کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تصاویر قتل‌عام دلفینها توسط اروپاییان
سلام

من شنیدم تصاویر زیر مربوط است به جزیره فارو در دانمارك
من اینها رو گذاشتم تا بدونم اگه کسی اطلاعات داره صحت این عکسها رو تایید یا رد کنه؟

[عکس: 20110629155715cb-d15.jpg]

[عکس: d1.jpg]

[عکس: d3.jpg]

پاسخ
تشکر کنندگان: viking
بله دوست عزیز این مراسم هر سال در دانمارک به شکلی وحشیانه انجام میشه.از این مراسم به عنوان یه سنت تاریخی و قدیمی یاد میشه و این سنت طبق گفته دانمارکی ها این پیام رو میخواد برسونه.شجاعت و مردانگی!!!!یعنی مردانی که در این مراسم احمقانه شرکت می کنن خیلی شجاع هستن.........سالهای ساله که گروه های حامیان حیوانات بر علیه این سنت مسخره و سنت های دیگه ای مثل مراسم وحشیانه گاوبازی اسپانیا یا کشتار فوک ها در کانادا در حال مبارزه هستن اما حماقت یه سری از ادما تمومی نداره..این تصاویر در برابر ویدئوهای این توحش هیچه.بیشتر وال ها و دلفین ها در حالیکه هنوز زنده هستن پوست و گوشتشون رو با چاقو تکه تکه می کنن.من واقعا نمی دونم چطور دلشون میاد با حیوونی که نزدیک ترین ضریب هوشی رو به انسان داره و کاملا بی ازاره این کارو بکنن.عقل هم خوب چیزیه که بعضی ها ازش بی بهره ان
پاسخ
تشکر کنندگان: sasan_rock ، frozen mind ، Ali Sepehr ، Linspire ، seravin ، hamid123 ، emankh101 ، rs232 ، free_free ، mavarfan ، OverLord
(2011-06-30 ساعت 14:43)hamid123 نوشته:  سلام

من اینها رو گذاشتم تا بدونم اگه کسی اطلاعات داره صحت این عکسها رو تایید یا رد کنه؟

[عکس: 20110629155715cb-d15.jpg]

[عکس: d1.jpg]

[عکس: d3.jpg]
دوست عزیز.این مساله واقعیت داره اما این قتل عام وحشتناک مال دلفینها نیس بلکه مال وال ها هستش.چند ماه قبل یکی از دوستام اینو برام ایمیل کرده بود.سعی میکنم پیداش کنم و به اشتراک بزارم.

پاسخ
تشکر کنندگان: hamid123 ، viking ، emankh101
(2011-06-30 ساعت 14:57)sasan_rock نوشته:  دوست عزیز.این مساله واقعیت داره اما این قتل عام وحشتناک مال دلفینها نیس بلکه مال وال ها هستش.چند ماه قبل یکی از دوستام اینو برام ایمیل کرده بود.سعی میکنم پیداش کنم و به اشتراک بزارم.

اسم این سنت مسخره والینگ فستیواله....و همون طور که شما گفتین تمرکزش روی کشتار وال هاست اما خیلی وقتا هم دلفین ها به دام میفتن و البته این روانی ها از کشتار دلفین ها هم نمی گذرن.هر سال بیش از 1500 وال به طرز فجیعی کشته میشن تا یه سری روانی یه جشن و فستیوال برگزار کرده باشن
(2011-06-30 ساعت 14:43)hamid123 نوشته:  سلام

شرمنده یه سری از تصاویرو حذف کردم.واقعا ناراحت کننده بودSad
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Ali Sepehr ، sasan_rock ، seravin ، hamid123 ، emankh101 ، hvm ، mavarfan ، OverLord
ممنون از پاسخی که دادید. من اولش شک کردم.
یک عکس دیگه هم هست که جالبه ببینید. لطفا اگه شما هم عکس یا مطلبی دارید مشابه بزارید. منظورم از این عکسها اینه که انسان در بهترین کشورهای دنیا هم می تونه تا چه حد انسان بدی باشه و بد زندگی کنه و بر عکس هم هست. مهم انسانیت انسان هست و اینکه چقدر معقول زندگی کنیم. و به هم کمک کنید.

برگزاري آيين سنتي "ال كولاچو " El Colacho پريدن شيطان از روي نوزادان در روستايي در اسپانيا. بر اساس باور مسيحيان كاتوليك اين منطقه پريدن فردي با نماد لباس زرد و قرمز كه نشاني از شيطان است به اين معنا است كه شيطان ديگر از آن كودكان دست برخواهد داشت.

واقعا اگه طرف یکبار پاش لیز بخوره چه اتفاقی برای اون بچه های مظلوم می افته؟ شیطان چه ربطی به پریدن داره؟ دولتهاشون ازین کارا جلوگیری نمی کنن؟

[عکس: 179274_372.jpg]

[عکس: n00074996-r-b-004.jpg]

ال كولاچو (یا جشن پریدن از روی بچه) از سال 1620 در اسپانیا باب شد و هرساله در عید «کورپوس کریستی» برگزار می‌شود. در این مراسم تمام کودکانی در یک سال گذشته به دنیا آمده‌اند را روی تشک‌هایی می‌خوابانند، مردان روستای «کاستریلو د مورسیا» به شکل شیطان لباس می‌پوشند و از روی این بچه‌ها می‌پرند. این جشنوراه اغلب با جراحت‌هایی نیز همراه است (معمولا برای بزرگترها) و اعتقادشان این است که پرش‌ها بچه‌ها را از گناهان اصلی پاک می‌کند- یک نوع غسل تعمید عجیب و غریب! پاپ بندیکت شانزدهم اخیرا از کشیشان محلی خواسته که خودشان را از مراسم دور نگه داشته چرا که هم خطرناک است و هم مخالف مذهب کاتولیک است.
پاسخ
تشکر کنندگان: viking ، emankh101 ، sasan_rock ، Magneto
جشنواره چوب زدن به غاز

این جشنواره تا همین اواخر سالانه در آلمان برگزار می‌شد، جشنواره بدین شکل بود که یک غاز را از پاهایش به یک تیرک می‌بستند و سپس مردان محلی با چوب به غاز می‌زدند تا موقعی که سرش کنده شود. همیشه هم این مراسم اعتراض کمپانی‌های مدافع حقوق حیوانات را به دنبال داشت، برای همین اکنون در مراسم به غازی ضربه می‌زنند که قبلا کشته شده است. جشنواره دیگری بسیار شبیه به این جشنواره هر ساله در اسپانیا برگزار می‌شود که در آن یک مرد از غاز آویزان می‌شود تا موقعی که سرش از بدنش جدا شود، برای این مراسم هم که 350 سال قدمت دارد غاز را قبل از این کار می‌کشند. نام جشنواره اسپانیایی Antzar Eguna است.

[عکس: n00074996-r-b-006.jpg]

پرتاب کردن بز

اسپانیایی‌ها جشنواره‌های عجیب و غریب را دوست دارند. هر ساله در چهارمین یکشنبه ژانویه مردم بومی ‌شهر کوچکی به نام «مانگانیس د لا پولوروسا» به احترام قدیسه حامی‌شان یعنی قدیس «وینسنت د پل» برای برگزاری جشنواره «پرتاب کردن بز» دور هم جمع می‌شوند. این جشنواره قدمت زیادی دارد به حدی که کسی زمان آغاز آن را نمی‌داند. و طریق آن چنین است که یک مرد جوان باید بزی را در روستا پیدا کند آن را بسته و به بالای برج ناقوس کلیسای محلی می‌برد. سپس بز را از آن بالا به پایین که 50 فوت ارتفاع دارد پرت کرده و اگر بخت خوبی داشته باشد توسط روستاییانی که مشمع یا برزنت به دست پایین ایستاده اند گرفته می‌شود. مقامات دولتی روستا این مراسم را ممنوع اعلام کردند ولی هنوز هم ادامه دارد. سازمان‌های حقوق حیوانات نیز به این جشنواره اعتراض کرده اند و اعتراض آنها هم تا بحال با بی توجهی روبرو شده است.

[عکس: goatthrow2-tm.jpg]
پاشیدن آب به خانم ها گوشه ای از مراسم سنتی جشن مذهبی ایستر در شمال شرق مجارستان است.

[عکس: n00074996-r-b-009.jpg]
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، viking ، Linspire ، emankh101 ، sasan_rock ، OverLord ، Magneto
خرافات و نادونی از ابتدای افرینش با بشر بوده و مختص قوم خاصی هم نمیشه.شاید فقط در نوع و شدت متفاوت باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، hvm ، mavarfan ، OverLord
البته واضح و مبرهم است که این صفات فقط شایسته غربیان است و بس
بخوانید :هنر نزد ایرانیان است و بس
اما ایکاش عکسی از مسابقات بز کشی در افغانستان نیز میگذاشتید که در آن بجای توپ از بز استفاده میکنند و اتفاقا ممنوع نیست و فدراسیون هم دارد
در ایران:
ما وقتی به دنیا میآییم گوسفند میکشیم
وقتی عروسی میکنیم
وقتی بچه به دنیا می آوریم
وقتی خانه می خریم
وقتی می میریم
در همه این وقتها گوسفند سر می بریم
آن هم در مقابل چشم خردسالان
جالا که پدیده ای به نام گوسفند خونی نیز آمده به این صورت که بابت هر گوسفند 10 یا 15 هزار تومان میدهند تا در مراسم ما سر شان بریده شوند و بعذ به کشتارگاه رفته و گوشتشان به فروش برسد
ما اصلا مثل غربی ها نیستیم

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، یه مهاجر ، Linspire ، mavarfan ، OverLord
جالبه که حتی قوانین خودشون رو هم نقض می کنن.مثلا میگن گوسفند ماده رو نباید قربانی کرد.من بارها دیدم گوسفند ماده اونم در حالی که بره داشته رو کشتن!!!!!!! من دلم برای گوسفندا تو ایران خیلی بیشتر از بقیه حیوونا می سوزه البته الان که دیگه خیلی گرون شده و خدا رو شکر با بودجه خیلی ها جور در نمیاد البته این خونواده ها میرن سراغ یه موجود بدبخت تر دیگه مثل مرغ و خروس برای بیمه ماشین و پسر از سربازی برگشته و......
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، mavarfan ، OverLord
از این جهت درست می فرمائین که گوشت قربانی هم به مصرف خوراکی میرسه(البته نه همیشه و همه جا!!! ) ولی نیت کشتار هم به نظر من اهمیت داره.البته این نظر شخصی منه و لزوما هم درست نیست ولی به نظر من قربانی کردن هیچ ارتباطی با دور کردن شر و سایر نیت هایی که برای قربانی کردن مردم می تراشن نداره و اینا خرافه ست اگه این طور بود هیچ کدوم از ماشین هایی که براشون قربانی شده نباید تصادف کنن و هیچ عروسی که قربانی داشته نباید ختم به جدایی می شده و........نکته بعدی هم چیزی که خودتون عنوان کردین.این واقعا وحشتناکه که این کارو جلوی چشم بچه ها می کنن..هیچ وقت یادم نمیره وقتی یه بار دیدم که یه دختر 6 7 ساله با بقیه دوستاش بالای سر گوسفندی در حال جون دادن وایساده بود و به مسخره می گفت نگاه کن انگار داره گوسفنده سرفه می کنه خب زودتر بمیر دیگه!!! بعد روانشناس ها می نالن که چرا وقوع جرم و جنایت در ایران اینقد فجیع و وسیعه.بچه ای که با خونسردی از سر بریدن یه گوسفند برای خودش تفریح میسازه در بزرگسالی چطور خواهد شد؟

درباره سوالی که کرده بودین ،بله من به طور کلی با کشتار گوسفند و مرغ و.....مخالفم.....شاید اگه دیوار کشتارگاه ها شیشه ای بود همه انسان ها گیاه خوار می شدن.ای کاش واقعا حداقل آدابی که شما گفتین رعایت می شد .اکثر مردم می دونن که این طور نیست اما ما خیلی وقتا ترجیح میدیم چشممون رو به روی حقایق ببندیم یا برای اشتباهاتمون دلیل بیاریم تا گرفتار عذاب وجدان نشیم وگرنه ایا به نظر شما چاقو تیز از درد مردن گاو و گوسفند کم می کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، hvm ، mavarfan ، OverLord
دقیقا منظور منم همین بود.این چیزا از بدو خلقت با بشر بوده (یعنی با انسان بدوی بوده) و حکاکی درون غارها گواه بر علاقه همیشگی بشر به قربانی کردن میده.باز جای شکرش باقیه بعد از میلیون ها سال از قربانی کردن هم نوع به قربانی کردن سایر موجودات رضایت دادیم!!! عجب پیشرفت سریع و قابل تحسینی

درباره رژیم غذایی هم کاملا یه مسئله شخصیه و همون جور که گفتین انسان ها همیشه برای منافع خودشون زحمت یه کارو قبول می کنن.هرچند هیچ کس ما رو مجبور به پرورش گاو و گوسفندا نکرده و اینا هم مثل هر موجود دیگه ای می تونستن در طبیعت ازاد زندگی کنن اما ادمای باهوش هر جا به نفعشون باشه فوری به کتابهای مذهبی شون مراجعه می کنن و میگن خدا گفته فلان حیوون رو برای ما افریده که بخوریم اون یکی رو افریده که باربرمون باشه و.... Wink

منم به خاطر همین ناراحتی هایی که شما بهش اشاره کردی رژیم غذایی ام رو تغییر دادم البته تنها دلیل نبوده ولی یکی از دلایل اصلی بوده.خسته شدم بس که حسرت بیرحمی هم نوعانم رو خوردم و هم زمان خودم باهاشون در این بیرحمی سهیم بودم.زندگی با ارزش ترین داشته هر موجود زنده ای در این دنیاست همون قدر که یه انسان از کشته شدن می ترسه یه بز هم معنی کشته شدن رو درک می کنه.حالا چه قرار باشه با داروی بیهوشی و بدون درد کشته شه یا با شکنجه.این برای من قابل تحمل نیست ولی خب قرار نیست همه احساسی مثل من داشته باشن
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، frozen mind ، mavarfan ، OverLord
تو این دنیا هیچکس به طور واقعی به فکر حیوان ها نیست. حتی اونها که طرفدار حقوق حیوانات هستند و گیاه خوار هستند و به اصطلاح Tree Hugger هستند بیشترشون یک حیوان خانگی دارند که اون رو از محیط زندگی طبیعی اش دور کردن و برای سرگرمی خودشون تو خونه زندانی اش کردند.
من یک همکار خانم داشتم که خیلی زیادی طرفدار حقوق حیوانات بود، کلی راجع به این موضوع صحبت می کرد که ما نباید حیوانات رو بخوریم و...
اما خودش یک سگ داشت که روزی بیشتر از 20 ساعت تنها تو خونه حبس بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، hvm ، frozen mind ، mavarfan ، OverLord
(2011-07-01 ساعت 20:40)mohsen324 نوشته:  تو این دنیا هیچکس به طور واقعی به فکر حیوان ها نیست.

شاید بهتر باشه بگیم به طور کامل....این مثالی که شما زدین هم کاملا درسته...نگهداری از حیوانات در خونه هم از خودخواهی ما انسان ها نشات می گیره...یه عده از ما گوشت می خوریم چون از طعمش لذت می بریم و اینجور توجیه می کنیم بدنمون احتیاج داره.یه عده مون هم اونا رو تو خونه هامون حبس می کنیم و می گیم حیوانات خونگی از هم نشینی با انسان لذت میبرن.درباره اینکه ایا لذت میبرن یا نه من نمی دونم چون حتی از درک احساسات هم نوعان خودم که باهاشون زبان مشترک هم دارم گاهی عاجزم اما اینو می دونم که متاسفانه پت ها امکان زندگی ازادانه در طبیعت رو ندارن و می میرن.به طور مثال من با نگهداری پرنده همیشه مخالف بودم چون پرنده ها می تونن آزادانه زندکی کنن اما درباره پرنده ای که در اسارت به دنیا اومده و همه عمرش در کنار انسان ها احتیاجاتش رو مرتفع کرده،چطور؟ ایا آزاد کردنش درسته؟ خیلی از طرفداران حقوق حیوانات و محیط زیست نظرشون اینه که آزادی مهم تر از زندگیشونه اما من هنوز جز این دسته نیستم هرچند خودم هم همیشه سعی می کنم اصولی که بهش اعتقاد دارم رو رعایت کنم و پت نگه ندارم اما خیلی وقتا هم شرایطی پیش اومده مجبور شدم این کارو بکنم.در حال حاضرم گربه ای که دارم مجبور به خریدش شدم.چون تو تهران یه پت شاپ به قیمت خیلی بالا گذاشته بودش و هیچ کس با اون قیمت نمی خریدش و حیوون دچار عفونت و انواع بیماری شده بود و اگه بیشتر اونجا می موند مرگش حتمی بود.متاسفانه یا خوشبختانه هم الان تو یه کشوری هستم که به حقوق حیوانات خیلی توجه داره و تنها بودن پت ها بیشتر از 12 ساعت در اون جرمه.برای گربه ام هم در مخصوص گذاشتیم و هر وقت بخواد میره و میاد به غیر از شب ها موقع خواب خودمون که دیگه درش رو قفل می کنیم چون اینجا نصفه شبها انواع و اقسام حیوانات از جنگلها به قسمتهای مسکونی سرک می کشن و منم دلم نمیخواد صبح با جنازه گربه ام روبه رو شمBig Grin البته طی روز هم چند تا شکایت داشتیم چون این پیشی ما زیاد خوش اخلاق نیست و گویا با گربه های همسایه ها دست به یقه شده بودهBig Grin
من کلا با خرید پت مخالفم چون به نظرم وقتی می خریم سودجوها رو تشویق به تکثیر بیشتر و در نهایت اسارت بیشتر می کنیم و همیشه هم به دوستام که میخوان پت بیارن پیشنهاد میکنم از شلترها پت بگیرن.چون همون جور که میدونین بیشتر شلترها به دلیل فضای محدود خیلی وقتا مجبور میشن یه سری حیوانات رو بخوابونن بنابراین اگه کسی اونا رو به خونه اش ببره خیلی بهتر از اینه که اینجوری کشته شن.این نظر منه نمی دونم شاید اشتباه باشه.همون طور که قبلا هم گفتم فقط در نوع و شدت فرق می کنه و قیاس کشتار حیوانات با نیت سیر کردن شکم، یا صرف به جا اوردن یه سنت ،یا نگهداری اونا در خونه خیلی درست نیست چون هم در نوع اشتباه و هم در شدتش با هم تفاوت های اساسی دارن.شاید کشتار حیوانات برای سیر کردن شکم بشر به نوعی قابل توجیه باشه اما کشتار میلیونی هر ساله گوسفندها در یه مکان خاص!!!! فقط با هدف قربانی کردن و بعد مصرف نکردن گوشت و در نتیجه فاسد شدن در حالیکه میلیون ها ادم گرسنه در دنیا وجود داره هیچ توجیهی نداره.برای من فقط نتیجه مهم نیست بلکه نیت هم اهمیت داره
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، frozen mind ، mavarfan ، OverLord

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان