کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ظرفیت های جدید پذیرش مهاجران متخصص 2011-2012
ظرفیت های جدید پذیرش مهاجران متخصص برای سال جدید اعلام شد:

در خبری که دیروز در سایت اداره مهاجرت کانادا منتشر شده، ظرفیت های جدید پذیرش مهاجران متخصص برای سال پیش رو (از 26 جون 2011 تا 26 جون 2012) اعلام شد:
طبق قوانین جدید لیست رشته ها همچنان بدون تغییر مانده اند
طرفیت پذیرش هر رشته از 1000 به 500 پرونده کاهش پیدا کرده است
ظرفیت کلی پذیرش در 29 رشته از 20000 پرونده در سال به 10000 پرونده کاهش پیدا کرده است.

این کاهش 50 درصدی بدون شک باعث شتاب گرفتن ارسال پرونده های جدید می شود. پس اگر قصد ارسال پرونده خود را دارید، هر چه زودتر اقدام کنید.
منبع: http://www.gazette.gc.ca/rp-pr/p1/2011/2...eng.html#1

لطفا در این تاپیک صرفا بحث و گفتگو در باره تغییرات جدید را ادامه دهید.
لطفا پرسش و پاسخ را همچنان در تاپیک جامعه مهاجرت و تاپیک پرسش و پاسخ پیگیری کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: khabaloo ، maxsoulfly ، ParsTrader ، sorena ، mavarfan ، maaref ، ابی22 ، ebiss ، Eagle Skys ، OverLord ، رضا علی ، msar
سلام
با تشکر از اطلاع رسانی شما
لیست رشته ها نسبت به سال قبل هیچ گونه تغییر ی نداشته است
در سری قبل با اینکه میزان پذیرش برای هر رشته 1000 بود و با توجه به تغییر قانون که مدرک ایلتس را همان اول می بایست ارائه نمود که همین باعث شد خیلی ها امادگی ارائه مدرک را نداشته باشند . اولین رشته ای که ظرف حدود 4 ماه پر شد " کد 1122 صاحبان مشاغل حرفه ایی ارائه دهنده خدمات به مدیران " بود
بنابراین باتوجه به کاهش ظرفیت از 1000 به 500 می توان در نظر گرفت که این رشته در همان یک ماه اول پر خواهد شد
به غیر از این هم در سال گذشته 6 رشته دیگر هم ظرفیتش تکمیل شد که پیش بینی من این است که این رشته ها در بین فاصله زمانی بین 2 تا 6 ماه پر شود
علاوه بر انها رشته مدد کاری اجتماعی وپرستاری تجربی هم قبل از پایان سال ظرفیتش تکمیل خواهد شد.
اما برای بقیه رشته ها همچون اشپزی و لوله کشی و برق الکترونیک و صنعتی و ...
تفاوت چندانی ایجاد نخواهد شد و باز هم من بعید می دانم تا پایان سال ظرفیت 10000 پر شود
البته این را هم باید در نظر داشت که اگر برای مشاغلی همچون کد 1122 در صورتی که سقف گذاشته نمیشد خود به تنهایی بیش از 10000 متقاضی داشت
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsoulfly ، mavarfan ، maaref ، ebiss ، arash1986 ، OverLord ، MITA ، msar
من تحلیل خودم رو میگم ، البته شاید واسه مهاجرین عزیز مهم نباشه.

به نظر من دولت فدرال به چند دلیل داره این تغییرات رو ایجاد میکنه:

۱- زمان میخره واسه بررسی پرونده‌های قدیمی‌

۲-تعداد بیشتری از مهاجرین رو سوق بده به سمت سرمایه گذاری که بیشتر حالشو ببره

۳- افراد بیشتری رو سوق بده به سمت کبک تا بتونه با افزایش مهاجرین کبک ، جلوی جدا شدن کبک رو بگیره

(باز هم عرض می‌کنم که این‌ها تحلیل شخصی‌ منه و هیچ منبع قانونی‌ و رسمی‌ نداره)Tongue

.
غرق شدن ، زیر آب رفتن نیست. زیر آب ماندن است.
.
پاسخ
(2011-06-26 ساعت 14:39)maxsoulfly نوشته:  من تحلیل خودم رو میگم ، البته شاید واسه مهاجرین عزیز مهم نباشه.

به نظر من دولت فدرال به چند دلیل داره این تغییرات رو ایجاد میکنه:

۱- زمان میخره واسه بررسی پرونده‌های قدیمی‌
۲-تعداد بیشتری از مهاجرین رو سوق بده به سمت سرمایه گذاری که بیشتر حالشو ببره
۳- افراد بیشتری رو سوق بده به سمت کبک تا بتونه با افزایش مهاجرین کبک ، جلوی جدا شدن کبک رو بگیره

(باز هم عرض می‌کنم که این‌ها تحلیل شخصی‌ منه و هیچ منبع قانونی‌ و رسمی‌ نداره)Tongue

سلام
1- بله کاملا درسته داره زمان می خره برای پرونده های قدیمی چون که تعداد بسیار زیادی پرونده دستش باد کرده
ظرفیت مهاجرت کانادا برای امسال حدود 30000 پرونده هستش که سال گذشته حدود 14000 پرونده اپلای کردن پس حدود 16000 پرونده ظرفیت خالی برای سالهای قبل به وجود میاد امسال هم حدود 10000 پرونده جمع می کنه که باز هم 20000 ظرفیت خالی به وجود میاد
2- برای سرمایه گذاری هم محدودیت 700 پرونده گذاشته که دلیلش اینه باز از سالهای قبل تعدا پرونده بیشماری باقی مونده و می خواد زمان انتظار برای ویزای سرمایه گذاری را که در سال اخیر برای پرونده های قدیمی به 4 سال رسید را کم کنه
3- این درست نیست چونکه برای کبک یک میزان سهمیه سالانه در نظر گرفته شده و همونطور که گفتم این ظرفیت خالی برای سالهای قبل استفاده میشه
و بحث جدایی کبک دیگه تموم شده و حتی حزب جدایی طلبش هم در انتخابات مجلس شکست سنگینی خورد وکمترین رای را در سالهای اخیر بدست اورد
از تحلیل شما سپاسگذارم
با ارزوی موفقیت برای همه
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، ابی22 ، سرزمین موعود ، maxsoulfly ، mavarfan ، ebiss ، Eagle Skys ، MITA ، OverLord ، msar
اعلامیه وزارت امور خارجه کانادا در مورد مشاغل .....
اولین و مهمترین نکته کاهش شدید و 50 درصدی پذیرش در مورد نیروی متخصص فدرال ...
یعنی اینکه کل پرونده های پذیرش از 20000 پرونده به 10000 پرونده کاهش یافته و تعداد پرونده های مورد پذیرش از 1000 پرونده به 500 پرونده کاهش پیدا کرده ..
......
البته تمامی رشته های مورد پذیرش در فهرست جدید هستند و رشته ای کم یا اضاقه نشده است . و بر اساس این اطلاعیه پرونده هایی که تا پایان ژوئن 2011 در CIO پذیرش می شوند در آمار امسال قرار دارند وبعد از آن در آمار جدید پذیرش خواهند شد ...
....
اسامی رشته ها ..:
مدیران رستوران و خدمات تغذیه
مدیران صنایع زیربنایی به جز کشاورزی
صاحبان مشاغل حرفه ای و خدمات دهنده به مدیران تجاری
متخصصین بیمه و خسارت
بیولوژیست ها و دانشمندان حوزه مرتبط
متخصصین معماری
پزشکان متخصص
پزشکان عمومی
دندانپزشکان
داروسازان
فیزیوتراپیست ها
پرستاران
متخصصین پرتو پزشکی پرتو درمانی و رادیولوزی
پهداشت دهان و دندان
بهیار و کمک پرستار
روانشناسان
مددکاران اجتماعی
سرآشپزها
آشپزها
پیمانکاران و ناظران فنی
صنایع چوی و نجاری
صنایع مکانیکی
برقکاران
برقکار صنعتی
لوله کش
جوشکار و اپراتور ماشین آلات مرتبط
مکانیک ماشین آلات سنگین
اپراتور جرثقیل
کارگران و متخصص حفاری و بهره برداری معادن سطحی و زیرزمینی
کارکنان ارشد حفاری و چاههای نفت و گاز....
......
وزارت امور خارجه کانادا اعلام کرده که هدف از این کار کاهش زمان انتظار پرونده های نیروی متخصص است .
منبع : ( پسر داییم تو مالزی .....) Big GrinCoolCoolCool
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
بچه ها سلام،دو تا سوال دارم:
1-بهترين شيوه پرداخت پول چه جوريه؟
2-آدرس دقيق جائيكه در مرحله اول بايد مدارك را ارسال كنيم كجاست؟
ممنون از شما
پاسخ
تشکر کنندگان: MITA ، msar
(2011-07-02 ساعت 11:09)nama نوشته:  بچه ها سلام،دو تا سوال دارم:
1-بهترين شيوه پرداخت پول چه جوريه؟
2-آدرس دقيق جائيكه در مرحله اول بايد مدارك را ارسال كنيم كجاست؟
ممنون از شما
اگر سوال تان دقیق تر بیان کنید فکر کنم بتونم راهنمائی تان کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام دوستان
من میخوام سیکل مهاجرت به کانادا رو شروع کنم. با یکی از این دفاتر هم صحبت کردم. قراره برم پولو بدم و پروسه کبک رو شروع کنم. اطلاعات چندانی از کانادا ندارم. فقط 10-12 سال از زندگیمو صرف لاتاری و ایندرو اوندر زندن کردم. من از این سایت چیزای خوبی یاد گرفتم. ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره راهنماییم کنه. اینکه میشه به این دفاتر اعتماد کرد یا نه؟ یا ... میدوتم خیلی کلی گویی کردم، اگه جزییات لازمه بفرمایید میگم

درووود به همتون
پاسخ
تشکر کنندگان: MITA ، reza jan91 ، msar
sسلام کانادا هر سال لیست مشاغل موردنیازشو اعلام میکنه؟
پاسخ
(2011-08-16 ساعت 22:57)amir keyhan نوشته:  سلام دوستان
من میخوام سیکل مهاجرت به کانادا رو شروع کنم. با یکی از این دفاتر هم صحبت کردم. قراره برم پولو بدم و پروسه کبک رو شروع کنم. اطلاعات چندانی از کانادا ندارم. فقط 10-12 سال از زندگیمو صرف لاتاری و ایندرو اوندر زندن کردم. من از این سایت چیزای خوبی یاد گرفتم. ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره راهنماییم کنه. اینکه میشه به این دفاتر اعتماد کرد یا نه؟ یا ... میدوتم خیلی کلی گویی کردم، اگه جزییات لازمه بفرمایید میگم

درووود به همتون

دوست عزیز می توانید بفرمائید چرا کبک را برای پروسه انتخاب کردید و اصولا چه شناختی از کبک دارید؟بنظر شما از طریق فدرال اگر اقدام کنید بهتر نیست؟

پاسخ
تشکر کنندگان: reza jan91 ، msar
درود دوستان مهاجر ....
ایران رتبه ۷ مهاجرت به کانادا ....

( وزارت مهاجرت و شهروندی گزارش مهاجرت سال ۲۰۱۰ خود را انتشار کرد که نکات زیر در آن برجسته بوده است:
- کانادا انتظار دارد که تا پایان امسال از حدود ۲۶۰۰۰۰ مهاجر به کانادا استقبال کند.
- کانادا در سال ۲۰۱۰، جمعا ۲۸۰۶۸۱ نفر مهاجر و پناهنده را برای اقامت دائم پذیرفته است که نسیت به سال گذشته، ۳/۱۱ درصد افزایش یافته است و بالاترین میزان را طی ۵۰ سال گذشته بدست آورده است.
- همچنین ۲۷۸۴۳۳ نفر نیز با ویزای موقت به این کشور وارد شده اند که ۱۸۲۲۷۶ نفر را کارگران با ۲/۲ درصد افزایش و ۹۶۱۵۷ نفر را نیز دانشجویان با ۱۳ درصد افزایش، تشکیل می دهند.
- در سال ۲۰۱۳، اتباع خارجی ملزم به ارائه بیومتریک (زیست سنجی) خود به عنوان بخشی از امنیت مرزی، در آغاز خواهند بود.
- تعداد پناهندگان در سال ۲۰۱۰ به ۱۰۰۰۰ کاهش پیدا کرد که بخش بزرگی از آن از متقاضیان مردم جمهوری چک و مکزیک بوده اند.
- میزان مهاجرت در سال ۲۰۱۲، بین ۲۴۰۰۰۰ تا ۲۶۵۰۰۰ باقی می ماند.
- برای دومین سال متوالی، کانادا ۱۲۰۰۰ پناهنده را در سال ۲۰۱۰ اسکان داده است.
- ۶/۲۶ درصد از مهاجران جدید، هیچ کدام از دو زبان رسمی را نمی دانند. ۱/۵۷ درصد از آنها انگلیسی دانسته و شش درصد از آنها فرانسه را می دانند. ۳/۱۰ درصد از آنها قادر به تکلم به هر دو زبان هستند.
همچنین اسامی ده کشور اولی که بیشترین تعداد مهاجر را به این کشور، ارسال داشته اند، نیز اعلام کرد که در جدول فوق نشان داده شده است. این ده کشور اول به تنهایی، نیمی از کل مهاجران را تشکیل می دهند و مابقی نیز بین بیش از ۱۰۰ کشور دیگر جهان تقسیم شده است.
ایرانیان، 2.4 درصد از کل مهاجران سال ۲۰۱۰ را بخود اختصاص داده اند در جدول امسال، ایران با یک پله رشد نسبت به سال گذشته و با ارسال با ۶۸۱۵ نفر، در جایگاه هفتم قرار گرفته است.
در حالی سالانه حدود ۱۰۰۰۰ نفر از آمریکا به کانادا مهاجرت می کنند، طبق آمار موجود، ۲۴۰۰۰ نفر نیز همزمان از کشور کانادا به آمریکا مهاجرت می کنند.
برخلاف همه سال های گذشته:
• چین از جایگاه اول، به سوم سقوط کرده و کشورهای فیلیپین و هند، رتبه های اول و دوم را از آن خود کردند.
• کشور پاکستان، از بین ۱۰ کشور اول حذف شده است که همواره بعد از هند، سومین یا چهارمین رتبه را داشت.
• کشور امارات است که با وجود داشتن جمعیت ۳/۸ میلیونی، توانسته است تقریبا به اندازه ایران، مهاجر به کانادا بفرستد و رتبه هشتم را از آن خود کند! )
برگرفته از اینترنت ...
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Haghighat ، msar
درود بر شما
برای فدرال اقدام کرده ام و در 25 March 2011 فایل نامبر گرفتم.
بعد مدیکال دادم و سپس هزینه لندینگ رو هم دادم. بعد ازدواج کردم. به اونا اطلاع دادم. گفتند مدارک بفرست. ما هم فرستادیم! بعد مدیکال خانمم هم اومد و هزینه لندینگ ایشون رو هم دادم! در Mon 2/13/2012 مدیکال خانمم رسید ورشو
و بعش دیگه هیچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچ
چیکار کنم؟ یکی کمک کنه لطفا
یه میل زدم ورشو میگن هنوز داریم review می کنیم.

===================
2012AS50xxx
سفارت: آنكارا
تاریخ رویت قبولی :15جولای
تاریخ کارنت شدن : اپریل 2012
تاریخ مصاحبه:june 21 2012
تاریخ کلیر شدن: august 7 2012
دریافت ڤیزا: august 16 2012
ورود به آمریکا: 2012 09 October
انسانها نه خوبند و نه بد! انسانند با همه آرزوهایش
پاسخ
(2011-06-27 ساعت 14:54)ابی22 نوشته:  اعلامیه وزارت امور خارجه کانادا در مورد مشاغل .....
اولین و مهمترین نکته کاهش شدید و 50 درصدی پذیرش در مورد نیروی متخصص فدرال ...
یعنی اینکه کل پرونده های پذیرش از 20000 پرونده به 10000 پرونده کاهش یافته و تعداد پرونده های مورد پذیرش از 1000 پرونده به 500 پرونده کاهش پیدا کرده ..
......
البته تمامی رشته های مورد پذیرش در فهرست جدید هستند و رشته ای کم یا اضاقه نشده است . و بر اساس این اطلاعیه پرونده هایی که تا پایان ژوئن 2011 در CIO پذیرش می شوند در آمار امسال قرار دارند وبعد از آن در آمار جدید پذیرش خواهند شد ...
....
اسامی رشته ها ..:
مدیران رستوران و خدمات تغذیه
مدیران صنایع زیربنایی به جز کشاورزی
صاحبان مشاغل حرفه ای و خدمات دهنده به مدیران تجاری
متخصصین بیمه و خسارت
بیولوژیست ها و دانشمندان حوزه مرتبط
متخصصین معماری
پزشکان متخصص
پزشکان عمومی
دندانپزشکان
داروسازان
فیزیوتراپیست ها
پرستاران
متخصصین پرتو پزشکی پرتو درمانی و رادیولوزی
پهداشت دهان و دندان
بهیار و کمک پرستار
روانشناسان
مددکاران اجتماعی
سرآشپزها
آشپزها
پیمانکاران و ناظران فنی
صنایع چوی و نجاری
صنایع مکانیکی
برقکاران
برقکار صنعتی
لوله کش
جوشکار و اپراتور ماشین آلات مرتبط
مکانیک ماشین آلات سنگین
اپراتور جرثقیل
کارگران و متخصص حفاری و بهره برداری معادن سطحی و زیرزمینی
کارکنان ارشد حفاری و چاههای نفت و گاز....
......
وزارت امور خارجه کانادا اعلام کرده که هدف از این کار کاهش زمان انتظار پرونده های نیروی متخصص است .
منبع : ( پسر داییم تو مالزی .....) Big GrinCoolCoolCool

سلام برا شرایط هر کدوم به کدام قسمت باید بریم ممنون
پاسخ
با سلام
من لیسانس مهندسی صنایع و فوق مدیریت صنعتی دارم فکر کنم تو گروه خدمات به مدیران قرار میگیرم با توجه به این بحث هایی که درمورد قوانین جدید شده بنظر دوستان محترم وکیل بگیرم اقدام کنم؟
اگر جواب مثبته پروسه زمانی چند ساله هستش؟
با آیلتس اکادمیک میشه ؟
وکیل خوب معرفی کنید ممنون میشم
پاسخ
سلام
قوانین جدید ربطی به وکیل نداره و فعلا هم تصویب نشده و همچنان شرایط قبلی پابرجاست
پیشنهاد من اینه که خودتون انجام بدید و پول بی زبون و مفت به این وکیل ها ندید .در همین سایت و سایت اپلای ابرود در مورد نحوه پر کردن فرم ها توضیح داده شده است .

اگر منطور شما کد 1122 است که شما باید قبل از این مدرک ایلتس و سایر مدارک خودتون را اماده می کردید چون این کد کمتر از یک ماه پر میشه
برای کانادا حتما باید ایلتس جنرال داشته باشید .
پروسه زمانی برای کسانی که جدیدا اقدام کرده اند کمتر از 2 سال می باشد
با ارزوی موفقیت برای شما
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان