کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن اقامت ترکیه
سلام
ایا از دوستان کسی در کلاسهای یک روزه سفارت ترکیه در ایران شرکت کرده است سطح این کلاسهای چگونه است.
پاسخ
تشکر کنندگان:
فامیل من قصد دارد یه هتل تو استابول بخره آیا با این کار اقامت کشور ترکیه را دریافت خواهد کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-09-11 ساعت 09:36)MITA نوشته:  فامیل من قصد دارد یه هتل تو استابول بخره آیا با این کار اقامت کشور ترکیه را دریافت خواهد کرد؟

سلام
شما بدون ثبت شرکت هیچ ملکی رو نمیتونین در ترکیه بخرین چه تجاری چه مسکونی
ابتدا یه شرکت توریستی به ثبت برسونین بعد میتونین خرید ملک انجام بدین بعد از یکسال کار شرکت برای صاحبان شرکت میتونین اقامت موقت یکساله بگیرین و اگه 3 سال متمادی کارتون فعال باشه تبدیل به اقامت دائم میشه
برای اطلاعات بیشتر میتونین با پیام خصوصی اعلام کنین
پاسخ
تشکر کنندگان: vox00vox ، ladanlove ، omino
من ميخوام اقامت تركيه رو بگيرم و از مطالب شما هم خيلي استفاده كردم .
يه سوال داشتم اگه من بتونم شركت ثبت كنم و ماليات رو هم پرداخت كنم. ولي فقط از طريق شركت خونه بخرم
بعد از چند سال مي تونم اقامت دائم بگيرم ؟ و وضعيت تحصيلي بچه هام كه هنوز محصلند چي مي شه؟ مي تونن از مدارس انگليسي زبان استفاده كنند؟
مرسي از راهنمائي شما.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام، اول اینکه تومر هم تو تهران هم تبریز نمایندگی‌ داره، هزینش توی ایران کمتر از اینجاست، من الان توی آنتالیا هستم، شرکت ثبت کردم، ولی‌ اجازه کار نمیدن، تا یک سال پیش به همهٔ شرکتا اجازه کار می‌دادن ولی‌ الان یک ساله که خیلی‌ سخت میدن حتا اگر اروپایی باشین، حتی اگر شغلتون خاص باشه. قوانین خیلی‌ سخت شده، هزینه ثبت شرکت به طور معمول ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ لیر هست .وقتی‌ شرکت ثبت کردین، اجازه کار گرفتین میتونین واسه اقامت ۱ ساله اقدام کنید، اگر شرکت ثبت کردید خواستید شرکتتونو ببندید هم کلی‌ دردسر داره......

(2011-09-14 ساعت 13:20)سحرياوري نوشته:  من ميخوام اقامت تركيه رو بگيرم و از مطالب شما هم خيلي استفاده كردم .
يه سوال داشتم اگه من بتونم شركت ثبت كنم و ماليات رو هم پرداخت كنم. ولي فقط از طريق شركت خونه بخرم
بعد از چند سال مي تونم اقامت دائم بگيرم ؟ و وضعيت تحصيلي بچه هام كه هنوز محصلند چي مي شه؟ مي تونن از مدارس انگليسي زبان استفاده كنند؟
مرسي از راهنمائي شما.

میتونید شرکت ثبت کنید ولی‌ بعدش باید اجازه کار بگیرید که خیلی‌ سخت میدن بعد از ۵ سال میتونید برای پاسپورت ترک اقدام کنید

پاسخ
تشکر کنندگان:
جهت اطلاع دوستانی که واسه کار کردن میخوان بیان، اینجا به خارجیا سخت کار میدن چون طبق قوانین جدید به ازای هر فرد خارجی‌ باید ۶ کارمند ترک استخدام بشن
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-09-14 ساعت 16:34)hakan pasha نوشته:  جهت اطلاع دوستانی که واسه کار کردن میخوان بیان، اینجا به خارجیا سخت کار میدن چون طبق قوانین جدید به ازای هر فرد خارجی‌ باید ۶ کارمند ترک استخدام بشن

سلام
5 نفر باید استخدام بشه اما اونم راه داره مثل ایران میتونین 5 نفر رو تو لیست بیمه رد کنین و استخدامی نشون بدین
اگه حسابرستون درست حسابی باشه اون رو هم واستون ردیف میکنه
اگه راهنمائی بیشتری خواستین با پیام خصوصی اطلاع بدین در خدمت هستم
پاسخ
تشکر کنندگان: sasan_rock
مرسی از راهنمایی خوبتون
می خواستم ببپرسم ایا با این اقامت 1 ساله میشه واسه استرالیا اقدام کرد؟ یعنی ترکیه می تونه 1 همچین سکوی پرتابی باشه؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
اینو باید از وکلائی که کارای اقامت استرالیا رو انجام میدن سوال کنید
باز اگه دوستان اطلاعاتی دارن بزارن
اما ترکیه تو چند سال اینده احتمال اینکه وارد اتحادیه اروپا بشه خیلی زیاده ( با این رشد اقتصادی خوبی که داره )
اقامت یکساله که نه شاید اقامت دائم بتونه پوئن مثبتی باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: omino
ببخشيد من يه سوال دارم در مورد ازدواج به يك دختر تابعه تركيه . بعد از ازدواج چه مدت زمان ميبره تا بشه تابعيت تركيه رو گرفت ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز سلام... بنده کاربر جدید هستم.
من تقریبا همه تاپیک های این بخش رو خوندم میخوام به یه نتیجه گیری کلی برسم...
من متولد تبریز هستم و به خاطر کاری که دارم، میخوام خارج از ایران اقامت داشته باشم (چون نصف کارهایی که انجام میدم به خاطر اینکه در خاک ایران هستم انجام نمیشه به خاطر تحریم ها و ...) آیا متولد تبریز بودن فرقی در روند دریافت اقامت ایجاد میکنه؟ ترکی استانبولی به اندازه کافی (نه 100%) بلدم و میتونم به راحتی کارهامو توی ترکیه انجام بدم. مدت کوتاهی هم در ازمیر زندگی کردم... حدودا 45 روز...
میخواستم بپرسم از اساتید عزیز این انجمن کسی میدونه با ثبت شرکت (که قرار هست واقعا کار کنه، صوری و کاغذی برای دریافت اقامت نیست) و با توجه به اینکه ایرانی ترک تبار حساب میشم چقدر زمان می بره، چقدر هزینه داره، و آیا اون جریان حتما 5 کارمند بومی الزامی هست یا نه؟ بیشتر برای من داشتن یک آدرس ثابت دفتر مهمه که کارهایی که به خاطر تحریم ایران رو قبول نمی کنن با اون آدرس انجام بشه. اصلا هم به روش های کاملا ایرانی(!) مثل ازدواج با زن ترک، و یا اقامت دانشجویی و این ها فکر نمی کنم. دنبال کسب و کار کاملا مرتب بدون کلک و دودره بازی هستم که شاید درآمدش هم آنچنان بالا نباشه... کسی می تونه راهنمایی کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24
(2011-10-02 ساعت 16:23)hadirattler نوشته:  دوستان عزیز سلام... بنده کاربر جدید هستم.
من تقریبا همه تاپیک های این بخش رو خوندم میخوام به یه نتیجه گیری کلی برسم...
من متولد تبریز هستم و به خاطر کاری که دارم، میخوام خارج از ایران اقامت داشته باشم (چون نصف کارهایی که انجام میدم به خاطر اینکه در خاک ایران هستم انجام نمیشه به خاطر تحریم ها و ...) آیا متولد تبریز بودن فرقی در روند دریافت اقامت ایجاد میکنه؟ ترکی استانبولی به اندازه کافی (نه 100%) بلدم و میتونم به راحتی کارهامو توی ترکیه انجام بدم. مدت کوتاهی هم در ازمیر زندگی کردم... حدودا 45 روز...
میخواستم بپرسم از اساتید عزیز این انجمن کسی میدونه با ثبت شرکت (که قرار هست واقعا کار کنه، صوری و کاغذی برای دریافت اقامت نیست) و با توجه به اینکه ایرانی ترک تبار حساب میشم چقدر زمان می بره، چقدر هزینه داره، و آیا اون جریان حتما 5 کارمند بومی الزامی هست یا نه؟ بیشتر برای من داشتن یک آدرس ثابت دفتر مهمه که کارهایی که به خاطر تحریم ایران رو قبول نمی کنن با اون آدرس انجام بشه. اصلا هم به روش های کاملا ایرانی(!) مثل ازدواج با زن ترک، و یا اقامت دانشجویی و این ها فکر نمی کنم. دنبال کسب و کار کاملا مرتب بدون کلک و دودره بازی هستم که شاید درآمدش هم آنچنان بالا نباشه... کسی می تونه راهنمایی کنه؟
سلام
شما با توجه به محل تولدتان(آذربایجان) میتونید بعد از 2 سال اقامت و کار در ترکیه اقامت دایم رو دریافت کنید و بله 5 کارمند بومی الزامیست هزینه هاتون هم هزینه ثبت شرکت و اجاره ماهیانه محل یا خرید ملک و حقوق ماهیانه حسابدار شرکت هست و هزینه های روزمره زندگی در ترکیه...
شماره کیس : 2015AS00000
تاریخ روئت قبولی در سایت: 1may
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24 ، vox00vox
سلام دوستان یه سوال داشتم
اینکه آذریها بعد 2 سال اقامت میگیرن بقیه بعد 5 سال آذریها چه کسانی هستن؟
یعنی استان زنجان هم جزو آذری زبانهاست یا فقط اهالی محترم آزبایجان شرقی و غربی را آذری میدونن اخه ما هم یه جورایی اذری هستیم
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-10-03 ساعت 21:16)sezar نوشته:  سلام دوستان یه سوال داشتم
اینکه آذریها بعد 2 سال اقامت میگیرن بقیه بعد 5 سال آذریها چه کسانی هستن؟
یعنی استان زنجان هم جزو آذری زبانهاست یا فقط اهالی محترم آزبایجان شرقی و غربی را آذری میدونن اخه ما هم یه جورایی اذری هستیم
با تشکر

فقط آذربایجان شرقی و غربی را آذری میدونن و اینکه در شناسنامه درج شده باشد
شماره کیس : 2015AS00000
تاریخ روئت قبولی در سایت: 1may
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
پاسخ
تشکر کنندگان: sezar
با سلام
من عضو تازه واردم که از مطالبتون خوشم اومد و عضو شدم
میخواستم اول تشکر کنم از همه دوستانی که مطلب میذارن و به سئوالات پاسخ میدن
راستش من هم خیلی دوست دارم برم ترکیه زندگی کنم
از همه بیشتر شهر آنتالیا
میخوام دوستان لطف کنن اطلاعاتی بهم بدن که با شرایط من چه جوریه؟
من 100 میلیون سرمایه دارم.
زبون ترکی اصلا نمیدونم ولی خیلی دوست دارم یاد بگیرم
خرج و مخارج ماهیانه ای که شرکتی که ثبت کردیم برامون داره چقدره؟
اجاره مغازه اونجا چطوره؟
درآمد کار چطوره؟ کار خوب با درآمد خوب چی میتونه باشه؟
راستی می خوام یه آپارتمان هم با استفاده از وام بانکی بگیرم. اینم یه توضیح لطفا
و از همه مهمتر امنیت؟؟؟؟
خیلی ممنون از بذل توجه دوستان

پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان