کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت بدون تخصص
سلام به عزیزان ،من متولد افغانستان هستم و در دوران کودکیم تقریبا ۵سالگی والدینم را از دست دادم و چیزی در خاطر ندارم حتی دایی ها و عمو هایم را ندیدم و بعدهامرا یک زوج که حتی نمیشناسم به عنوان فرزندی قبول کرد ،و من به همراه انها به ایران امدم و وقتی تقریبا بزرگ شدم در سن ۹سالگی در ایران کارگری کردم،دستفروشی کردم،و به سختی روزگارمان میچرخید و حتی نتواستم درس بخوانم و تحصیل کنم (این را رفیقم از طرف من مینویسد) عزیزان زندگی برای من بسیار سخت گذشت حالا من ۲۱سال سن دارم و تقریبا ۱سال پیش ناپدریم برایم شناسنامه افغانستان را گرفت و قرار هست برایم پاسپورت هم بگیرد ،عزیزان من میخواهم به کشور دیگری مهاجرت کنم مثلا انگلستان یا امریکا ایا امکان ان وجود دارد؟اگر هم جواب منفی باشد من چطور میتوانم به امریکا سفر کنم به عنوان یک افغانی ؟با تشکر از همه عزیزان ‏‏
پاسخ
تشکر کنندگان: مير منصور ، msar ، alireza51 ، copol
(2011-05-27 ساعت 09:59)keramat نوشته:  سلام به عزیزان ،من متولد افغانستان هستم و در دوران کودکیم تقریبا ۵سالگی والدینم را از دست دادم و چیزی در خاطر ندارم حتی دایی ها و عمو هایم را ندیدم و بعدهامرا یک زوج که حتی نمیشناسم به عنوان فرزندی قبول کرد ،و من به همراه انها به ایران امدم و وقتی تقریبا بزرگ شدم در سن ۹سالگی در ایران کارگری کردم،دستفروشی کردم،و به سختی روزگارمان میچرخید و حتی نتواستم درس بخوانم و تحصیل کنم (این را رفیقم از طرف من مینویسد) عزیزان زندگی برای من بسیار سخت گذشت حالا من ۲۱سال سن دارم و تقریبا ۱سال پیش ناپدریم برایم شناسنامه افغانستان را گرفت و قرار هست برایم پاسپورت هم بگیرد ،عزیزان من میخواهم به کشور دیگری مهاجرت کنم مثلا انگلستان یا امریکا ایا امکان ان وجود دارد؟اگر هم جواب منفی باشد من چطور میتوانم به امریکا سفر کنم به عنوان یک افغانی ؟با تشکر از همه عزیزان ‏‏

دوست عزیز:

تا جایی که من میدونم مهاجرت افغانی ها از طریق کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد صورت می گیرد و شما با پاسپورت افغانی بدون نیاز به ویزا به خیلی از کشورها میتونید سفر کنید...
ضمن اینکه پناهنده شدن شما بخاطر شرایط خاص کشورتون ساده ترین راه است ..

از انجایی که این سایت راه های مهاجرت قانونی اتباع ایران رو بررسی می کند بدیهی است پناهندگی روشی قانونی (قوانین ایران) برای مهاجرت نیست..

اگر تمایل به مهاجرت از روش های قانونی دارید می توانید با مطالعه دقیق تالارهای مختلف از اطلاعات و تجربیات سا یر دوستان بصوررت رایگان بهره گیرید...

اگر سوال و یا مشکلی نیز داشتبد از طریق طرح در تالارها می توانید از سایر دوستان کمک بگیرید...

آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
تشکرعزیز/من به چه کشورهای میتونم برم الان در ایران هستم باید به کجا برم از طریق سفارت در تهران میتونم اقدام کنم؟به سفارت کدام کشور برم ؟من چیزی بلد نیستم برادر
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، alireza51 ، milspider
قوانین مهاجرت به آمریکا برای تمام مردم غیر آمریکایی دنیا یکسان هست. پس برای اطلاع از نحوه مهاجرت به آمریکا در تالارهای همین فروم هر اطلاعاتی برای ایرانی ها هست برای شما هم قابل استفاده است.

شما در صورت نداشتن تحصیلات حداقل دیپلم باید دارای سابقه کار یا مهارت در رشته خاصی باشید که بتونید به کشور دیگه ای مهاجرت کنید. مگر اینکه از طریق پناهندگی که با توجه به غیر قانونی بودن فکر نکنم تو این سایت در این مورد راهنمایی بگیری.

سوالی بود در خدمتم!
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، kaziar ، alireza51 ، milspider ، alirezafarhang81
تشکر جناب گرامی از راهنماییت،پس باید طبق نظر شما از خیر مهاجرت بگذرم،جوانم و سواد هم ندارم همچنین رشته تخصصی.ساده گچکارم ،سوال اخرم،من اگه افغانستان برم ویزای توریستی درخواست کنم به من میدهند برم امریکا غیر قانونی بمانم؟بازم مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: Linspire ، msar ، alireza51 ، milspider
دوست عزيز...

بحث در زمينه راه هاي غير قانوني مهاجرت در اين سايت مجاز نمي باشد. بعيد است جايي به شما ويزاي توريستي بدهند كه برويد و غير قانوني بمانيد.

اما...

بارها من ديده و شنيده ام كه بسياري از افرادي كه با معيار بازار كار كشورهايي مثل ايران و افغانستان تخصص خاصي نداشته اند با شرايط خوب به كشورهاي اروپايي، كانادا، يا استراليا مهاجرت نموده اند. مشاغلي از قبيل آرايشگري، جوشكاري،‌آرماتور بندي، و ... .

هرچند اطلاعات كافي در اين زمينه ندارم، پيشنهاد مي كنم در زمينه راه هاي مهاجرت قانوني با استفاده از مهارتتان تحقيق كنيد. ضمنا آموختن زبان انگليسي، فرانسه يا يك زبان اروپايي را فراموش نكنيد. حتي اگر موفق به مهاجرت نشويد، دانستن زبان خارجي چه در افغانستان، چه در ايران، و چه در هر كجاي ديگر دنيا براي شما يك سرمايه است.

(2011-05-27 ساعت 17:49)keramat نوشته:  تشکر جناب گرامی از راهنماییت،پس باید طبق نظر شما از خیر مهاجرت بگذرم،جوانم و سواد هم ندارم همچنین رشته تخصصی.ساده گچکارم ،سوال اخرم،من اگه افغانستان برم ویزای توریستی درخواست کنم به من میدهند برم امریکا غیر قانونی بمانم؟بازم مرسی

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، یاشار و ماری ، Ali Sepehr ، OverLord ، msar ، alireza51 ، copol
اگر این ماجرا واقعی است من به این عزیز سفارش می کنم که در سن 21 سالگی به جای فکر کردن به مهاجرت به یک کلاس اکابر بروند و سواد یاد بگیرند.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: Linspire ، fahimeh88 ، Ali Sepehr ، laili ، OverLord ، frozen mind ، WIKIMAN ، nika ، msar ، meraj-fallahi ، alireza51 ، payamshad ، milspider
شما در واقع یک بار مهاجرت کردین! واقعا هدفتون چیه از مهاجرت دوباره ؟ واقعیتش همه جای دنیا کارگر می خوان اما کیفیت زندگی کارگرای همه جا فکر کنم یکی باشه! فکر کنم ما هنوز به مرحله ای که شما رسیدین نرسیدیم تو مهاجرت!
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، alireza51 ، milspider
با تشکر از همه،شنیدم که بسیاری از افغانی ها در انگلستان و امریکا هستند و زندگی خوبی دارند و از زندگی لذت میبرند در حالی که قاچاق زندگی میکنندچرا ؟و من باید اینجا مثل ...زندگی داشته باشم،هر وقت پاسپورتم را گرفتم به افغانستان میروم و ویزا خواهم گرفت ولی چگونه بگیرم ویزا را؟ از اونجا یک سفر به کشور اروپا یا امریکا خواهم داشت و ماندگار خواهم شد برایم مهم نیست کجای جهان باشد و وقتی انجا رسیدم چیکار کنم! کارتن خواب باشم!دربه در خیابانها خواهم بود و کارپیدا خواهم کرد و زندگی جدیدی تشکیل خواهم داد .انشالله سفری در پیش دارم به امید خدا
پاسخ
تشکر کنندگان: مير منصور ، msar ، alireza51 ، milspider
(2011-05-28 ساعت 10:15)keramat نوشته:  با تشکر از همه،شنیدم که بسیاری از افغانی ها در انگلستان و امریکا هستند و زندگی خوبی دارند و از زندگی لذت میبرند در حالی که قاچاق زندگی میکنندچرا ؟و من باید اینجا مثل ...زندگی داشته باشم،هر وقت پاسپورتم را گرفتم به افغانستان میروم و ویزا خواهم گرفت ولی چگونه بگیرم ویزا را؟ از اونجا یک سفر به کشور اروپا یا امریکا خواهم داشت و ماندگار خواهم شد برایم مهم نیست کجای جهان باشد و وقتی انجا رسیدم چیکار کنم! کارتن خواب باشم!دربه در خیابانها خواهم بود و کارپیدا خواهم کرد و زندگی جدیدی تشکیل خواهم داد .انشالله سفری در پیش دارم به امید خدا

دوست عزیز من هر چه نوشته شما را خواندم آخر سر نفهمیدم هدفتان چیست؟!!! 1)شما به گفته خودتان سواد خواندن و نوشتن هم ندارید، بعد می خواهید در آمریکا و انگلیس زندگی خوبی داشته باشید و از آن لذت هم ببرید؟؟؟؟؟؟ بله، من هم دوستان افغان را می شناسم که در کشورهای اروپایی زندگی راحتی دارند اما آنها همه تحصیلکرده و متخصص هستند. در اروپا و آمریکا گمان نکنم حتی کارگر بیسواد بگیرند، حداقل اینکه شما باید زبان یاد بگیری!
2) از زندگی در اینجا اظهار نارضایتی می کنی در حالیکه بسیاری از همین بچه های مهاجرسرایی با تحصیلات عالی و تخصص های مختلف شغل و جایگاه مورد نظرشان را بدست نیاورده و برای ارتقاء زندگیشان اقدام به مهاجرت کرده اند.
3) فکر نکنم در حال حاضر شما کارتن خواب یا به قول خودتان دربدر خیابانها باشید، به گمانم گفته بودید گچکار هستید. با اینحال از وضعتان ناراضی هستید اما حاضرید همین هایی هم که دارید از دست بدهید و کارتن خواب و دربدر شوید؟؟
پیشنهاد می کنم در شرایط فعلی افغانستان که در حال رشد و سازندگی است اگر می توانید به کشورتان برگردید و سهمی در ساختن آن داشته باشید و در اولین فرصت مشغول تحصیل شوید و یکروز را هم هدر ندهید. در غیراینصورت از ایران تکان نخورید که خوب جایی هستید؛ چون حداقل مشکل زبان و کار ندارید.
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، laili ، Shiva7223 ، frozen mind ، WIKIMAN ، mom ، سمبل ، msar ، alireza51 ، copol ، milspider
بله دوست عزیز من حتی خواندن و نوشتن بلد نیستم و شغلم هم گچکار هست /ولی من تقریبا از 6 ماه بیش شروع به خواندن زبان انگلیسی کردم و هدفم هم مهاجرت هست!ایا واقعا راست میگی که بیسواد در خارج شغلی نخواهد داشت؟کارگری هم باشه واسم بسه!یعنی واسه کار سخت عادت دارم .من اگه برم اولین مقصدم کدام کشور باشه بهتره دوست عزیز؟من رک بگم از زندگی در اینجا خسته شدم.روزی نه چندان دور خواهم رفت از این دیار...باتشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: mehr1359 ، msar ، alireza51 ، milspider
دوست عزیز سلام
به نظر می رسد از سواد کافی برای خواندن و نوشتن برخوردارید. لطفا به تاپیک های مرتبط مراجعه کرده و جواب های خود را دریافت کنید. برای اروپا و آمریکا تالارهای جداگانه ای وجود دارد که اطلاعات مرتبط را می توانید آنجا کسب کنید.

تاپیک بسته می شود.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، ParsTrader ، frozen mind ، bill.goldberg1990 ، Persia2012 ، pouriya+ ، msar ، alireza51 ، copol
سلام یوزر عزیز/ من رفیق کرامت الله هستم کرامت الله از نعمت سواد برخوردار نیست ما اگر افغانی هم باشیم اینقدر دروغگو نیستیم متاسفم.او میگفت و من مینوشتم
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، سمبل ، farshadsh ، مير منصور ، msar ، alireza51 ، kaziar
دوست عزیز
من هم خطاب به خود شما می نویسم، در تالارهای مختلف منابع ارزشمندی از تجربیات و اطلاعات دوستان وجود دارد. با مطالعه آنها می توانید اطلاعات بسیاری کسب کنید.
کرامت الله هم مانند بقیه دوستان و کاربران است و هیچ تفاوتی با ما ندارد. همه ما در هر سطحی که باشیم دارای مشکلاتی هستیم. وظیفه بنده کمک به یکپارچگی مطالب و ساماندهی تاپیک ها و تالارهاست. و این امر هم بدون کمک شما دوستان و کاربران میسر نمی شود.
متشکرم
اگر احساس کردید که ممکن است به شما توهینی شده، از شما عذرخواهی می کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، Linspire ، Ali Sepehr ، OverLord ، Persia2012 ، farshadsh ، msar ، alireza51 ، kaziar
خیلی قلب مهربانی دارید دوست عزیز شرمنده شدم از اخلاقم در بیش شما ...کمی عصبناک و ناراحت بودم ببخشید.../ولی گناه ما افغانی ها چه بود ای خدا که همیشه در این جهان اواره و کارگر به دنیا امدیم .کرامت الله امروز باسبورتش برایش امد و قرار هست فردابه ترکیه برود و از انجا به نظرم میخواهد کمی سرمایه جمع کند حدودا15000 دلار و میخواهد برود کشورهای اروبایی یا امریکایی او اینجا در حال تحصیل زبان هم بود و لی ناچار برای بیشرفت زندگی اش میخواهد برود خانواده اش را که به فرزندی قبول کرده بودند را ترک کرد و از این دیار فردا خواهد رفت او از همه شما تشکر کرد و گفت وقتی به ترکیه رسید لب تاب خواهد خرید و در کنار شما خواهد بود .
پاسخ
تشکر کنندگان: Linspire ، farshadsh ، kpks ، مير منصور ، msar ، alireza51 ، kaziar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان