کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شرایط زایمان در آمریکا
(2011-07-03 ساعت 21:04)ARASH@MH نوشته:  جناب توکلی در امریکا بیمارستان دولتی هم هست؟ روش کارشون چطوریه؟
ممنون
من تگزاس را میدونم که هست تاحالا نرفتم اما شنیدم که از نظر اراءه خدمات به کیفیت بیمارستان های خصوصی نمیرسند اما دلیل نمیشه که خدمات غیر بهداشتی یا بد ارایه دهند و شلوغتر هستند ولی هزینه ها پایین تر

(2011-07-03 ساعت 14:53)Tara-84 نوشته:  خیلی ممنون از پاسخهای دوستان
خواهر من سوال کرد از بیمارستانی خصوصی در ایالت آریزونا و قیمت زایمان سزارین ۲۰۰۰ دلار میباشد بدون بیمه البته قیمت زایمان در ایالات مختلف متفاوت بود مثلاْ در شیکاگو برادرم سوال کرد ۳۵۰۰ دلار برای زایمان طبیعی بود البته شیکاگو جز ایالات پر هزینه و با مالیات بالا محسوب می شود.
و سفارت نیز به شخص باردار راحت ویزا نمی دهد مگر اینکه دلیل خاصی برای سفرش داشته باشد مثلاْ بیماری اقوام درجه یک ... اما اگر ویزا بدهند و بچه در آمریکا متولد شود از لحاظ قانونی هیچ جرمی صورت نگرفته و مطلقاْ دادگاهی نیز صورت نخواهد گرفت.
من از دوستان با تجربه می خواهم بپرسم که در سایت آمریکا چیزی در مورد تولد و سیتیزن شدن فرزند در آمریکا چیزی دیده اند اگر کسی میداند ممنون میشم لینکش رو برام بزاره چون برام خیلی مهمه که با اطمینان کامل اقدام به این امر کنم.
باز هم از همکاری تمامی دوستان جهت اطلاع رسانی به اینجانب نهایت سپاسگذاری را دارم.
همانطور که دوستمون گفتند بچه ای که امریکا متولد میشود پاسپورت امریکایی میگیرد و شماره سوشیال دریافت میکند و برث سرتیفیکیت هم میدهند که مشابه شناسنامه است گرفتن تمام اینها بعد از تولد بچه زیر دو ماه به طور روتین زمان بیشتر نمیبرد .
دریافت گرین کارت لاتاری در سپتامبر 2009
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، soheilbadami ، maaref ، ابی هانی ، MEHR52 ، m.mina ، odiseh ، msar ، samane1363
(2011-07-04 ساعت 12:47)soheilbadami نوشته:  سر کار خانم تارا 84

من فرزندم جدیدا در اینجا دنیا امده و همین الان پاسپورت.........هزینه سزارین در مجموع در این ایالت (تکزاس) بین 9 تا 13 هزار دلار میباشد. طبیعی را مطلع نیستم.
در امریکا رسم هست ....[quote

آقا سهيل عزيز و پدر گرامي گفتي ولي كم گفتيWink
شيريني تولد اين آقا زاده گل كه تازه بدنيا اومده چي شد ؟Big Grin
ببين من تا دوهفته ديگه اونجام اگر زنده باشم از فرودگاه يه راست ميام براي شيريني اين( گل پسر / دختر عسلي )Wink برام كنار بزار تو يخچال كسي نخوره ها تا بيام...
اسم اين عزيز رو هم نگفتيد ضمنا"(البته اگر راضي هستيدSmile)
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، maaref ، m.mina ، msar
من با اجازه به پست قبلی مطلبی اضافه کنم که سوئ تفاهم نشه. ممکن هست که اگر مادر سوشال نداشته باشن به راحتی ما نشه که گواهی تولد گرفت ولی میدانم شدنی هست ممکنه درد سر داشته باشه. این رو حتیالامکان دبل چک کنید. در هر صورت من راجع هر مسئله ای در اینجا که به نوعی مربوط به بخشهای دولتی و نیمه دولتی بوده تجربه خوبی نداشتم و با بسیاری از سهل انگاریها و ندانم کاریهای انها شخصا مواجه و در گیر شدم. امیدوارم در ارتباط با سایرین اینطور نبوده باشه.
در اخرین مرحله از این شیرینکاریها هفته بعد دارم به اتفاق وکیل میرم دادگاه ! سر 700 دلار ! با شرکت بیمه (ماشین) که حاضر نشدم زیر بار حرف زورش برم.
موفق باشید
(2011-07-04 ساعت 20:16)maxsupermax نوشته:  
(2011-07-04 ساعت 12:47)soheilbadami نوشته:  سر کار خانم تارا 84

من فرزندم جدیدا در اینجا دنیا امده و همین الان پاسپورت.........هزینه سزارین در مجموع در این ایالت (تکزاس) بین 9 تا 13 هزار دلار میباشد. طبیعی را مطلع نیستم.
در امریکا رسم هست ....[quote

آقا سهيل عزيز و پدر گرامي گفتي ولي كم گفتيWink
شيريني تولد اين آقا زاده گل كه تازه بدنيا اومده چي شد ؟Big Grin
ببين من تا دوهفته ديگه اونجام اگر زنده باشم از فرودگاه يه راست ميام براي شيريني اين( گل پسر / دختر عسلي )Wink برام كنار بزار تو يخچال كسي نخوره ها تا بيام...
اسم اين عزيز رو هم نگفتيد ضمنا"(البته اگر راضي هستيدSmile)
لطف داری در خدمتم ولی من قبلا هم که گفته بودم !
اسمشم نمیگم چون سر زبونا میفته ! و خواستگار گیرش نمیاد ما هم نمیتونیم 1 کاسبی از این پاسپورته بکنیم Big Grin

آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، maxsupermax ، shahrzad_a ، maaref ، mgolchin13 ، ghafari88 ، el333 ، Saiban ، m.mina ، msar
(2011-07-01 ساعت 12:50)ParsTrader نوشته:  سلام
ممنون از پاسختون
البته این را درنظر داشته باشید که ایشون قراره به صورت توریستی وارد این کشور بشوند و هیچ کدام از کمکهای دولتی را نمی توانند دریافت کنند
در مورد رقم 60000 دلار هم یکی از فامیلهای ما در امریکا به من این رقم را گفت و در مورد زایمان طبیعی همان رقم شما راگفت اما در مورد سزارین که ایشون به من اینجوری گفت
اما بازهم شما سوال کنید ببینید واقعا برای کسی که قرار نیست از کمکهای دولتی استفاده کنه ایا واقعا همین رقم هست
من درسال 2004 با ویزای توریسی و باردار(البته نفهمیدن ) وارد امریکا شدم و در لوس انجلس زایمان کردم وچون هم خودم و شوهرم هر دو توریست و در امریکا بی کار بودیم کل هزینه زایمان را بیمه مدیکل [صحیح: مدیکر = Medicare] که بیمه دولتی امریکا هست پرداخت کرد.و من هیچ هزینه ای پرداخت نکردم (تازه یک هزینه 400 $ به صورت نقد و 400$ هم به صورت کپن لباس و غذا میدادند که من ان را نگرفتم .)
البته از موقعی که اباما امده میگن قوانین بیمه مقداری عوض شده. و قوانین در اییالت های مختلف هم فرق میکند
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، frozen mind ، maaref ، Spiritual ، odiseh ، mgolchin13 ، nika ، el333 ، زری وحدتی ، MEHR52 ، m.mina ، msar ، samane1363
(2011-08-14 ساعت 01:17)NeIl نوشته:  من درسال 2004 با ویزای توریسی و باردار(البته نفهمیدن ) وارد امریکا شدم و در لوس انجلس زایمان کردم وچون هم خودم و شوهرم هر دو توریست و در امریکا بی کار بودیم کل هزینه زایمان را بیمه مدیکل که بیمه دولتی امریکا هست پرداخت کرد.و من هیچ هزینه ای پرداخت نکردم (تازه یک هزینه 400 $ به صورت نقد و 400$ هم به صورت کپن لباس و غذا میدادند که من ان را نگرفتم .)
البته از موقعی که اباما امده میگن قوانین بیمه مقداری عوض شده. و قوانین در اییالت های مختلف هم فرق میکند
دوست عزیز
با عرض ادب
بفرمائید هم اینک "کجا" تشریف دارید و اینکه تولد این نازWink چه مراتبی رو طلب کرد و حضور شما در نگهداری وی در کجا و به چه صورت ادامه یافت (از همه جوانب بفرمایید لطفا")؟
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، saeedfweb ، rayanmoli ، m.mina ، msar
(2011-08-14 ساعت 06:58)maxsupermax نوشته:  
(2011-08-14 ساعت 01:17)NeIl نوشته:  من درسال 2004 با ویزای توریسی و باردار(البته نفهمیدن ) وارد امریکا شدم و در لوس انجلس زایمان کردم وچون هم خودم و شوهرم هر دو توریست و در امریکا بی کار بودیم کل هزینه زایمان را بیمه مدیکل که بیمه دولتی امریکا هست پرداخت کرد.و من هیچ هزینه ای پرداخت نکردم (تازه یک هزینه 400 $ به صورت نقد و 400$ هم به صورت کپن لباس و غذا میدادند که من ان را نگرفتم .)
دوست عزیز
با عرض ادب
بفرمائید هم اینک "کجا" تشریف دارید و اینکه تولد این نازWink چه مراتبی رو طلب کرد و حضور شما در نگهداری وی در کجا و به چه صورت ادامه یافت (از همه جوانب بفرمایید لطفا")؟
من در ایران زندگی میکنم. البته الان در امریکا هستم.برای 1 ماه.

پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، m.mina ، msar
(2011-09-05 ساعت 19:58)NeIl نوشته:  
(2011-08-14 ساعت 06:58)maxsupermax نوشته:  
دوست عزیز
با عرض ادب
من در ایران زندگی میکنم. البته الان در امریکا هستم.برای 1 ماه.
باتشکر از اینکه به سوال ما عنایت کردید
ولی هم من و هم بسیاری دیگر خوشحال و سپاسگزار خواهند بود از اینکه جواب کامل به سوال مطرح شده بفرمایید.

Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، rouzbehdarvishi ، m.mina ، msar
(2013-01-25 ساعت 12:13)rayanmoli نوشته:  سلام دوستان عزیز
ما 10 روز پیش ایروان مصاحبه داشتیم و خوب آبی گرفتیم و ما از قبل واسه اول خرداد بلیط هواپیما به مقصد لس آنجلس خریدیم. تازه متوجه شدیم که خانمم 1 ماهه بارداره چند تا سوال داشتم که ممنون میشم اگه کمکم کنید.
1- آیا سریعا" بایستی به سفارت آمریکا در ایروان اطلاع بدم. و یا از اونها بخوام با توجه به بارداری خانومم و اینکه بلیط هم خریدیم سعی کنند ویزای ما رو تا اردیبهشت ماه بدن( معمولا" مدت زمان انتظار در سفارت ارمنستان چقدر هست؟)
2- در مورد زایمان در آمریکا آیا کسی اطلاعی داره؟ مثلا" بیمارستان دولتی دارند یا بایستی بیمه خصوصی بشیم و یا کلا" ارزانترین راه چیه؟(زایمان اول خانمم در ایران سه زارین بوده)
3- مثلا" اگه ما اول خرداد بریم آمریکا و بعد از اونجا میشه واسه مادر خانومم اقدام کنیم که واسه زایمان که حدودا" شهریورماه میشه بیاد. فکر کنم بعد از حدود یک ماه اقامت در آمریکا گرین کارت بیاد.
4- Social Service آیا به معنای همون تامین اجتماعی خودمون هست و کاربرد پزشکی داره؟
5- ما یه بچه سه و نیم ساله هم داریم. آیا از طرف دولت به بچه ای که اونجا به دنیا میاد کمکی می شه؟( مثل کانادا)
6- راستش ما واسه کانادا هم اقدام کرده بودیم و آزمایشات پزشکی رو هم شهریور ماه انجام دادیم و خوب هنوز خبری نشده نمی دونم اونو چیکارش کنم(به سفارت کانادا تو آنکارا بگم )

پیشاپیش از کمک و راهنمایی شما سپاسگزاریم

شما این سوال رو توی چند تا تاپیک مختلف پرسیدید و من و باقی دوستان توی این تاپیک http://mohajersara.com/thread-1474-page-2.html جواب شما رو دادیم ..
برای اینکه زودتر به جوابتون برسید و همچنین حفظ نظم تاپیکهای انجمن از پرسیدن سوالهای تکراری در تاپیکهای مختلف جدا خودداری کنید .
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، الهه سابق ، storagemeter ، hasti_banoo ، ParsTrader ، Saeedv13 ، negi ، parsush ، rayanmoli ، nika ، msar
دوستان گرامي سلام . يه سئوال داشتم . ما الان گرين كارت داريم و تا سال آينده ( البته كمتر از يكسال ) نمي تونيم برگرديم آمريكا. خانمم بارداره و نميشه كه بريم آمريكا. مي خوام اينو بدونم كه اگه بچه مون اينجا به دنيا بياد تكليف چيه . واسه گرين كارتش چيكار بايد بكنيم ؟ واسه بردنش چي ؟ ميشه اونو ببريمش همراه خودمون ؟ ممنون ميشم يه جواب خوب و درست بگيرم .
ممنون از همگي دوستان
برنده لاتاری 2012
ورود به خاک آمریکا : 3 جولای 2012
هزینه بلیط : 6.800.000 تومان برای 2 نفر و یه بچه
ایرلاین : لوفتانزا
محل اقامت : سن هوزه
فرودگاه ورودی : سانفرانسیسکو
پاسخ
تشکر کنندگان: mgolchin13 ، m.mina ، msar
(2013-02-11 ساعت 15:35)hamid_reza نوشته:  دوستان گرامي سلام . يه سئوال داشتم . ما الان گرين كارت داريم و تا سال آينده ( البته كمتر از يكسال ) نمي تونيم برگرديم آمريكا. خانمم بارداره و نميشه كه بريم آمريكا. مي خوام اينو بدونم كه اگه بچه مون اينجا به دنيا بياد تكليف چيه . واسه گرين كارتش چيكار بايد بكنيم ؟ واسه بردنش چي ؟ ميشه اونو ببريمش همراه خودمون ؟ ممنون ميشم يه جواب خوب و درست بگيرم .
ممنون از همگي دوستان

یک پست در این رابطه در تاپیک دیگه ای زده بودم اینجا کپی میکنم چون بلد نیستم لینک بگذارم ! در کل اقامت بچه زیر 2 سال که مادر مقیم داشته باشد اتوماتیک هست به شرط ورود همزمان :

: تقاضای گرین کارت از طریق تولد بچه در آمریکا: آیا امکان دارد؟

(Jan-26-2013 01:39 AM)soheilbadami نوشته است:

(Jan-25-2013 07:00 AM)الهه سابق نوشته است: سهیل عزیز مطمئنید که اگه مادر مقیم باشه، بچه زیر 1 سال اقامت میگیره؟ خیلی مهمه واسم چون یکی از بچه ها ازم پرسیده بود و خیلی هم نگران بود.
میشه لینک منبعشو بهم بگید
مرسی

این رو افیسر سفارت در انکارا به ما گفت در 2010 که بعیده عوض شده باشه ولی به دلیل شرایط خاصی که بود نشد که به ایران برگردیم و از این قانون استفاده کنیم.
به هرشکل با نامه نگاری مستقیم میشه جواب گرفت ازشون (انکارا) نباید کار مشکلی باشه.

لینک زیر پاسخ مستند سوال راجع اقامت نوزاد :

http://tirana.usembassy.gov/born_to_lpr.html

http://www.avvo.com/legal-answers/newbor...61980.html
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: mgolchin13 ، msar
(2013-02-11 ساعت 15:35)hamid_reza نوشته:  دوستان گرامي سلام . يه سئوال داشتم . ما الان گرين كارت داريم و تا سال آينده ( البته كمتر از يكسال ) نمي تونيم برگرديم آمريكا. خانمم بارداره و نميشه كه بريم آمريكا. مي خوام اينو بدونم كه اگه بچه مون اينجا به دنيا بياد تكليف چيه . واسه گرين كارتش چيكار بايد بكنيم ؟ واسه بردنش چي ؟ ميشه اونو ببريمش همراه خودمون ؟ ممنون ميشم يه جواب خوب و درست بگيرم .
ممنون از همگي دوستان
با سلام
دوست عزیز
با مراجعه به سایت زیر میتونید سوال خودتون رو جستجو کنید و یا از طریق ایمیل مطرح کنید .. در اسرع وقت جوابتون رو خواهند داد .. مرجعی از این قابل اعتماد تر موجود نیست .

answers.usa.gov

با تشکر

پاسخ
تشکر کنندگان: hamid_reza ، mgolchin13 ، m.mina ، msar
(2013-02-12 ساعت 23:00)arisa-mohammad نوشته:  
ممنون از همگي دوستان
با سلام
دوست عزیز
با مراجعه به سایت زیر میتونید سوال خودتون رو جستجو کنید و یا از طریق ایمیل مطرح کنید .. در اسرع وقت جوابتون رو خواهند داد .. مرجعی از این قابل اعتماد تر موجود نیست .

www.answers.usa.gov

با تشکر

ممنون ولی http و بخش www را وارد نکنید فقط answers.usa.gov
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: hamid_reza ، arisa-mohammad ، Rainy ، m.mina ، msar
سلام من می خواستم یه سوال بپرسم . من ایران هستم و می خوام برای زایمانم برم امریکا الان اصلا باردار هم نیستم ولی می خوام وقتی ویزای توریستی اومد باردار بشم ( زمان بندی و برنامه ریزی رو کیف کنین Smile )می خواستم ببینم اگر من باردار برم اونجا می تونم زایمان انجام بدم ؟ راستش من خواهر تازه امسال توی لاتاری قبول شده و من می خوام اینجوری برنامه ریزی کنم که با اون برم اونجا البته خودم می دونم که این برنامه ریزی ها توی رفتن به سفارت و گرفتن ویزا خیلیش به هم می خوره ولی کلا می خوام بدونم که من می تونم با این شرایط برم و اونجا زایمان کنم؟ و اگر اوکی هست هزینه درمانی که گفتن حدود 15000 دلار قطعیه؟ می دونید برای کسی مثل من که کسی رو اونجا ندارم خیلی استرس زاست می ترسم به امیده 15000 دلار برم و بیشتر بشه و اونجوری واقعا نمی دونم چی کار کنم. در ضمن یه سواله دیگه هم داشتم من اگر برم اونجا و باردار باشم کسی می دونه که به شوهرم برای وقت زایمانم ویزا می دن یا نه ؟ ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: asal1907 ، زری وحدتی ، m.mina ، msar
(2013-05-07 ساعت 10:46)مهسا خانوم نوشته:  سلام من می خواستم یه سوال بپرسم . من ایران هستم و می خوام برای زایمانم برم آمریکا الان اصلا باردار هم نیستم ولی می خوام وقتی ویزای توریستی اومد باردار بشم ( زمان بندی و برنامه ریزی رو کیف کنین Smile )می خواستم ببینم اگر من باردار برم اونجا می تونم زایمان انجام بدم ؟ راستش من خواهر تازه امسال توی لاتاری قبول شده و من می خوام اینجوری برنامه ریزی کنم که با اون برم اونجا البته خودم می دونم که این برنامه ریزی ها توی رفتن به سفارت و گرفتن ویزا خیلیش به هم می خوره ولی کلا می خوام بدونم که من می تونم با این شرایط برم و اونجا زایمان کنم؟ و اگر اوکی هست هزینه درمانی که گفتن حدود 15000 دلار قطعیه؟ می دونید برای کسی مثل من که کسی رو اونجا ندارم خیلی استرس زاست می ترسم به امیده 15000 دلار برم و بیشتر بشه و اونجوری واقعا نمی دونم چی کار کنم. در ضمن یه سواله دیگه هم داشتم من اگر برم اونجا و باردار باشم کسی می دونه که به شوهرم برای وقت زایمانم ویزا می دن یا نه ؟ ممنونم
دوست عزيز شما چقدر حساس کار ميکنيد . اگر بخواهيد اين کارو انجام بديد بايد خيلی حساب شده جلو بريد
شرايط بار داری و زايمان شدنی هست ولی شما اول بايد به فکر مدارک خودتون برای گرفتن ويزا توريستی باشيد
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: مهسا خانوم ، زری وحدتی ، m.mina ، msar
اقا کوروش ممنونم که جواب دادی و بله خودمم می دونم که این حرفها تا عملی شدن خیلی تغییر خواهد کرد ولی می خواستم با کسی مشورت کنم که اصلا این کار شدنی هست که بهش فکر کنم یا نه ؟ و مثلا اگر برای انجام این کار کسی تجربه ای داره لطفا کمکم کنه . یا حتی اگر وکیل خوبی می شناسید که بتونه کمکم کنه بهم بگید . متشکرمSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: m.mina ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان