کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل خرید ماشین - راهنمای قدم به قدم
ﺑﺪﻭﻥ ﻛﺮﺩﻳﺖ ﺷﺮﻛﺘ ﭼﻂﻮﺭ ﺑﻪ ﺷﻤﺎاﻋﺘﻤﺎﺩ ﻛﻨﻪ? ﻣﻦ ﻧﺸﻨﻴﺪﻡ ﻛﻪ ﺑﺪﻥ.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-09-14 ساعت 01:15)yami نوشته:  ﺑﺪﻭﻥ ﻛﺮﺩﻳﺖ ﺷﺮﻛﺘ ﭼﻂﻮﺭ ﺑﻪ ﺷﻤﺎاﻋﺘﻤﺎﺩ ﻛﻨﻪ? ﻣﻦ ﻧﺸﻨﻴﺪﻡ ﻛﻪ ﺑﺪﻥ.
اگه برم حساب باز کنم و دبیت کارت بگیرم آیا اجاره میدن؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
شوشینا جان
من تا حالا نشنیدم که با دبیت کارت به کسی ماشین اجاره بدن. کردیت کارت صرفا کارت نیست، بلکه نشون میده که اعتبار شما سنجیده شده و به اعتبار همان اعتبار هم شرکت اجاره خودرو به شما ماشین اجاره میده. برای صدور دبیت کارت که اعتبار کسی رو بانک نمی سنجه؟
متاسفانه ما ایرانیها بخاطر تحریم این مشکلات رو داریم. افراد پولداری رو میشناسم که وقتی از ایران برای مسافرت میرن اروپا، پول تو جیب اما دریغ یک امکان اجاره خودرو یا گاها حتی موتور گازی!
انشالا مشکل شما هم حل بشه اما اگه کردیت کارت دارید و گواهینامه اینا درسته و گرین کارت کارت هم دارید یا ویزایی دارید که به شما اجازه خرید خودرو میده، و البته مشکل مالی هم ندارید، برید یک چیز ارزان بخرید و اخرش هم با کمی ضرر بفروشید بره. البته من از شرایط اقامتی شما اطلاعی ندارم که اصلا میتونید ماشین بخرید و براش بیمه بگیرید یا نه.

*** و اما از تجربه خودم با اولین ماشین آمریکاییم بگم.
البته ساترن سری S کلا ماشین چیپی هست ولی بهرحال... آقا ماشین ژاپنی سـ* شرف داره به هرچی ماشین دیگه هست.
درسته برای این بخاطر نداشتن تسمه تایم (زنجیری هستن) خرج زیادی نذاشتم و فقط واشر سر سیلندر لاستیکی شو عوض کردم و چهار تا شمع نو و البته سه بار به جانک یارد رفتم تا از ماشینهای دیگه برای این تیکه تیکه قطعات خراب یا مفقودی شو پیدا کنم اما فقط میتونم بگم که این ماشین و به احتمال زیاد اکثر ماشینهای ارزان قیمت سواری آمریکایی کلا کیفیت خیلی پایینی دارند.
یک ایرادات بنی عسرائیلی داره که آدم نمیدونه چی بگه. البته خوب من با کنجکاوی که داشتم و با ویدیوهای بسیاری که برای این ماشین در یوتیوب هست بیشترش رو حل کردم اما از کیفیت پایین قطعات استفاده شده در بدنه و داخل اتاق ماشین و قطعات الکترونیکی نه چندان مرغوبش واقعا جا خورده ام. پارچه سقفش رو اصلا نمیشه دست زد چون پاره میشه و در این سری ماشینها سان وایزور ها (اون چیزها که میچرخونیم جلوی نور خورشید رو بگیره! اسمش یادم رفته) کلا به سرعت نابود شدن و اکثر ماشینها یا ندارن یا مردم یک چیزی از خودشون سر هم کردن براش. صندلی های ماشین خوشبختانه بسیار عالی و با کیفیت هست. بدنه فایبرگلاس هم بخاطر پلاستیکی بودن و احتمالا گم شدن بعضی بستها و پینهاش موقع گاز دادن اولیه برای حرکت یک لرزشی میکنه و بعد ساکت میشه.
خوشبختانه موتور گیربکس عالیی داره به نسبت پول یکه دادم و عوض کردن بیشتر قطعاتش هم ساده هست مثلا لنت ترمزش که از یوتیوب یاد گرفتم و دو جفت لنت خریدم 21 دولار و عوض کردم!! ماشین دیگه ای بود احتمالا برام بیش از صد دولار خرج میتراشید.
در کل بگم به 1700 چوق برای من ارزید ولی مطمئنا تجربه ای شد که به هیچ وقت در آینده سراغ ماشین آمریکایی کلاس ارزان نباید رفت.
من قبلا لینکن تاون کار روندم و همینطور کادیلاک نه چندان جدید همسایه مان سوار شدم و کیفیت بی نظیره ولی این کلاس ارزانها نمیدونم چرا اینجوری هستن.
پاسخ
تشکر کنندگان: shoshina ، mohsenmb ، alirezanz
یامی جان من با دبیت کارت ماشین کرایه کردم و شد ؛ البته من بیمه داشتم اما اوایل که اومدم ماشین که چه عرض کنم یه کامیون ( تراک ) از بادجت اجاره کردم و مشکلی هم نبود.
اما درباره موضوع دوم اون روزی که اومدی پست دادی خواستم بگم اما نخواستم تو ذوقت بزنم . من به واسطه شغل قبلیم همنشینی زیادی با دیلرها داشتم و با دو سه تاشون که صحبت میکردم میگفتن ساترن را ریپو نمیکنن چون ارزشش را نداشت براشون ! بخاطر کیفیت فوق العاده پایینش هم تولیدش متوقف شد و عملا یکی از پروژه های شکست خورده GM شد.

(2014-09-14 ساعت 05:11)yami نوشته:  شوشینا جان
من تا حالا نشنیدم که با دبیت کارت به کسی ماشین اجاره بدن. کردیت کارت صرفا کارت نیست، بلکه نشون میده که اعتبار شما سنجیده شده و به اعتبار همان اعتبار هم شرکت اجاره خودرو به شما ماشین اجاره میده. برای صدور دبیت کارت که اعتبار کسی رو بانک نمی سنجه؟
متاسفانه ما ایرانیها بخاطر تحریم این مشکلات رو داریم. افراد پولداری رو میشناسم که وقتی از ایران برای مسافرت میرن اروپا، پول تو جیب اما دریغ یک امکان اجاره خودرو یا گاها حتی موتور گازی!
انشالا مشکل شما هم حل بشه اما اگه کردیت کارت دارید و گواهینامه اینا درسته و گرین کارت کارت هم دارید یا ویزایی دارید که به شما اجازه خرید خودرو میده، و البته مشکل مالی هم ندارید، برید یک چیز ارزان بخرید و اخرش هم با کمی ضرر بفروشید بره. البته من از شرایط اقامتی شما اطلاعی ندارم که اصلا میتونید ماشین بخرید و براش بیمه بگیرید یا نه.

*** و اما از تجربه خودم با اولین ماشین آمریکاییم بگم.
البته ساترن سری S کلا ماشین چیپی هست ولی بهرحال... آقا ماشین ژاپنی سـ* شرف داره به هرچی ماشین دیگه هست.
درسته برای این بخاطر نداشتن تسمه تایم (زنجیری هستن) خرج زیادی نذاشتم و فقط واشر سر سیلندر لاستیکی شو عوض کردم و چهار تا شمع نو و البته سه بار به جانک یارد رفتم تا از ماشینهای دیگه برای این تیکه تیکه قطعات خراب یا مفقودی شو پیدا کنم اما فقط میتونم بگم که این ماشین و به احتمال زیاد اکثر ماشینهای ارزان قیمت سواری آمریکایی کلا کیفیت خیلی پایینی دارند.
یک ایرادات بنی عسرائیلی داره که آدم نمیدونه چی بگه. البته خوب من با کنجکاوی که داشتم و با ویدیوهای بسیاری که برای این ماشین در یوتیوب هست بیشترش رو حل کردم اما از کیفیت پایین قطعات استفاده شده در بدنه و داخل اتاق ماشین و قطعات الکترونیکی نه چندان مرغوبش واقعا جا خورده ام. پارچه سقفش رو اصلا نمیشه دست زد چون پاره میشه و در این سری ماشینها سان وایزور ها (اون چیزها که میچرخونیم جلوی نور خورشید رو بگیره! اسمش یادم رفته) کلا به سرعت نابود شدن و اکثر ماشینها یا ندارن یا مردم یک چیزی از خودشون سر هم کردن براش. صندلی های ماشین خوشبختانه بسیار عالی و با کیفیت هست. بدنه فایبرگلاس هم بخاطر پلاستیکی بودن و احتمالا گم شدن بعضی بستها و پینهاش موقع گاز دادن اولیه برای حرکت یک لرزشی میکنه و بعد ساکت میشه.
خوشبختانه موتور گیربکس عالیی داره به نسبت پول یکه دادم و عوض کردن بیشتر قطعاتش هم ساده هست مثلا لنت ترمزش که از یوتیوب یاد گرفتم و دو جفت لنت خریدم 21 دولار و عوض کردم!! ماشین دیگه ای بود احتمالا برام بیش از صد دولار خرج میتراشید.
در کل بگم به 1700 چوق برای من ارزید ولی مطمئنا تجربه ای شد که به هیچ وقت در آینده سراغ ماشین آمریکایی کلاس ارزان نباید رفت.
من قبلا لینکن تاون کار روندم و همینطور کادیلاک نه چندان جدید همسایه مان سوار شدم و کیفیت بی نظیره ولی این کلاس ارزانها نمیدونم چرا اینجوری هستن.

پاسخ
تشکر کنندگان: shoshina ، mohsenmb ، sce ، alirezanz
ماشین فقط تویوتا و هوندا ...
[font=Courier]شماره کیس : 2014AS0004XXX , تاریخ رویت قبولی:1 MAY , کنسولگری: ابو ظبی , تعداد افراد منظور در کیس : ۲ نفر , ارسال فرمها :August 21. 2013 , تایید مدارک :2013 ,30 August , کارنت شدن کیس : February 6.2014 , روز مصاحبه :22 April , دریافت ویزا :24 April یک ضرب , ورود به آمریکا: ۸ جولای ۲۰۱۴ , مقصد : تگزاس[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان:
ﺣﺎﻻ ﻣﻮﺗﻮﺭ ﮔﻴﺮﺑﻜﺲ ﻛﻮﻟﺮﺵ دﺭﺳﺖ ﻛﺎﺭ ﻣﻲﻛﻨﻪ ﺑﻪ اﻳﻦ ﭘﻮﻝ ﺧﻮﺑﻪ. ﻣﻨﻢ اﻧﺘﻆﺎﺭ ﺯﻳﺎﺩﻱ اﺯﺵ ﻧﺪاﺷﻢ ﺑﻪ اﻳﻦ ﭘﻮﻝ ﺑﺠﺰ اﻳﻨﺎ اﻣﺎ ﺩﺭ ﻣﻘﺎﺑﻞ ﻛﻴﻔﻴﺖ ﺑﺴﻴﺎﺭ ﺧﻮﺏ ﻣﻮﺗﻮﺭ ﮔﻴﺮﺑﻜﺲ, ﻭﻟﻲ اﺗﺎﻕ و ﺗﺰﻳﻴﻨﺎﺕ و اﻟﻜﺘﺮﻭﻧﻴﻜﺶ اﺷﻐﺎﻟﻪ.
اﻣﺎ ﺧﻮﺩﻣﻮﻥ ﺳﺎﺗﺮﻥ اﺳﻜﺎﻱ ﺩﻳﺪﻱ! ﻣﺎﺷﻴﻨﻪ ﻫﺎاا Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، alirezanz
با دبیت کارد می‌شه ماشین اجاره‌ کرد، فقط یه مقدار از حساب بر میدارن و وقتی‌ ماشین رو برگردوندید پول رو به حساب بر می‌‌گردونن. هفت هشت سال پیش دویست و پنجاه دلار بر میداشتن، الان رو نمیدونم.
ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، sce ، alirezanz
(2014-09-13 ساعت 20:38)marco250 نوشته:  
(2014-09-13 ساعت 11:03)soheilbadami نوشته:  [quote='marco250' pid='549389' dateline='1410581183']
[quote='stealth' pid='549376' dateline='1410575963']
ممنون از توضیحاتتون
الان برای کسی که ماشین نداره ، بهترین آپشن برای خرید خودروی حدود ۳۰.۰۰۰ دلار خرید از دیلرها هستش ؟
سایتی مثل Craigslist نیست که خودرو های این حدود قیمت رو مالکین خودرو اگهی بزنند ؟
بله به دیلر شیپ باید مراجعه کنین. کرگزلیست محل خرید و فروش دیلهای نقدی و نهایتا 10-12 هزار دلاری هست و من ندیدم کسی ماشین گرونش رو اونجا بزنه چون بازاری نداره. شاید دیلر های شخصی چیزایی داشته باشن در کارز دات کام ولی بهترینش دیلر شیپهای معروفه یا دیلر شیپهایی هم هستن که مال صندوقهای بازنشستگی اند (اکثرا کارمندان نظامی) و ماشینهای خوب و گرونی دارن.بعضی اوقات آکشنهای پلیس هم هستن که ماشینهای توقیفی رو میفروشن و توشون ماشینهای خوبی هستن ولی باید وارد باشین یا کسی رو ببرین.

(2014-09-13 ساعت 23:08)shoshina نوشته:  سلام دوستان کسی هست که ماشینش رو برای دوهفته اجاره بده. گواهی نامه آمریکا داریم .در ضمن اینکه قبلا در لوس آنجلس رانندگی کردیم وبه قوانین اشنایی کامل داریم
کجا تشریف دارین شما ؟
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: marco250 ، shoshina ، sce ، alirezanz
(2014-09-14 ساعت 07:49)ITGuy نوشته:  با دبیت کارد می‌شه ماشین اجاره‌ کرد، فقط یه مقدار از حساب بر میدارن و وقتی‌ ماشین رو برگردوندید پول رو به حساب بر می‌‌گردونن. هفت هشت سال پیش دویست و پنجاه دلار بر میداشتن، الان رو نمیدونم.

دوست جان، الان فکر کنم همان 250 چوق رو روی کردیت کارد هولد میکنن. برای ما که اینجوری بود آخرین بار.
اینجا شرکت اجاره خودرو ثریفتی مطالب خوبی نوشته. انگاری جدیدا یک راههایی برای اجاره دادن ماشین به بی کردیت کارتها دارن ایجاد میکنن (البته آلامو و هرتز کماکان قبول نمیکنن):

http://www.thrifty.com/car_rental_inform..._card.aspx

و همانطور که شما یا دوست دیگری فرمودن، بعضی شرکتهای اجاره ماشین باری مثل باجت بدون کردیت کارت هم اجاره میدن:

https://www.budget.com/budgetWeb/html/en...ition.html

@سهیل:
آقا بیشتر این آکشن ها لایسنس دیلری ماشین میخواد. شنیدم گرفتنش سخت نیست ولی گرفتنش نزدیک به سالی دو هزار دولار هزینه داره.

@دوست عشق هوندا و تویوتا:!!
آقا یک بار سوار مزدا اسپید و مخصوصا سوبارو بشی، اینا رو هم به لیست اضافه میکنی!! Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، alirezanz
سلام سهیل عزیز ما شرمن اوکس هستیم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-09-15 ساعت 01:23)yami نوشته:  [quote='ITGuy' pid='549691' dateline='1410664794']

@سهیل:
آقا بیشتر این آکشن ها لایسنس دیلری ماشین میخواد. شنیدم گرفتنش سخت نیست ولی گرفتنش نزدیک به سالی دو هزار دولار هزینه داره.
نه اکشن پلیس و بیمه و سیتی و امثالهم پابلیک هستن و لایسنس دیلری نمیخوان (ممکنه بعضی ایالات فرق کنه) چون باید زود ردش کنن به اشخاص ولی خوب افراد رو اولش ثبت نام میکنن و هر کسی رو هم راه نمیدن.

(2014-09-15 ساعت 05:59)shoshina نوشته:  سلام سهیل عزیز ما شرمن اوکس هستیم

مشکل دوتا شد !Smile کدوم استیت ؟
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz
ﺳﻬﻴﻞ ﻳﻪ ﺑﺎﺭ اﻛﺸﻦ ﻣﻌﻤﻮﻟﻲ ﺭﻓﺘﻢ, ﻗﻴﻤﺘﻬﺎ ﻫﻤﭽﻴﻦ ﺧﻮﺏ ﻧﺒﻮﺩ. ﻫﻤﻪ ﻋﺸﻖ ﻣﺎﺷﻴﻨﻬﺎ ﻣﻴﺎﻥ ﻓﻜﺮ ﻣﻴﻜﻨﻦ ﻣﻔﺘﻪ!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان امروز رفتیم به یکی از این شرکت ها ویه اکسنت 2014اجاره کردیم اجاره اش با بیمه روزی 30$ شد
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsenmb
ﺧﻮﺏ ﺑﮕﻮ ﻛﺪﻭﻡ ﺷﺮﻛﺖ, ﺑﻘﻴﻪ ﺑﻲ ﻛﺮﺩﻳﺖ ﻛﺎﺭﺗﻬﺎ ﻫﻢ ﻣﺴﺘﻔﻴﺾ ﺑﺸﻦ Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsenmb ، alirezanz
(2014-09-15 ساعت 21:09)yami نوشته:  ﺧﻮﺏ ﺑﮕﻮ ﻛﺪﻭﻡ ﺷﺮﻛﺖ, ﺑﻘﻴﻪ ﺑﻲ ﻛﺮﺩﻳﺖ ﻛﺎﺭﺗﻬﺎ ﻫﻢ ﻣﺴﺘﻔﻴﺾ ﺑﺸﻦ Wink

از شرکت enterprise
سیصدتا دیپازیت گرفتن از دبیت کارت . شنبه رفتم حساب باز کردم ودبیت کارت گرفتم.
با ماشین اجاره ای رفتم اداره مهاجرت پیگیر گرین کارتم بشم که گفتن باید وقت قبلی داشته باشی اون همه مسیر رو رفتم جواب نگرفتم الانم هرچی میرم توسایت وقت نمی ده چکار کنم ؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، alirezanz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان