تگزاس هست , لینک رو چک کردم مشکلی نداشت.

پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، mansour*** ، California ، mahdicivil ، Tomas ، soruosh ، سمانه777 ، soli asali ، taherifar ، t_arian_n
با سلام به همه دوستان

لیست سوالات امتحان آئین نامه رانندگی ایالت تگزاس را براتون می‌گذارم.

قول ۱۰۰% که اگه هر کسی‌ این سوالات را بخونه حتما آئین نامه را قبول می‌شه.

سوالات در یه فایل ZIP و بصورت PDF هستن. ضمن اینکه گزینه صحیح هم نوشته شده و میتونید استفاده کنید.

یادآوری کنم که توی تگزاس برخلاف کالیفرنیا امتحان رانندگی بصورت فارسی نیست و کاملا انگلیسی‌ امتحان می‌گیرن ولی‌ به دو روش کامپیوتری و کاغذی.

امیدوارم که مفید باشه

با آرزوی موفقیت همه دوستان مهاجرسرایی عزیز در همه مراحل Smile

http://www.4shared.com/file/wubm01Eu/Tex...cense.html
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: DEC 2009
مصاحبه: 9 نوامبر 2010 - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: 64 روز
کلیر: 12 ژانویه 2011
تاریخ گرفتن ویزا: 18 ژانویه 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا (بدون وکیل) :1 سال و 1 ماه و 15 روز
تاریخ پرواز: 25 فوریه 2011- Texas- Houston
پاسخ