کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ
سلام
میخواستم بدونم میشه بعد از اتمام تحصیل در استرالیا (به نوعی تمام شدن ویزای دانشجویی) ، در آنجا اقامت دائم گرفت؟
آیا بلافاصله میشه این کار را کرد؟ یعنی نیاز نباشه برگردی تا درست تموم شد دائم بشی ، ممکنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2012-03-29 ساعت 20:08)GnesH نوشته:  سلام
میخواستم بدونم میشه بعد از اتمام تحصیل در استرالیا (به نوعی تمام شدن ویزای دانشجویی) ، در آنجا اقامت دائم گرفت؟
آیا بلافاصله میشه این کار را کرد؟ یعنی نیاز نباشه برگردی تا درست تموم شد دائم بشی ، ممکنه؟

درود بر شما ...
معمولا در هنگام تحصیل میتوان اقدام کرد جهت اقامت دایم . اما 2 سال بعد از شروع تحصیل ...
یه اتفاق جالب افتاده که اون هم اینه که دوستم که مهندسی مکانیک میخونه در سیدنی استرالیا حدود 15 ماه است که رفته استرالیا و از شروع تحصیلش گذشته درخواست ویزای دایم کرده و ویزاش صادر شده ( یعنی هنوز به 2 سال نرسیده ) خیلی عجیب بوده ...
البته من هنوز به جزییات وارد نیستم و در اسرع وقت در این مورد توضیحات را خواهم گذاشت ..
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان: GnesH ، fafa k.a.f ، msar
سلام
یه سوال:
اگه کسی فامیلی که PR باشه مثلا دایی در استرالیا داشته باشه ، میتونه اون اسپانسرش باشه و دیگه نیاز به 3 ماه پول تو حسااب بانکی نداشته باشه؟
پاسخ
(2012-04-04 ساعت 20:10)GnesH نوشته:  سلام
یه سوال:
اگه کسی فامیلی که PR باشه مثلا دایی در استرالیا داشته باشه ، میتونه اون اسپانسرش باشه و دیگه نیاز به 3 ماه پول تو حسااب بانکی نداشته باشه؟

درود بر شما ...
برای پذیرش اگر اسپانسر از استرالیا باشه خیلی بهتره و اگه اسپانسر از ایران باشه که همون 3 ماه پول در حساب بانکی و ....
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، msar
فرضا اگر شما 2 سال ارشد بخوانید میتوانی برای ماندگاری همیشگی در آن به عنوان مهاجر قانونی اقدام کنید.
پاسخ
Wink 
سلام.ببخشيد يك سوال داشتم Smile
مي خواستم بدونم اگر در استراليا ويزاي تحصيلي بگيريم مثلا در رشته ي ((دامپزشكي)) پس از پايان تحصيل با مشغول شدن به كار در زمينه ي همون رشته پس از يه مدتي بهمون اقامت داده ميشه يا نه؟
اگه داده ميشه پس از چه مدتي ه ؟؟؟؟؟
Big GrinBig Grin
ممنون ميشم اگه پاسخ بديد.......
Big Grin
پاسخ
Exclamation 
سلام ببخشيد .... شما منظور از خانواده رو فقط همسر و فرزندان نوشتين.....
اگه يكي خانوادگي بره ولي همراه با والدين چي ؟
اجازه كار به بقيه ي اعضاي خانواده داده نميشه....؟؟؟!؟!؟!
Rolleyes
پاسخ
(2012-06-06 ساعت 21:10)fafa k.a.f نوشته:  سلام ببخشيد .... شما منظور از خانواده رو فقط همسر و فرزندان نوشتين.....
اگه يكي خانوادگي بره ولي همراه با والدين چي ؟
اجازه كار به بقيه ي اعضاي خانواده داده نميشه....؟؟؟!؟!؟!
Rolleyes

درود بر شما...
در مورد والدین دقیق نمیدونم . توضیح من درمورد خانواده فرد محصل یعنی همسر و فرزندان هست .
دوست من در استرالیا ساعتی ۳۵ دلار درآمد داره که به گفته خودش اجاره ماهیانه خانه و خورد و خوراکش هم با این پول در میاد فقط میمونه شهریه دانشگاهش ...
طبق اظهار نظری که میکرد میگفت که از مهاجرتش حسابی راضیه و قصد برگشتن هم نداره ...
البته رشته مهندسی مکانیک میخونه ...
پاسخ
سلام ودرود ....من سال 2011 اسمم در اومده مهلتش تا کی میشه معمولا یعنی الان می تونم اقدام کنم؟

سوال بعدیم اینه که برای من این پیغام اومده مبنی بر برنده شدن :

اسم وفامیل
Congratulations, you've won !
Dear x ,
Congratulations on winning a United States Permanent Resident Card through Diversity Visa Lottery. Selection guarantees that you will receive a United States Permanent Resident Card(also known as Green Card or Diversity Visa) only if you follow the instructions for further processing. Follow the instruction below to pay the processing fees
and start the integration process in the United States as soon as possible.
Acceptance Date: Thursday 9th of June 2011 09:16:23 AM
این متن نشون می ده که من برنده شدم؟
پاسخ
(2012-06-06 ساعت 21:01)fafa k.a.f نوشته:  سلام.ببخشيد يك سوال داشتم Smile
مي خواستم بدونم اگر در استراليا ويزاي تحصيلي بگيريم مثلا در رشته ي ((دامپزشكي)) پس از پايان تحصيل با مشغول شدن به كار در زمينه ي همون رشته پس از يه مدتي بهمون اقامت داده ميشه يا نه؟
اگه داده ميشه پس از چه مدتي ه ؟؟؟؟؟
Big GrinBig Grin
ممنون ميشم اگه پاسخ بديد.......
Big Grin

درود بر شما ...
شما بعد از ۲ سال شروع تحصیل در دانشگاه های استرالیا میتوانید برای اقامت دایم اقدام کنید ...
دوست من در استرالیا بعد از ۲۰ ماه از شروع تحصیل اقدام کردند و پاسپورت استرالیایی گرفتند...
البته باید جستجو کرد که همین شرایط همچنان پا برجاست ...
(2012-06-22 ساعت 13:52)azarak نوشته:  سلام ودرود ....من سال 2011 اسمم در اومده مهلتش تا کی میشه معمولا یعنی الان می تونم اقدام کنم؟

سوال بعدیم اینه که برای من این پیغام اومده مبنی بر برنده شدن :

اسم وفامیل
Congratulations, you've won !
Dear x ,
Congratulations on winning a United States Permanent Resident Card through Diversity Visa Lottery. Selection guarantees that you will receive a United States Permanent Resident Card(also known as Green Card or Diversity Visa) only if you follow the instructions for further processing. Follow the instruction below to pay the processing fees
and start the integration process in the United States as soon as possible.
Acceptance Date: Thursday 9th of June 2011 09:16:23 AM
این متن نشون می ده که من برنده شدم؟

درود بر شما ...
دوست گرامی لطفا سوالتون رو در انجمن گرین کارت و لاتاری بپرسید . حتما پاسخ داده خواهد شد ...

پاسخ
تشکر کنندگان: fafa k.a.f ، msar
سلام بچه ها
من برای کنفرانسی در ملبورن مقاله ارائه دادم و 16 نوامبر ارائه دارم اما در مورد سفر توریستی به استرالیا توی اینترنت خوندم که باید حتما بریم دوبی و اونجا انگشت نگاری بدیم؟!
سیستم وقت دهی سفارت چطوریه؟ توی سایت سفارت چیزی ننوشته که باید از چه مدت قبل وقت بگیریم و نوبت دهی اینترنتی نداشت. چقدر اطلاعات در مورد استرالیا کمه!
پاسخ
تشکر کنندگان: sabafarsi1985 ، msar
(2013-10-23 ساعت 23:21)amirfriendship نوشته:  می خواستم بدونم آیا نیوزلند بورس برای تحصیل میده؟
من لیسانس عمران دارم و ارشد مدیریت.برای دکترای مدیریت بهتر بورس می کنن یا ارشد عمران؟
سلام
بله بورس میده ولی تعداد ان محدود و خیلی رقابتی است.
قطعا شانس بورسیه برای رشته های فنی و مهندسی بسیار بالاتر از رشته های انسانی برای گرفتن بورسیه است. اما شما که فوق خود را در عمران نگرفته اید و مقاله و پایان نامه خود را در رشته مدیریت گرفته اید که این کار را بسیار مشکل می کند .البته در این زمینه ها انتخاب نهایی با خود استاد است و بهتر است با چند استاد انجا صحبت کنید و اگر ایده ایی و پروپوزالی تهیه کرده اید برای انها بفرستید.
موفق باشید
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، gbtm ، msar
درود
من فارغ التحصیل رشته مهندسی معماری از دانشگاه غیر انتفاعی جابربن حیان رشت هستم.23سال دارم.راستش برای ادامه تحصیل به کشور استرالیا مطالب زیادی خوندم و نظرات زیادی شنیدم. یسری با همان مدرکی که از ایران دریافت کردن میخوان همان را در کشور دیگه ادامه بدن و یسری گفتن مجبور شدند همان مقطع که گذرانده اند، در آن کشور (مقصد) دوباره بگذرانند.
میخواستم راهنماییم کنین که آیا من باید به فکر رفتن به کالج (دیپلم) یا به فکر نشستن دوباره در این مقطع (لیسانس) باشم؟
سوال دیگه اینکه برای دانشجویان تازه وارد و انگلیسی زبان و علاقه مند ، کدام شهر استرالیا را توصیه میکنین؟ (از همه لحاظ: هزینه ، دسترسی حمل و نقل، آب و هوا، امنیت و...)
و سوال دیگه اینکه به نظرتون رشته مهندسی معماری در کشور استرالیا لگوریتد هست؟ اگر نیست باید تغییر رشته دهم؟(که این اجبار میشه از کالج شروع کنم) خیلی مهمه لطفا کسی میدونه کمکم کنه، با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام وخسته نباشید به تیم مهاجر سرا
بنده دانشجوی کارشناسی اپتیک و لیزر هستم بنده دوست داشتم برای بورسیهکارشناسی در ترکیه اقدام کنم ولی با توجه به مسورت دوستان کشور ترکیه برای رشتم مناسب نبود
و استرالیا روانتخاب کردم البته برای بورسیه چون توان پرداخت هزینه های اون رو ندارم...
خ
دوست دارم تو 4سال کارشناسی مدرک زبان رو بگیرم و برای بورسیه اقدام کنم ...میشه بنده رو راهنمایی کنین🙏🙏🙏🙏
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان