کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه برای ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا
با سلام
از اونجایی که گرفتن ویزاهای غیر مهاجرتی به دلیل اتهام به قصد ماندگار شدن در آمریکا سخت تر هست البته از نظر شخصی من، این تاپیک رو باز کردم تا تجربه مصاحبه های دوستان راهگشای عزیزانی که قصد اقدام برای ویزاهای غیر مهاجرتی اعم از تحصیلی، گردشگری و ... رو دارند باشه
با تشکر پیشاپیش
پاسخ
تشکر کنندگان: Tara-84 ، frozen mind ، maxsoulfly ، h18762000 ، persian_viper ، HAZARA ، AsemanAbee ، rouzbehdarvishi ، msar
(2010-11-18 ساعت 23:23)SARA-A نوشته:  دوست عزیز هیچکدام از بچه های مهاجرسرا قصد بحث نداریم فقط از دیده ها و شنیده ها و تجربیات می نویسییم.
نه من می توانم مطلقاْ بگویم که به شخص x به همراه دخترش ویزا می دهند و نه شما می توانید بطور قاطع بگویید خیر اصلاْ امکان نداره .....
بنده در همین سال (۲۰۱۰) ۳ خانواده رو میشناسم که موفق به اخذ ویزا شده اند.......
- اولین خانواده از طریق دبی اقدام کرده بود که هم به خودش و همسرش و هم به ۲ فرزند زیر ۱۲ سالش با هم ویزا داده بودند ویزای ۳ ماهه این خانواده به صورت توریستی اقدام کرده قابل ذکر است که هیچکس رو هم تو آمریکا ندارد (بدون دعوتنامه) و هر ساله ۲-۳ کشور را به همین طریق سفر می کنند و بارها به انگلیس و کانادا سفر داشته اند و ویزای یکساله شینگن داشته اند این خانواده ایی که عرض کردم مدارکی قوی از لحاظ مالی در اختیار سفارت قرار می دهند.
- دومین خانواده یک زن و شوهر بودند که از طریق لبنان اقدام کرده اند جالب است که این کیس بدون داشتن هیچ ویزایی خاصی در پاسپورتش موفق به اخذ ویزای امریکا شدند این زوج با دعوتنامه ایی از طرف پسرشان که با ویزای دانشجویی وارد خاک آمریکا شده بود اقدام کردند و فقط گفتند که دلشان بسیار برای پسرشان تنگ شده و یکسال است که وی را ندیده اند با وجود اینکه ۲تا سند مالکیت ترجمه کرده بودند و یک سند باغ حتی نگاهی به مدارکشان نکردند و ویزای ۶ ماهه گرفتند الان هم ۱ ماهه که برگشتند ایران.
- خانواده سوم هم که باز زن و شوهری بودند به اتفاق فرزند ۸ ساله اش برای ملاقات با بستگان درجه یکشان که به کانادا سفر کرده بودند و با دعوتنامه ایی از طرف برادرش ناگهانی اقدام کردند برای امریکا بدون هیچ مدارکی البته این خانواده نیز مانند گزینه اول پاسپورتشان سوابق خوبی را نشان می داد و توانستند ویزای ۶ ماهه دریافت کنند و تیر ماه به ایران برگشتند.
البته منکر این نیستم که ۱۰۰ها هزار نفر هم با توجه به مدارک قوی متاسفانه ریجکت می شوند.
من خودم شخصاْ فکر می کنم به غیر از مواردی خاص اولین نکته مهم برای سفارت اعتبار مالی و شغلی بسیار قوی در ایران می باشد و دومین نکته مهم سفر های چند ساله گذشته.

(2010-12-19 ساعت 19:42)علی جعفری نوشته:  
(2010-12-15 ساعت 11:09)leilanosa نوشته:  
(2010-12-14 ساعت 16:50)amirf_jesus نوشته:  

خدا محبت است

با سلام از دوستانی که مصاحبه شده اند خواهشمندم برای پربارتر کردن این تاپیک هر کس بر اساس اینکه چقدر راهنمایی های دوستان دیگه در این تاپیک برایش مفید بوده مقداری وقت گذاشته و خلاصه ای از وضعیت مصاحبه سوالاتی که آفیسر از او پرسیده و قبول شدن یا نشدنش برای ما بنویسد .
باشد دوستان دیگری که می آیند این تاپیک برایشان مفیدتر شود و از یکدیگر چیز بیاموزیم زیرا ما همگی دینی به این سایت داریم و هر کس بنا به محبتش قسمتی از این دین را با بقیه قسمت کند تا خوشحالی بر لب تمامی دوستان نقش بندد.
برای من هم دعا کنید زیرا همسرم یکماه و 10 روز زودتر فارغ می شود و الان 2 روز است در بیمارستان در کالیفرنیاست و یکهفته باید بماند تا بعد بچه را بیرون آورند و 2 هفته بچه باید در دستگاه بماند ولی هنوز بعد از گذشت 50 روز FBI Check من کانفرم نشده و من خیلی نگرانم در حالی که دوستم که گفتم 2 هفته پیش برگه زردش را دریافت کرد او 10 روزه کانفرم شد.

از دوستانی که نتوانستم پاسخ شان را بدهم و لیلا جان قبول زحمت کردند و پاسخ های بسیار عالی به ایشان دادند تقاضای بخشش دارم و همچنین از لیلا جان کمال تشکر را دارم.

همگی موفق باشید

برکت بر زندگی تک تک شما باد.

و این ایام سوگواری شما برادران و خواهران عزیر خدمتتان تسلیت می گویم.

محبت خداوند توشه راهتان

آمین

با سلام

امیدوارم هر چه زودتر ویزای شما بیاید و بتوانید با همسر و فرزند خود ملاقات کنید . از بابت پاسخ ها هم : قابلی نداشت ,امیدوارم که روزی برسد که مدارک ایرانیان معتبر تر و صداقت ایشان بیشتر ؛همچنین اعتماد مصاحبه کننده به انها بیشتر شود .حال هر چقدر هم روابط دو کشور خراب باشد .هر کدام از ما باید سفیر و نماینده ای از کشورمان باشیم و سعی نکنیم صرفا" برای ورود به آمریکا دست به جعل مدرک یا دروغ بزنیم ,چرا که دودش توی چشم همه میره و کارمندان سفارت را به ما بی اعتمادتر و سخت گیر تر در قبولی میکند.

با تشکر

با سلام
من هفته گذشته وقت مصاحبه در دبی داشتم
روز شنبه شب به دبی پروازکردم و صبح روز یکشنبه برای واریز پول مصاحبه
از مقابل هتل تاکسی گرفتم و تاکسی هم من را مقابل بانک ابوظبی الوطنی
که روبروی ساختمان اتصالات بود پیاده کرد و 20 درهم ازم گرفت
بعد وارد بانک شدم که اولین مغازه در شاپینگ سنتر بود
بعد از ورود به بانک در قسمت چپ از یه خانم که پشت میز نشسته بود
در مورد فرم سفارت سوال کردو که ایشان با خوش رویی فرم را به من داد و
محل های لازم را برای نوشتن به من گفت و بقیه را خودش پر کرد و یک شماره هم از دستگاه صف آرا بانک برام گرفت و من هم ضمن تشکر از ایشان
منتظر اعلام شماره شدم
البته بانک خیلی شلوغ بود و حدود 45 دقیقه بعد شماره من روی تابلو آمد
و من به باجه مربوطه رفتم و 200دلار به همراه فرم پرداخت دادم
کارمند بانک که به نظرم یک نفر هندی یا پاکستانی بود ضمن ثبت مبلغ 180درهم به من پس داد
بعد هم با خیال راحت تا هتل که حدود 30دقیقه پیاده فاصله بود برگشتم
بعد هم با لیدر تور هماهنگ کردم و تور شهر را به مبلغ 150درهم گرفتم و راس
ساعت 3 بعد ظهر یک تویوتا لند کروز دم در هتل دنبالم آمد و سر راه سه نفر
مسافر از هتل پایین خیابان که اتفاقا ایرانی بودند سوارکرد و تا ساعت 10شب
مارا به تعداد زیادی از بازارها و مراکز دیدنی شهر برد و دست آخر هم
با صرف یک پک غذا برای هرنفر از مک دونالد که جزو هزینه گردش شهر بود مارا به هتل بازگرداند البته راننده خودرو یک ایرانی بود که در طول رانندگی اطلاعات زیادی از دبی و مراکز مختلف به ما ارائه نمود
بعد از ورود به هتل با رزروشن شب برای ماشین فردا به سفارت هماهنگ کردم البته ماشین برای سفارت جزو سرویس تور بود
ساعت 5 صبح ازخواب بیدار شدم و بعد از گرفتن دوش و اصلاح صورت و پوشیدن کت و شلوار و کراوات در ساعت 6.15دقیه در لابی هتل منتظر ماشین شدم
ماشین راس ساعت 6.20دقیه آماده بود و ساعت 6.30 بدون همراه از هتل
به سمت سفارت حرکت کردیم
حدود ساعت 6.45 جلوی ساختمان تجارت جهانی دبی پیاده شدم و با دودقیقه پیاده روی به محل یک صف مربوط به متقاضیان ویزا رسیدم
در حدود 50نفر داخل صف بودند که حدود ساعت 7 پذیرش متقاضیان شروع شد
مامور جلوی درب که یک آسیای بود دائمان به افراد داخل صف میگفت گذرنامه
با پرینت وقت سفارت را آماده کنید که در هنگام ورود باعث معطلی نشوید
بعد که نوبت من شد وارد محل مربوطه که شبیه به یک اتاق با تعداد زیادی
نیمکت بود شدم و در ابتدا گذرنامه و وقت را چک کردند و یک نفر هم با یک دستگاه فلز یاب دستی اقدام به بازرسی بدنی افراد ورودی میکرد و بعد از بازکردن کمربند و ساعت و خارج کردن کیف پول و موبایل اجازه عبورداد و وسایل را به من پس داد
بعد هم که اتاق پر شد یکی از نگهبانها درب پشت را بازکرد و یکی یکی افراد را به بیرون از محل هدایت کرد در خارج از اتاق فوق چند تا نگهبان مراقب بودند که کسی از خارج وارد صف نشود ماهم به پشت ساختمان رفیم و از طریق یک درب که به یک وسیله نایلن درب مانند داشت وارد ساختمان شدیم و از پله ها بالا رفتیم بعد از ورود به طبقه بالا وارد یک راهرو شدیم که یک نگهبان به همه میگفت به کنار دیوار نزدیک شویم و اجازه نمیداد کسی وسط راهرو بایستد بعد هم به نوبت وارد یک اتاق شدیم و مانند فرودگاه تمامی وسایل را داخل یک سبد گذاشتیم و سبد از داخل دستگاه ایکس ری عبور کرد و در انتهای دستگاه مجددا وسایل را به ما تحویل دادن و چند متر بعد از اتاق یک مامور که پشت باجه نشسته بود و دو مامور عرب کنار او ایستاده بودند وسایل مارو چک کرده کیف دستی من که حامل مدارکم بود ورق زد و موبایلم را گرفت و یک پلاک شماره دار به من داد بعد هم باز هم بازرسی بدنی و بعد به جلوی درب آسانسور راهنمایی شدیم آسانسور در هربار 5 نفر را سوار میکرد و به طبقه اگر اشتباه نکنم طبقه 22 پیاده شدیم و مجددا بازرسی بدنی شدیم
و حتی داخل کیف پول را چک کردند و بعد از عبور از یک درب شیشه ای که به نظر خیلی حفاظت شده میامد وارد سالن اصلی سفارت شدیم و به قول یکی از دوستان صندلی بازی شروع شد تا نوبت به من رسید و جلوی یکی از پنجره ها قرارگرفتم و به فارسی سلام کردم و کارمند سفارت هم که تا حدودی فارسی بلد بود سلام کرد و پاسپورت فیش و پرینت وقت سفارت و بارکد را ازم گرفت و پرسید آیا در پنج سال گذشته به جایی سفر داشتی من هم گفتم نه
بعد داخل کامپیوترش چیزی تایپ کرد و دوتا قبض که هردو یک شماره روش
نوشته شده بود به من داد و گفت باجه یک
باجه یک درواقع باجه انگشت نگاری بود و در حدود 40دقیقه طول کشید تا نوبت به من رسید در آنجاهم یک خانم خوش برخورد از پشت شیشه من را راهنمایی کرد و من ابتدا چهار انگشت دودست و سپس دو انگشتشصد را روی دستگاه قراردادم بعد هم گذرنامه و برگ فیش واریزی را ازمن گرفت و من هم داخل سالن حدودا روبروی تلویزیون که اخبار شبکه سی ان ان را پخش میکرد نشستم بالای تلویزیون یک تابلو بود که شماره ها روی آن نمایش داده میشد
البته شماره ها به ترتیب نیست و با اختلاف زیادی از هم اعلام میشود
در حدود یک ساعت طول کشید تا شماره من روی تابلو بیاد و در این مدت
من شاهد کسانی بودم که جلوی باجه ها برای مصاحبه حاضر میشدند
تقریبا میتونم بگم تمامی ایرانی هایی که مصاحبه میشدم کاغذ زرد را میگرفتند و من توی این مدت که نشسته بودنم کسی برگ سفید نگرفت
همه خوشحال و خندان با تبریک دیگر ایرانی ها سالن را ترک میکردند حتی یک خانواده با دوتا فرزندشان هم برگ زرد را گرفتند
خلاصه جو جوری بود که یقین کردم من هم موفق خواهم بود
شماره من اعلام شد و من به جلوی باجه رفتم
یک جوان آمریکایی با لباس رسمی خوش رو و قد بلند در حدود 30تا 33سال سن داشت به فارسی با من سلام کرد و شروع کرد به سوالات
برای چی میخواهی به آمریکا سفر کنی
چرا این زمان را برای سفر انتخاب کردی
چه مدت قصد اقامت در آمریکار را داری
آیا قبلا برای ویزا اقدام کردی و اگر اقدام داشتی ازکجا و نتیجه چی بوده است
آیا ازدواج کردی
چند سال قبل ازدواج کردی
و آیا فرزندی داری
چند سالشه
کلاس چندمه
آیا خرج سفر را خودت میدی
آیا از عهده مخارج سفر بر میایی
گردش حساب بانکی داری
و من هم از زیر شیشه رد کردم داخل و بعد از کمی بررسی گفت خوبه و دوباره پس داد
در ایران چه کار میکنی وشغلت چیه
چند سال سابقه داری و آیا شغلت دولتی یا خصوصیه
میزان درآمد ماهیانه چقدر میباشد
تا به اینجا همه چیز داشت خوب پیش میرفت و البته شاید من سوالات را کمی جابجا نوشته باشم ولی در همین حدود بود
بعد از من پرسید در پنج سال گذشته به کدام کشور ها سفر داشتی
و من مثل دفه قبل گفتم نداشتم
یه نگاهی به من کرد و دوباره پرسید در پنج سال گذشته به جای سفر نداشتی من هم گفتم نه
بعد شروع کرد به ورود اطلاعات و تایپ در کامپیوترش و بعد از یک دقیقه به من گفت
متاسفانه باید به شما بگم نمیتوانم به شما ویزا بدم شما در مدت پنج سال اخیر به هیچ کشوری سفر نداشتی ولی مدارک خوبی داری و اگر دوباره خواستی اقدام کنی حتما یکی دوبار سفر اروپا داشته باش بعد هم برگ سفید را از زیر شیشه به من داد و خداحافظی کرد
من هم مثل آدم های گیج و منگ خداحافظی کردم و برگشتم در انهای راهرو یکی از ایرانی ها ازم پرسید قبول شدی من هم گفتم نه چون سفر خارجی نداشتم به من ویزا ندادند و از درب خارج شدم و با آسانسور به طبقه پایین هدایت شدم و از ساختمان خارج شدم
این هم داستان سفر من
فقط یک چیزکه باید بگم حتما صبح مصاحبه یک صبحانه مختصرو لی پر انرژِی
مصرف کنید چون درطول این مراحل فقط یک دستگاه آب سرد کن وجود داره و هیچ گونه وسایل پذیرایی نیست و ضمنا از بردن شکلات و امثالهم به داخل جلوگیری میشود و سرویس بهداشتی هم نبود
ضمنا من ندیدم از کسی دعوت نامه بخواهند و با وجودی که یک کلاسور مدارک را به همراه اصل آنها ترجمه شده با خودم برده بودم در داخل یک کیف دستی شیشه ای پاپ کو ولی فقط گردش حساب را از من خواست و یک بار هم یه نگاهی از پشت شیشه به کیف مدارکم انداخت ولی هیچ چیز دیگه ای نخواست البته وقتی گردش حسابم را به او دادم اصل سند منزل راهم به او نشان دادم ولی ازمن نخواست و فقط سر را به معنی تایید تکان داد
به هرحال قصد دارم برای سفر به یکی از کشور های اروپایی عضو شینگن سفر کنم یکی از دوستان به من گفت حالاکه مدارکت ترجمه شده و آماده است اقدام کن تا شاید برای فروردین و یا اوایل سال بتونی یه مسافرت کوتاه به اروپا داشته باشی
حالا دنبال جمع آوری اطلاعات برای اقدام ویزای شینگن هستم ولی نمیدونم کدام سفارت بی دردسر تره
در ضمن خاله خانم من در انگلستان زندگی میکنند که البته جزو شینگن نیست اید دو گزینه را میخواهم امتجان کنم تا به امید خدا بتونم موفق بشم
دوستان اگر اطلاعاتی در این زمینه دارند لطفا راهنمایی فرمایند - با تشکر

(2010-12-19 ساعت 23:20)saha0032 نوشته:  سلام
من هم روز ۳شنبه سفارت بودم تودبی
تمام توضیحاتی که دوستمون داد کامل بود میشه گفت خیلی کامل هستش
منم این مراحلو گذرندم ولی منم برگ زرد نگرفتم و برم گردوندند
من سفر خارجی داشتم ولی به ترکیه
ولی به خاطر اینکه با خانومم قصد سفر داشتیم قبول نکردند
راستی نکته مهم در ثبت اطلاعاتتون در فرمds160حتما دقت کنید چون ۱ سوال اشتباه مییتونه اونجا تاثییر خییلی منفی روی مصاحبه بزاره فقط اگر میتونید بدید کسی واستون ثبت کنه که بلد باشه هزینش مسله ای نیست
چون من ۳ تا سوال سهوی اشتباه جواب دادم که به چشم تاثثیر منفیشو دیدم
۲۰ روز دیگه دوباره وقت گرفتمولی ایندفه تنها میرم دعا کنید

(2011-01-21 ساعت 10:03)rahbar نوشته:  سلام دوستان.تجربه مصاحبه توریستی دبی من: درحالیکه بعضا زوجهاو سالمندهاخوب ویزا میگرفتند زوج سالمندرشتی بازنشسته که یکبار هم سفرآمریکا داشتند ودرحالیکه هنوز5ماه ویزاداشتند فقط یکماه بعدسفربموقع برگشته بودند علیرغم آنکه دوباره همان فرزند پزشک و مقیمشان دعوتنامه و ساپورت مالی رافرستاده بود رد شدند 3 فرزند دیگرشان ایران بودند. علت: گردش حساب خودشان را !!! نیاورده بودند.زوج مسن بازنشسته فرهنگی بودند.صحنه ناراحت کننده ای بود.

خانمهای مجرد/جوان حتا بالای35 بلااستثنا تاجائی که من دیدم رد شدند متاهل ها هم اگر بستگان داشتند رد شدند.
آقایان مجرد هم احساس میکنم مگرآنکه موقعیت کاری خیلی برجسته یا وضعیت مالی بشدت نجومی نشان میدادند ردمیشدند.

بنده با نشان دادن مدارک کامل شغلی-شخصی-مالی-تحصیلی به سه دلیل زیر برای توریستی رد شدم:
1-مجرد بودم در حالیکه واقعیت عرض شد. نامزدم ایران است!
2-جوان بودن در حالیکه 36ساله ام!!!!!
3- صداقت گفتن داشتن بستگان درجه 3-4 در حالیکه اصلااز زمان تولدم ارتباطی تداریم وقصد دیدار آنها را هم ندارم..نیزاصلا قابل بررسی نیست.در این مورد شماصحیح رفتارکنید.

آفیسرآمریکائی باجه3 حتی اگربخواهید انگلیسی صحبت کنید فارسی صحبت میکند. خیلی هم در حالیکه خودم رسمی صحبت کردم ایشان صمیمانه برخورد کرد.طوریکه من100%مطمئن شدم ویزایم تائید است بیکباره ایشان گفتند:

- 4ویزای شینگن و مولتی یکسال همگی بیزنسی و داشتن ویزای همچنان معتبرشینگن وسفر امسال شما برایشان دلیل نیست
- دو سند ملک و 3اجاره نامه دلیل نیست..(منظورش را نفهمیدم میگن شایدصوری باشد؟؟! در حالیکه من ترجمه رسمی دادم؟؟!)
- موجودی 20 وگردش200 مدرکی لازم و کافی ارائه نمیدهدکه ساپورت سفرم باشه!نفهمیدم مگرقراراست باجت اختصاصی باید سفرکنیم!!
گفت از نظر شغلی وشخصی مدارک تائید است ولی برای صدورویزا کافی نیست.
فقط نگاهی سرسری به مدارک انداخت.
نتیجه ریاضی قضیه:
آفیسربنابه آموزشها واسلوب روانشناسی که در دیفالت سیستمشان که بعنوان گارنتی برگشت تعریف شده تصمیم میگیرد ویزا بدهد یا خیر. مهم نیست دلایل شما چقدرمثبت- کافی -متقن ومحکم باشد.

راستی درپایان مصاحبه بک برگه از پیش تنظیم شده به همه ردیها میدن باین مضمون که :
"متاسفانه بااستنادبقانون214ب- آمریکا واداره مهاجرت (عدم اثبات داشتن خانواده-پایبندی و موقعیت اقتصادی درکشورخود که نشان دهنده کوتاه بودن سفرباشد ازدادن ویزا معذوریم.باتوجه به مفادبالا تاقبل از اثبات کردن به دولت آمریکا که شما میخواهید اقامت کوتاهی داشته باشید لطفا از اقدام مجدد خودداری فرمائیدضمنا از ارسال فاکس ونامه و پیگیری تلفنی موضوع خودداری کنید."

نکته:
-درحالیکه ایرانیان مدارک خود از بدو تولد تادقایق آخر حیاتشان و شجره نامه جدو آبا را با تریلی حمل کردن سفارت آوردن هندیها پاکستانیها فقط کاغذ نوبت دستشان بود
عربها هم فقط دشداشه خود را پوشیده بودن دستاشون را تکان دادند و با یک نوشیدنی آمده بودن سفارت!
-درحالیکه بالای 79 و زیر14سال مصاحبه نمیشه ایرانیا باید بچه شیرخوره شان راهم بعنوان سند و مدرک ضمیمه پرونده بیارن تا به رویت کنسول برسه.شاهدبودم خانواده ها چطور درگیربودن با یک خروارتشریفات مخصوص این پادشاهان کوجولو!راستی خوراکی داخل آوردن ممنوعه و بچه ها بایستی روزه چهارپنج ساعته بگیرن!محدودیت سنی ظاهرا شامل ملت شریف ما نمیشه!
- دبیتا28ژانویه فستیشاپه واگررزرواینترنت یا تور قبلی نداریدحدودا10درصدهتلها گران شدند.
امیدوارم انشاا. شما همگی موفق باشید

پاسخ
سلام ماهم واسه سفر مادر وپدر براي ديدن برادرم كه آمريكاست رفتيم دبي دقيقا همون حرفايي كه به نفر قبلي زدن كه تو 5سال اخير سفر نرفتين وگرنه تمام مدارك كامل بود ولي فقط حساباي بانكي رو ديدن بعدش حالمون همونجوري كه دوستان تعريف كردن گرفته شد البته پدرم مشكل قلبي هم داشتن و روي قلبشون يك دستگاه ثبت كننده ضربان قلب هست و ما مدارك پزشكي و كاتولوگ اون دستگاه رو هم برده بوديم اما وقتي سيستم هاي امنيتيشون فهميدن كمي مراحل طولاني تر شد آخرش هم به پدرم كه تاحالا سفر خارجي نداشتن گفتن با مادرم باهم بيشتر سفر كنيد البته واسه اون دستگاه تو فرودگاه دبي هم از زير دستگاها كه رد شديم فهميدن ولي خيلي محترمانه اجازه رد شدن دادن و هيچ مدركي نخواستن انگار اين مشكل و ميدونستن ولي تو سفارت اينجوري نبوده و سوال پرسيدنو بردنشون يه جاي ديگه و دوباره مراحل رو از اول اومدن
پاسخ
تشکر کنندگان: khabaloo ، nastaran86 ، vosyzoono ، msar ، alireza_guitar ، hasti1985
(2011-06-27 ساعت 14:52)Nazem نوشته:  امیر جان بخاطر کامل بودن توضیحاتتون پستتون رو به راهنمای دریافت ویزای توریستی ایالات متحده آمریکا در دبی منتقل کردم.
با سلام بنده هم به همین دلایل و این که همه تجربه ها در یک تاپیک باشند و نیز این پیشاپیش از امیر عزیز خواهش کرده بودم که تجربه شان را سرهم کرده و اینجا پست کنند دوباره در اینجا نقل قول میکنم البته با اجازه

(2011-06-27 ساعت 12:11)amirf_jesus نوشته:  در نام پدر آسمانی
با سلام خدمت دوستان عزیزم در مهاجرسرا

برای اقدام ، شما باید سه نکته را توجه داشته باشید :
1- به چه دلیل قصد مسافرت دارید.
2- آیا توانایی پرداخت هزینه های سفر خود را دارید.
3- دلیلی موجه برای بازگشت به کشورتان باید داشته باشید .

نکات اساسی که مصاحبه کننده ها با شما به آن توجه می کنند عبارتند از:
1- صداقت شما در درجه اول
2- رفتار ظاهری شما ( طرز برخورد ، دستپاچگی ، استرس ، تیک های عصبی )
توجه*: نکته مهم این است که شما در همان 5 دقیقه اول ارزیابی می شوید و در همان زمان کوتاه با بیان دلیلتان و نوع عکس العملتان تصمیم مصاحبه گر را رقم می زنید در اصل باید بگویم که بیشتر از آنچه که طرف مقابل شما یک کارمند کنسولگری باشد یک روانشناس خبره است و داشتن آرامش نقش اساسی در گرفتن تصمیم او دارد ، دقت کنید مصاحبه گرهایی که با ایرانیان مصاحبه می کنند همگی از خودتان بیشتر تسلط به فارسی دارند و با تمامی آداب و فرهنگ های قومی ما آشنایند پس در زمان انتظار برای مصاحبه مراقب صحبت ها و رفتار خود باشد زیرا توسط میکرفون ها و دوربین ها کاملا بررسی می شوید.

خوب حال به چگونگی آغاز پروسه ویزا توریستی می پردازیم.

دقت کنید سفارت آمریکا در امارات متحده به دو سفارت ( دبی ، اباظبی) تقسیم شده است .
سفارت اباظبی : مسئولیت اصلی آن رسیدگی به ویزاهای مهاجرتی می باشد در مورد در خواست توریستی تنها به ساکنین امارات متحده پاسخگوست و در موارد خیلی خاص کیس توریستی از ایران می پذیرد پس برای اقدام ویزای توریستی این ریسک را نکنید.
سفارت دبی : مسئولیت اصلی آن رسیدگی به پرونده های توریستی و تجاری و تحصیلی می باشد (پس چنانچه قصد گرفتن وقت از امارات را دارید از طریق سفارت در دبی اقدام کنید و بیشتر توضیحات ما نیز در این رابطه است)
* دیگر کشورهایی که می توانید برای ویزای توریستی اقدام کنید عبارتند از: ترکیه ، قبرس ، تاجیکستان ، افغانستان ، سوریه ، آذربایجان و ...
(توجه کنید تنها در سفارات امارات متحده و ترکیه به فارسی مصاحبه می شود )
حال به بررسی شروع پروسه می پردازیم
شما برای اقدام با در ابتدا فرم DS-160 را پرنمایید در این فرم کلیه سوالات مربوط به شما سوال می شود. پس برای آغاز ابتدا به آدرس زیر بروید
https://evisaforms.state.gov
در اینجا Consulate/Embassy Country را امارات متحده انتخاب می کنید
در گزینه Consulate/Embassy City سه انتخاب در پیش رو دارید
1- اباظبی
2- دبی
3- دبی
دقت کنید برای ویزای توریستی در دبی دومین گزینه مربوط به ایرانیان می باشد . انتخاب سومین گزینه مربوط به مقیمان امارات است لطفا چه در ثبت فرم و چه در گرفتن وقت به هیچ وجه گزینه سوم را انتخاب نکنید بعدا با مشکل جدی مواجه می شوید.
حال در صفحه بعد با انتخاب زبان فارسی به راحتی با نگاه داشتن موس بر روی جملات از ترجمه آن بهرمند می شوید.
خوب این صفحه نیاز به توضیح ندارد زیرا خود برای شما ترجمه می کند.
شما با انتخاب گزینه
DS-160 electronic visa application form
وارد فرم مربوطه می شوید.
در مورد عکس فرم تذکر دهم که هیچ تفاوتی با عکس لاتاری گرین کارت ندارد و از همان عکس می توانید استفاده کنید و آنرا در بخش مربوطه آپلود نمایید فقط دقت کنید عکس جدید باشد و از گرفتنش یکسال نگذشته باشد.
برای پر کردن فرم گزینه
start Application را می زنید دقت کنید تعداد صفحات فرم و سوالاتش زیاد است و تنها برای پرکردنش 20 دقیقه فرصت دارید اما نگران نباشید در پایان هر صفحه یک کلید save می باشد که می توانید آنرا ذخیره کنید و سعی کنید مسیر ذخیره را Desktop قرار دهید تا به راحتی فایل را پیدا کنید اما صلاح دید آنست که هر 3 یا 4 صفحه یکبار ذخیره نمایید تا از ساخت فایل های اضافه در Desktop جلوگیری شود.
در این صفحه ابتدا شما باید
Dubai,United Arab Emarat را در location انتخاب کنید بعد گزینه start برای شروع پر کردن و گزینه Upload برای آپلود فابل و گزینه Test photo برای بررسی عکس میباشد .
پس بر روی گزینه Strat کلیک می کنیم تا کار ما آغاز شود.
جدیدا در آغاز پر کردن فرم از شما یک سوال می پرسد ابتدا شما یکی از سوال ها را انتخاب کرده و بعد به آن پاسخ دهید این کار بیشتر جنبه امنیتی دارد تا کسی بعدا بجای شما از بارکد متعلق به شما استفاده نکند احتمالا این سوال در سفارت از شما پرسیده خواهد شد و شما باید دقیقا همین پاسخی که در فرم دادید را پاسخ دهید تقریبا می شود گفت مانند سوالاتی هست که در زمان باز کردن ایمیل مثلا سایت yahoo از ما می پرسد.
( مثلا: نام اولین حیوان خانگی شما چیست، یا نام اولین عموی خود را بگویید)
و ممکن است پاسخ شما بی ربط باشد اما آن پاسخ رمز صحیح است.
دقیقا در بالای صفحه بارکد شما نوشته شده است مثلا( AA0012F7YB)
بعد بروی دکمه ادامه می زنید در ادامه از شما
سوالات شخصی از قبیل نام وفامیلی و ...
آدرس و تلفن
مشخصات پاسپورت
سوالات مربوط به سفر
سوالت مربوط به محل اقامت
قصد دیدن چه جاهایی دارید
هدف از سفر
به کدام کشورها سفر کردید
در مورد خانواده( پدر،مادر،همسر،فرزند)
درمورد کار و محل کار
در مورد تحصیلات و محل تحصیلات
و سوالات امنیتی و سوء پیشینه شما
که شاید ساعت ها وقت شما را بگیرد اما نگران نباشید با ذخیره کردن اطلاعات پر کرده در صفحات و سپس با آپلود کردن فایل مربوطه و چند حرف ابتدای اسم و تاریخ سال میلادی تولدتان هر بار می توانید از ادامه فرم آغاز کنید و در نهایت در همان زمان تعیین شده فرم را تکمیل کنید
دقت داشته باشید که همه اطلاعات وارد شده به فرم دقیق و بدون کوچکترین اشتباهی باشد اگر بعد از پر کردن فرم و امضای نهایی فهمیدید جایی اشتباه پر شده نگران نباشد یک فرم دیگر پر کنید این بارکد زمانی ارسال می شود که شما برروی بارکدتان وقت سفارت بگیرید . دقت کنید در نهایت از تمام گزینه های پرینت و ارسال به ایمیل و پرینت کل فرم غافل نشوید و از همه پرینت داشته باشید از هر کدام حداقل 2 عدد.
خوب حالا شما پرینت یک فرم پر شده را دارید و همچنین یک برگه کامفرمیشن یعنی می توانید برای گرفتن وقت سفارت اقدام نمایید.
و این اولین مشکلی است که با آن مواجه می شوید زیرا وقتی برروی گزینه
Schedule Appointment
کلیک کرده و بعد کامفرمیشن را وارد می کنید در کمال تعجب می بینید که هیچکدام از وقت ها باز نیست.
در ضمن بگویم وقت ها هفته به هفته باز می شود اما نه در دید ما خلاصه برای شما بگویم به هر در و تخته ای که بود زدم اما به نتیجه نرسیدم تمامی سایتها را جستجو کردم دریغ از یک پاپاسی در حالی که اگر گزینه سوم دبی را انتخاب کنید یعنی برا مقیمان امارت می بینید سفرت وقت اضافی نیز برای آنها داشت حال به چه طریق و روشی دوستان آژانسی وقت سفارت می گیرند ما سردر نیاوردیم تنها متوجه شدم که آنها نیز از یک سری دلال و بعضی از آژانسها وقت را خریداری کرده و پس از کشیدن سود گاه معقول و گاه نا معقول آنرا می فروشند بطوریکه عرفشان به این بود که وقت عادی :بین 50000 تومان تا 80000 تومان و وقت فوری بین 85000 تا 130000 تومان حال خود قضاوت کنید بالاخره بعد از کلی search در google اسم چند نفر را زیاد دیدم و دل به دریا زده و به یکی که به نام حسین و جبار تبلیغات کرده زنگ زده او مرا به یک آژانس معرفی کرده و با پرداخت مبلغ 50000 تومان موفق شدم در تاریخ مورد نظرم وقت سفارت بگیرم.
تنها دقت کنید وقت را طوری تنظیم کنید که حداقل 1 ماه نیم به مسافرتتان به دبی باقی باشد تا سر فرصت مدارکتان را آماده و ترجمه کنید بعضی از مدارک که ذکر خواهم کرد زمانگیر هستند و نکته دوم اینکه سفارت جمعه و شنبه تعطیل است برای گرفتن وقت تنها در روزهای یکشنبه و سه شنبه و پنج شنبه اقدام کنید درضمن به سایت هم مراجعه کنید تا از تعطیلا آمریکایی نیز آگاه شوید و نکته سوم وقت را سعی کنید برای یکشنبه و یا سه شنبه بگیرید بعد از پنجشنبه دو روز تعطیلی است که ممکن است اختلالی در کارتان پیش آید زیرا گاهی اوقات مصاحبه گر شماره هتل و اتاق شما را گرفته تا چنانچه سرکنسول مدارک تکمیلی خواست با شما تماس بگیرد پس حداقل 2 روز بعد از وقت مصاحبه بلیط برگشت بگیرید بعنوام مثال اگر سه شنبه وقت مصاحبه دارید سعی کنید اگر می توانید یکشنبه به دبی برسید و برگشتتان پنجشنبه عصر باشد. و در نهایت اگر خواستید آن نام هایی که بردم پیدا کنید کافیست در گوگل SEARCH کنید ( وقت سفارت آمریکا حسینی و جبار ) با کمی گشتن به شماره هایشان خواهید رسید.

در ضمن پس از گرفتن وقت از سفارت برگه دیگری به شما داده می شود که معمولا جا عکسش X خورده شما چاپ شده عکس آپلود کرده خود را روی آن می چسبانید این عکس 5*5 میباشد که این همان وقت سفارت شماست .

حال به بخش مدارک مورد نیازتان در ویزای توریستی می رسیم که عبارتند از :

1- وقت سفارت
2- فرم پر شده DS-160
3- برگه کامفرمیشن
4-کپی صفحه اصلی و تمامی صفحه های پرشده و صفحه آخر پاسپورت
5-فیش بانکی به مبلغ 540 درهم پرداخت شده در شعب بانک الوطنی بنام متقاضی و در وجه کنسولگری آمریکا.
6- مدارک شغلی
7- مدارک مالی
8- مدارک مالکیت
9- رزرو بلیط رفت وبرگشت به آمریکا
10- بیمه 92 روزه آگسا جهت آمریکا و کانادا
11-مدارک شخصی
12- مدارک کفالتی
13- مدارک ازدواج
14-مدارک ساپورت مالی
15- گاهی دعوتنامه
16- نامه خلاصه شده از علت سفر - وضعیت وسع مالی - دلیل بازگشت
17-مدارک پزشکی
18-مدارک تحصیلی
19-برنامه مشخص از سفر
20 - گاه رزرو هتل
حال به توضیح تک تک اینها می پردازیم:

فکر می کنم تا گزینه 3 توضیحات داده شد و گزینه 4 نیز مشخص است حال از گزینه 5 آغاز می کنم.
5- توضیح اینکه آژانسها معمولا به شما پیشنهاد می کنند که با پرداخت 100 درهم بیشتر یعنی مبلغ 640 درهم این فیش را برای شما پرداخت و در هتل تحوبلتان می دهند .
اما من به شما پیشنهاد می کنم خودتان پرداخت کنید من نیز در ابتدا می ترسیدم به یک بانک در خارج از کشور بروم و با یک فیش عجیب مواجه شوم و در آخر مجبور شوم پول بیشتری بخاطر صرفه جویی بدهم و شاید نتوانم فیش را تهیه کنم و هزار دلیل دیگر اما باید بگویم روز اولی که رسیدم امارات و در دبی مال قدم می زدم آن هم ساعت 6:40 عصر به وقت امارات به یکباره شعبه بانک الوطنی را در طبقه زیر همکف دبی مال دیدم و در کمال تعجب دیدم باز است دل به دریا زدم و گفتم فوقش یک سوالی می کنم شد که شد . نشد فردا زنگ می زنم به لیدرم می گم برام بگیره . خلاصه وارد شدم یکنفر با احترام جلو اومد و گفت میتونم کمکتون کنم با انگلیسی دست و پا شکسته گفتم I want pay to us embassy اون هم پرسد منظورم همون 540 درهم هست و من هم تایید کرده سریع برای من یک فیش نوبت دهی گرفت با من تا دم باجه آمد یک فیش که تقریبا همه چیزش آماده بود مخصوص سفارت برایم گرفت و بهم نشان داد که تنها محل اسم و شماره پاسپورت و نام ویزای درخواستی که B2 می شد را پر کنم و یک امضا سپس باجه شماره فیش نوبت دهی من را خواند آنجا فیش را دادم و همچنین 540 درهم و فیش دو نسخه ای را گرفتم که نسخه رویی برای سفارت و نسخه زیری برای خودتان است .
کل پروسه 5 دقیقه هم طول نکشید و آن شخص راهنما با احترام و تشکر به بیرون شعبه همراهی کرد .
محل نوشتن شما در گوشه پایین فیش سمت چپ می باشد و سه نسخه کاربن لس هست و احتیاج به کابن ندارید.

6- مدارک شغلی عبارتند از :
- فیش حقوقی دو ماه آخر (اصل- ترجمه)
- گواهی اشتغال به کار و سابقه خدمت (اصل- ترجمه)
- قرارداد با کارفرما (اصل- ترجمه)
-گواهی موافقت مرخصی در مدت اقامت کوتاه در آمریکا (اصل- ترجمه)
-دفترچه بیمه (اصل- ترجمه)
- آخرین لیست بیمه (اصل- ترجمه)
-آخرین لیست مالیات حقوق (اصل- ترجمه)
- کارت شناسایی (اصل- ترجمه)

در صورت داشتن شغل آزاد مدارک اثبات کننده که هم اکنون در این شغل فعالیت دارید به همراه کارت ویزیت.(اصل- ترجمه)

7- مدارک مالی عبارتند از :
- گردش 6 ماهه گذشته حساب بانکی تقریبا 60000 دلار آمریکا که با گرفتن پرینت گردش و همچنین نامه انگلیسی از بانک مربوطه مبنی بر گردش و مانده حساب در مدت 6 ماه (اصل- ترجمه)
- موجودی حساب تقریبا 5000000 تومان.
- در صورت داشتن پرداخت مالیاتی 3 سال گذشته (اصل- ترجمه)
- در صورتیکه ملک بنام ندارید داشتن مانده حساب با رقمی بالا مفید است

برای اثبات رسیدن وسع به خرج سفر علاوه بر مدارک مالی مدارک درآمدی نیز مهم است از جمله : فیش حقوقی - در صورت داشتن مستاجر (اصل و ترجه اجاره نامچه ) - اثبات درآمد های جانبی

8-مدارک مالکیت شامل :
- خانه که بنام شخص شما باشد ( ترجمه سند+میزان دانگ+اصل)
-مغازه یا فروشگاه که بنام شخص شما باشد ( ترجمه سند + میزان دانگ + اصل)
- زمین که بنام شما باشد (ترجمه سند+میزان دانگ+اصل)
** مهم: در تمامی موارد بالا باید کارشناس رسمی دادگستری ارزشگزاری قیمتی نماید ( اصل نامه ارزشگزاری + ترجمه ) دقت کنید پروسه کارشناسی تا پایان ترجمه حدودا 20 روز کاری زمان می برد.

مالکیت ماشین و غیره کاربردی ندارد.

9- یک از نکات مورد اهمیت این است که شما برای سفر خود برنامه ریزی کرده باشید که رزرو کردن بلیط رفت برگشت با ذکر تاریخ ورود به آمریکا و تاریخ خروج از آمریکا حتما با ذکر شماره های پرواز و نوع هواپیمایی که اینها همگی در یک برگه رزرو از سوی هواپیمایی به شما داده می شود .

**خیلی مهم حتما در هنگام پر کردن فرم در قسمت Travel information در قسمت specific travel plan حتما تاریخ ورود و خروج و شماره پرواز و شهر ورودی و خروجی پرواز رزرو شده خود را اعلام دارید بسیار تاثیرگزار است.

10- یکی از نکات تاثیر گزار دیگر داشتن بیمه در مدت زمان اقامتتان در آمریکاست تا مبادا سربار دولت نشوید پس شما با گرفتن بیمه 3 ماهه یک دلیل دیگر برای بازگشتتان ارائه داده اید نگران نباشید اگر به شما ویزا ندهند شما می توانید با کسر 2000 تومان از مبلغ بیمه خود را پس بدهید اما ارزشش را دارد این بیمه را می توانید از بیمه البرز یا آسیا تهیه کنید برای من که زیر 60 بودم 167000 تومان تمام شد.

11- مدارک شخصی عبارتند از :
- شناسنامه خود . همسر . فرزندان (اصل- ترجمه)
-کارت ملی خود . همسر . فرزندان (اصل- ترجمه)

-گاه لزم است برای اعلان تک فرزندی شناسنامه پدر و مادر همراه باشد(اصل- ترجمه)

- کارت پایان خدمت (اصل- ترجمه) پوان منفی در FBI CHEK بسته به خدمت در ارتش یا سپاه پوان منفی در دادن ویزا
- کارت معافیت پزشکی (اصل- ترجمه) گاهی پوان منفی در دادن ویزا
-کارت معافیت عف رهبری (اصل- ترجمه) پوان مثبت در FBI CHEK
12-مدارک کفالتی شامل
- داشتن پدر و مادر سالمند جهت نگهداری
-دادن خرج خانواده به دلیل فوت پدر
-داشتن تعداد زیادی فرزند
که همگی باید اثبات و ترجمه شوند.

13-مدارک ازدواج شامل:
- عقدنامه (اصل- ترجمه)
-شناسنامه خود و همسر (اصل- ترجمه)
- تعدادی از عکس های عقد و ازدواج

14- مدارک ساپورت مالی

چنانچه شخصی شما را در آمریکا ساپورت مالی میکند باید فرم ساپورت مالی را پر کرده به بانکش در آمریکا داده و گردش 12 ماهه حساب بانکی و مالیات 3 سال گذشته را به همراه تاییده بانک که این شخص علاوه بر پرداخت خرج خانواده و اقساط خود توانایی ساپورت مالی شما را داشته باشد که آنرا برای شما ارسال نماید.

15- در بعضی موارد که مصاحبه گر دنبال بهانه برای ویزا ندادن به شما می باشد دعوتنامه از شما می خواهد در حالی که قانونا برای ویزای توریستی نیازی به دعوتنامه نیست.

16- بسیار مهم است که نامه ای به امضای شما تایپ شده در کمتر از یک صفحه A4 به مصاحبه گر تحویل دهید که در آن پس از معرفی خود و ارائه ئلایل سفر به آمریکا و همچنین اعلام کردن دارایی ها و درآمد و وضعیت کاری و بیان اینکه چنانچه پس از پایان مرخصی در سر کار حاضر نشوید شغلتان را از دست می دهید و دلایل دیگر از قبیل نگهداری از پدر و مادر پیر یا شرکت در فلا کنفرانس یا گرفتن عروسی برای فرزند و دلایل متفاوتی که حتی ممکن است در ایران به یک بچه بگویید بگوید می خواهی سرم کلاه بگزاری باور کنید اگر صادقانه بگویید از شما می پذیرند باید همه را در یک نامه جا دهید و ارائه دهید.

****نکته بسیار مهم دوستانی که شخصی در آمریکا دارند و آن شخص برایشان اقدام برای گرین کارت کرده مطمئن باشند و هزینه الکی نکنند بر اساس قوانین مهم اعلام شده به سفارت ها به هیچ وجه ویزای توریستی به این افراد داده نمی شود این گفته من ارتباطی به شرکت در لاتاری گرین کارت ندارد منظورم در ایالات متحده رسما درخواست گرین کارت برای شخص رد شده باشد.

17-چنانچه جهت درمان ویزای توریستی می گیرید باید نامه پزشکتان در ایران و مهمتر از آن نامه پذیرش مرکز درمانی در آمریکا و همچنین نشان دادن وسع مالی زیاد به همراه داشته باشید داشتن پذیرش از مرکز درمانی در آمریکا شرط اصلی است.

18-مدارک تحصیلی که در فرم اعلام کرده اید (اصل- ترجمه)

19-برنامه مشخص از سفر که فرض مثلا در فلان تاریخ قصد دارم به دیزنی لند برم در فلان تاریخ به لاس وگاس در فلان تاریخ ....

20- رزرو هتل ها یا حتی انتخاب اسامی هتل ها در مراکز دیدنی که در ایالات مختلف در فرم نام برده اید در بعضی موارد مفید است.

21- و در نهایت طلبیدن اراده پدر آسمانی که می تواند قلب مصاحبه گر شما را نرم نماید
در نهایت به چند نکته توجه شما را جلب می کنم.
-هتل نزدیک به سفارت ROSE RAYHHAN ROTANA هست که فارسی 1 رو هم پخش می کنه با تاکسی تا محل سفارت در ساختمان تجارت جهانی واقع در شیخ زاهد 5 دقیقه هست و 10 درهم می شود.
-درضمن روبروی هتل ایتگاه مترو هست که شما با پرداخت 12 درهم به هر کدام از مال های مهم دبی از قبیل امارت مال یا سیتی سنتر یا دبی مال یا خیابان الرقه که فروشگاه های البستام و عرض الهدایا و خلاصه فرودگاه ترمینال 3 برای پرواز های امارات خلاصه هر جا بخواهید بروید قیمت بلیط رفت و برگشت vip تازه جای چمدان برای مسافران از فرودگاه را هم دارد و بلیط رفت وبرگشت عادی 7 درهم است.
-روز قبل از مصاحبه همه مدارک را چک کرده داخا یک کیف فایا دار بگزارید و سعی کنید تک تک مدارک و اصل ها را در یک کاور ارائه دهید.
-روز قبل مصاحبه یکبار با تاکسی مسیر رفت و برگشت از سفارت راتا هتلتان چک کنید.
-صبح سعی کنید ساعت 5 بیدار شوید و با محاسبه زمانی نهایتا تا ساعت 6:15 در صف سفارت باشید تا حداقل تا ساعت 10:30 تکلیفتان معلوم شود.
-هر کس بنا به نوع کیسش مدارک را از آنچه گفته شد آماده سازد.
-دقت کنید بر خلاف گفته همه که معتقدند با لباس رسمی باید برای مصاحبه رفت به حضورتان اعلام کنم بسته به نوع در خواست ویزای خود لباس بپوشید اگر برای ویزای توریستی می روید یک لباس اسپرت و راحت و اگر برای ویزای تجاری می روید همانند یک بیزنس من یا بیزنس وومن لباس بپوشید.

خوب حال به بخش ورود به سفارت میرسیم:

- ابتدا وقتی جلوی ساختمان تجارت جهانی پیاده می شوید در سمت ر استتان یک سری کانکس مسقف می بینید مسیر ورودتان از آنجاست نه از درون ساختمان کمی جلو بروید صف را می بینید در صف می ایستید تا ساعت 7 استارت کار بخورد با در دست داشتن پاسپورت و برگه وقت وارد کانکس می شوید در آنجا بازرسی بدنی شده کیف شما را میگیرند بهتر است پولتان و مدارکتان درون یک کیف فایل باشد موبایل را نیز خاموش کرده در کیف گذاشته و تحویل می دهید آنها به شما شماره می دهند .
خوب از اینجا نیمکت بازی شروع می شود.
همه بر طبق نوبت صف اولیه روی نیمکت ها می نشینند در درون کانکس و از جلو دسته به دسته خارج می شوند و شما همینطور نشسته روی نیمکت به جلو می روید و قتی از در خارج شدید به ترتیب مثل بچه های دبستانی پشت سر هم به کنار دیوار ساختمان پشت یک در می روید بعد یک نفر شما را به داخل می برد و شما را پشت یکه پارتیشن شیشه ای مات می نشاند سپس هر 3 نفر وارد پارتیشن شده مدارک و سعت و کمربند را زیر دستگاه xrey می گزارید از آنجا به جلو یک پیشخوان رفته اگر موبایل ها را تحویل نداده باشید آنجا از شما می گیرند و کلی با دستگاه می گردندتان مخصوصا ایرانیها را سپس به بخش دیگری رفته سوار آسانسور می شوید در بالا نیز یک دور دیگر وسایلتان را می گردند و تازه وارد سالن سفارت می شوید آنجا باز نیمکت بازی شروع می شود تا به جلوی باجه ها برسید آنجا فیش 540 درهمی را از شما می گیرند و علت سفر را می پرسند و بعد برای بعضی ها را با خودکار سبز بعضی با آبی و بعضی با مشکی شماره می نویسند بر روی برگه کانفرمیشنتان وب آن 2 اتیکت شماره نوبت دهی می چسبانند .بعد وارد صف دیگری می شوید که یک خام مودبانه از همه finger scan می گیر اول چهار انگشت دست چپ بعد راست سپس دو شصت
و سپس ته اتیکت نوبت را به شما داده و کانفرمیشن نامبر را برای چک کردن فرم پرشده از شما می گیرند و برروی سیستم چک می کنند بین 2 تا 3 باجه با ایرانیها به فارسی مصاحبه می کنند و باجه های دیگر با دیگر خارجیها خلاصه باید انتظار بکشید و صحنه ها از قبول شدن ایرانیها یا رد شدنشان و اینکه آی فلانی بد ویزا می ده همه را رد کرده و کاش به اون نیافتم اما شانسی است خلاصه شماره شما را می خوانند و به پشت باجه میروید احتیاج به دولا شدن نیست همان ایستاده سخن یکدیگر می شنوید
نخست پس از خوش آمد گویی به سفارت از شما بابت معطل شدن و بازرسی ها عذر خواهی می کند و از شما درباره هدف از رفتنتان می پرسد.
در همان ابتدا می فهمید آن مصاحبه گر دارد شما را از لحاظ روحی بررسی می کند با اعتماد به نفس پاسخ دهید و چیز اضافه نگویید اگر حس کردید در قسمتی شک دارد یا دو دل است که می توانید با ارائه مدرک او را از دودلی در بیاورید مدرک ارئه کنید اما نه اینکه او را گیج کنید مصاحبه گر های چشم بادامی مو را از ماست بیرون می کشند و به راحتی ویزا نمی دهند اما خو آمریکایی ها راحت قانع می شوند برروی LCD سلن هم دائما مشکلات اتمی ایران نمایش داده می شود و این خودش کمی استرس وارد می کند . اما در کل اگر قصد ویزا دادن به شما را داشته باشد به شما می گوید که در کدام هتل اقامت دارید و شماره اتاقتان را می پرسد و می کوید از نظر من ویزا مشکلی ندارد تا کی هستید که اگر سکنسول مدرک تکمیلی بخواهد به شما زنگ بزند.

و مثلا به شما می گوید اگر در بانک های تحریم شده یا شرکت های تحریم شده کار می کنید آنوقت از دادن ویزا به شما معذوریم بانک ها تحریمی بانک صادرات و ملی هستند.

و نهایتا به شما برگه زرد رنگی می دهد که در آن شماره کیس و آدرس سایت را داده و می گوید اگر در این دو روز سرکنسول برایتان پیغام نگذاشت به ایران که برگشتید از 2 هفته تا 10 هفته بعد سایت راچک کنید اگر اسمتان درآمد به سفارت بیایید و پاسپورت را جهت زدن ویزا تحویل دهید و پروسه زدن ویزا هم 3 روز کاری زمان می برد.

پس از آن تشکر کرده خارج شوید و با آسانسور به داخل لابی ساختمان برگشته خارج می شوید و برای تحویل گرفتن وسایلتان به کانکس بر می گردید.

راستش خودم خیلی دنبال یک مطلب که اینگونه ریز به ریز توضیح دهد می گشتم و هیچ جا نیافتم حال که خودم مورد لطف پدر آسمانی قرار گرفته ام و برگ زرد را دریافت کردم و منتظر fbichek هستم تا برای تولد فرزندم به همسرم در آمریکا بپیوندم بر خود لازم دانستم محبت پدر را با قرار دادن آنچه خود بدان نیاز داشتم وگذاشتن وقتی حدود 6 ساعت برای نوشتن این مطالب به دیگران نیز برسانم و اعلام دارم که ( خدا محبت است ) لطفا در امضای من تعمق نمایید تا دریافت کنید

خوب بعد از 6 ماه و 10روز انتظار کیس من نیز کلیرنس شد

به خواست او بالاخره ویزا درون پاسپورت من هم خورد و از دبی بازگشتم

چند پیشنهاد در رابطه با ویزا داشتم

1- دوستانی که می خواهند اقدام برای گرفتن ویزا نمایند به نظذ من بهتر است با یکی از وکلایی که تبلیغات در کانالهای تلویزیونی دارند تماس حاصل فرمایند البته معمولا شخصی تمامی اطلاعات را از شما گرفته و بعد با وکلایشان مشورت و با شما تماس حاصل کرده و قیمت را جهت اخذ ویزا به شما اعلام می کنند دقت کنید اگر درصد دریافت ویزای شما بالا باشد با شما تماس گرفته و می گویند که کیس شما کیس موفقی هست و حاضرند اینکار را برای شما مثلا از سفارت آنکارا انجام دهند و مثلا 7000$ کارمزد وکیل می باشد اینجاست که شما می توانید با خیال راحت خودتان اقدام نمایید و مطمئن باشید بالای 70٪ شانس دریافت ویزا را دارید.

2- مدت FBI چک ممکن است تا یکسال زمان ببرد مال خود من 6 ماه و 10 روز زمان برد.پس نگران و دلواپس نشوید چون مهم آن برگ زردی بوده که دریافت کردید.

3- مدت خوردن ویزا در پاس بین 3 تا 5 روز کاری نمی باشد بلکه بین 5 تا یکماه می باشد مال خود من 16 روز که معادل 12 روز کاریست به طول انجامید پس وقتی جهت اخذ ویزا می روید یا یک آژانس معتبر پیدا کنید که اینکار را انجام دهد یا آمادگی ماندن حداقل 2 هفته را داشته باشید دقت کنید بلیط برگشتتان حتما باز باشد که بتوانید بدون پرداخت هزینه دائما تغییر دهید دقت کنید ویزای امارات که برایتان صادر می شود حتما بالایش کلمه توریست باشد که یکماه اعتبار دارد اگر ویزیت نوشته باشد ظرف 14 روز باطل می شود .و باز هم نگران نشوید و دائما مانند تمامی ایرانیها مسیر طولانی تا امپوست را نروید زیرا تا اسمتان در سایت امپوست در نیاید رفتن به آنجا جهت گرفتن ویزا فایده ندارد.حتما ویزایتان می آید.ویزای دریافتی شما تقریبا 3 ماه مهلت دارد تا وارد خاک آمریکا شوید.

خوب این مطلب برای تمامی دوستانی است که کانفرمیشن نامبر ویزای توریستیشان کلیرنس شده و جه اخذ ویزا به دبی سفر کرده اند.

خوب دوستان پس از دیدن این جملات در سایت :

Please drop off your passport at the American Consulate between 7:30a.m - 3:00p.m., on all working days Sunday – Thursday. Please bring your passport to the Consulate before: Wednesday, August 24, 2011

لطفا پاسپورت خود را بين ساعت 7:30 – 3:00 , روزهاى يكشنبه تا پنجشنبه به كنسولگرى ايالات متحده امريكا تحويل دهيد.
Wednesday, August 24, 2011 : الرجــاء احضــار جواز السفـــر الــى القنصليــــة الاميــركيــة قبـــــل

نرجو تسليم جواز سفرك فى القنصليه الأمريكيه بين الساعه 7:30 – 3:00 ايام الأحد الى الخميس.
Wednesday, August 24, 2011 : لطفا پاسپورت خود را قبل از( تاريخ ) به كنسولگري بفرستيد

در ابتدا یک بلیط open ترجیحا امارات یا ماهان بگیرید و ویزایی که در خواست می دهید حتما بالایش ذکر شده باشد توریست در ایران به شما خواهند گفت این ویزا 15 روز اعتبار دارد و اگر بعد از 15 روز تمدید نکنید اسپانسر نامتان را از روی سایت بر خواهد داشت و ویزایتان باطل می شود اینه همه راههای تلکه کردن شما دوستان است فقط کافیست بالای ویزایتان توریست خورده باشد که 1 ماه اعتبار و 35 روز بعد از اعلام به فرودگاه اعتبار دارد یعنی 65 روز که بعد از آن حتما باید 1 ماه از دبی خارج باشید تا دوباره برایتان ویزا صادر گردد.

هتل را سعی کنید از همان اول هتل مناسبی انتخاب کنبد که در صورت ماندن هزینه هایتان بالا نرود.

سعی کنید هتلتان نزدیکترین مکان نسبت به مترو باشد که در هزینه هایتان بسیار صرفه جویی می کند هتل هایی که بسیار نزدیک به مترو بودن عبارتند از:
هتل رجنت پالاس 4* که روبروی برج امان مال و چند قدمی ایستگاه خالدبن ولید می باشد.

هتل آی بیز 2* تاپ خیابان رقه که در چند قدمی مترو رقه قرار دارد

هتل های لوتوس 3* و سان اند سند 3* تاپ که آنها نیز در نزدیکی مترو رقه هستند ولی کمی دورتر نسبت به هتل آی بیز.

هتل رامی رویال 4* البته تا مترو 10 درهم هزینه رفت می دهید اما در برگشت با اتوبوس 2.3 درهم با همان کارت مترو کنار هتل پیاده می شوید اینرا از این جهت گفتم که ارزانترین هتل 4 ستاره است شبی 230 درهم با صبحانه و نهار.

معمولا سعی کنید طوری دبی برسید که همان روز یکشنبه که سفارت باز می شود تا قبل از ساعت 3 به وقت دبی درب همان کانکسی که دفعه قبل کیف و وسایلتان را تحویل گرفتید باشید . کارت هتل حتما همراهتان باشد.
پاسپورتتان را تحویل می دهید که برچسب پشت پاستان می چسبانند 20 درهم از شما می گیرند سعی کنید پول خورد همراه داشته باشی بعد برروی برچسب چسبیده به پاستان مشخصاتتان را که شامل:
نام و نام خانوادگی- شماره تماس در دبی - آدرس پستی هتل در دبی

می نویسید و پاستان را تحویل می دهید یک رسید به شما می دهند که یک شماره برروی آن است شما تقریبا از 3 روز بعد هر روز ساعت 5 بعد از ظهر که سایت امپوست آپدیت می شود می توانید در بخش ترکینگ شماره را وارد کنید و مطلع شوید پاسپورتتان حاضر است یا نه این پرسه ممکن است تا 1 ماه زمان ببرد ولیکن اکثرا 2 هفته کارشان تمام می شود .

زمانی که شماره شما درآمد سوار مترو به سمت ایستگاه الراشدیه می شوید بعد از ایستگاه ترمینال 3 در ایستگاه امارات یعنی یک ایستگاه مانده به آخر پیاده شوید به سمت خروجی به راه می افتید اولین خروجی به راست که به پله برقی به پایین می رود را بروید و از مترو خارج شوید چند قدم جلوتر ایستگاه اتوبوس است که با همان کارت مترو جواب می دهد سوار اتوبوس شوید مسیر مهم نیست زیرا ایستگاه دوم باید پیاده شوید بعد از پیاده شدن 50 متر از مسیر را پیاده برگردد اولین خیابان سمت چپتان را وارد شوید حدودا 400 متر پیاده که رفتید دفتر امپوست است وارد شوید و رسیدتان را تحویل داده و پاس را تحویل بگیرید اگر بخواهید در هتل منتظر باشید ممکن است یک یا دو روز دیرتر به دستتان برسد. ویزایتان را چک کنید که اسپل نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد و شماره پاسپورتتان درست باشد در صورت نبودن باید دوباره به کانکس سفارت بروید و دوباره اقدام کنید . در نهایت پس از گرفتن پاسپورت همان مسیر را رفته در جهت دیگر خیابان سوار اتوبوس شده و باز ایستگاه دوم پیاده شوید و سوار مترو به سمت جبل علی شوید و مسیری که مد نظرتان است به فرض دیره سیتی سنتر پیاده شوید.

خوب دئستانی که پرواز ماهان می گیرند می توانند تلفن ماهان را از لیدر بگیرند و تلفنی بیلیطتشان را عوض کنند که فارسی صحبت می کنند.

دوستانی که امارت گرفته اند اگر زبانشان خوب است تلفنی عوض کنند اما اگر تلفنی فهمیدن برایشان سخت است می توانند به میدان بنی یاس ساختمان دناتا رفته و بلیطشان را عوض کنند یا با مترو به ترمینال 3 فرودگاه رفته آنجا بلیطشان را تغییر دهند امارات برای من تا 6 بار تغییر هیچ جریمه ای نگرفت.

خوب به امید آنکه همه شما در پاسپورتتان ویزای آمریکا چسبانده شود.

همگی را به یهوه یارا می سپارم.

در پناه او باشید
آمین
پاسخ
دوستان عزيز سلام

من روز ٦ نوامبر( روز انتخابات امريكا) وقت سفارت داشتم از دبي براي ويزاي بيزينسي يا همون توريستي B1/B2 ساعت ٩ وقت من بود كه من ساعت ٨ دمه سفارت بودم ، حدود ٧٠-٨٠ نفر جلوي من تو سف بودن از مليت هاي مختلف ، وقتي نوبتم شد مامور دم در از من پاسپورتم و فرم وقت سفارتم رو گرفت با يك ليستي كه داشت چك كرد و بهم گفت به صف بدي كه منتظر ورود به سفارت بودن برم ، اونجا هم ١٠ تا ١٠ ميفرستادن داخل يه اتاق كه وسايل همراهتون رو زير دستگاه ميزارن و چك ميكنن ، اينم بگم كه بجز پوشه مدارك چيزه ديگه اي رو نميتونين وارد سفارت كنين پس حتما يه پولي تو جيبتون بزارين چون داخل سفارت يه بوفه هست كه ميتونيد از اونجا خريد كنيد. بعد از اينكه كه بازرسي تموم شد وارد حياط شدم و ٥٠ متر رفتم جلو و سپس از در سمت راست وارد يه ساختمون ديگه شدم، يه آقايي اومد جلو و يه شماره به من داد و به يه صف سمت راست اشاره كرد كه برم اونجا وايسم كه ٤ تا باجه به اين صف رسيدگي ميكردن، وقتي نوبتم شد يه خانمي پاسپورت ، فيش بانكي و فرم سفارتي كه تو سايت پر كرده بودم رو ازم گرفت و يه كد بالاش نوشت و با پاسپورت و يك نسخه از فيش بانكي رو بهم برگردوند و به صفي كه دم باجه ١ بود اشاره كرد كه برم اونجا وايسم، وقتي نوبتم شد باجه ١ پاسپورت و فرمم رو گرفت و انگشت نگاري شدم، و بهم گفت برو بشين تا صدات كنن، ٤ تا باجه ٢،٣،٤،٦ فقط ايراني هارو يا با اسم يا شماره صدا ميكردن، ساعت ١٢:١٠ دقيقه شماره من رو خوندن ، رفتم جلو باجه يه پسر حدودن ٣٠ ساله كه خيلي شبيه ايراني ها بود ولي با لحجه حرف ميزد مسئول مساحبه با من شد، من سوالارو به ترتيب با جواب براتون ميزارم؛
١: براي چي ميخواين به ايالات متحده برين،
ج: من به يك همايش دعوت شدم كه حتماً بايد توش شركت كنم. ( حتما رو جوري گفتم كه بفهمه خيلي مهمه)
بعد از جوابم ازم دعوت ناممو خواست كه بهش دادم.
٢: چه مدت ميخواين در ايالات متحده بمونيد؟
ج: نهايتاً ٣ روز بعد از همايش بر ميگردم .
٣: شما سربازي رفتين؟
ج:خير معاف شدم
٤: شما ازدواج كردين؟
ج:بعله.
٥: بچه دارين؟
ج:بعله.
٦:بچتون چند سالشه؟
ج: ٨ ماهشه.
٧: شما تنها ميرين؟
ج: (با خنده) اگه الان به زن و بچم كه ايرانن و اينجا نيستن ويزا بدين با اونا ميرم .
خنديد و پرسيد شما چندوقت تو دبي ميمونيد؟
ج: من هرچه زودتر بايد برگردم چون كلي كار دارم ولي تا اماده شدن ويزام مجبورم صبر كنم.
بعدش بهم گفت فقط لازمه تا ٣ روز ديگه صبر كنم چون ويزام ٣ روز ديگه حاضره و ازم خواست پاسپورتم رو دمه در تحويل بدم هيچ برگه اي هم بهم نداد ، منم با حفظ خونسردي تشكر كردم و از سفارت اومدم بيرون سمت چپ يه پنجره بود پاسپورتم رو تحويل دادم به يارو ، بعد يارو يه برچسب به پاسپورتم چسبوند كه روش بايد اسم و شماره و ادرس مينوشتم ، بعد از اينكه نوشتم يه برگه كوچولو بهم داد كه روش باركد بود . منم رفتم هتل و فرداش ساعت ٥:٣٠ رفتم دفتر EMPOST كه يكي از دوستام آدرس داده بود و باركد رو دادم ولي گفت نيومده فردا ساعت ١٧:٣٠ اينجا باش فردا كه رفتم پاسم اومده بود كه يه ويزاي خوشگل قرمز و آبي و سفيد توش خورده بود ، تاريخ صدورشم واسه ٧ نوامبر بود يعني فرداي اينترويو D:

فقط من چنتا نكته رو به دوستان بگم ،١ : اصلاً و اصلاً و اصلاً استرس نداشته باشين ، خيلي خونسرد جواب بدين.٢: حتماً بهشون بفهمونين كه قراره برگردين ( حتي اگه نميخواين برگردين يه جوري نشون بدين كه بر ميگردين ) ٣: به هيچ عنوان نگين سربازي رفتين اگه هم رفتين بگين نرفتم توي فرم هم كه پر ميكنيد بزنينيد معاف چون اگه بگين رفتم اگه شانس بيارين ريجكت نشين١٠٠٪ fbi check ميخورين در ضمن اونجا نه ازتون كارن پايان خدمت ميخوان نه ترجمشو پس بيخود واسه ترجمه و بردنش هزينه نكنيد. ٤: وقتي ازتون سوال ميكنن جوابتونو بدون هيچ توضيح اضافي بهشون بدين چون توضيح اضافي باعث ميشه يه چيزي بر عليه تون پيدا كنن.
يه آقايي اومده بود وقتي داشتن باهاش حرف ميزدن منم ميشنيدم ازش پرسيد چند وقت ميخواي بموني يارو جواب داد ١ هفته ، بعدش گفت دوس دارم بيشتر بمونم ولي بهم مرخصي نميدن ، وقتي پاسپورتشو نگاه كرد گفت كجاها رفتي يارو هم تند تند گفت امسال چند بار اروپا رفتم چند بار چين رفتم ، چند بار دبي اومدم چند بار تركيه رفتم خلاصه يه چند جا ديگه هم گفت كه يادم نيست اونوقت اون مرده كه داشت ازش سوال ميكرد گفت از نظر من شما صلاحيت ورود به ايالات متحده رو ندارين چون دارين دروغ ميگين ، شما امسال حدود ١٤٠-١٥٠ روز خارج بودين پس چطور براي امريكا بهتون مرخصي نميدن . به همين راحتي يارو رو بخ خاطر يه جمله اضافي دوست دارم بيشتر باشم ولي مرخصي نميدن ريجكت كرد . با يه پاسپورتي كه از نظر من ١٠٠ ويزا ميگرفت ، پس حواستون باشه توضيح اضافي ندين.

خب ديگه من برم . اميدوارم همه ويزا بگيرين ، اون هم يه ضرب.
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، apoornaki ، tissot ، nora ، r_ent ، hmf_4919 ، rouzbehdarvishi ، alireza_guitar ، frz61 ، msar ، bozorg ، LORDAmiroo ، hasti1985
من از طریق تلفن در روزهای چهارشنبه و جمعه وقت سفارت میده دردبی را گرفتم

البته ویزا کارت می خواهد که ۲۰ دلار کم می کند.

من برای ویزای توریستی با همسرم و۲فرزند ۱۴و۸ساله ام بدون داشتن دعوتنامه مراجعه کردم,

وبرگه زردرا گرفتم .البته من برای ۱ جولای ۲۰۱۳ درخواست دادم (8 ماه بعد)که مصاحبه کننده گفت ۲ماه قبل از رفتنم پاسها را

ارسال کنم که ویزا۳ماه اعتبار دارد و 3ماه می تواتنیم بمانیم اول از من پرسید برای چی مخوای بری که گفتم من هر سال

خانوادم ۱ سفر خارجی داریم و گفتم می خوام طی چند سال امریکا روبگردیم .\۵ سال گذشته کلا هر سال اروپا بودیم /پرسید

کسی رو امریکا دارید که گفتم خیر/شغلم را سوال کرد که جواب دادم بیزینس من واز همسرم پرسید کار می کند که گفت خیر خانه دار است که

گفت عالیست .در مورد محل سربازی من پرسید که گفتم سپاه .اول حساس شد ولی گفتم که نظام وظیفه من را به سپاه

فرستاد و من بابت خدمتم افتخار می کنم و گفت چه سالی که گفتم ۲۲ سال قبل
اصلی ترین مورد در مصاحبه 1- اعتماد به نفس داشته باشید (آقای 65 ساله دکتر دارو ساز و دارای داروخانه در شمال تهران و بدون همسر و فر زند درخواست کرده بود که رد شد و بخاطر داشتن استرس )
۲- هرگاه به یقین رسیدید که مورد شما این احساس برای طرف مقابل ایجاد کرد که بر می گردید کافیست.
3-پرینت ۶ ماهه بسیار مهم است که اگه گردش خوب داشته باشید بیانگر وابستگی شما به کشور میباشد.به اسناد نیاز نخواهید داشت ترچمه

شناسنامه وکارت ملی سندملکی و غیره را کلا از من هیچ مدرکی نخواست /4-اول صبح ساعت ۵ سفارت باشید 5-پوش

مرتب داشته باشید کت شلوار (من بدون کروات بودم)وخانومها لباس تقریبا رسمی چون مکان رسمی مباشد با ارزوی موفقیت و بدرود
پاسخ
تشکر کنندگان: negi ، الهه سابق ، kiwi ، اليس ، nora ، byousefi_p ، alireza_guitar ، frz61 ، msar ، hasti1985
بچه ها من یه تجربه ی بد رو واستون بگم حواستون باشه که خیلی دقت کنید یه وقت اتفاقی که واسه من افتاد برای شما تکرار نشه.

مقاله ی ما برای یه کنفرانس توی لاس وگاس برای ماه جولای 2012 (تیر 91) قبول شده بود، و من تازه اواخر اردیبهشت متوجه شدم که مقاله قبول شده و باید دنبال کارهاش باشیم. من مشمول سربازی هستم و از اونجایی که هیچی هم در این مورد نمیدونستم به معنای واقعی اذیت شدم توی سیستم اداری مملکت خوبمون تا بلاخره پاسم رو گرفتم و بعدم هزار برو و بیا، تا اینکه دقیقاً یک روز قبل از پرواز دبی ام مجوز خروج رو تونستم بگیرم. حالا کاری به ایناش نداریم،
جولای پارسال کلا سیستم وقت دهی سفارت دبی برای ایرانی ها تعطیل بود و کلا باز نمیشد (سفارت انکارا هم که میگفت اولین دوشنبه ی هر ماه باید تماس بگیرید و شماره پاسپورت میخواستن و من پاسپورتم چهارشنبه رسیده بود) آقا ما به گزارش فایرفاکس فکر میکنم بالای 600-700 بار این پیج مخصوص وقت دهی (اپوینتمنت) ایرانی ها از کنسول گری دبی رو باز کردیم، روزی ده تا ایمیل با موضوع ارجنت و امرجنسی و اینا میدادم به انکارا و دبی و ابوظبی و میگفتن که چون مدیکال یا دانشجویی نیست باید از طریق سیستم وقت دهی وقت بگیرید. این وسط به هر سفارتی که به ذهنم رسید (کابل،بغداد،لبنان،و خلاصه تمام این کشورای همسایه) ایمیل زدم و میگفتن که فقط باید از طریق دبی یا انکارا اقدام کنی. خلاصه ما به هر دری زدیم دیدیم فایده نداره،وقتی هم واقعاً نمونده بود تا کنفرانس، رفتیم از طریق سیستم اپوینتمنت اماراتی های عزیز با هزار بدبختی و خیلی شانسی یه وقت برای 10م جولای گیر آوردیم (تاریخ کنفرانس 16 جولای بود) ، خلاصه بعد از کلی دنگ و فنگ پا شدیم یه چند روز قبلش رفتیم امارات، هوای تیر ماه امارات آقا افتضاح بود، بسیار گرم، و شرجی کُشنده (منی که میگم شرجی کشنده بچه ی خوزستانم خودم، کشنده بود واقعاً اون شرجی) رفتیم اونجا و جای بانک رو خوب یاد گرفتیم و جای سفارت رو هم خوب یاد گرفتیم و اینا، و بعد پا شدیم با کلی مدارک و دعوتنامه ی کنفرانس سه روز قبل از وقت مصاحبه رفتیم سفارت یه سر بزنیم. یه آقای پاکستانی اومد این مدارک ما رو دم در یه نگاهی انداخت و گفت نه آقا نمیشه! فقط مخصوص اماراتیاست، و یه آدرس ایمیل بهم داد (همونی که من روزی 100تا ایمیل بهش میفرستادم) و گفتش که به اینجا ایمیل بزن راهنماییت میکنن، و بعد که کلی اصرارش کردم یه شماره تلفن ابوظبی بهم داد که البته همون دم سفارت موبایل امارات داشتم و 30 بار زنگ زدم کسی جواب نداد، بعداً هم چند روز بعدش که جواب دادن گفتن که اصلا ما ابوظبی هستیم و ویزاهای غیرمهاجرتی اصلا به ما ربطی نداره. اون ایمیل ها رو هم راستی مادامی که میگفتم ایرانیم یه متن تکراری واسم کپی پیست میکردن هربار، یه بار که نگفتم ایرانی هستم متنش تغییر کرد. ولی خب به هر حال گفتن نمیتونیم کاری بکنیم.
دبی یکی از بانکهای طرف قرار دادش با سفارت تا ساعت 10 شب هم کارای بانکیتون رو انجام میده، یه روز قبل از وقت مصاحبه ای که داشتم باز دوباره رفتم سفارت که اگه اوکی شد تا شبش پول رو هم واریز کنم، خلاصه خدمتتون عرض کنم که اول یه خانم فیلیپینی اومد و وقتی واسش توضیح دادم گفتش که صبر کن الان ببینم چیکار میتونم بکنم واست، بعد رفت و باز همون آقای پاکستانی (شایدم فیلیپینی بود یادم نیست) اومد، واسش توضیح دادم و گفتم که بابا من واسه فردا صبح وقت مصاحبه دارم، یه هفته ی دیگه ارائه ی کنفرانسمه اینم دعوتنامه و تمام مدارک، بعدم سیستم وقت دهیتون رو با صدتا کامپیوتر و آی پی مختلف چک کردم و باز نمی شد و ایمیل و تلفن رو هم که جواب نمیدین و این چیزا، و خلاصه یه نگاهی به ما کرد و یه نگاهی به مقاله کرد و یه سری سوال بی خود پرسید همون دم در (مقاله ی خودته؟ موضوعش چیه؟ خودت ارائه میدی؟ و ...) ، بعدشم لطف کرد با خودکار یه خطی روی پرینت کانفیرمیشن وقت اپوینتمنتمون کشید و نوشت UAE RESIDENTS ONLY و گفت که فردا نمیای سر مصاحبه. آخرشم چیزی که اصلا خوشم نیومد این بود که به یه لحن مسخره ای گفتش که من امثال شماها رو خیلی خوب میشناسم!! انگار که مثلا جنایت کرده بودم که وقت امارات گرفته بودم. و خلاصه ما دست از پا دراز تر برگشتیم خونه،و شانس آورده بودم که بلیط برگشت رو اوپن گرفته بودم و پول سفارتم نداده بودم هنوز، بلیط امریکا رو هم که میخواستم همون دبی اینترنتی بگیرم. این وسط هم البته یه 700 دلار پول رجیستریشن مقاله پریده بود و هم حدود 1.5 میلیون تومن برای یک هفته اقامت توی اشغال ترین هتل دبی و بلیط و ویزای دبی و یه هفته خورد و خوراک و ...

خلاصه اینکه حواستون باشه موقع وقت گرفتن به این چیزا. از هرجایی وقت نگیرید، فقط باید انکارا یا دبی باشه (مثل اینکه الان ایروان هم اضافه شده) و اینکه اگه سیستم وقت دهی ایرانیا رو به هر دلیلی بسته بودن رو حساب اینکه به زبون انگلیسی مسلط هستین و میتونین با افیسر انگلیسی هم صحبت کنید (که تازه من غیر از انگلیسی عربی هم میتونستم صحبت کنم) از هر سفارتی و هرجوری که شد وقت نگیرید.
البته الان من نگاه میکردم به سایت جدیدی که اخیراً راه انداختن و پارسال هیچ خبری ازش نبود usvisa-info.com ، مثل اینکه این وقت مصاحبه گرفتن یه مقداری ساده تر شده. به هر حال مراقب باشید اگه وضعیت مشابهی براتون پیش اومد اشتباه من رو تکرار نکنید.
"آدمی ساخته افكار خويش است، فردا همان خواهد شد كه امروز می انديشيده."
(موریس مترلینک)
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، الهه سابق ، Danoosh ، usa lover ، lingni ، nora ، majorsoly ، fariba_a ، byousefi_p ، alireza_guitar ، frz61 ، msar ، m.ghoreishi ، bozorg ، gbtm
سلام دستان
می خوام براتون از تجربه تلخم بگم
ما 7 اسفند رفتیم سفارت تو دبی
من و خانمم و یه بچه 1.5 ساله ، بعد از گذراندن مراحل امنیتی وارد محیط مصاحبه شدیم ، باجه 3 دختری جوان و خوش برخورد بود که هرکی میرفت خوشحال برمیگشت
که من به خانمم گفتم دعا کن با این مصاحبه شیم ، نهایتا شماره مون رو همون دختر جوان خوند
خیلی خوشحال و نسبتا ریلکس رفتیم
گفت برا چی میخواین برین گفتیم برا تفریح
گفت حساب بانکی که حساب بانکی 220 م رو دادیم
گفت کجاخا رفتین ، گفتیم دبی و ترکیه و مالزی و بلژیک
بعد با خنده مزخرفش گفت متاسفانه الان شرایط گرفتن ویزا سخت شده و شما الان شرایط رو ندارین
):
ظاهرا روز قبل از 50 نفر به 2 نفر ندادن
که اون روز هم فکر میکنم از 60 نفر 40 تا رو دادن
اینم از این
خیلیم دپرسم دیگه نمیتونم تعریف کنم
کلیم خرجمون شد با او ریال مزخرفمون
کس سوال داشت در خدمتم
فعلا

((کسی سوال داشت در خدمتم))
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، miladtorfi ، r_ent ، nora ، byousefi_p ، alireza_guitar ، msar ، bozorg ، gbtm
سلام دوستان
من 4 مارس سفارت ارمنستان وقت داشتم و مصاحبه کردم.
تو اون روز یکی از دانشجوها درجا ویزا گرفت و بقیه دانشجویان رفتن کلیرنس.از پدر مادرایی که میخواستن برنو بچه هاشونو ببینن بغیر از 2تاشون بقیه ویزا گرفتن.از توریستی من بودمو 2 تا پسر دیگه که اونا واسه کنفرانس بودن که بهشون گفت براتون چند تا سوال ایمیل میکنیم که جواب بدن.و اما من,اول از همه بگم که من 30 دقیقه قبل مصاحبه تازه رسیدم ایروان و سر ساعت حاضر شدم ولی با کلی خستگی.بعد از یه سری کارای اولیه ی سفارت رسیدم به وقت مصاحبه که با اون حال خستگیم اونجا هم یکی مونده به آخر بودم,خلاصه جسدم داشت با آفیسر صحبت میکرد.قبل ورود به سفارت یکم استرس داشتم ولی داخل رفتم استرس نداشتمو انگار رو مبل خونمون لم داده بودمو داشتم تلویزیون میدیدم(شاید واسه خستگیم بود).خوب اسممو که صدا کردو رفتم یه آفیسر مرد جوونو خنده رو بود که بعد احوالپرسی بهش گفتم که تازه رسیدمو بلیط گیرم نیومده بود و اینکه تعجب کرده بود که با حال خستگیم چطور تونستم سروقت حاضر شمو باورش نمیشد که بلیطو نشون دادم ماتش برده بود ولی شما دوستان مثه من اینطوری هیچوقت ریسک نکنید.پرسید واسه چی میری آمریکا و هزینتو کی میده و آیا سفر خارجی رفتی که من بشوخی گفتم آره همین نیم ساعت پیش بود که اولین سفرمو اومدمو خوشم اومده و میخوام اینجا حسابی تفریح کنمو بعدش با ویزایی که شما بم میدین اونجا هم تفریح کنم حسابی,که خندیدو 2بار گفت اوکی اوکی.یه نفسی کشیدو بعد یدفه گفت آها شما متاهلید که گفتم آره و بعد گفت اوکی که اینجا من نباید چیز دیگه ای میگفتم که گفتمو گور خودمو با دستای خودم کندم.گفتم آره خانمم کارشناسی ارشد امتحان داره و من بهش گفتم که چه قبول بشی یا نه توام اقدام کن واسه آمریکا بیا که یدفه آفیسر گفت 2تایی؟نه نه نمیشه اینطوری به شما ویزا تعلق نمیگیره و متاسفم ,که من گفتم نه منظورم این بودو نه اونو ازین حرفا که دیگه از حرفش کوتاه نیومد یه برگه سفید بهم دادو منم با خنده گفتم اصلا مهم نیستو میخواستم بیام کشورتونو ببینمو تفریح کنمو لذت ببرمو ازین حرفا و بعد ازش تشکر کردم از آشنایی با ایشونو خداحافظی کردم که یدفه گفت که شما حتما یکبار دیگه اقدام کن حتما آقای ... .منم با خنده گفتم فکر نکنم تا تابستون وقت داشته باشم چون واسه تعطیلاتم برنامه ریزی کرده بودم که گفت اوکی ولی حتما یبار اقدام کن و بعد خداحافظی.(نمیدونم چرا این حرفو زد والله).
حقیقتش من تا 15دقیقه اول تو فکر بودمو ناراحت بودم که چرا اون حرفو زدم از خودم عصبانی بودمو هستم ولی حالا میبینم که دیگه شده.ولی خوب خیلی خسته بودم و شاید دلیلش همین بوده باشه ولی شماها هیچوقت ریسکه منو نکنید.لعنت بر دهانی که بیموقع باز شود.
و این بود بای من با ویزا در همون لحظه ی سلام ویزا.البته چندبار هم فرممو بروزرسانی کرده بودم که احتمال میدم تاثیر بدشو بعد اون حرفم حسابی رنگی کرد.
پاسخ
خوب ما از دبي برگشتيم و چون قبلا قول دادم كه نتيجه را بنويسم سعي ميكنم با ذكر جزييات بنويسم.
اولش بگم كه من سالهاست كه مي خواهم از ايران برم ولي تا الان به دلايل زيادي نشده. اين بار با خودم گفتم يك ويزا توريستي بگيريم و بريم ببينيم اونجا چطور هست . اگه ديديم كه مي خواهيم بمونيم و ميشه قانوني موند ، مي مونيم وگرنه بر مي گرديم.
من از سال 2004 تا 2010 در قزاقستان كار و زندگي كردم و همانجا هم ازدواج كرده و صاحب فرزند شدم و همسر و فرزندم داراي هر دو تابعيت ايران و قزاقستان هستتند. مسافرت خارجي هم فقط يه بار به روسيه داشتيم . يك حساب بانكي خوب به همراه كلي مدارك كار و تجارت و سند مالكيت و ... با خودمون برديم دبي و تا اينجا مقدمه بود
پرواز ما با يك ساعت تاخير انجام شد و ما 10 مارس ساعت 6 عصر رسيديم دبي. صبح ساعت 6 بعد از دوش واصلاح و لباس و صبحانه با تاكسي رفتيم سفارت. جلوي سفارت دو تا صف بود. يكي براي افراد مقيم دبي كه توي اون از همه مليتي بودند و نزديك به 200 نفر آدم بود. يكي هم براي غير مقيمها كه همه ايراني بوندند و حدود 20 نفر هم بيشتر نبودند. يك خانم مسن ايراني پيش ما بود كه بسيار مضطرب بود. و مي گفت به همراه شوهرش براي ديدن فرزندش به امريكا ميرند اما فراموش كرده يودند گذرنامشون رو از هتل بگيرند و شوهرش برگشته بود هتل گذرنامه هاشون رو بياره. از من خواست كه براي مامور جلوي در توضيح بدم چي شده چون خودش انگليسي بلد نبود كه من گفتم و اون هم گفت مشكلي نيست.
بعد از چك هاي امنيتي رفتيم داخل و شماره گرفتيم . بعد انگشت نگاري و يعد نشستيم تا شماره ما رو اعلام كنند. و البته رفتيم توي نخ بقيه كه چطوري ويزا مي دهند. بيشتر ايرانها پدر و مادراني بودند كه براي ديدن فرزندانشان مي رفتند كه اليته به جز يك مورد همه ويزا گرفتند. يك خانواده با دو بچه 10 و 14 ساله قبل از ما بودند كه آنها هم ويزا گرفتند. آن خانومی هم که گذرنامه هاشون رو هتل جا گذاشته بودند با شوهرش وارد شدند و به سرعت شماره شون خونده شد و ویزا هم گرفتند. بلاخره شماره ما رو خوند و ما رفتيم جلوي باجه 6. يك مرد مو بور جوان بود كه فارسي را با لهجه صحبت مي كرد. سوال و جوابها به صورت زير بود:
س: براي چي ميريد امريكا
ج: براي تفريح و گردش
س: كجا ميريد
ج : اسم هتل و آدرس اون رو گفتم
س: شغل شما چيست
ج:‌مدير عامل يك شركت بازرگاني با فعاليت در خارج از كشور هستم
در اينجا از همسرم سوال پرسيد كه شغل شما چيست؟ چون همسرم فارسي رو مسلط نيست به انگليسي از اون خواست كه مجددا بپرسه. اون هم با خوشحالي دوباره سوال كرد كه همسرم گفت خانه دار است بعد رو به من كرد و گفت پس شما هم انگليسي بلديد كه من هم تاييد كردم و مابقي صحبتها به انگليسي بود
سوال:‌دقيقا شركت شما چه كار مي كنه؟
ج: براش توضيح دقيق دادم
باز هم از از توي جواب من در مورد كارم چند تا سوال ديگه پرسيد و همه رو در كامپيوتر بادداشت كرد.
س: خدمت سرازي رفتيد؟
ج: نه معاف شدم
س: دليل معافي؟
ج: در يك مدت محدودي ميشد با پرداخت پول سربازي را خريد
ازمن كارت معافي رو خواست كه با ترجمه بهش دادم
س: همين يك فرزند رو داريد؟
ج: بله
س:سفر خارجي با هم كجاها رفتيد؟
ج: روسيه و البته قزاقستان
مدارك بانكي رو خواست كه بهش دادم و نگاه كوتاهي كرد و گفت خيلي خوبه
با لبخند گفت جند لحظه صبر كنيد و از جاش بلند و رفت. ما ديگه مطمئن شديم بهمون ويزا مي ده. حدود يك دقيقه بعد برگشت. اول با دستگاه بار كد خوان باركد فرمهاي 160 رو به كامپيوتر وارد كرد و بعد گفت:
متاسفانه من نميتونم به شما ويزا بدم. چون شما با هم در يك كشوري نبوديد كه از اونجا با هم برگشته باشيد تا من مطمئن بشم از امريكا برميگرديد.
از زير ميز پاسپورتها و فرمها را به ما برگرداند. من هم فقط تونستم بگم باشه. به هر حال متشكرم.
تمام
البته او لحضه اي كه شماره ما رو صدا زدند من ازخدا خواستم كه اگر صلاح و سرنوشت ما اين طور بهتر ميشه به ما ويزا بدن براي همين خيلي ناراحت نشدم و همسرم هم ديدم خيلي ناراحت نيست از اون هم كه سوال كردم ديدم اون هم همين رو از خدا خواسته بود. و ما تصميم گرفتيم تا چهار روز ديگه كه در دبي هستم حداكثر تفريح رو بكنيم كه اين كار رو كرديم و حسابي بهمون خوش گذشت.
اين بود سفرنامه خلاصه من .
اما در پايان چند توصيه
1- ظاهرا بدون سفر به اروپا و يا استراليا به كسي ويزا نمي دهند پس هزينه بيخودي نكنيد
2- نوع لباس و داشتن حجاب اصلا مهم نيست منظورم اينه كه لباس مناسبي بپوشيد و زياد خود را درگير اين مسئله نكنيد
3- لبخند در هنگام مصاحبه فراموش نشود
4- مداركتون كامل باشه
پيروز باشيد
با آنکه سالهاست قصد رفتن دارم اما مطمئنم که خواهم رفت.
پاسخ
سلام من ماه می برای مصاحبه ویزای توریستی از دوبی برگه زرد گرفتم از ان تاریخ هرزمان به سایتdubainiv که خودشون برای چک کردن اعلام کرده بودند می روم هر شماره ای وارد میکنم میزند در حال پردازشه حتی شماره هایی را واردمیکنم که مربوط به سالهای پیش است انگار صفحه فریز شده میخواستم ببینم آیا این مشکل برای کسی پیش آمده واینکه این موضوع طبیعیه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من از طريق همسرم كه كرين كارت داره اقدام كردم ٢سال بيش و الان همه مداركم فرستاديم و كيس نامبر هم به من داده شده فقط مي خوام بدونم تا كي به من وقت مصاحبه ميدن ممنون[/size]
پاسخ
تشکر کنندگان:
ببخشید که سوالو اینجا میپرسم چون چندجا پرسیدم جوابی نگرفتم
مادرم هفته پیش رفت مصاحبه تو دوبی بهش برگه صورتی دادن گفتن برگر ایران ویزارو بفرست بزنیم برات
حالا من میخوام خودم برم دوبی دنبال کاراش
پاسپرت رو کجا تحویل بدم؟ پستی که انتخاب کردم یا سفارت؟
بعد اینکه ویزا اماده شد چجوری بهم خبر میدن؟ خودم باید برم هروز پست بپرسم؟
کیس نامبر :2XXX / کنسولگری: ANKARA / تعداد افراد منظور در کیس : 1 / مصاحبه: 21 Oct/ویزا :21 Oct Wink
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-25 ساعت 15:55)82Goli نوشته:  سلام دوستان من از طريق همسرم كه كرين كارت داره اقدام كردم ٢سال بيش و الان همه مداركم فرستاديم و كيس نامبر هم به من داده شده فقط مي خوام بدونم تا كي به من وقت مصاحبه ميدن ممنون[/size]

سلام.دوست عزیز بهتره پرسش هاتون رو تو تاپیک ازدواج با دارنده گرین کارت مطرح کنین.چون ویزای شما هم مهاجرتی محسوب میشه.شما فعلا تو مرحله اول uscis هستین و پس از تایید مدارک تو این مرحله پرونده شما به NVC منتقل میشه و چون همسرتون گرین کارت دارند میرید تو صف.بنابراین هرماه باید ویزا بولتن رو چک کنید که ببینید کی پروندهتون کارنت میشه.ولی در مجموع از اقدام اولیه تا گرفتن وقت مصاحبه حدود یک و نیم تا دو سال با شرایط فعلی ویزابولتن طول میکشه.مگر اینکه شانس شما سرعت بگیره.تاپیک ازدواجی ها رو بخونید اطلاعات کامل رو دریافت میکنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من تصمیم دارم برای یه سفر تفریحی با همسرم و دختر کوچیکم اردیبهشت 95 بریم آمریکا من دیروز برای ۲ آبان وقت سفارت در آنکارا گرفتم چون گفته بودند باید ۵- ۶ ماه قبل اقدام کنیم.
می خواستم ببینم با توجه به اینکه باید حداکثر ۳ ماه پس از دریافت ویزا وارد آمریکا بشیم و ممکن ویزا را زودتر بدهند باید چه کار کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان