کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خرید و فروش سهام در آمریکا
دوستان در مورد خرید سهام کسی اطلاعاتی داره که به چه صورت انجام میشه؟ منظورم بورس بازی و اینا نیست، منظورم اینه که یه مقدار سهام بگیری و از سود سالیانه و ترقی قیمتش بهره مند بشی، یعنی کاری که ملت در ایران می کنن، با به عبارت بهتر می کردند
پاسخ
تشکر کنندگان: matgogoia ، mml ، faraz15
(2011-07-05 ساعت 05:32)هموطن نوشته:  دوستان در مورد خرید سهام کسی اطلاعاتی داره که به چه صورت انجام میشه؟ منظورم بورس بازی و اینا نیست، منظورم اینه که یه مقدار سهام بگیری و از سود سالیانه و ترقی قیمتش بهره مند بشی، یعنی کاری که ملت در ایران می کنن، با به عبارت بهتر می کردند

نمیدانم شما چقدر از بازار سهام مطلعید ولی ارزش هر سهم برای بلند مدت به اعتبار ان شرکت و مهمتر به EPS (earning per share) بستگی دارد خب سهامی مثلا مثل شرکت معتبر نفتی اگزان که مثلا 80 دلار قیمت سهمش باشد به خاطر ریسک کم و و ارزش بالی بازاری اون ای پی اس کمی دارد حالا شما میخواهید مثلا 200 سهم بخرید که به ریال معادل 20 میلیون است . مطمئنا مقدار سود بانکی این پول در ایران کمتر از 2 برابر سود سهام شما نیست . پس صحبت بازدهی اینجا مطرح است. در کل این مبحث ابعاد گسترده ای دارد که از حوصله فروم خارج است. اصولا بازار سهام در امریکا محل بازی بزرگان است و من مقدار جزئی جهت اطلاع عرض کردم.
در ضمن برای شیر هولدری وضعیت اقامتی شما باید روشن باشد و تعهد هزینه های بروکری که رقم زیادی است با شماست.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
(2011-07-05 ساعت 12:03)soheilbadami نوشته:  
(2011-07-05 ساعت 05:32)هموطن نوشته:  دوستان در مورد خرید سهام کسی اطلاعاتی داره که به چه صورت انجام میشه؟ منظورم بورس بازی و اینا نیست، منظورم اینه که یه مقدار سهام بگیری و از سود سالیانه و ترقی قیمتش بهره مند بشی، یعنی کاری که ملت در ایران می کنن، با به عبارت بهتر می کردند

نمیدانم شما چقدر از بازار سهام مطلعید ولی ارزش هر سهم برای بلند مدت به اعتبار ان شرکت و مهمتر به EPS (earning per share) بستگی دارد خب سهامی مثلا مثل شرکت معتبر نفتی اگزان که مثلا 80 دلار قیمت سهمش باشد به خاطر ریسک کم و و ارزش بالی بازاری اون ای پی اس کمی دارد حالا شما میخواهید مثلا 200 سهم بخرید که به ریال معادل 20 میلیون است . مطمئنا مقدار سود بانکی این پول در ایران کمتر از 2 برابر سود سهام شما نیست . پس صحبت بازدهی اینجا مطرح است. در کل این مبحث ابعاد گسترده ای دارد که از حوصله فروم خارج است. اصولا بازار سهام در امریکا محل بازی بزرگان است و من مقدار جزئی جهت اطلاع عرض کردم.
در ضمن برای شیر هولدری وضعیت اقامتی شما باید روشن باشد و تعهد هزینه های بروکری که رقم زیادی است با شماست.

ممنونم از جواب شما، راستش اصلاْ مطلع نیستم و برای همین این جا مطرح کردم، می دونم عده زیادی به طور حرفه ای از این راه گذران می کنن، اما آیا برای کسی که کار و زندگی خودش رو داشته باشه و بخواد بخش کوچکی از سرمایه خودشو، مثلاْ در همون حدی که شما گفتین سرمایه گذاری کنه ، امکان پذیر هست؟ به عبارت دیگه آیا برای ما کوچکان هم امکان این هست که اون پایین مایینا برای خودمون بازی کنیم؟
وضعیت اقامتی من این جوریه که گرین کارت دارم و تا پایان نوامبر امسال رزیدنت کالیفرنیا می شم
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، emankh101 ، soheilbadami ، mavarfan ، amir2640 ، mml ، OverLord ، faraz15
اینجا جای خوبی برای شروع است. http://money.howstuffworks.com/personal-.../stock.htm
خیلی مطالعه کنید. سهام داری کار راحتی نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، emankh101 ، هموطن ، mavarfan ، matgogoia ، mml ، OverLord ، faraz15
(2011-07-05 ساعت 14:27)هموطن نوشته:  ممنونم از جواب شما، راستش اصلاْ مطلع نیستم و برای همین این جا مطرح کردم، می دونم عده زیادی به طور حرفه ای از این راه گذران می کنن، اما آیا برای کسی که کار و زندگی خودش رو داشته باشه و بخواد بخش کوچکی از سرمایه خودشو، مثلاْ در همون حدی که شما گفتین سرمایه گذاری کنه ، امکان پذیر هست؟ به عبارت دیگه آیا برای ما کوچکان هم امکان این هست که اون پایین مایینا برای خودمون بازی کنیم؟
وضعیت اقامتی من این جوریه که گرین کارت دارم و تا پایان نوامبر امسال رزیدنت کالیفرنیا می شم

بله همونطور که گفتم میتونید اما توجیه اقتصادی براتون نداره مگر خیلی بلند مدت بهش نگاه کنید و از محل ارزش افزوده احتمالی یا افزایش سرمایه ها سود کنید. این رو هم بدونید که تمامی خورده سهامداران در مارکت امریکا الان در ضرر هستن و به علت رکود اقتصادی ارزش سهمشون نصف شده.
من به شما توصیه نمیکنم( چون اونطوری که میگید سر رشته ای ندارید و به اصطلاح نمیتونید که مواظبش باشید) ولی خودم اگر پولی داشتم الان فرصت خوبی برای خرید سهام بود البته نه هر سهامی.
موفق باشید

پاسخ
(2011-07-06 ساعت 06:40)soheilbadami نوشته:  بله همونطور که گفتم میتونید اما توجیه اقتصادی براتون نداره مگر خیلی بلند مدت بهش نگاه کنید و از محل ارزش افزوده احتمالی یا افزایش سرمایه ها سود کنید. این رو هم بدونید که تمامی خورده سهامداران در مارکت امریکا الان در ضرر هستن و به علت رکود اقتصادی ارزش سهمشون نصف شده.
من به شما توصیه نمیکنم( چون اونطوری که میگید سر رشته ای ندارید و به اصطلاح نمیتونید که مواظبش باشید) ولی خودم اگر پولی داشتم الان فرصت خوبی برای خرید سهام بود البته نه هر سهامی.
موفق باشید
خب معرفی کنین ما چه سهامی بخریم ثواب داره به خدا! Smile
آیا برای خرید سهام شرکت هایی مثل گوگل موقع مناسبیه؟
و آیا میشه راحت سهام این شرکت ها رو پیدا کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: matgogoia ، mml ، faraz15 ، ali.nemati
(2011-07-07 ساعت 03:13)هموطن نوشته:  خب معرفی کنین ما چه سهامی بخریم ثواب داره به خدا! Smile
آیا برای خرید سهام شرکت هایی مثل گوگل موقع مناسبیه؟
و آیا میشه راحت سهام این شرکت ها رو پیدا کرد؟

دوست عزیز الان بهترین زمان برای سرمایه گذاری در بخش طلا و نفت است .
این توصیه چند آشنای فعال در بورس امریکا است و علت آن هم افزایش روز افزون این 2 در 1 سال گذشته و پیشبینی ادامه این روند میباشد .
[en]Category: F2B
PRIORITY DATE = OCTOBER 2003
APPROVAL NOTICE = JUNE 2008
CASE NUMMBER = YRV2012XXXXXX
CHOICE OF ADDRES AND AGENT = MARCH 2010
P3U AGENT UNIVERSAL = AUGUST 2010
تکمیل مدارک : FEB 2011
دریافت نامه مصاحبه: Jul 2012
مصاحبه: Aug 2012
محل مصاحبه: ایروان
تاریخ دریافت ویزا : یک ضرب Big Grin
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: هموطن ، amir2640 ، matgogoia ، mml ، OverLord ، faraz15
@هموطن جان
چه ثوابی ؟ شما ممکنه تو این راه زیاد پول از دست بدی. سهامداری ریسک زیادی داره خصوصا که گفتم شما اشنا به این کار نیستید.
به هر شکل نظر خود من روی سهام شرکتهای نفتی هست. اما اینکه کدومیک باشه این رو باید با بروکرتون مشورت کنید و ازش سرویس بخواهید.
بله سهام مخصوصا گوگل شناوری خوبی داره و گیر میاد اما گوگل بیشتر رشد خودش رو کرده .به هر حال قدم اول باید 1 بروکر داشته باشید.
در هر شکل در این راه خیلی دقت کنید و از پیش از ریسک اون مطلع باشید.
موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، هموطن ، frozen mind ، amir2640 ، matgogoia ، nastaran86 ، mml ، OverLord ، alireza.nayyeri ، faraz15
سلام
بحث بسیار خوبیه
من تو ایران تو بازار سرمایه (بورس) فعالیت دارم و البته تو فارکس و خیلی دوست دارم که بدونم تو امریکا به چه صورت میشه خرید و فروش انجام داد - مالیاتش به چه صورته و ...

در ضمن سهیل عزیز در مورد سرمایه گذاری در شرکتهای نفتی باید حواستون باشه که قیمت سهام این شرکتها تابعی از قیمت نفت هست - حالا یا مستقیم و یا غیر مستقیم و شما باید پیشبینی درستی از قیمت نفت داشته باشید تا بتونید در موقعیتی مناسب وارد سهام این شرکتها بشید.
همیشه رفتن رسیدن نیست - اما برای رسیدن باید رفت

پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، soheilbadami ، faraz15
بله درست میگید. سالهای زیادی روش مطالعه کردم.
معاملات در مارکت امریکا کار سختی نیست (البته از لحاظ مراحل انجام کار). کلیه امور رو بروکر براتون انجام میده و بروکرهای بزرگ معمولا زیر مجموعه بانکها یا شرکتهای بزرگ مالی (مثلاجی پی مورگان صاحب چیس بانک) هستن و همه نوع قرار داد از سهام- کالا-باند و ... (اسپات یا فیوچرز) ارائه میدن . در مورد مالیات فرقی نمیکند هر در امدی شامل مالیات است از جمله سهام .
اگر اطلاعات کلی بخواهید سایت investopedia منبع خوبی است.
موفق باشید.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان