کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DSP-122
سلام. کسی هست که جواب بده؟ چرا سایتی که باید ازش چک کنیم بسته است؟ راه دیگری هم هست که بشه فهمید برنده شدیم یا نه؟ من تاریخ دقیقشو نمی دونستم وقتی رفتم که سایت بسته شده بود. Sad
تشکر کنندگان: batis2010
(2011-05-12 ساعت 10:42)هاج زنبور عسل نوشته:  سلام. کسی هست که جواب بده؟ چرا سایتی که باید ازش چک کنیم بسته است؟ راه دیگری هم هست که بشه فهمید برنده شدیم یا نه؟ من تاریخ دقیقشو نمی دونستم وقتی رفتم که سایت بسته شده بود. Sad

عجله نكنيد چند روز ديگه باز ميشه
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
واقعا چرا چند روزه اینجوری شده ؟ هر چی بود باید درست میشد دیگه چرا هیچ جوابی نمیدن ؟ کسی تماس داشته بپرسه
؟
انتظار.....
(2011-05-11 ساعت 19:49)rayan.s نوشته:  
(2011-05-08 ساعت 13:47)khabaloo نوشته:  
(2011-05-08 ساعت 10:38)free_free نوشته:  
(2011-05-08 ساعت 09:39)khabaloo نوشته:  
(2011-05-08 ساعت 09:16)uxmal09 نوشته:  معمولش اینکه از آخرین شروع کنید و یعنی آخرین دانشگاه رو در ردیف اول جدول و به همین ترتیب پایین برید
مرسي عزيز
در مورد مدرك ديپلم من دبيرستان رو تو ايران تا سال دوم خوندم بعد نقل مكان كرديم به امارات و اونجا ديگه مدرسه ايراني نرفتم به جاش يه دبيرستان متعلق به كشور امارات رفتم و از اول شروع كردم
كه سه ساله به پايان رسيد
حالا براي ترجمه مدارك بايد اونهارو به امارات بفرستم دوباره؟
مدارك دبيرستان ايران كه فقط دو سال خوندم و ناتموم هستش رو هم ترجمه كنم و ارائه بدم؟
مدرك دانشگاه هم از يه كشور ديگه گرفتم اون رو هم به همين ترتيب البته مدرك دانشگاهم انگليسيه نيازي به ترجمه نداره اما مهر وزارت خارجه رو نخورده چه مهري بايد بخوره؟
پيشاپيش ممنون

در مورد تحصیلتون تو ایران که ناقص هست و قابل ارائه نیست همون دیپلم امارات رو همونجا ترجمه کنید و ارائه بدید...در مورد مدرک دانشگاهیتون اگر شما اظهار کردید که در ایران زندگی می کنید مسلما بایستی تمام تاییدیه ها و مهرها از ادارات ایران باشند(مهر وزرات خارجه در مدارک سفارت وجود تدارد و دوستانی که مهر میزنند برای اطمینان بیشتر هست)

با تشکر
من وقتی برای لاتاری اقدام کردم ایران بودم تازه درسم تموم شده بود
اما واقیت اینه که من از ۱۷ سالگی خارج از ایران زندگی میکنم الان هم ترکیه هستم
به دوستان گفتم که مدارک رو همون کشور مهر بزنن
یعنی من الان مدرک دبیرستان رو تو امارات ترجمه میکنم و مهر میزنم
مدرک کشور بعدی رو تو همونجا مهر وزارت خارجه میزنم
مدرک الان هم که ترکیه هستم رو همینطور
و از هر سه این کشور ها گواهی عدم سو پیشینه میگیرم
و از دانشگاه ها و دبیرستان هم مدرک good behavior میگیرم دیگه نمیدونم اگه کار دیگه ای هست انجام بدم راهنمایی کنین ممنون میشم
کارات رو درست پیگیری کردی و فقط فرمها رو درست پر کن. مثلا" 2سال اول دبیرستان ایرانم بنویس تا بفهمن دیپلمت 12ساله هست.شما ایرانی محسوب میشید و نیازیم نیست مدارک دانشگاهیتان به تائید وزارت امورخارجه ایران برسه فقط اگر متنشان انگلیسی نیست باید ترجمه بشه و مهر دارالترجمه کفایت میکنه. موفق باشید

(2011-05-09 ساعت 01:47)gt3333 نوشته:  تو قسمت سابقه کاری اگر مدرکی نداریم چیزی بنویسیم مشکل پیش میاد ؟مثلا کار برای خودمون که نمیشه مدرکی آورد
توجه توجه: دوستانی که دارای مدرک دیپلم به بالا هستند باید در فرم 122 قسمت 7a جواب NO را انتخاب کنند و چیزی هم در 7b و 7c ننویسند.
موفق باشید

7b 7c باید خالی بمونه یا N/A بنویسیم ؟>
انتظار.....
تشکر کنندگان: Alireza.83k ، batis2010
قسمت 3 آدرس خودمونو بنویسیم ؟
انتظار.....
تشکر کنندگان: Solitude
سلام به همه
من هم امروز متوجه شدم از برندگان لاتاری 2012 هستم .
لطفاً بفرمائید الان باید چکار کنم ؟

ظاهراً برای ابتدای کار و مرحله اول باید 2 تا فرم DS-230 و DSP-122 رو به همراه 2 قطعه عکس 5x5 با پست ارسال کنم .
برای ارسال این مدارک تا کی زمان دارم ؟
آیا این 2 فرم رو برای همسرم ( که موقع ثبت نام لاتاری اعلام کرده بودم ) هم باید پرکنم و عکسش رو هم ارسال کنم ؟
در جایی خوندم که باید Case Number رو روی تمام فرم ها بنویسم . آیا این قضیه صحت دارد ؟
در فرم DSP-122 در قسمت شماره 4 گویا باید نام شهر و کشوری که در آن قصد داریم در آینده مصاحبه شویم رو بنویسیم .درسته ؟ در نامه قبولی من جلوی قسمت POST نوشته شده ANKARA . در این قسمت باید همین ANKARA رو بنویسم ؟ یعنی من میخوام تو ANKARA مصاحبه بشم ؟
تبريک بابت قبولي.
فرم DS-230 را همهي افراد بايد پر کنند ولي DSP-122 فقط فرد برنده.
هرچه زودتر بفرستيد بهتره
Case Number را بالاي برگه ها سمت راس بايد بنويسيد.
KCC براي شما آنکارا را براي مصاحبه تايين کرده.شما ميتونيد داخل فرم قسمت 4 انکارا را بنويسيد.،ميتونيد هم عوض کنيد.
موفق باشيد.
در ضمن تاپيک برندگان 2011 و 2010 را مطالعه کنيد تمامي سئوالات شما قبلا پرسيده شده است
درد من تنهایی نیست،بلکه مرگ ملتی است که گدایی راقناعت، بی عرضگی راصبر،وباتبسمی برلب این حماقت راحکمت خداوندمی نامد.
گاندی
تشکر کنندگان: California ، tenesi ، AmericanHamid ، star63 ، batis2010
(2011-07-18 ساعت 00:37)royce نوشته:  با سلام

کسایی که شغل دولتی دارن اگه بنویسن امکان داره حساس بشن؟ من قبلا تو یه شرکت خصوصی کار می کردم ولی الان 3 سالی هست که استخدام یه شرکت دولتی شدم و کارمند هستم به نظر شما مشکلی پیش میاد؟

در فرم های مربوطه، جایی که امضا می کنید نوشته شده: تمامی اطلاعاتی که در این فرم اعلام کرده ام صحیح و بر مبنای واقعیت است.
دقت کنید هر زمان (حتا بعد از ورود شما به آمریکا) مشخص شود اطلاعات را وارونه ارائه کرده اید، و یا کتمان کرده اید، پرونده شما باطل شده و از ورود شما جلوگیری خواهد شد.

بسیاری از برندگان سال های گذشته شغل دولتی داشته اند و ویزای خود را دریافت کرده اند. پس نگران نباشید و در ارائه اطلاعات درست عمل کنید.
موفق باشید
تشکر کنندگان: alirezagh ، batis2010
من کلی وسواسی شدم در مورد پر کردن این ۲ تا فرم DS-230 و DSP-122 کلی هم گشتم ولی جواب قطعی نگرفتم در مورد سوالهام، لطفا اگه کسی از بچه هایی که پارسال برنده شدند و فرم ها رو درست پر کردند کمک کنند باشد که ما هم به آیندگان کمک کنیم،

فرمDSP-122:
۱.قسمت 6a آخرین مدرک تحصیلی که گفته من فوق لیسانس دارم و نمیدونم که بایدuniversity degree رو انتخاب کنم یاAdvanced degree؟ ،
۲. من سابقه کار دارم و تو فرم DS-230 نوشتم اگه تو قسمت ۷ فرم ۱۲۲ ، No رو انتخاب کنم تناقض ایجاد نمی شه؟ اخه تو یکی از پست ها خوندم که یکی از بچه ها به مشکل خورده بود و گفته بوده فرم ها رو غلط پر کردی و دوباره باید بفرستی؟
شماره کیس:‌ 2012AS00036xxx
مشاهده قبولی در سایت: 15/2011/july
ارسال فرم : 20/2011/july 
تاریخ کارنت شدن کیس: march 2012
تاریخ مصاحبه: May /02/2012
تاریخ دریافت کلیرنس: June/04/2012
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به آمریکا:
تعداد نفرات کیس: ۲
تشکر کنندگان: behzad7 ، batis2010
منم همین سوال رو دارم. بین لیسانس و فوق لیسانسم وقفه ای 2 ساله بود که چند ماه جایی کار کردم به صورت قراردادی. اگر کار رو ننویسم ممکنه بگن این 2 سال چه میکردی. اگر بنویسم تو فرم 230 باید بنویسم اما تو 122 نه چون 122 گفته مدت زمان کار حداقل 2 سال به بالا باشه. ممکنه تضاد ایجاد بشه اگر آی کیو آفیسر پایین باشه و مدت چند ماهه رو تو 230 نبینه!
حالا من چه کنم؟

یک سوال دیگه هم داشتم. برای بند 4کنسولگری آمریکا در آنکارا رو چی بنویسم؟ united states consular in ankara؟

(2011-07-19 ساعت 01:55)diego_puck نوشته:  من کلی وسواسی شدم در مورد پر کردن این ۲ تا فرم DS-230 و DSP-122 کلی هم گشتم ولی جواب قطعی نگرفتم در مورد سوالهام، لطفا اگه کسی از بچه هایی که پارسال برنده شدند و فرم ها رو درست پر کردند کمک کنند باشد که ما هم به آیندگان کمک کنیم،

فرمDSP-122:
۱.قسمت 6a آخرین مدرک تحصیلی که گفته من فوق لیسانس دارم و نمیدونم که بایدuniversity degree رو انتخاب کنم یاAdvanced degree؟ ،
۲. من سابقه کار دارم و تو فرم DS-230 نوشتم اگه تو قسمت ۷ فرم ۱۲۲ ، No رو انتخاب کنم تناقض ایجاد نمی شه؟ اخه تو یکی از پست ها خوندم که یکی از بچه ها به مشکل خورده بود و گفته بوده فرم ها رو غلط پر کردی و دوباره باید بفرستی؟

(2011-05-03 ساعت 19:53)b!ta نوشته:  سلام
تبریک میگم به همه ی برندگان 2012 .
برای تمام صفحات فرم ها،بالای صفحه سمت راست حتما کیس نامبرتان را بنویسید.
موفق باشید.

من جایی ندیدم چنین درخواستی رو، هیچ جایی هم براش تعبیه نشده، مطمئنین؟
2012AS00039XXX
کارنت شدن: March 2012
مصاحبه: (May 2012)
آنکارا (یک‌ضرب)
ورود به آمریکا: Oct/9/12
دریافت گرین کارت: Oct/26/12
(2011-07-19 ساعت 21:01)Serendipity نوشته:  
موفق باشید.

تایید میشه برای تمام فرم های ارسالی باید گوشه بالا سمت راست شماره پرونده نوشته بشه
تارخ ثبت نام در سایت : October 28, 2010
شماره کیس : 2012AS0003XXXX
تاریخ رویت قبولی در سایت: 15 جولای
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: August 01, 2011
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به آمریکا :
تاریخ دریافت گرین کارت :
جمع تقریبی هزینه ها تاکنون : 16000T
تشکر کنندگان: Serendipity ، batis2010
(2011-07-19 ساعت 21:04)genix21 نوشته:  
(2011-07-19 ساعت 21:01)Serendipity نوشته:  
موفق باشید.

تایید میشه برای تمام فرم های ارسالی باید گوشه بالا سمت راست شماره پرونده نوشته بشه

یعنی دستی بنویسیم؟ چون محلی برای تایپ نداره
2012AS00039XXX
کارنت شدن: March 2012
مصاحبه: (May 2012)
آنکارا (یک‌ضرب)
ورود به آمریکا: Oct/9/12
دریافت گرین کارت: Oct/26/12
تشکر کنندگان: Solitude
سلام من یه سوالاتی در باره این فرمم دارم ممنون میشم اگه پاسخ بدین
تو قسمت 4 برای
ابو ظبی
و
انکارا
دقیقا چی باید بنویسم یعنی اسم کشور رو هم باید بنویسیم یانه اگه میشه از برندگاه سال قبل میخوام همون چیزی رو که قبلا نوشتن بگن تا ما هم همونو بنویسیم
از اونجایی که خودشون برای همه ی ایرانیها امسال انکارا رو زدن به نظرتون اگه تغییری بدیم مشکلی پیش میاد
دوستان 2012 جدول یادتون نره
2012AS00067xxx
تعداد:2
تاریخ مصاحبه: 25july
کلیرنس: پایان انتظار 31 اگوست Big GrinBig Grin:
(2011-07-20 ساعت 08:43)ماندانا نوشته:  سلام من یه سوالاتی در باره این فرمم دارم ممنون میشم اگه پاسخ بدین
تو قسمت 4 برای
ابو ظبی
و
انکارا
دقیقا چی باید بنویسم یعنی اسم کشور رو هم باید بنویسیم یانه اگه میشه از برندگاه سال قبل میخوام همون چیزی رو که قبلا نوشتن بگن تا ما هم همونو بنویسیم
از اونجایی که خودشون برای همه ی ایرانیها امسال انکارا رو زدن به نظرتون اگه تغییری بدیم مشکلی پیش میاد

در اون قسمت سفارتي رو كه دوست داريد مصاحبه بشويد بايد بنويسيد كه براي ايرانيها آنكارا يا ابوظبي است.
بري همه آنكارا انتخاب نميشه بعضي ها هم ابوظبي هستند. ولي به هر حال اگر خودشون آنكارا رو براتون انتخاب كرده اند همون آنكارا رو بنويسيد و نيازي هم به نوشتن كشور نيست. البته اگر هم تمايل داشته باشيد مي تونيد عوض كنيد و ابوظبي رو بنويسيد ولي معمولا دوستان عوض نمي كنند مگر دليل خاصي و يا مشكلي داشته باشند.
تشکر کنندگان: ماندانا ، Hornet ، batis2010

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان