کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مرز رازي- كاپي‌كوي بين ايران و تركيه
با افتتاح این مرز دوستانی که تمایل دارن زمینی به ترکیه سفر کنن و همچنین کسانی که با پرواز داخلی وان قصد رفتن به آنکارا دارن راه بسیار کوتاهتر و همچنین مساعدتری از لحاظ کیفیت و زمان طی خواهند کرد.

http://www.irica.gov.ir/Portal/Home/Show...eb2152d4c5
شماره کیس:2010AS000022xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:28July 2009
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 18/08/2009
تاریخ کارنت شدن کیس : JUNE 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010 /Aug 4
تاریخ مصاحبه: 2010 /july 14
تاریخ دریافت کلیرنس: 36days ) - 19 Aug )
کنسولگری: Ankara
ورود به آمریکا : ۱ اکتبر
پاسخ
باتشکر از شما دوست عزیز
من مرداد 89 به اونجا رفتم یه بازارچه داشت که چون ما روز جمعه رفتیم تعطیل بود گفتند شنبه تعطیله اما از یکشنبه به بعد باز میشه جادش هم در دست ساخت بود چون اون مناطق فامیل داشتیم خودروام تو یه روستا گذاشتم با سایپا رفتم اما چیزی ندیدم
حالا رو صحبت ما با دوستانی هست که یکبار این مسیر را تجربه کردند و به وان ور مرز رفتند در مورد تردد نرخ بیمه و فاصله تا دریاچه وان؟
ممنون میشم اطلاعاتی داشته باشم!!!!!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24 ، ساشا ، msar
(2011-07-21 ساعت 01:11)MITA نوشته:  باتشکر از شما دوست عزیز
من مرداد 89 به اونجا رفتم یه بازارچه داشت که چون ما روز جمعه رفتیم تعطیل بود گفتند شنبه تعطیله اما از یکشنبه به بعد باز میشه جادش هم در دست ساخت بود چون اون مناطق فامیل داشتیم خودروام تو یه روستا گذاشتم با سایپا رفتم اما چیزی ندیدم
حالا رو صحبت ما با دوستانی هست که یکبار این مسیر را تجربه کردند و به وان ور مرز رفتند در مورد تردد نرخ بیمه و فاصله تا دریاچه وان؟
هفته قبل از طریق مرز رازی وارد ترکیه شدم.چند نکته قابل توجه در مورد این مرز:
1-فاصله رازی تا خوی 66کیلومتر میباشد که حدود 18کیلومتر از این جاده خاکی هستش.
2-حتما به این مساله توجه کنید که ساعت کار مرز از 9.30 صبح تا 5 عصر هستش
3-فاصله مرز تا شهر وان 95کیلومتر میباشد که حدود 15کیلومتر آن خاکی هستش
4-لب مرز رازی(ورودی روستای قطور) دارای یک پمپ بنزین ریزه میزه!هستش که میتونین بنزین آزاد رو لیتری550تومن تهیه کنید(قابل توجه دوستانی که میخوان با ماشین خودشون برن)
5-کلا از لحاظ تردد مرز خلوتی محسوب میشه وارزیاب ها زیاد اذیتتون نمی کنن.
6-یک از اصلی ترین مزایای این مرز اینه که بعد از ورود به ترکیه تا رسیدن به شهر وان هیچ پلیس یا ژاندارمی رو زیارت نمی کنید.
اگر سوال دیگه ای بود در خدمتم

پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، ساشا ، farzad24 ، MITA ، frozen mind ، 1404 ، mmmsdeghi ، arira ، msar
سلام آقا از وان برا آنتالیا هواپیما هست

این قیمت بلیط و این چیزا رو کجا می شه گیر آورد

ممنون می شم راهنمایی کنید داریم با دوستان می ریم می خوام هم خوش بگذره هم گرون در نیاد
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2011-07-22 ساعت 18:42)SatSat نوشته:  سلام آقا از وان برا آنتالیا هواپیما هست

این قیمت بلیط و این چیزا رو کجا می شه گیر آورد

ممنون می شم راهنمایی کنید داریم با دوستان می ریم می خوام هم خوش بگذره هم گرون در نیاد
به این سایتها مراجعه کنید.
www.sunexpress.com
www.thy.com
www.flypgs.com
www.anadolujet.com

پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، SatSat ، msar
(2011-07-21 ساعت 10:37)sasan_rock نوشته:  
4-لب مرز رازی(ورودی روستای قطور) دارای یک پمپ بنزین ریزه میزه!هستش که میتونین بنزین آزاد رو لیتری550تومن تهیه کنید(قابل توجه دوستانی که میخوان با ماشین خودشون برن)
6-یک از اصلی ترین مزایای این مرز اینه که بعد از ورود به ترکیه تا رسیدن به شهر وان هیچ پلیس یا ژاندارمی رو زیارت نمی کنید.
ممنون دوست عزیز
من دقیقا میخوام برم تا دریاچه وان و یکی دو شب اونجا بمونم حالا اگر بخوام خودرو بیارم هزینه ام چقدر میشه؟مثلا بیمه،کاپیتاژ و....
اون طرف تو وان هتل خوب پیدا میشه؟قیمتش میدونید؟
باتشکر

پاسخ
(2011-07-23 ساعت 22:23)MITA نوشته:  
(2011-07-21 ساعت 10:37)sasan_rock نوشته:  
ممنون دوست عزیز
من دقیقا میخوام برم تا دریاچه وان و یکی دو شب اونجا بمونم حالا اگر بخوام خودرو بیارم هزینه ام چقدر میشه؟مثلا بیمه،کاپیتاژ و....
اون طرف تو وان هتل خوب پیدا میشه؟قیمتش میدونید؟
باتشکر
هزینه بیمه و گواهینامه و مجوز خروج اتومبیل حدود 175000 تومن میشه.هتل های وان هم اتاق 2 تخته از 45 دلار شروع میشه .اگر میخواین هتلتون کنار دریا باشه یک هتل 5ستاره به تازگی افتتاح شده بنام RESCATEکه من شبی135 دلار رزرو کردم (دابل).اگر این قیمت براتون زیاد باشه هتل 4ستاره MERITرو پیشنهاد میکنم که اونم کنار دریا هستش اما قدیمیتره.هتلهای دیگه هم هست که داخل شهر هستند مثلAKDAMAR.اگه با باک پر از مرز خارج بشید برای 2 تا 3 روز گشت و گذار کامل براتون کافیه و احتیاج به بنزین لیتری 2 دلار!!! ترکیه نخواهید داشت. آرزوی سفری خوش رو براتون دارم.

پاسخ
تشکر کنندگان: ساسان ، mostafa69ir ، آرش كمانگير ، ساشا ، error ، msar
جدیدا کسی این مسیر رو رفته 10 روز دیگه میخوام برم توصیه میکنین
پاسخ
[/quote]
دوست عزيز آخر اين هفته ما هم قصد سفر به درياچه وان داريم ... ميخواستم بدانم مثل ساير مرزها آيا پاركنيگ شبانه روزي براي خودرو دارد ؟ با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان: IrradaArislal ، msar
رفتم و اومدم
10 کیلومتر سمت ایران و حدود 50 کیلونتر شمت ترکیه هنوز خاکیه
ولی از هر دو طرف مسیر خیلی نزدیک شده
نسبه به هر دو مرز فعال دیگه ( بازرگان و سرو ) مسیر 90 کیلومتر هست که از سمت بازرگان 120 کیلومتر و از سمت سرو 160 کیلومتر نزدیک تره
هیچ بازرسی الکی تو مسیر نمیبینین
رفتن با وسیله شخصی رو توصیه میکنم
چون برای برگشت از وان تا مرز مسافر کمه به درد سر میفتین
یا باید با تاکسی برگردین که 180 لیر میگیرن
پاسخ
تشکر کنندگان: ساشا ، msar
(2011-09-14 ساعت 09:48)mostafa69ir نوشته:  رفتم و اومدم
نسبه به هر دو مرز فعال دیگه ( بازرگان و سرو ) مسیر 90 کیلومتر هست که از سمت بازرگان 120 کیلومتر و از سمت سرو 160 کیلومتر نزدیک تره

سلام دوست عزيز

چند ساعت لب مرز موندين . مسير امن بود چون يكي از دوستان ميگفت كه امن نيست و از مرز تا وان چند ساعته ؟
To Wounds From One[font=Arial][/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، PaksefImpag
10 دقیقه کمتر تو مرز کار طول کشید اونم ماشین رو بردم تا پارکینگ بزارم
پارکینگ داره شبی 3000 تومن میگیره
از مرز تا وان هم با مینی بوس رفتیم یک ساعتو نیم طول کشید اگه با ماشین خودت بری یک ساعت
ار لحاظ امنیت هم هیچ مشکلی نداره
مرز سرو مشکل دراه اونم منطقه کرد نشینه درگیری زیاد پیش میاد وضع راه هم خیلی بده همش ایست بازرسی پدر درمیاره

یه چیزی یادم رفت ساعت کار مرز از 9 صبح تا 6 بعد الظهر ولی اگه کسی خواست بره همون صبح برسه خیلی بهتره
من ساعت 10 از تبریز راه افتادم 3 بود رسیدم وان
پاسخ
تشکر کنندگان: ساشا ، kamranjon ، sasan_rock ، IrradaArislal ، abshar_wf ، msar
(2011-09-14 ساعت 09:59)kamranjon نوشته:  
(2011-09-14 ساعت 09:48)mostafa69ir نوشته:  رفتم و اومدم

سلام دوست عزيز

چند ساعت لب مرز موندين . مسير امن بود چون يكي از دوستان ميگفت كه امن نيست و از مرز تا وان چند ساعته ؟
اتفاقا این مرز نسبت به بازرگان و سرو خیلی امن تر هست چون اینجا هیچ خبری از PKKنیست.

پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، kamranjon ، hvm ، mostafa69ir ، abshar_wf ، msar
با سلام به تمامي دوستان

اين درسته كه اگر براي بار دوم از مرز رازي بري بايد جريمه بنزين بدي , چون يكي از دوستان من كه براي بار دوم رفته بود گفت كه از من حدود 50 تومن جريمه بنزين گرفتن ؟
To Wounds From One[font=Arial][/font]
پاسخ
(2011-09-22 ساعت 14:04)kamranjon نوشته:  با سلام به تمامي دوستان

اين درسته كه اگر براي بار دوم از مرز رازي بري بايد جريمه بنزين بدي , چون يكي از دوستان من كه براي بار دوم رفته بود گفت كه از من حدود 50 تومن جريمه بنزين گرفتن ؟
اگر فاصله زمانی بین دو خروج شما کمتر از 3 ماه باشه مابه التفاوت بنزین(در صورت فول بودن باک) از شما گرفته میشه و در غیر اینصورت (3 ماه یا بیشتر) شامل مابه التفاوت نخواهید شد.موفق باشید

پاسخ
تشکر کنندگان: kamranjon ، msar ، PaksefImpag

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان