کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کاهش محدودیت ویزای آمریکا برای دانشجویان ایرانی
هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرده که محدودیت زمانی ویزای ایالات متحده برای دانشجویان ایرانی کاهش یافته است.
ویزای آمریکا برای دانشجویان ایرانی و سایر افرادی که بر اساس برنامه های تبادل تحصیلی از ایران به ایالات متحده سفر می کنند، تاکنون به مدت سه ماه اعتبار داشت و تنها برای یک بار ورود به خاک این کشور صادر می شد.
اما خانم کلینتون روز پنجشنبه در یک پیام ویدیویی اعلام کرد که مدت اعتبار این ویزا به دو سال افزایش یافته است و متقاضیان ایرانی مجبور نخواهند بود که هر بار پس از ترک آمریکا، برای ورود مجدد تقاضای ویزا بدهند.
بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا: "از تاریخ ۲۰ مه ۲۰۱۱ به بعد، متقاضیان ایرانی دارندۀ شرایط برای ویزا در رده های F, J و M به منظور تحصیل و تحقیق در رشته های غیر حساس، غیر فنی، و وابستگان آنها، برای دریافت روادید دوساله با امکان ورود مکرر واجد شرایط خواهند بود."
خانم کلینتون این اقدام را "گامی بزرگ" از سوی دولت باراک اوباما برای حمایت از مردم ایران توصیف کرد.
باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در پیام نوروزی اخیر خود وعده داده بود که از جوانان ایرانی حمایت کند.
بر اساس ضوابط گذشته، دانشجویان ایرانی که حتی در موارد اضطراری مجبور به ترک خاک آمریکا می شدند ناگزیر بودند که برای ورود مجدد به این کشور درخواست ویزا کنند.
وزارت امور خارجه آمریکا می گوید: "این تغییر به دانشجویان ایرانی و کسانی که طبق برنامه های مبادله به آمریکا می آیند امکان می دهد تا با سهولت بیشتری مسافرت کنند و از این طریق موجبات پیشبرد هدف ما در ارتقاء جریان آزاد اطلاعات و اندیشه ها فراهم خواهد آمد."
هیلاری کلینتون ضمن اعلام خبر این تغییر گفت آمریکا خواهان "گفتگو و تبادل بیشتر" با جوانان ایرانی است که به گفته او آینده ایران را رقم می زنند.
-------

منبع خبر: بی‌بی‌سی فارسی

این هم ویدئو صحبت‌های خانم کلینتون:
http://www.youtube.com/watch?v=rytZFOlOA...r_embedded
پاسخ
بنده از جانب خودم به همه دانشجویان ایرانی‌ تبریک میگم، خیلی‌ خوشحالم که خیلی‌ از دانشجویان ایرانی‌ در آمریکا از امروز به بعد میتوانند به راحتی‌ میتوانند به ایران سفر کنند و خانواده خود را ملاقات نمایند. تبریک دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: admin ، amir287 ، namakdoon ، melody.h2011 ، alirezanz ، msar
منم تبریک می گم و نمی دونم چرا اینقدر خوشحالم؟ انشالله به زودی H1 هم multiple بشه Big Grin
به نظرتون این یعنی دیگه به پدر و مادر دانشجویان سخت ویزا می دن ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: admin ، Sahar-Germany ، alirezanz ، msar
منبع: voanews

پرسش هایی که غالبا مطرح می شوند و پاسخ آنها

پرسش: چرا شما این تغییرات را در این هنگام می دهید؟
همانطور که پرزیدنت اوباما در پیام نوروزی (سال نو ایرانی) خود در ۲۰ مارس ۲۰۱۱ خاطرنشان ساخت، جوانان ایرانی این قدرت را دارند تا کشوری به وجود آورند که پاسخگوی خواستهای آنان باشد. او وعدۀ پشتیبانی از جوانان ایران را داد و این کار نمونه ای از آن پشتیبانی است.
انجام این تغییرات در سیاست روادید ما تأییدی بر وعدۀ رئیس جمهوری است و به ایجاد راه هایی برای تعامل با جوانان ایران، تسهیل توانایی آنان به انجام تحصیلات خود در آمریکا و امکان دادن به مردم جوان ایران برای تعامل با بقیۀ جهان، یاری خواهد داد.
این تصمیم بویژه در این هنگام که دولت ایران دانشجویان را در معرض سرکوب قرار می دهد و مؤسسات آموزشی را به طور کلی بر روی دانشجویان با استعداد می بندد حائز اهمیت است.

پرسش: فکر می کنید دولت ایران چگونه واکنشی از خود نشان خواهد داد؟ آیا شما دولت ایران را از مراتب آگاه ساختید؟
این تصمیم یکجانبه ای بود که هدف آن قائل شدن امتیاز برای دانشجویان و کسانی بود که از طریق برنامه های مبادله به آمریکا می آیند، و ما انتظار داریم که دولت ایران به فواید دراز مدت آن اذعان کند و به آنان اجازه دهد که برای انجام تحصیلات خود به اینجا بیایند.

پرسش: معنای واقعی این تغییر چیست؟
از نظر عملی معنای آن این است که دانشجویان و کسانی که از طریق برنامه های مبادله به آمریکا می آیند اکنون قادر خواهند بود در مدت تحصیلات خود بدون داشتن نیاز به تقاضای روادید جدید برای هربار که از ایالات متحده خارج می شوند، سفر کنند. پیش از این، ایرانیانی که در ایالات متحده درس می خواندند، از سفر کردن حتی در موقعیت های اضطراری از نظر خانوادگی، تعطیلات یا برای مرخصی، اجتناب می جستند، زیرا پیش از بازگشت خود می بایست برای ورود مجدد به ایالات متحده تقاضای روادید جدید کنند.

پرسش: آیا این تغییر شامل همۀ دانشجویان ایرانی می شود؟ آیا دانشجویانی هم که هم اکنون در ایالات متحده به سر می برند مشول آن می شوند؟
تغییر در مدت اعتبار روادید شامل همۀ دانشجویان بالقوه ایرانی و مشارکت کنندگان در برنامه های مبادله که برای رده های F ، J و M روادید به منظور تحصیل و تحقیق در رشته های غیر حساس، و غیر فنی تقاضا می دهند و نیز وابستگان آنان می گردد. دانشجویانی که هم اکنون با روادید سه ماهه و حق یکبار ورود در ایالات متحده اقامت دارند نیاز خواهند داشت تا برای این که واجد شرایط روادیدی با مدت اعتبار طولانی تر شوند در خارج از خاک آمریکا در یکی از کنسوگری های ایالات متحده بار دیگر تقاضا بدهند. در هرحال، اعتبار یک روادید با مدتی که مقامات گمرگی و حفاظت مرزی ایالات متحده در یک بندر ورودی به دارندۀ آن برای اقامت در کشور اجازه می دهند در ارتباط نیست. دانشجویان و کسانی که طبق برنامه های مبادله با روادیدهای سه ماهۀ F ، J و M به آمریکا می آیند و دارای وضعیت مطلوبی هستند جز در صورت ترک ایالات متحده نیازی به تقاضای روادید جدید ندارند.

پرسش: منظور شما از رشته های غیر حساس، غیر فنی تحصیلی چیست؟ آیا منظور این است که اکثریت دانشجویان ایرانی همچنان مشمول مقررات پیشین می شوند؟
منظور از رشته های غیر حساس تحصیل و تحقیق رشته هایی هستند که به فعالیت های ایران در جهت گسترش سلاح های هسته ای مدد نمی رسانند. در حال حاضر شمار در خور توجهی از ایرانیان برای دنبال کردن رشته های تحصیلی غیر حساس، غیر فنی در ایالات متحده تقاضا می دهند، یا از وابستگان چنین افرادی هستند.

پرسش: چرا تنها ۲ سال، در حالی که مدت یک دورۀ عادی تحصیل چهارسال است؟
در حال حاضر دولت آمریکا تشخیص داده است که حداکثر دو سال دورۀ اعتبار با منافع ایالات متحده سازگار است. اما این تصمیم، تمدید مدت اعتبار روادید را در تاریخ بعدی چنانچه موافق با منافع ایالات متحده تشخیص داده شود منتفی نمی کند. توجه داشته باشید که ممکن است به دانشجویی برای مدت تحصیلاتش اجازۀ اقامت در ایالات متحده داده شود، حتی اگر مدت روادیدی که به وسیلۀ یک سفارت یا سرکنسوگری آمریکا در خارج به او داده شده کوتاه تر از دورۀ تحصیلی باشد.

پرسش: در بارۀ تشریفات طولانی اداری چه می گویید؟
متقاضیان دانشجو یا شرکت کنندگان در برنامۀ مبادله تشویق می شوند که از پیش برای روادیدهای خود تقاضا بدهند. دانشجویان به محض این که از نظر داشتن مدارک واجد صلاحیت باشند، می توانند به این کار اقدام کنند. اکثر تشریفات اداری در ظرف ۶۰ روز بعد از مصاحبۀ مربوط به اخذ روادید طی می شود، ولی طول زمان ممکن است بر حسب وضع فرد در هر مورد تغییر کند. وزارت امور خارجه برای انجام به موقع تشریفات اداری روادیدهای دانشجویی با این هدف که دانشجویان بتوانند در برنامه های دانشگاهی حضوریابند، صرفنظر از تابعیت دانشجو اولویت قائل می شود و وزارت امور خارجه پیوسته برای بهبود مدت زمان تشریفات اداری در تلاش است.

پرسش: آیا دانشجویان آمریکایی که در ایران تحصیل می کنند از رفتار متقابل درارتباط با دوره های اعتبار و تعداد دفعات ورود برخوردار می شوند؟
بدون وجود روابط دیپلماتیک با ایران، هیچ امکانی برای یک مقام کنسولی وجود ندارد تا بتواند هریک از جنبه های سیاست مربوط به صدور روادید، مشتمل بر رفتار متقابل در ارتباط با دوره های اعتبار و تعداد دفعات ورود دانشجویان آمریکایی مشغول تحصیل در ایران را با دولت ایران مورد مذاکره قراردهد. افزوده بر این، چندین سال است که ایالات متحده یک هشدار را در مورد مسافرت به ایران در جای خود محفوظ نگه داشته است. در این هشدار با یادآوری این که ایالات متحده دارای روابط مستقیم دیپلماتیک یا کنسولی با ایران نیست، به مسافران آمریکایی توصیه می شود که "با دقت مخاطرات سفر به ایران را در نظر بگیرند".

برای کسب اطلاعات بیشتر چه به زبان انگلیسی و چه به فارسی لطفا از EducationUSA دیدن کنید:

EducationUSA یک شبکۀ جهانی با بیش از ۴۰۰ مرکز مشاورۀ دانشجویی است که توسط دفتر امور آموزشی و فرهنگی در وزارت امور خارجه ایالات متحده سرپرستی می شود. این شبکه اطلاعات دقیق، جامع و بی طرفانه ای دربارۀ تحصیلات در ایالات متحده در اختیار می گذارد.
پاسخ
تبريك به همه دانشجو ها
اينم اصل ماجرا:
Changes to Visa Validity for Iranian Student Applicants in F, J, and M visa categories

Media Note
Office of the Spokesman
Washington, DC
May 20, 2011

As of May 20, 2011, qualified Iranian applicants for visas in the F, J, and M categories for non-sensitive, non-technical fields of study and research and their dependents will be eligible to receive two-year, multiple-entry visas. This is an increase in the current visa validity of three months, single entry.

This change will allow Iranian students and exchange visitors to travel more easily, furthering our goal of promoting the free flow of information and ideas. This important decision is being taken as the global community witnesses the Iranian Government’s increasing censorship and isolation of its own people.

Iranians currently in the United States on a three-month, single-entry visa in one of these categories must reapply outside the United States at a consular post in order to obtain two-year, multiple-entry visas. Keep in mind that the validity of a visa refers to the time period the visa holder has to enter the U.S. It has no bearing on the length of stay permitted by U.S. Customs and Border Protection officials at the port of entry. Iranian students and exchange visitors in good standing in the United States do not need to apply for a new visa until after they depart the United States.

منبعش هم:
http://www.state.gov/r/pa/prs/ps/2011/05/164025.htm
پاسخ
تشکر کنندگان: admin ، Sahar-Germany ، maxsupermax ، amir287 ، namakdoon ، melody.h2011 ، alirezanz ، msar
درود دوستان....
چند روز گذشته که وزارت امور خارجه اعلام کرد که شرایط یهتر برای گرفتن ویزای دانشجویی برای ایرانیان فراهم کرده که دانشجویان ایرانی میتوانند نسبت به قبل که گرفتن ویزا سخت تر بود ویزای دانشجویی خودشون رو راحت تر بگیرن ... و وزارت امور خارجه اعلام کرد که سفیران بیشتری در امارات و انکارا گمارده تا دانشجویان بتوانند سریعتر کار خودشون رو انجام بدن .
( این برنامه در فیس بوک و برنامه روی خط میتوانید مشاهده کنید )
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان: melody.h2011 ، Sahar-Germany ، alirezanz ، msar
درود دوستان
کشور آمریکا در قانونی تازه قصد دارد که تغییراتی در روادید ( ویزا ) دانشجویی اعمال کند که دانشجویان ایرانی راحت تر بتوانند به آمریکا سفر کنند و یا درخواست ویزای تحصیلی کنند .
متن کامل و تصویری رو میذارم و امیدوارم استفاده کنید .
http://www.voanews.com/persian/news/amer...66454.html
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz ، msar
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان