کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به گرجستان
(2014-04-29 ساعت 18:50)tornado_f86 نوشته:  سلام.چند تا سوال ازتون داشتم.میخواستم یه مغازه تو خیابون پکینی یا روستاولی اجاره کنم.اولا هزینه اجاره چقدره ؟ گرفتن اقامت چه جوریه ؟ چقدر سرمایه میخواد ؟

خیابون پکینی یکی از جاهای خوب تفلیس برای فروشگاه داشتن هستش که معمولا هم پوشاک و کفش بیشتر از باقی کارها مشغول هستن. اجاره ها حدودا از ۲۰۰۰-۳۰۰۰ دلار به بالا با توجه به متراژ و موقعیت مغازه ها متغیره که شاید تا ۱۰۰۰۰ دلار ماهیانه هم برسه.
اقامت خیلی سخته در این حد که به خیلی ها هم که از قبل اینجا کار می کردن امسال ویزا یکساله دادن به جای کارت اقامت!!! دیگه حالا خودتون حساب کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: arashmaziar ، saied-k
سلام
من فوق لیسانس معماری با 12 سال سابقه کار و همسرم لیسانس معماری با 6 سال سابقه کار و یک دختر 2 ساله داریم
در حدود 90 میلیون هم داریم ;که 10 تاش واسه وکیل و ... میره میشه 80 تا
و نظر خودم اینکه قبل از رفتن زبان گرجی کار کنم و بعد از رفتن 6 ماه فقط زبان کار کنم و به شرایط اونجا مسلط شم که فکر کنم واسه شش ماه 15 میلیون میره میمونه 55 تا
1-آیا داخل ایران کلاس زبان گرجی هست؟
2-با 55میشه یک رستوران ایرانی زد ؟ یا یک مغازه خشکبار ایرانی ؟ یا شاید هم یک واحد بسته بندی خشکبار و صادرات به بیرون گرجستان ؟؟
3-یا اینکه در رشته خودم برم سرکار یا یک شرکت طراحی و ساختمانی ؟
4- بنظر حضرتعالی بهترین راه برای کسب اقامت کدوم راهه؟و چقدر هزینه داره؟
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-05-03 ساعت 11:40)Liyana نوشته:  سلام
من فوق لیسانس معماری با 12 سال سابقه کار و همسرم لیسانس معماری با 6 سال سابقه کار و یک دختر 2 ساله داریم
و نظر خودم اینکه قبل از رفتن زبان گرجی کار کنم و بعد از رفتن 6 ماه فقط زبان کار کنم و به شرایط اونجا مسلط شم که فکر کنم واسه شش ماه 15 میلیون میره میمونه 55 تا
2-با 55میشه یک رستوران ایرانی زد ؟ یا یک مغازه خشکبار ایرانی ؟ یا شاید هم یک واحد بسته بندی خشکبار و صادرات به بیرون گرجستان ؟؟
مرسی

با سلام
به نظر بنده با توجه به قیمت بالای دلار در ایران هزینه های زندگی در اینجا هم بالاتر رفته در حال حاضر ، ۵۵ میلیون برای راه اندازی رستوران کمه ، خشکبار ایرانی هم خیلی نمیشه رو فروشش حساب کرد البته به نظر بنده! ، ۱۰ میلیون هم برای پول وکیل زیاده ، در حال حاضر هم خیلی روی اقامت حساب نکنید در بهترین حالت ویزای یکساله نصیبتون میشه ، و در آخر عرض کنم که اینجا سر کار رفتن با این همه نیروی کاری گرجی ماهر و بیکار خیلی خیلی سخته ، باز هم می گم تمامی اینها فقط نظر شخصی بنده است!
پاسخ
تشکر کنندگان: arashmaziar
(2014-05-04 ساعت 22:29)Farzad.Z نوشته:  
مرسی

با سلام
به نظر بنده با توجه به قیمت بالای دلار در ایران هزینه های زندگی در اینجا هم بالاتر رفته در حال حاضر ، ۵۵ میلیون برای راه اندازی رستوران کمه ، خشکبار ایرانی هم خیلی نمیشه رو فروشش حساب کرد البته به نظر بنده! ، ۱۰ میلیون هم برای پول وکیل زیاده ، در حال حاضر هم خیلی روی اقامت حساب نکنید در بهترین حالت ویزای یکساله نصیبتون میشه ، و در آخر عرض کنم که اینجا سر کار رفتن با این همه نیروی کاری گرجی ماهر و بیکار خیلی خیلی سخته ، باز هم می گم تمامی اینها فقط نظر شخصی بنده است!
من میخوام سوال کنم که آیا کسانی که با پیدا کردن شغل در آنجا از طریق ویزای کار اقدام به مهاجرت کنند هم دچار مشکلاتی از قبیل مشکلات اخیر در جهت دریافت ویزا می شوند یا خیر.
پاسخ
تشکر کنندگان:
مرسی
برای آموزش زبان گرجی من خودم از طریق مرکز آموزش زبانهای خارجی دانشگاه آزاد (ساختمان آموزشگاه واقع در بالای میدان انقلاب) اقدام کردم، هم موسسه معتبرتری هست و و استادش هم خوب هست.
آدرس سایت مربوط http://utlc.ir هست.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-05-07 ساعت 11:16)abolfazl_ah نوشته:  
(2014-05-04 ساعت 22:29)Farzad.Z نوشته:  
مرسی

با سلام
من میخوام سوال کنم که آیا کسانی که با پیدا کردن شغل در آنجا از طریق ویزای کار اقدام به مهاجرت کنند هم دچار مشکلاتی از قبیل مشکلات اخیر در جهت دریافت ویزا می شوند یا خیر.
گرجستان در حال حاضر ويزايي به عنوان ويزاي كار نداره، ولي احتمالا بهد از اينكه اينجا استخدام شدين و براتون ماليات بر حقوق رد بشه ، مي تونه مدرك خوبي جهت گرفتن ويزاي يكساله باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام، در رابطه با میزان دلاری که میتوان از طریق مرز وارد گرجستان کرد من خیلی جاها خوندم که محدودیت حمل 5000 دلار پول وجود دارد در حالی که کسی هم به من گفت که محدودیت 17500 دلار هست. آیا کسی اطلاع داره که کدوم یکی درست هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
آیا میشه با 25 هزار دلار در شهر های کوچکتر و توریستی مثل کوبولتی و آناکلیا و .... ، رستوران یا بار یا فست فود یا کلاب یا یک خونه قدیمی برای بازسازی و تبدیلش به متل یا همچین چیزی خرید؟(شهر های بزرگ می دونم نمیشه ولی در مورد کوچکتر ها نتونستم اطلاعاتی بدست بیارم)
اگه جواب منفی هست با چقدر می تونم؟
من قیمت های باتومی رو در سایت ها دیدم آیا این ارقام 200 300 هزار دلاری درست هست؟
و در آخر کسی برنامه توسعه صنعت گردشگری گرجستان و همچنین فرودگاه های این کشور نداره؟مثلا می خواند چند میلیون گردشگر جذب کنن و تا چه سالی؟ اگه کلی باشه که خیلی بهتر هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام، خوب من این خبر رو رو سایت تفلیس.کام دیدم گفتم شاید بد نباشه به اشتراک بزارم و اگر کسی هم نظری داشت مطرح کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: pilapila
(2014-05-25 ساعت 15:04)abolfazl_ah نوشته:  سلام، در رابطه با میزان دلاری که میتوان از طریق مرز وارد گرجستان کرد من خیلی جاها خوندم که محدودیت حمل 5000 دلار پول وجود دارد در حالی که کسی هم به من گفت که محدودیت 17500 دلار هست. آیا کسی اطلاع داره که کدوم یکی درست هست؟

سلام، خودم هم کمی تحقیق کردم و به نظر میاد این محدودیت برای خارج کردن و وارد کردن ارز از مرزهای ایران هست ولی خود گرجستان تا سقف 17500 دلار محدودیت ندارد. فکر کردم جواب رو اینجا ذکر کنم شاید به درد کسی بخوره.
پاسخ
تشکر کنندگان: arashmaziar ، barvos
سلام میخواستم بپرسم الان اوضاع اقامت و ویزا چجوریه هنوزم خیلی گیر میدن یا نه میشه با سرمایه گذاری اقامت یک ساله و بعد از اون پنج ساله گرفت ؟چون دولت جدیدشون مثل اینکه داره به کسانی که از قبل اونجا کار میکنن ویزاشون رو تمدید نمیکنه؟من خیلی دوست دارم برم گرجستان ولی الان نمیدونم میشه یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
شرمنده یه سوال دیگه داشتم میخواستم بدونم با 20 هزار دلار میشه اونجا کاری کرد یا اینکه ریسک از دست دادن سرمایه بالاست ؟ شما با این سرمایه چه کاری رو پیشنهاد میکنید؟ممنون میشم من رو راهنمایی کنید (لطف کنید پست قبلیم رو هم جواب بدید با تشکر)
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان.به نظر من چند وقت دیگه خودشون ویزا رو برمیدارن و میفتن به التماس.اینا خیال برشون داشته .با این دولت واین ملت باید منتظر اوکراین دوم باشیم.خنده داره اینجوری میخوان وارد اتحادیه اروپا بشن.SmileSmileSmile
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-09-16 ساعت 12:31)iraj نوشته:  با سلام خدمت دوستان.به نظر من چند وقت دیگه خودشون ویزا رو برمیدارن و میفتن به التماس.اینا خیال برشون داشته .با این دولت واین ملت باید منتظر اوکراین دوم باشیم.خنده داره اینجوری میخوان وارد اتحادیه اروپا بشن.SmileSmileSmile

امیدوارم هرچه زودتر بردارن ویزا رو.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت همه دوستانی برای کمک به کسانی که قصد مهاجرت دارن اینجا هستن.پیشتر خواستم تشکر کنم از حضورشون. من یک پسر مجرد 24 ساله هستم و با مادرم زندگی میکنم سرمایه خودم حدود 200 یا 240 میلیون تومانه.به همراه مادرم قصد مهاجرت دارم خواستم راهنماییم کنین که با این سرمایه ای که دارم میتونم راحت اونجا کاری دست و پا کنم که زندگی راحت و بدون دغدغه ای داشته باشم ؟ زبان انگلیسیم هم خوبه ولی میدونم که در کشوری که زبانش غیر از انگلیسی هست باید زبان اون کشور رو دونست.اینجا یه سوال دارم که ایا اصلا کشور گرجستان برای زندگی جای مناسبی هست یا نه؟ البته اکثر پرسش و پاسخ هارو خوندم ولی خیلی ضد و نقیض بوده لطفا دقیق منو راهنمایی کنید. فقط میخوام در کناره خانوادم ارامش داشته باشم در اون کشور.اینم خدمتتون بگم که دختر خاله من مقیم المان هستن و خیلی دوست داشتم به اونجا برم ولی اونجا کشور به نسبت گرونیه.و با این پول بعید میدونم بشه کاری کرد در این موردم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.یزدان پاک نگهدارتون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان