کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: شما چه راهی رو برای رفتن به US ونهایتا شرکت در USMLE2CS رو بهتر میدونین؟
ویزای B1
20.00%
1 20.00%
ویزای F1
40.00%
2 40.00%
ویزای J1
0%
0 0%
ویزای H1
20.00%
1 20.00%
سایر موارد
20.00%
1 20.00%
مجموع 5 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
رفتن به امریکا جهت شرکت در امتحانات usmle
با سلام خدمت دوستان عزیز
این مطلبی که من میخوام بگم بیشتر از روی شنیده ها و یه مقداری هم از روی مطالب سایت های مختلفه (با برداشت شخصی من) پس حتما توش اشتباه داره ولی هدفم اینه با طرح این موضوع و بحث متعاقب اون یه مقداری از ابهامات حداقل برای شخص خودم و امیدوارم برای بقیه رفع بشه.
به نظر من جای این بحث در بین موضوعات این انجمن خالی هست(شاید هم من ندیدم) و این موضوع که یک جورایی کلید تایید مدرک توسط ECFMG هست و حداقل یک بار جهت شرکت در USMLE 2CS باید به US رفت واضح که چه درجه ای از اهمیت رو داره
من برای شروع یه جمع بندی از اطلاعاتی که دارم میگم دوستان هم لطف کنن من رو راهنمایی کنن:
مسیر های پیش رو:
1.دادن 2 امتحان USMLE1,2CK در کشورهای همجوار سپس اقدام جهت گرفتن ویزای B1(شانس 50/50)
2.ثبت نام در دورههای آمادگی KAPLAN واسه USMLE 1یا 2CK و رفتن به US با ویزای F1 و پاس کردن بقیه مراحل در US (شانس 60 به 40)
3.گرفتن پروژه تحقیقاتی از طریق مکاتبه با دانشگاه های US و با ویزای J1 رفتن
4.یک سری وکیل ها با گرفتن مبلغی در آمریکا شغل متناسب با مدرک براوتون پیدا میکنن و بعدشم ویزای H1
همانطوری که گفتم من اطلاعاتم سطحیه و از دوستان میخوام نظر و تجاربشون رو در میون بگذارن تا به قول معروف یه چیزی از توش در بیاد!Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، kourosh2011
دوستان یه نظر سنجی هم ترتیب دادم خواهشن تو اون هم شرکت کنید.....
پاسخ
تشکر کنندگان:
شمارهٔ ۴ ه۱ رو که اصلا فکر نمیکنم برای پزشکان قابل انجام باشه چون تا cs رو ندید مدرکتون قبول نیس و اجازه کار پززشکی ندارین-

روش ۱ و ۲ مثل همه به نظر من روش یک باز معقول تره چون کاپلان دوره ۶ ماه داره وکم پیش میاد ویزا کاپلان بدن مگه در آمریکا باشین و بعد تقاضای ویزا کاپلان کنید

شماره ۳ هم خوبه اگه بتونید بگیرین ، اما وقت گیر و سخت!ِ سری محدودیت هم ویزا ج۱ داره مثل اینکه باید بعدش حتما برگردین ایران و یه مدتی‌ ایران بمانید ۲ سالی‌!
گاوی است در آسمان و نامش پروین
یک گاو دگر نهفته در زیر زمین

چشم خردت باز کن از روی یقین
زیر و زبر دو گاو مشتی خر بین
پاسخ
تشکر کنندگان: amid ، یاشار و ماری
(2011-06-06 ساعت 23:29)dr_lizard نوشته:  شمارهٔ ۴ ه۱ رو که اصلا فکر نمیکنم برای پزشکان قابل انجام باشه چون تا cs رو ندید مدرکتون قبول نیس و اجازه کار پززشکی ندارین-

روش ۱ و ۲ مثل همه به نظر من روش یک باز معقول تره چون کاپلان دوره ۶ ماه داره وکم پیش میاد ویزا کاپلان بدن مگه در آمریکا باشین و بعد تقاضای ویزا کاپلان کنید

شماره ۳ هم خوبه اگه بتونید بگیرین ، اما وقت گیر و سخت!ِ سری محدودیت هم ویزا ج۱ داره مثل اینکه باید بعدش حتما برگردین ایران و یه مدتی‌ ایران بمانید ۲ سالی‌!
خیلی ممنون از شما
در مورد کاپلان باید بگم که هر دوره تا 9 ماه قابل تمدیده واسه 1 و 2ck به شرطی که پاس نشده باشن(این رو از خودشون پرسیدم و مستنده)و من چند نفری رو شنیدم که تازگی باهمین روش ویزا گرفتن.
ثبت نام کاپلان در US بعد رفتن با ویزای B1 فکر نکنم شدنی باشه چون تا اونجا که میدونم ویزای B1 قابلیت تبدیل به F1 رو نداره و در ضمن کاپلان به شرطی I-20 صادر میکنه که امتحان رو پاس نکرده باشی.
یک مشکلی که هست فرصت 3 ماهه B1 هست که هم باید CS رو بدی و هم رزیدنتی Match بشی!!
پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری
(2011-06-06 ساعت 17:10)amid نوشته:  1.دادن 2 امتحان USMLE1,2CK در کشورهای همجوار سپس اقدام جهت گرفتن ویزای B1(شانس 50/50)
2.ثبت نام در دورههای آمادگی KAPLAN واسه USMLE 1یا 2CK و رفتن به US با ویزای F1 و پاس کردن بقیه مراحل در US (شانس 60 به 40)
3.گرفتن پروژه تحقیقاتی از طریق مکاتبه با دانشگاه های US و با ویزای J1 رفتن
4.یک سری وکیل ها با گرفتن مبلغی در آمریکا شغل متناسب با مدرک براوتون پیدا میکنن و بعدشم ویزای H1
همانطوری که گفتم من اطلاعاتم سطحیه و از دوستان میخوام نظر و تجاربشون رو در میون بگذارن تا به قول معروف یه چیزی از توش در بیاد!Big Grin [/color]

مورد چهار که منتفی ست. ویزای H1 فقط به پزشکانی داده میشود که هر سه استپ امتحان USMLE (از جمله استپ 3) را گذرانده باشند و همچنین اجازه کار در ایالت مربوطه (که جاب آفر را از آنجا دارند) را کسب کرده باشند که برای امثال ما که در ایران هستیم تقریبا غیرممکن است. (کسی که استپ 3 امتحان را داده و قبول شده باشد دیگر این سوال که "چگونه بروم امتحان بدهم" را مدتهاااااست که پشت سر گذاشته است چون حداقل دو استپ را در آمریکا داده و ضمنا آنقدر به سیستم بهداشتی و اداری آمریکا آشنا شده که استپ 3 را قبول شده پس مدتهاست که درآمریکاست!!)
هیچ وکیلی کار متناسب با مدرک پزشکی شما در ایران نمیتواند در آمریکا پیدا کند.
مورد دوم هم هزینه ی بالایی دارد و هم اینکه بازهم در نهایت ریسک است. بگیر نگیر دارد و احتمال دارد تمام هزینه های شما دود شود و برود هوا! من که روی این مورد اصلا فکر نمیکنم.
مورد سه خیلی مناسب است اما همان مشکلاتی را دارد که دوستمان گفت: بدست آوردن چنین پوزیشنی خیلی سخت است (مگر سابقه ی تحقیقاتی قوی داشته باشی یا Paper های خوب و قوی در مجلات خوب و قوی!) و هم اینکه برای تبدیل ویزای J1 به هر ویزای دیگری باید حتما وارد waiver program بشوید که هم زمان میبرد و هم بسیار رقابتی است و شانس موفقیتش هم لزوما صددرصد نیست.
فقط تنها موردی که میماند مورد یک است که عملا تنها راه پیش روست. باید بعد از امتحان step 1 و step 2ck در کشورهای اطراف، به طریقی (که خدا میداند چه طریقی) ویزای توریستی آمریکا را بگیریم و برای step 2 cs به آمریکا برویم. وقتی وارد خاک آمریکا شدیم بعد فکر کنیم که چه گلی به سرمان بگیریم که بتوانیم به شکلی زمان ماندنمان را افزایش دهیم.

البته این ها همه در حد اطلاعاتی است که من تاحالا به دست آوردم.
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، amid ، یاشار و ماری ، kourosh2011
(2011-06-07 ساعت 15:27)ali_kuchulu نوشته:  مورد چهار که منتفی ست. ویزای H1 فقط به پزشکانی داده میشود که هر سه استپ امتحان USMLE (از جمله استپ 3) را گذرانده باشند و همچنین اجازه کار در ایالت مربوطه (که جاب آفر را از آنجا دارند) را کسب کرده باشند که برای امثال ما که در ایران هستیم تقریبا غیرممکن است. (کسی که استپ 3 امتحان را داده و قبول شده باشد دیگر این سوال که "چگونه بروم امتحان بدهم" را مدتهاااااست که پشت سر گذاشته است چون حداقل دو استپ را در آمریکا داده و ضمنا آنقدر به سیستم بهداشتی و اداری آمریکا آشنا شده که استپ 3 را قبول شده پس مدتهاست که درآمریکاست!!)
این کاری که در US قراره پیدا بشه که طبابت نیست که ECFMG certified بخواد,مثلا دستیار پزشک یا کار تو داروخونه و.....
اون ها رزومه شما رو میگیرن همراه مبلغی پول(کم ترینش که من دیدم 10000$) و اینکار رو انجام میدن ولی نمیدونم تا چه حد میشه بهشون اعتماد کرد؟

پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011
(2011-06-07 ساعت 18:39)amid نوشته:  
(2011-06-07 ساعت 15:27)ali_kuchulu نوشته:  مورد چهار که منتفی ست. ویزای H1 فقط به پزشکانی داده میشود که هر سه استپ امتحان USMLE (از جمله استپ 3) را گذرانده باشند و همچنین اجازه کار در ایالت مربوطه (که جاب آفر را از آنجا دارند) را کسب کرده باشند که برای امثال ما که در ایران هستیم تقریبا غیرممکن است. (کسی که استپ 3 امتحان را داده و قبول شده باشد دیگر این سوال که "چگونه بروم امتحان بدهم" را مدتهاااااست که پشت سر گذاشته است چون حداقل دو استپ را در آمریکا داده و ضمنا آنقدر به سیستم بهداشتی و اداری آمریکا آشنا شده که استپ 3 را قبول شده پس مدتهاست که درآمریکاست!!)
این کاری که در US قراره پیدا بشه که طبابت نیست که ECFMG certified بخواد,مثلا دستیار پزشک یا کار تو داروخونه و.....
اون ها رزومه شما رو میگیرن همراه مبلغی پول(کم ترینش که من دیدم 10000$) و اینکار رو انجام میدن ولی نمیدونم تا چه حد میشه بهشون اعتماد کرد؟
ویزای ب۱ به هر ویزای دیگری قابل تبدیل مین جمله f۱ یا....

بعد هم دستیار پزشک یک رشته جداس که یک دورهٔ ۱ ۲ ساله داره که باید اونو به صورت جدا گذرونده باشی‌.

گرفتن ویزای h۱b ۹۹% سخته j۱ ۷۰% سخته. b۱ b۲ ۵۰%

دوستانی که هم میگین برا کاپلان ویزا گرفتن شانس خوبی‌ داشتن اما به نظر من شانسش کمتر از ویزا b۱ِ
گاوی است در آسمان و نامش پروین
یک گاو دگر نهفته در زیر زمین

چشم خردت باز کن از روی یقین
زیر و زبر دو گاو مشتی خر بین
پاسخ
تشکر کنندگان: amid ، kourosh2011
dr_lizard عزیز یعنی شانش رفتن به امریکا با ویزای B1 بیشتر از F1 کاپلانه؟؟
بقیه دوستان نظری ندارن؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-06-07 ساعت 18:39)amid نوشته:  این کاری که در US قراره پیدا بشه که طبابت نیست که ECFMG certified بخواد,مثلا دستیار پزشک یا کار تو داروخونه و.....

هرکاری که در حیطه ی بهداشت و درمان باشد نیاز به گواهی مهارت دارد. حالا اگر طبابت نباشد و ECFMG نخواهد، حتما باید دوره ی خاصی را در آن کار گذرانده باشید. البته در مورد جزئیات هر کار و گواهی لازمه من اطلاعات کافی ندارم اما در این مورد که اصولا هرکاری که در مورد بهداشت و درمان باشد نیاز به مهارت قابل اثبات از طریق گواهی معتبر دارد، مطمئن هستم.
البته اگر قصد داشته باشیم در داروخانه جارو بکشیم و شیشه ها را تمیز کنیم یحتمل نیاز به گواهی خاصی نداریم و میشود از طریق H1 بدون مدرک خاصی اقدام کرد! Smile
در مورد اون وکیلها هم من که چشمم آب نمیخورد. اگر با ده هزار دلار میشد ویزای H1 گرفت الان دویست میلیون از سیصد میلیون جمعیت آمریکا ، آسیایی ها و مکزیکی هایی بودند که با ده هزار دلار ویزای H1 گرفته بودند و وارد آمریکا شده بودند و بعد اقدام به گرین کارد کرده بودند!!
یحتمل اون وکیله هم دندانش را برای همان ده هزار دلار تیز کرده .

در مورد ویزای کاپلان هم ، دوست عزیز شما مقایسه ای بین هزینه ای که برای ویزای کاپلان میکنی با هزینه ای که برای ویزای توریستی میکنی داشته باش و ببین کدام ارزش اقدام کردن دارد. هردو ویزا ریسک است اما آیا هزینه ی هردو ویزا یکی است؟!!
پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011
(2011-06-09 ساعت 10:02)ali_kuchulu نوشته:  در مورد ویزای کاپلان هم ، دوست عزیز شما مقایسه ای بین هزینه ای که برای ویزای کاپلان میکنی با هزینه ای که برای ویزای توریستی میکنی داشته باش و ببین کدام ارزش اقدام کردن دارد. هردو ویزا ریسک است اما آیا هزینه ی هردو ویزا یکی است؟!!

هزینه های ثبت نام دوره 4 ماهه centerprep+ liveprep واسه usmle2ck کاپلان 4379$ هست و کاملا قابل پس گرفتن هست یکی از دوستانم 2 سال پیش اینکار رو کرده بود ولی قبرس بهش ویزا ندادن و هزینه ثبت نام رو کاملا پس گرفته بود.به قول خودش سنگ مفت گنجیشک مفت!بخصوص که الان بهتر ویزا میدن.
پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، kourosh2011
البته من در مورد قابلیت پس گرفتن هزینه ها خیلی مطمئن نیستم و خودم هم مستقیما هیچ کس را نمیشناسم که ثبت نام کرده باشد و بعد بخاطر عدم گرفتن ویزا پولش را کاملا پس گرفته باشد. اما در هرحال، فکر میکنم به طور کلی شانس خیلی متفاوتی برای ویزای توریستی و اقدام از طریق کاپلان وجود نداشته باشد. این همه آدم الان ویزای توریستی میگیرند، خوب پس کار غیرممکنی نیست و باید دید این کار در چه شرایطی شانس موفقیت بیشتری دارد. به قول خود شما الان هم که بهتر ویزا میدهند.
4400 دلار عملا هزینه ی سه چهارماه اقامت در آمریکاست (برای یک نفر و با بودجه ی کاملا انقباضی البته!) بنابراین اگر بشود با توریستی رفت با همین پول میتوان کمی بیشتر در آمریکا ماند و به پیگیری آپشن های مختلف پرداخت.
البته همه ی اینها نظر شخصی من است.
پاسخ
تشکر کنندگان: amid ، یاشار و ماری ، kourosh2011
دوستان من یه سوال داشتم.

من پزشک عمومی هستم. همسرم امسال لاتاری برنده شده و من دارم واسه usmle step 1 میخونم. میخواستم بدونم بهتره اونجا امتحان بدم یا کشورهای منطقه؟ و اینکه کدوم شهر و دانشگاه برای من بهتره؟ چون ترجیحاً میخوام جایی برم که هزینه های زندگی پایین باشه و همینطور اونجا بتونم در یه بیمارستان به عنوان observer برای آمادگی step 2 مشغول باشم. ممنونم
کیس نامبر: 2013AS00002XXX، کنسولگری : ابوظبی ، تاریخ مصاحبه: 31 ژانویه. دریافت ویزا : سوم فوریه
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-09-09 ساعت 19:53)shima1364 نوشته:  دوستان من یه سوال داشتم.

من پزشک عمومی هستم. همسرم امسال لاتاری برنده شده و من دارم واسه usmle step 1 میخونم. میخواستم بدونم بهتره اونجا امتحان بدم یا کشورهای منطقه؟ و اینکه کدوم شهر و دانشگاه برای من بهتره؟ چون ترجیحاً میخوام جایی برم که هزینه های زندگی پایین باشه و همینطور اونجا بتونم در یه بیمارستان به عنوان observer برای آمادگی step 2 مشغول باشم. ممنونم
سلام.فرصت را از دست ندهید و قبل از رفتن به آمریکاstep1 و step 2را در کشورهای همسایه بدهید که خیلی‌ به نفع شما است.این دیگه دست شما نیست که کدام دانشگاه بروید باید ببینید کجا متچ میشوید که اکثرا در شرق آمریکا است.فعلا به آن قسمتش فکر نکنید ،بهترین کار دادنstep 1 و 2قبل از رفتن بهUS است که کلی‌ در وقت و هزینه‌های شما صرفه جویی‌ میشود.موفق باشید
***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
پاسخ
تشکر کنندگان: shima1364 ، NEURON
(2012-09-09 ساعت 23:15)cmbt نوشته:  

سلام.فرصت را از دست ندهید و قبل از رفتن به آمریکاstep1 و step 2را در کشورهای همسایه بدهید که خیلی‌ به نفع شما است.این دیگه دست شما نیست که کدام دانشگاه بروید باید ببینید کجا متچ میشوید که اکثرا در شرق آمریکا است.فعلا به آن قسمتش فکر نکنید ،بهترین کار دادنstep 1 و 2قبل از رفتن بهUS است که کلی‌ در وقت و هزینه‌های شما صرفه جویی‌ میشود.موفق باشید

ممنونم از راهنمایی تون

(2012-09-09 ساعت 23:15)cmbt نوشته:  

ممنونم از راهنمایی تون
کیس نامبر: 2013AS00002XXX، کنسولگری : ابوظبی ، تاریخ مصاحبه: 31 ژانویه. دریافت ویزا : سوم فوریه
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: cmbt
سلام cmbt عزیز
من دانشجوی سال 5 پزشکی هستم و قصد رفتن به امریکا رو دارم اما اصلا نمی دونم از کجا باید شروع کنم. لطفا کمکم کنید. چندتا سوال اساسی دارم. ممنون میشم کمکم کنید :
1) اگر سربازی معاف شم ، می تونم برم و از فیزیوپات برای مدرک عمومی بخونم؟
2)اگر معاف نشم ، اجازه ی خروج از کشور برای دادن امتحان رو دارم؟ یعنی قبل از اتمام 7 سال برم.
3) امکانش هست که اگه مراحل usmle رو قبول شدم برم درسم که تموم شد برگردم ایران بعد طرح عمومی رو برم؟
4) نظرتون راجع به ایالت کالیفورنیا چیه؟
5) حداکثر فاصله ای که میتونم بین مراحل usmle ایجاد کنم چقدره؟
6) حدود هزینه ی ثبت نام و رفت و برگشت جقدر میشه؟ (حدودا)
7) چه طوری می تونم از قوانین دانشگاهیه یک ایالت مطلع بشم؟
8) برای طبابت در امریکا باید حتما تمام مراحل usmle رو قبول شم؟
عذر خواهم از کثرت سوالها.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان