کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل خرید ماشین - راهنمای قدم به قدم
سلام دوستان, ما مهاجر و تازه وارد , تازه یه سری مشکلات نا خواسته هم این وسط ایجاد میشه, امروز ما یه ماشین خریدیم فورد ٢٠٠١ به قیمته٢٠٠٠ دلار, خلاصه ٢ ساعت بقدش فهمیدیم که موتور ماشین لرزش و صدا داره, ترمزاش خوب نمیگیره, و..... . حالا ما آیا چیکار میتونیم بکنیم؟؟ با همین بسوزیم و بسازیم؟
خدایا چنان کن سرانجام کار ، تو خشنود باشی و ما رستگار.....
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-02-25 ساعت 05:26)jojo_hami نوشته:  سلام دوستان, ما مهاجر و تازه وارد , تازه یه سری مشکلات نا خواسته هم این وسط ایجاد میشه, امروز ما یه ماشین خریدیم فورد ٢٠٠١ به قیمته٢٠٠٠ دلار, خلاصه ٢ ساعت بقدش فهمیدیم که موتور ماشین لرزش و صدا داره, ترمزاش خوب نمیگیره, و..... . حالا ما آیا چیکار میتونیم بکنیم؟؟ با همین بسوزیم و بسازیم؟

مطمئن هستی از موتور هست و از گیربکس نیست؟
بعضی مدلهای فورد مال حوالی آن سالها مشکل گیربکس داشتند.
امیدوارم که مال موتور باشه چون ممکنه که با یک تیون آپ ساده حل بشه یا نیاز به شمع و یا وایر تازه داشته باشه (شمعها درست جرقه نمیزنن یا برق درست بهشون نمیرسه) یا مسائل ساده ای مثل کثیف بودن فیلتر بنزین که سوخت به اندازه کافی نمیرسه!!
قبل از هر چیز ببرین مکانیکی ببینید چی میگه.
ترمزها هم ممکنه نیاز به لنت تازه داره.
امیدوارم که مشکلات در همین حد سطحی باشه. بهرحال مکانیک خوب ببرید و منصف باشه حتی تعمیر هم نکنید، راستش رو بهتون میگه که ماشین چشه.
اگه دیدید جدی هست برین پیش فروشنده و ببینید با جر و بحث مودبانه و اینکه طرف ببینه با هاتون همکاری نکنه، اونجا تلپ میشید و چند تا مشتری بالقوه هم ممکنه جریان رو ببینه و بذاره بره، نهایتا یک کمکی بکنه.
فقط به هیچ وجه من الوجوه داد و بیداد اینا نکنید چون اونوقت دیگه راحت میتونه از مغازه بندازه تون بیرون و بگه برین شکایت کنید! که البته با امضاهایی که دادید هم دستتون به جایی بند نیست.
در بدترین حالت اگه دیدید که اوضاعش خرابه و کاری هم نتونستید بکنید، سعی کنید بدون آفتابه خرج لحیم کردن، شما هم ردش کنید بره.
چند صد دولار پایینتر به بهانه پول لازم بودن یا برگشتن به کشورتون بدین بره.
آدم وجدان درد میگیره ولی چه میشه کرد...
حداقل اینجوری این خسارت بین چند نفر تقسیم میشه و همش نمی افته گردن شما!
سر منم همچین برنامه ای آمد، 600 تا ضرر کشیدم دادم رفت. برای طرف بد هم نشد با اون قیمت.
پاسخ
تشکر کنندگان: jojo_hami ، شوشینا
(2015-02-25 ساعت 07:26)yami نوشته:  
(2015-02-25 ساعت 05:26)jojo_hami نوشته:  سلام دوستان, ما مهاجر و تازه وارد , تازه یه سری مشکلات نا خواسته هم این وسط ایجاد میشه, امروز ما یه ماشین خریدیم فورد ٢٠٠١ به قیمته٢٠٠٠ دلار, خلاصه ٢ ساعت بقدش فهمیدیم که موتور ماشین لرزش و صدا داره, ترمزاش خوب نمیگیره, و..... . حالا ما آیا چیکار میتونیم بکنیم؟؟ با همین بسوزیم و بسازیم؟

مطمئن هستی از موتور هست و از گیربکس نیست؟
بعضی مدلهای فورد مال حوالی آن سالها مشکل گیربکس داشتند.
امیدوارم که مال موتور باشه چون ممکنه که با یک تیون آپ ساده حل بشه یا نیاز به شمع و یا وایر تازه داشته باشه (شمعها درست جرقه نمیزنن یا برق درست بهشون نمیرسه) یا مسائل ساده ای مثل کثیف بودن سد غیرقابل عبور بنزین که سوخت به اندازه کافی نمیرسه!!
قبل از هر چیز ببرین مکانیکی ببینید چی میگه.
ترمزها هم ممکنه نیاز به لنت تازه داره.
امیدوارم که مشکلات در همین حد سطحی باشه. بهرحال مکانیک خوب ببرید و منصف باشه حتی تعمیر هم نکنید، راستش رو بهتون میگه که ماشین چشه.
اگه دیدید جدی هست برین پیش فروشنده و ببینید با جر و بحث مودبانه و اینکه طرف ببینه با هاتون همکاری نکنه، اونجا تلپ میشید و چند تا مشتری بالقوه هم ممکنه جریان رو ببینه و بذاره بره، نهایتا یک کمکی بکنه.
فقط به هیچ وجه من الوجوه داد و بیداد اینا نکنید چون اونوقت دیگه راحت میتونه از مغازه بندازه تون بیرون و بگه برین شکایت کنید! که البته با امضاهایی که دادید هم دستتون به جایی بند نیست.
در بدترین حالت اگه دیدید که اوضاعش خرابه و کاری هم نتونستید بکنید، سعی کنید بدون آفتابه خرج لحیم کردن، شما هم ردش کنید بره.
چند صد دولار پایینتر به بهانه پول لازم بودن یا برگشتن به کشورتون بدین بره.
آدم وجدان درد میگیره ولی چه میشه کرد...
حداقل اینجوری این خسارت بین چند نفر تقسیم میشه و همش نمی افته گردن شما!
سر منم همچین برنامه ای آمد، 600 تا ضرر کشیدم دادم رفت. برای طرف بد هم نشد با اون قیمت.

سلام, و خیلی ممنون از جوابتون یامی عزیز, واقعیتش ما از فروشنده ی شخصی خریدیم, مغاازه ایی در کار نبود که,!! Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: yami
تجربه خوشایندی نیست. این شاء الله اینجا کاراتون زود رو روال بیفته و ماشین صفر بخرید.
ولی به طور کلی وقتی ماشین رو از کسی میخرید و یا دیلر کوچک حتما قبل از خرید به یک مکانیک معتبر نشون بدید. 50 $ از دست میدید ولی یه چک اساسی میکنید ماشین رو قبل از خرید
پاسخ
تشکر کنندگان: jojo_hami
در بدترین حالت اگه دیدید که اوضاعش خرابه و کاری هم نتونستید بکنید، سعی کنید بدون آفتابه خرج لحیم کردن، شما هم ردش کنید بره اما امیدوارم با یه سرویس ساده حل بشه.
بدون مکانیک معتبر ماشین دست دوم خریدن ریسک بزرگیه.
پاسخ
واقعا متاسفم که این موضوع را میشنوم.
اگر ماشین را as is خریده باشید معمولا درباره اون نمیتونید کاری کنید اما درباره ترمز اگر مطئمن هستید که مشکلی هست سریعا باید مشکل را داکیومنت کنید.
اکثر تعمیرگاهاای زنجیره ای inspect رایگان دارن مثلا رو گودیر شما میتونید با 20 دلار روغن را عوض کنید یک گزارش از مشکلات ماشین با هزینه هاش هم به شما میده
https://www.goodyearautoservice.com/chec...il++Filter
اونها بابت تمام هزینه ها یک qoute اساسی بهتون میدن که مطمئنا از ارزش ماشین بیشتره.
بعد از این مرحله اگر مشکل ترمز وجود داشت با داکیومنتتون برید دیلر و بگین این مشکل safety داره من نمیخوامش چون با این ماشین احساس امنیت نمیکنم. اگر باهاتون راه امد که هیچ اگر نیامد یک نامه همون روز بهش بدین و کتبا این مسایل را توضیح بدین و تو نامه بگین که اگر مشکل ما حل نشه از طریق dmv یا state regulation موضوع را پیگیری میکنید. به احتمال زیاد حاضر میشه باشما همکاری کنه ممکنه از پولتون یه سری هزینه ها را کم کنه بابت تکس و رجیستر که کار دیگه ای نمیتونید بکنید. پیشنهاد من این هست که باهاش راه بیاین تا حد 300-400 دلار اما باز به خودتون مربوط میشه.
اگر تو این مرحله جواب نگرفتین باید یک complaint برای دیلر تو dmv و جایی که تو ایالت شما به دیلر لایسنس داده باز کنید.
اینجاست که اون لیست هزینه هایی که بهتون گفتن به دردتون میخوره . معمولا به اون نقطه نمیرسه چون دیلر شما دوست داره بیزنس کنه و نمیخواد درگیر dmv و لایسنس بشه اما این بستگی داره که خودتون هم چطور بتونید مذاکره را مدیریت کنید.
امیدوارم بار بعد از این مشکلات براتون پیش نیاد.

پاسخ
(2015-02-26 ساعت 18:28)stealth نوشته:  واقعا متاسفم که این موضوع را میشنوم.
اگر ماشین را as is خریده باشید معمولا درباره اون نمیتونید کاری کنید اما درباره ترمز اگر مطئمن هستید که مشکلی هست سریعا باید مشکل را داکیومنت کنید.
اکثر تعمیرگاهاای زنجیره ای inspect رایگان دارن مثلا رو گودیر شما میتونید با 20 دلار روغن را عوض کنید یک گزارش از مشکلات ماشین با هزینه هاش هم به شما میده
اونها بابت تمام هزینه ها یک qoute اساسی بهتون میدن که مطمئنا از ارزش ماشین بیشتره.
بعد از این مرحله اگر مشکل ترمز وجود داشت با داکیومنتتون برید دیلر و بگین این مشکل safety داره من نمیخوامش چون با این ماشین احساس امنیت نمیکنم. اگر باهاتون راه امد که هیچ اگر نیامد یک نامه همون روز بهش بدین و کتبا این مسایل را توضیح بدین و تو نامه بگین که اگر مشکل ما حل نشه از طریق dmv یا state regulation موضوع را پیگیری میکنید. به احتمال زیاد حاضر میشه باشما همکاری کنه ممکنه از پولتون یه سری هزینه ها را کم کنه بابت تکس و رجیستر که کار دیگه ای نمیتونید بکنید. پیشنهاد من این هست که باهاش راه بیاین تا حد 300-400 دلار اما باز به خودتون مربوط میشه.
اگر تو این مرحله جواب نگرفتین باید یک complaint برای دیلر تو dmv و جایی که تو ایالت شما به دیلر لایسنس داده باز کنید.
اینجاست که اون لیست هزینه هایی که بهتون گفتن به دردتون میخوره . معمولا به اون نقطه نمیرسه چون دیلر شما دوست داره بیزنس کنه و نمیخواد درگیر dmv و لایسنس بشه اما این بستگی داره که خودتون هم چطور بتونید مذاکره را مدیریت کنید.

از فروشنده شخصی خریده Sad
عملا کاریش نمیشه کرد. امیدوارم که با شندرغاز خرج کردن مشکلش حل بشه و مشکل اساسی نباشه.
وگرنه تنها راهش اینه که ردش کنه بره.

آقا مشکل حل بیا بگو سیمپتوم و سولوشن!! چی بود و چقدر برات خرج برداشت. ما هم به تجربیاتمون اضافه کنیم Smile
پاسخ
(2015-02-26 ساعت 21:23)yami نوشته:  
(2015-02-26 ساعت 18:28)stealth نوشته:  واقعا متاسفم که این موضوع را میشنوم.

از فروشنده شخصی خریده Sad
عملا کاریش نمیشه کرد. امیدوارم که با شندرغاز خرج کردن مشکلش حل بشه و مشکل اساسی نباشه.
وگرنه تنها راهش اینه که ردش کنه بره.

آقا مشکل حل بیا بگو سیمپتوم و سولوشن!! چی بود و چقدر برات خرج برداشت. ما هم به تجربیاتمون اضافه کنیم Smile

سلام, ما به ی مکانیکه ایرانی نشون دادیم گفت ٥٠٠ تا خرجشه و ارزش نداره و ردش کنید بره!! ...بعد ما گفتیم برو بابا ! ...به خارجی نشون دادیم گفت در مقابل ٢٠٠٠ تا خوبه و ی مقداری باید خرجش کنی, ..بعد به خود فروشنده زنگ زدیم گفت شرمنده من پولشو خرج کردم!! بعد شبش خودش زنگ زد گفت ی سری قتعات لازمشو من خریدم و مکانیک خودم برات با ٨٠ تا درستش میکنه. حالا امروز میخایم به ی نفره دیگه هم نشون بدیم!
اما انگار خدا را شکر ترانسمیسیون سالمه
پاسخ
همینکه ترانسمیسیون!! سالمه، خودش خیلیه Smile
کماکان ما را آپدیت نگه دار ببینیم آخرش به کجا کشید...
اگه میخواد درست کنه با 80 چوق و تازه قطعاتشم خودش خریده، به نظر من ریسک کنین بلکه واقعا میخواد کمک کنه.
البته به کسی دیگه نشان دادن هم قبلش ضرری نداره.
پاسخ
تشکر کنندگان:
وای مردم از خنده ترانسمیسیون !!!! Big Grin Big Grin......آخه من کیبورد فارسی اینجا ندارم, اینجوری میشه که کلمه چپو چله میشه
القصه! امروز ما زنگ زدیم بهش گفتیم که این چه ماشینیه که به ما دادی و از این حرفا! آقا طرف ترسید! یه جا باهاش قرار گذاشتیم, گفت من قطعااتشو خریدم فقط یه روز ماشینو بدین به من من درستش میکنم تحویل میدم,! بعدشم گفت آقا خب با ٢٠٠٠ تا چیزه خیلی بهتری نمیدادنو اینا, ...خلاصه ما تصمیم گرفتیم درستش کنیم و بعد بزاریم واسه فروش اگه خوب خریدن که هیچ اگه نه که خودمون سوارش میشیم !
پاسخ
سلام دوستان ميشه يكى لطف كنه براى من كه هيچى نميدونم خيلى ابتدايى قدم به قدم توضيح بده بعد از پيدا كردن ماشين حالا مثلا craigslist و قرار گذاشتن و پسنديدن ماشين قدم بعدى چيه بعد يه سوال lease كنم يه كيا اپتيما براى ٢ سال بهتره يا بخرم كلا كسى ميدونه مزيت اين دو نسبت بهم چيه؟ خيلى خيلى ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
اگر بتونی در حد مایلجی که لیز بهت اجازه میده رانندگی کنی لیز برات بهتر از خریده به چند دلیل:
1- در اکثر ایالتها تکس را بر اساس پیمیت میدید نه همه را اپ فرانت.
2- پیمینت ماهانه کمتر از خرید هست.
3- اگر دوست دارید همیشه ماشین نو سوار شید یا دوست دارید ماشین را تغییر بدید ضرر زیادی نمیکنید.
4- در پایان لیز اگر ماشین را خیلی دوست داشتید نگهش میدارید، اینجوری باز با یک پیمینت پایینتر ماشینی که از ابتدا دست خودتون بوده را دارید.
5- احتیاج به بیمه GAP ندارید. نیاز نیست که نگران diminish value تو تصادف احتمالی باشید.
تجربه من میگه اگر خواستی لیز کنی هیچی داون نزار برای قیمت تنها از دیلر بخواه بهت قیمت با 0 داون را بده و احتمالا بهت میگن که باید ماه اول لیز را پرداخت کنی اما اون مسئله ای نیستبر . ازشون بخواه تمام هزینه های رجیستر و دیلر را بر اساس 0 داون برات حساب کنن. از 3-4 تا دیلر قیمت بگیر بهترین را انتخاب کن و مبارکت باشه.

(2015-03-20 ساعت 19:59)Hamed112 نوشته:  سلام دوستان ميشه يكى لطف كنه براى من كه هيچى نميدونم خيلى ابتدايى قدم به قدم توضيح بده بعد از پيدا كردن ماشين حالا مثلا craigslist و قرار گذاشتن و پسنديدن ماشين قدم بعدى چيه بعد يه سوال lease كنم يه كيا اپتيما براى ٢ سال بهتره يا بخرم كلا كسى ميدونه مزيت اين دو نسبت بهم چيه؟ خيلى خيلى ممنون

پاسخ
تشکر کنندگان: Hamed112 ، Rock ، sara2011 ، حاجی واشنگتن ، Spiritual ، Ashkan3832
[quote='stealth' pid='586666' dateline='1426962960']
اگر بتونی در حد مایلجی که لیز بهت اجازه میده رانندگی کنی لیز برات بهتر از خریده به چند دلیل:
3- اگر دوست دارید همیشه ماشین نو سوار شید یا دوست دارید ماشین را تغییر بدید ضرر زیادی نمیکنید.
4- در پایان لیز اگر ماشین را خیلی دوست داشتید نگهش میدارید، اینجوری باز با یک پیمینت پایینتر ماشینی که از ابتدا دست خودتون بوده را دارید.
5- احتیاج به بیمه GAP ندارید. نیاز نیست که نگران diminish value تو تصادف احتمالی باشید.
تجربه من میگه اگر خواستی لیز کنی هیچی داون نزار برای قیمت تنها از دیلر بخواه بهت قیمت با 0 داون را بده و احتمالا بهت میگن که باید ماه اول لیز را پرداخت کنی اما اون مسئله ای نیستبر . ازشون بخواه تمام هزینه های رجیستر و دیلر را بر اساس 0 داون برات حساب کنن. از 3-4 تا دیلر قیمت بگیر بهترین را انتخاب کن و مبارکت باشه.

[quote='Hamed112' pid='586441' dateline='1426865393']
سلام دوستان ميشه يكى لطف كنه براى من كه هيچى نميدونم خيلى ابتدايى قدم به قدم توضيح بده بعد از پيدا كردن ماشين حالا مثلا craigslist و قرار گذاشتن و پسنديدن ماشين قدم بعدى چيه بعد يه سوال lease كنم يه كيا اپتيما براى ٢ سال بهتره يا بخرم كلا كسى ميدونه مزيت اين دو نسبت بهم چيه؟ خيلى خيلى ممنون

خيلى ممنون از لطف شما فقط يه سوال چرا فرمودين down صفر مگه فرقش چيه مگه اينطور نيست كه ما طى يه مدت مثلا ٢٤ ماه يه مقدار مشخص رو داريم ميديم حالا با down بيشتر پرداخت ماهانه كمتر ميشه تينطور نيست؟ خيلى ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: Spiritual
(2015-03-22 ساعت 02:11)Hamed112 نوشته:  [quote='stealth' pid='586666' dateline='1426962960']

[quote='Hamed112' pid='586441' dateline='1426865393']

خيلى ممنون از لطف شما فقط يه سوال چرا فرمودين down صفر مگه فرقش چيه مگه اينطور نيست كه ما طى يه مدت مثلا ٢٤ ماه يه مقدار مشخص رو داريم ميديم حالا با down بيشتر پرداخت ماهانه كمتر ميشه تينطور نيست؟ خيلى ممنون
یکی از دلایلش اینه که در صورتی که ماشین شما دزدیده بشه ، شرکت بیمه مقدار Down رو تقبل نمی کنه و غیر قابل بازگشته.
پاسخ
تشکر کنندگان: Rock ، Hamed112
سلام
دلایل مختلف:
1- امکان مقایسه واقعی بین قیمت دیلرها را خواهی داشت
2- اگر تصادف کردی و ماشین را total کردن چیزی از دست نمیدی.
3- نرخ بهره خیلی پایین که بین 0 تا 3 درصد هست. همین نرخ هم درباره Money Factor تو لیز صدق میکنه. یک مثال ساده تو یک وام 17 هزار دلاری با نرخ دو درصد شما ماهی 25 دلار کلا سود میدی. همون پول را تو حساب سیوینگ بزاری ماهی 12-15 دلار بهت برمیگرده بی دردسر پولت هم پیش خودت هست.
4- داشتن پول نقد بخصوص برای یه تازه مهاجر خیلی ارزشش بیشتر از پیمنت کمتر هست.
اینجا یک اما دیگه هم وجود داره. شما برای لیز یا فایننس موظف هستین که بیمه کامل یا همون بیمه بدنه خودمون را داشته باشید. بعضی از دوستان اینجا اعتقاد دارن ماشین را نقد بخر که هزینه بیمه ندی ، اما شخصا چنین اعتقادی ندارم چون حتی تو ایران اولین ماشینم که یه رنو 5 بود را هم بیمه بدنه کرده بودم. این بستگی به نظر خودنون داره اما با توجه به هزینه های تعمیر ماشین در اینجا نداشتن بیمه در کل ریسک بزرگی هست.
درباره لیز یادم رفت بگم که شما نیاز هست که کاورج بالاتری نسبت به خرید داشته باشید . معمولا میخوان که مکسیموم را داشته باشید (100/300)
(2015-03-22 ساعت 02:11)Hamed112 نوشته:  سلام دوستان ميشه يكى لطف كنه براى من كه هيچى نميدونم خيلى ابتدايى قدم به قدم توضيح بده بعد از پيدا كردن ماشين حالا مثلا craigslist و قرار گذاشتن و پسنديدن ماشين قدم بعدى چيه بعد يه سوال lease كنم يه كيا اپتيما براى ٢ سال بهتره يا بخرم كلا كسى ميدونه مزيت اين دو نسبت بهم چيه؟ خيلى خيلى ممنون

پاسخ
تشکر کنندگان: Hamed112 ، Ashkan3832

کاربران در حال بازدید این موضوع: