کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اطلاعات جامع در مورد دانشگاههای کشور هندوستان
امروز داشتم توی محیط نت برای پیدا کردن اطلاعات درباره رشته ی مدیریت سفر و توریسم می گشتم که چشمم به این سایت فوق العاده خوب خورد لینکش رو اینجا می گذارم شاید بدرتون خورد.

سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: admin ، usa.lover ، شادان ، رامین راد ، Dolphin ، sorena ، Dr.Alik ، msar
براساس کتاب پايه دانشگاه هاي هند تحصيلات در هند به صورت زير است:
دوره دکتری( ‏ PhD(Doctor of philosophy
مدت 3سال براي اخذ پذيرش در اين دوره متقاضي يک پروژه جديد را به دانشگاه پيشنهاد مي نمايد که به ‏آن گفته مي شود اگر يکي ازاساتيد معرفي ‏شده دانشگاه با اين پروژه موافقت نمايد ( استاد ‏راهنما يا ‏Guide‏) متقاضي پذيرش مي شود و کار ‏تحقيقاتي خود را آغاز مي نمايد.
رشته های پزشكي در هند
زمان تحويل مدارک : اول خرداد تا 15تير/ شروع کلاس ها : شهريور/ نوع ديپلم قابل قبول: تجربي ، رياضي(.براي پزشكي فقط تجربي) EM/ B Pharm/ BDS براي تحصيل در مقطع PhDامکان اقدام در هر زمان وجود دارد
دوره دکتری در هند
سال تحصيلي هرسال در ماه آگوست يا مرداد ماه آغاز مي شود و در اواخر ارديبهشت يا مي به پايان مي رسد
كارشناسي ارشد در هند
سال تحصيلي هرسال در ماه جولاي يا تير ماه آغاز مي شود و در اواخر فروردين يا آوريل به پايان مي رسد.
كارشناسي در هند
توجه :شهريه هاي دانشگاهها بر حسب رشته هاي مختلف ‏بسيار متفاوت مي باشند ولي بر حسب دانشگاهها ‏تفاوت چنداني ندارند يعني رشته هاي مشابه در ‏دانشگاههاي متفاوت تقريباٌ هزينه هاي يکساني دارند .
M.phil‏ ‎(Master of philosophy) 1که2سال است ،در کليه رشته هاي علوم پايه و انساني و مهندسي و ‏مديريت و کامپيوتر و ... بجز رشته هاي پزشکي ارائه ‏مي گردد وشرط اخذ پذيرش در اين دوره ها داشتن ‏مدرک ‏Master‏ يا فوق ليسانس مي باشد اکثر ‏دانشگاهها براي صدور پذيرش براي دوره ‏PhD‏ مدرک ‏M.phil‏ را شرط ورودي اعلام مي کنند.‏
دوره هاي کارشناسي ارشد (‏‎(Master چهار ترم است،شروع در همه دانشگاهها جولاي يا آگوست تاماه مي ،؛تمامي دانشجويان در آخر امتحاني را در National and international statical system ميدهند.
اولين دوره دانشگاهي دوره ‏کارشناسي يا ‏‎(Bachelor)‎‏ مي باشد كه در رشته هاي مهندسي 4 سال و غير مهندسي 3 سال است در موارد خاص رشته هايي مثل حقوق و معماری 5 سال ، مي باشد
نظام تحصيلي دانشگاه به صورت سالانه- ترمي ميباشد و پذيرش فقط يکبار در سال صورت ميگيرد.
10 سال براي ديپلم که مي تواند به زبان انگليسي يا هندي و ... ‏ارائه شود 2 سال براي پيش دانشگاهي (‏‎(Pre ‎university كه معمولاٌ در کالجها و به زبان ‏انگليسي ارائه مي گردد
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
در کشور هند، نظام آموزشي در مقطع كارشناسي متشکل از ترکيبات سه گانه موضوعي بوده و اختلاف قابل توجهي با نظام آموزشي کشور ايران دارد. براي مثال در نظام آموزشي ايران كارشناسي هاي مانند كارشناسي شيمي، فيزيک، رياضي، زبان انگليسي، روانشناسي، جامعه شناسي و غيره وجود دارد در حالي که در نظام آموزشي هند اين تفکيک در اغلب موارد وجود نداشته و به صورت نمونه زير است :

در رشته هاي گروه علوم انساني :
علوم سياسي – اقتصاد – جامعه شناسي تاريخ – اقتصاد – علوم سياسي
روانشناسي – اقتصاد – جامعه شناسي روانشناسي – زبان انگليسي – ژورنال شناسي و غيره

شاخه علوم (Science )
فيزيک – شيمي – رياضي فيزيک – رياضي – الکترونيک
علوم کامپيوتر – رياضي – الکترونيک آمار >رياضي – علوم کامپيوتر
شيمي – گياه شناسي – جانورشناسي شيمي – گياه شناسي – علم محيط زيست
شيمي – جانورشناسي – ميکروبيولوژي علوم تغذيه ( با گرايشهاي مختلف )
اقتصاد – رياضي – آمار بيوتکنولوژي – شيمي – جانورشناسي و غيره

رشته هاي بازرگاني:
B.Com خوانده مي شوكه اين گونه مدارک را تا حدي مي توان آن ها را يک ترکيبي خواند به صورت مثالهاي زير:
رياضيات تجاري حسابداري ماليه اقتصاد بازرگاني يا تجاري اصول مديريت

در زمينه هاي علوم پزشكي و دارو سازي بايد گفت كه تقريبا در اين كشور هيچ دوره اي داراي دكتراي پيوسته نمي باشد و دانشجويان بايد مقاطع تحصيلي ليسانس و فوق ليسانس را يكي پس از ديگري سپري كرده و سپس در مقطع دكترا به تحقيق و انجام پژوهش بپردازند و نهايتا با تهيه پايان نامه و ارائه آن به استاد راهنما به دفاع بپردازند اما نحوه ارزشيابي دوره هاي پزشكي در وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشكي به گونه اي است كه متقاضيان پس از اخذ مدرك ليسانس از دانشگاه هاي هند و سپري كردن يك دوره يك ساله اينترن شيپ در ايران موفق به اخذ مدركs دكتراي رشته تحصيلي شان از اين وزارتخانه خواهند شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: stopir ، msar
سلام من فوق لیسانس حقوق خصوصی دارم از دانشگاه ازاد
میخوام بدونم مدرکم رو هند قبول داره / برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا
در ضمن میخوام بدونم زبان دانشگاه هاشون انگلیسی یه یا باید هندی یاد بگیریم ؟
معروف ترین دانشگاه در مورد رشته ی حقوق رو هم بهم معرفی کنین / ممنون
پاسخ
اطلاعاتی راجع به حقوق ندارم اما چیزی که مسلم هست به زبان انگلیسی هست کل تحصیل در هند و به زبان هندی نیستش.

پاسخ
سلام
میخواستم ببینم از کجا میتونم دانشگاه های که توی هند رشته من رو دارن رو پیدا کنم؟ برای مقطع کارشناسی ارشد طراحی یا برنامه ریزی شهری شهری

بعد سوال بعدیم اینه که چطور میتونم بفمم مدرک دانشگاهی که میخوام داخلش تحصیل کنم مورد قبول سایر دانشگاه ها و کشورهاست؟

ممنون از کمکتون
پاسخ
سلام
دوستان لطفا منو راهنمایی کنید
قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی رو دارم فکرمیکنید کدوم دانشگاه بهتر باشه که توی ایران هم معتبر باشه؟
ایا دانشگاههای هند رو اروپا و امریکا قبول دارن؟یعنی مثلا وقتی دانشجو شدم ممکنه بتونم برای ادامه تحصیل برای اروپا یا امریکا اقدام کنم؟
پاسخ
سلام! من پذیرش دانشگاه bharati از شهر پونا را برای مقطع فوق لیسانس گرفتم، می خواستم بدون درجه علمیش در حدی هست که بتونم در مقطع phd برای کانادا یا آمریکا اقدام کنم؟ یا اینکه بشینم درس بخونم برای دانشگاه تهران؟ من طلاعاتی ندارم در این مورد و نهایتا باید تا دو الی سه روز دیگه تصمیم بگیرم چون باید تا یک ماه دیگه هند باشم. ممنون می شم اگه کسی اطلاعاتی داره راهنماییم کنه.
پاسخ
سلام دوستان

من یه سری اطلاعات در مورد رشته همیوپاتی میخواستم شرایط تحصیل توی این رشته چیه؟
البته رشته ی من پزشکی نیست ولی از آشنایان تخصصی همیوپاتیشون رو از هند گرفته بودن
که یه سری توضیحات اولیه منو مجذوب این رشته کرد
دوره ای خاصی که نیاز به مدرک پزشکی هم نداشته باشه در عین حال هم مدرکش معتبر باشه وجود داره؟
دوستانی که توی هند تحصیل میکنن راهنمایی کنن لطفا
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان