کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترین و بدترین شهرهای جهان برای زندگی
جدیدترین لیست بهترین و بدترین شهرهای جهان برای زندگی اعلام شد و در این رده‌بندی شهر ونکوور کانادا بهترین رتبه را به خود اختصاص داد.

در گزارشی که توسط واحد اطلاعاتی اکونومیست منتشر شده است، برای پنجمین سال متوالی شهر ونکوور کانادا بهترین رتبه را در فهرست بهترین شهرهای جهان برای زندگی به خود اختصاص داد. این شهر بعد از اضافه کردن سرویس‌ها و امکانات بهتر، پس از پشت سر گذاشتن المپیک زمستانی سال ۲۰۱۰ وضعیت بسیار بهتری پیدا کرد و در رده‌بندی اکونومیست بهترین رتبه را به خود اختصاص داد.

به گزارش دیلی تلگراف، این شهر در مجموع خدمات درمانی، سیستم آموزشی، فرهنگ و محیط زیست از صد نمره عدد ۱۰۰ را به دست آورد. البته نرخ جرم و جنایت در این شهر رو به افزایش است و به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۲٫۶ مورد قتل در این شهر اتفاق می‌افتد که بالاتر از نرخ متوسط کاناداست.

بهترین شهرهای جهان چگونه معین می‌شوند؟

برای معین کردن بهترین شهرهای جهان برای زندگی، واحد اطلاعاتی اکونومیست مطالعاتی را روی ۱۴۰ شهر جهان انجام می‌دهد و ۳۰ فاکتور را از میان ۵ دسته بندی اصلی مد نظر قرار می‌دهد که وضعیت بهداشت و درمان، سیستم آموزشی، زیرساختارها، فرهنگ و محیط زیست و پایداری از جمله آن‌هاست.

با در نظر گرفتن این فاکتورها هر شهر نمره‌ای بین ۱ تا ۱۰۰ می‌گیرد. امکانات بهداشتی و درمانی و استانداردهای تحصیلی در شهرهای استرالیایی و کانادایی از مهم‌ترین عواملی است که باعث بالا آمدن رتبه این شهرها در جهان شده است. تمام این شهرها به جز هلسینکی به دلیل داشتن سیستم آموزشی و امکانات تحصیلی خود نمره ۱۰۰ را به خود اختصاص داده بودند.

شهرهای با اندازه متوسط، بهترین‌ها در جهان

جان کاپستیک نویسنده این تحقیقات در این باره گفت: شهرهای با اندازه متوسط در کشورهای توسعه یافته جهان بیش‌ترین امتیاز را در مجموع به خود اختصاص دادند. مهم‌ترین دلیل این موضوع آن است که وضعیت فرهنگی و زیرساختارها در این شهرها به واسطه داشتن جمعیت مناسب کم‌تر از شهرهای دیگر جهان است و میزان جرم و جنایت نیز در آن‌ها به نسبت کم‌تر است.

بهترین شهرهای اروپا برای زندگی

در لیست جدید نسبت به سال ۲۰۱۰ فقط شهر وین اتریش در رده بندی سقوط داشته است. این شهر نسبت به سال گذشته با یک پله سقوط از رتبه دوم به رده سوم رسید. بر اساس رده بندی مرسر، وین بهترین شهر جهان برای زندگی است. البته در این رده‌بندی فاکتورهای متفاوتی مد نظر قرار داده می‌شود.گزارش کیفیت زندگی مرسر برای کمک به آژانس‌های دولتی و شرکت‌های چند ملیتی است تا در هنگام انتقال کارمندان از یک کشور به مکان دیگر بتوانند بر اساس یک شاخص درست عمل کنند.

بدترین شهرها برای زندگی

هراره در کشور زیمباوه بدترین شهر جهان برای زندگی است و در رده بندی از مجموع ۱۴۰ کشور بدترین رتبه را به خود اختصاص داده است. مجموع امتیاز این شهر از ۱۰۰ فقط ۳۷٫۵ بود.میزان بالای جرم و جنایت، وضعیت ناآرام شهری، درگیری‌ها و کیفیت پائین حمل و نقل عمومی از عوامل تاثیرگذار در پائین بودن رتبه این شهر است. نزدیک به ۳ میلیون نفر در این شهر زندگی می‌کنند که اکثر آن‌ها در فقر مطلق زندگی می‌کنند.

بهترین شهرهای جهان برای زندگی

ونکوور کانادا

ملبورن استرالیا

وین اتریش

تورنتو کانادا

کالگاری کانادا

هلسینکی فنلاند

سیدنی استرالیا

پرث استرالیا

آدلاید استرالیا

آکلند نیوزلند

بدترین شهرهای جهان برای زندگی

هراره زیبماوه

داکا بنگلادش

پورت مورسبی گینه نو

لاگوس گینه نو

الجزیره الجزایر

کراچی پاکستان

دوالا کامرون

تهران ایران

داکار سنگال

کلمبو سریلانکا

زندگی یعنی بخند، هر چند که غمگینی
ببخش، هر چند که مسکینی
فراموش کن، هر چند که دلگیری
این گونه بودن زیباست، هر چند که آسان نیست.
پاسخ
یعنی هیچ کدوم از شهر های امریکا جز 10 شهر برتر نیست؟چرا؟
تونل ها نشان می دهند در دل سنگ ها هم میتوان راه ساخت.....

"اینجآ بجز دوری تــو چیزی به مــن نزدیک نیست"
پاسخ
تشکر کنندگان: mom ، mohammad.maleki ، msar
(2011-06-06 ساعت 20:55)sohi نوشته:  یعنی هیچ کدوم از شهر های امریکا جز 10 شهر برتر نیست؟چرا؟
با سلام
در 25 شهری که من دیدم رتبه 13 مربوط میشد به نیویورک
به نظر من به دلیل اینکه یکی از فاکتورهای تعیین کننده سیستم خدمات درمانی منسجم و فراگیر میباشد و با توجه به اینکه در ایالات متحده این سیستم فراگیر نیست باعث افت رنکینگ شهرهای آمریکا نسب به استرالیا و کانادا میشود.
موفق باشید

زندگی یعنی بخند، هر چند که غمگینی
ببخش، هر چند که مسکینی
فراموش کن، هر چند که دلگیری
این گونه بودن زیباست، هر چند که آسان نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: sohi ، omidvar ، final destination ، mohammad.maleki ، kavoshgarnet ، Danoosh ، mhsenpc ، msar
(2011-06-06 ساعت 21:32)سرزمین موعود نوشته:  [quote='sohi' pid='112247' dateline='1307377511']
یعنی هیچ کدوم از شهر های امریکا جز 10 شهر برتر نیست؟چرا؟
نقل قول:
با سلام
در 25 شهری که من دیدم رتبه 13 مربوط میشد به نیویورک
به نظر من به دلیل اینکه یکی از فاکتورهای تعیین کننده سیستم خدمات درمانی منسجم و فراگیر میباشد و با توجه به اینکه در ایالات متحده این سیستم فراگیر نیست باعث افت رنکینگ شهرهای آمریکا نسب به استرالیا و کانادا میشود.
موفق باشید
نقل قول:
علیک سلام
اما خوشبختانه این سیستم داره پیشرفت میکنه جون یکی مشکلات دارندگان گرین کارت داشتن بیمه بود که داره کم کم حل میشه و دارن بهش رسیدگی مکنن و الان دو از دوستان که گرین کارت داشتن تونستن بیمه بشن.بسیار راحت و فقط درخواست دادن.

تونل ها نشان می دهند در دل سنگ ها هم میتوان راه ساخت.....

"اینجآ بجز دوری تــو چیزی به مــن نزدیک نیست"
پاسخ
تشکر کنندگان: سرزمین موعود ، omidvar ، mohammad.maleki ، Iman-gta ، shahab2012 ، mom ، pr.kia ، mhsenpc ، msar
مردم براي رتبه تهران!
اگر لينك اين امارو به من بديد ممنون ميشم
ببينم شهرهاي تركيه چه رتبه اي دارن
خداوند انسان را آزاد آفرید و انسان بندگی را برگزید
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، Ali Fullerton ، msar
شهر [font=Arial]ونکوور کانادا[/font] بهترین رتبه را در فهرست بهترین شهرهای جهان برای زندگی به خود اختصاص داده است.

بدترین شهر جهان برای زندگی
هراره............زیبماوه
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، msar
درود دوستان ...
در آخرین نظر سنجی ، ونکوور کانادا جایگاهش را به ملبورن استرالیا داد ...( جزئیات )
برای اولین بار در تقریبا یک دهه، در حالیکه شهر ونکوور کانادا معمولا در مقایسه با ۱۴۰ شهر جهان برای زندگی، از سال ۲۰۰۲ پیوسته در صدر این فهرست قرار داشته، امسال به دلیل افت امتیازاتش در مورد وضعیت ساختارهای زیربنایی شهر به جایگاه سوم تنزل کرد؛ و شهر ملبورن در استرالیا رتبه اول را بخود اختصاص داد و به عنوان قابل زندگی ترین شهر در این نظرسنجی قرار گرفت. دلیل افت امتیازات ونکوور در برآورد امسال، بسته شدن مکرر یکی از اتوبان های کلیدی این شهر بوده است.
البته در برآورد سال ۲۰۰۲ شهر ملبورن و ونکوور مشترکا عنوان بهترین شهر جهان برای زندگی را به خود اختصاص دادند.
شرایط عمومی مورد نیاز برای یک محل به عنوان کیفیت زندگی بالا، بخوبی در شهرهای کانادا و استرالیا منعکس شده است، بطوری که هفت شهر از میان ده شهر نخست این فهرست، در یکی از این دو کشور قرار دارند. در اروپا به خاطر بحران های اخیر اقتصادی، جایگاه شهرهای اروپایی در این رتبه بندی به پایین نزول کرده است.
مفهوم زندگی پذیری ساده است و در سراسر جهان به معنای ارائه بهترین و یا بدترین شرایط زندگی می باشد. هر ساله موسسه تحقیقاتی EIU فهرستی از بهترین شهرهای جهان برای زندگی را بر اساس بیش از سی عامل کیفی و کمی در پنج گروه عمده ثبات، بهداشت و درمان، فرهنگ و محیط زیست، آموزش و پرورش و ساختارهای زیربنایی، منتشر می کند.
شهر ونکوور که در ده سال گذشته همواره در صدر این فهرست قرار داشته، امسال با دو رتبه نزول بعد از وین، پایتخت اتریش در جایگاه سوم قرار گرفت و بدنبال آن، تورنتو و کلگری با رشدی قابل توجه، در رتبه های چهارم و پنجم قرار گرفتند.
در میان ۱۴۰ شهری که در این تحقیق کیفیت زندگی در آنها برآورد شده، لندن در جایگاه ۵۳ و هونولولو به عنوان بهترین شهر آمریکایی برای زندگی در رتبه ۲۶ قرار گرفته است.
جان کوپستیک سرپرست تیمی که این تحقیق را انجام داده، در بیانیه ای گفت: "استرالیا با توجه به تراکم کم جمعیت و آمار نسبتا پایین جرم و جنایت در آن کشور، همچون گذشته شهرهایش جزو بهترین مکان ها برای زندگی در جهان هستند".
وی افزود: "باوجود اینکه به دلیل بالا بودن ارزش دلار استرالیا در برابر ارزهای دیگر هزینه زندگی در این کشور رو به افزایش است، اما این شهرها همچنان خصوصیاتی دارند که آنها را برای زندگی بسیار جذاب می کند".
پاسخ
تشکر کنندگان: saied-k ، majidusa01 ، mohammad.maleki ، kavoshgarnet ، Roshanraz ، mhsenpc ، msar
سلام
از نظر آلودگي اهواز بدترين شهر دنيا هستش و بهترين شهرها در كانادا واقع هستند.
من در دنيا يك بزرگوار مي شناسم و آن حضرت بزرگوار مي باشد.

خلیج فارس و ابوموسی و تنب بزرگ و تنب کوچک دارایی همه ایرانی ها می باشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، Danoosh ، msar
سلام

من تازه اینجا عضو شدم

نمیدونستم کجا باید این مطلبمو بنویسم...

راستش وقتی تاپیک یعضی هارو خوندم به شدت عصبانی و ناراحت شدم

من یه دختر تنها هستم یعنی میخوام تنها از ایران برم

نه پول زیادی دارم نه مهارت خاصی

اما دیگه شرایط برام غیر قابل تحمل شده...

فقط یه دوست تو ایتالیا دارم شاید کمی بتونه کمکم کنه...

نمیتونم ویزا بگیرم چون کلی دردسر داره میخوام به عنوان توریست برم و اونجا بمونم

جایی هست توی این دنیا بشه؟

جایی که امنیت باشه و ...
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، mohammad.maleki ، Mehrdad_amiri1353@yahoo.com ، msar
(2012-07-14 ساعت 12:29)ربکا نوشته:  سلام

من تازه اینجا عضو شدم

نمیدونستم کجا باید این مطلبمو بنویسم...

راستش وقتی تاپیک یعضی هارو خوندم به شدت عصبانی و ناراحت شدم

من یه دختر تنها هستم یعنی میخوام تنها از ایران برم

نه پول زیادی دارم نه مهارت خاصی

اما دیگه شرایط برام غیر قابل تحمل شده...

فقط یه دوست تو ایتالیا دارم شاید کمی بتونه کمکم کنه...

نمیتونم ویزا بگیرم چون کلی دردسر داره میخوام به عنوان توریست برم و اونجا بمونم

جایی هست توی این دنیا بشه؟

جایی که امنیت باشه و ...

درود بر شما ...
چرا از خوندن تايپيك ها عصباني شدين !!!؟؟
البته تايپيك هايي هست براي درد و دل و راهنمايي گرفتن از ديگران .!
مهاجرت بستگي به شرايط خود فرد داره و بايد آمادگي مهاجرت رو داشته باشه ...!
در انجمن مهاجرسرا ميتونيد در مورد راههاي قانوني مهاجرت بحث و گفتگ
و كنيد البته در تايپيكهاي مربوطه و نه راههاي غير قانوني .!!
شما هر كجا كه بخواهيد بريد بايد شرايطتون رو در نظر بگيريد و حتي المكان بي گدار به آب نزنيد و الي آخر .......!
مثلا اگر پول داشته باشيد ميتونيد بريد استراليا كه در حال حاضر يكي از بهترين كشورها براي زندگيست و كشورهاي ديگه كه دوستان هم ذكر كردن ...
هر كشور يا شهري بدي و خوبي هاي خودش رو داره اما ممكنه خوبي هاش بيشتر از بدي هاش باشه .
اگر پول كمي داريد به نظر من ميتونيد از مالزي و ادامه تحصيل شروع كنيد و اگر قصدتون كشورهاي اروپايي و آمريكايي هست ، مالزي ميتونه سكوي پرتابي باشه براي شما ....
اميدوارم موفق باشيد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، kavoshgarnet ، online27H ، rezajoon ، msar
به نظر من بهترین شهر سن فرانسیسکو است این شهر دارای بزرگترین پورلداران است اعم از بیلی گیتس استیو جابز و.......
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
به نظرم هر جا که پولدارها برای زندگی انتخاب کنند طبق معیارهای خودشون خوبه نه یک شهروند نرمال. از نظر من بهترین شهرها شهرهایی هستند که توی همه چیز تعادل داشته باشند یعنی هیچ قضیه ای توش افراطی نباشه. مثلا از شلوغی جمعیت و ترافیک در حال انفجار نباشه اما خلوت و کسل کننده نباشه ( در حالی که پرهیجان بودن یک شهر اصلا ربطی به جمعیتش نداره نمی دونم چرا ما ساکنین کشورهای در حال توسعه! فکر می کنیم شهرهای شلوغ و در حال انفجار باحاله و هرچی جمعیت بیشتر تو هم وول بخورن محیط شادتره!). شهر خوب شهریه که با وجود راحت بودن رفت و آمد در اون (از نظر ترافیکی) تمام امکانات مدرن و تفریحی و تحصیلی و رفاهی داشته باشه و هواش آلوده نباشه در عین زیبایی شهری طبیعت زیبایی داشته باشه. پمردمش خوش برخورد باشن و رو اعصاب همدیگه راه نرن و همه چیز توی صلح و آرامش باشه. پس میشه: پایتخت کشورهای اسکاندیناوی مخصوصا هلسینکی که بدون نگاه کردن به لیست برترین شهرها کاملا مشخصه جز بهترین هاست
در نگاه کسی که پرواز را نمی فهمد هر چه بیشتر اوج بگیری کوچتر می شوی. «آلبر کامو»
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، mahannn4779 ، msar
موسسه بین المللی " مرسه" در گزارش جدید خود که روز گذشته منتشر شد 221 شهر جهان را به ترتیب اولویت استانداردهای زندگی مورد مطالعه قرار داده است.

بر اساس این گزارش شهر " وین " پایتخت اتریش و شهر " بغداد" پایتخت عراق به ترتیب به عنوان بهترین و بدترین شهر جهان برای زندگی معرفی شده است.

این مطالعه بر مبنای بررسی 39 شاخص از جمله امکانات آموزشی و بهداشتی و شاخص های سیاسی و اجتماعی و... صورت گرفته است.

10 شهر برتر جهان در این رده بندی به ترتیب عبارتند از:

1- وین اتریش

2- زوریخ سوییس

3- اوکلند نیوزیلند

4- مونیخ آلمان

5- ونکوور کانادا

6- دوسلدورف آلمان

7- فرانکفورت آلمان

8- ژنو سوییس

9- کپنهاگ دانمارک

10- برن سوییس
پاسخ