کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تابعیت کشور دوم مجاز یا غیر مجاز مسئله این است
سلام دوستان یکی از دوستان در اکراین زندگی میکنه و تا چند وقت دیگه میتونه پاس اکراینی بگیره ولی حالا به دلایلی باید بره سوئد و در انجا زندگی کنه حالا سوال من این هست که ایا داشتن پاس اکراینی به درد میخوره و مزیتی داره ضمنا ایشون از لحاظ مالی تامین هستند و با دوستانی که دارند مدام به کشورهای مختلف دعوت میشوند و زندگی میکنند .
مطلب بعد هم برای 6 ماه در سوئد هستند که گویا بهشون گفتند میتونید یک سفر به امریکا داشته باشید ایا این مطلب درست است

پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، msar
(2011-09-03 ساعت 18:25)frozen mind نوشته:  
(2011-09-03 ساعت 16:38)golesang نوشته:  دوستان عزیز من یه سوالی دارم که برعکس سوالهای این تاپیکه ولی چون به چند تابعیته مربوط میشه اینجا میپرسم میخواستم بدونم کسی اطلاعی داره که آمریکا چند تابعیته رو قبول داره یا نه ؟ یعنی اگر ما تابعیت ایران و یک کشور اروپایی رو داشته باشیم آیا آمریکا به عنوان تابعیت سوم بهمون سیتی زنی میده یا نه؟

گلسنگ عزیز، حواست کجاست دوست عزیز؟!! Smile اگر آمریکا چند تابعیتی رو قبول نداشت چطور این همه مهاجر از کشورهای مختلف اونجان و تابعیت اونجا رو هم گرفتن؟ مثلا به ایرانی ها تابعیت دادن بدون این که ازشون بخوان ترک تابعیت ایرانو بکنن و تازه بهشون هم میگن ایرانی-آمریکایی یا امریکاییان ایرانی تبار!
دوست عزیز من متوجه هستم دو تابعیته رو اکثر کشورهای دنیا قبول دارن تو اروپا و کانادا هم ایرانیها هم تابعیت ایران رو دارن و هم تابعیت اون کشور رو ولی سه تابعیته رو بعضی کشورها قبول ندارن یعنی قبول نمیکنن ما تابعیت اونها رو به عنوان تابعیت سوممون بگیریم ما در اروپا زندگی میکنیم و در حال حاضر دوتا تابعیت داریم خواستم بدونم رفتیم آمریکا و بعد 5 سال آمریکا قبول میکنه ما سیتی زن آمریکا بشیم به عنوان سومین تابعیتمون یا نه ؟؟ به هرحال ممنون از توجهتون

شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، frozen mind ، behzadb57 ، armin021 ، قصه گو ، pari pariaaa ، soli asali ، msar
(2011-09-03 ساعت 22:09)golesang نوشته:  
(2011-09-03 ساعت 16:38)golesang نوشته:  دوستان عزیز من یه سوالی دارم که برعکس سوالهای این تاپیکه ولی چون به چند تابعیته مربوط میشه اینجا میپرسم میخواستم بدونم کسی اطلاعی داره که آمریکا چند تابعیته رو قبول داره یا نه ؟ یعنی اگر ما تابعیت ایران و یک کشور اروپایی رو داشته باشیم آیا آمریکا به عنوان تابعیت سوم بهمون سیتی زنی میده یا نه؟

گلسنگ عزیز، حواست کجاست دوست عزیز؟!! Smile اگر آمریکا چند تابعیتی رو قبول نداشت چطور این همه مهاجر از کشورهای مختلف اونجان و تابعیت اونجا رو هم گرفتن؟ مثلا به ایرانی ها تابعیت دادن بدون این که ازشون بخوان ترک تابعیت ایرانو بکنن و تازه بهشون هم میگن ایرانی-آمریکایی یا امریکاییان ایرانی تبار!
دوست عزیز من متوجه هستم دو تابعیته رو اکثر کشورهای دنیا قبول دارن تو اروپا و کانادا هم ایرانیها هم تابعیت ایران رو دارن و هم تابعیت اون کشور رو ولی سه تابعیته رو بعضی کشورها قبول ندارن یعنی قبول نمیکنن ما تابعیت اونها رو به عنوان تابعیت سوممون بگیریم ما در اروپا زندگی میکنیم و در حال حاضر دوتا تابعیت داریم خواستم بدونم رفتیم آمریکا و بعد 5 سال آمریکا قبول میکنه ما سیتی زن آمریکا بشیم به عنوان سومین تابعیتمون یا نه ؟؟ به هرحال ممنون از توجهتون

هر کس میتونه دو تا تابعیت داشته باشه نه بیشتر.شما اگه بخواین برای زندگی برین امریکا و پاس امریکا رو بگیرین باید تابعیت اروپایی خودتون رو کنسل کنین

پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، frozen mind ، behzadb57 ، gadfly ، comrun ، armin021 ، قصه گو ، pari pariaaa ، soli asali ، msar
(2011-09-03 ساعت 23:58)@SH!M نوشته:  
(2011-09-03 ساعت 22:09)golesang نوشته:  

هر کس میتونه دو تا تابعیت داشته باشه نه بیشتر.شما اگه بخواین برای زندگی برین امریکا و پاس امریکا رو بگیرین باید تابعیت اروپایی خودتون رو کنسل کنین

این جریان هر شخص فقط دو تابعیت میتونه داشته باشه, جریانش چیه؟ منظورتون در ایران یا آمریکا یا کجا؟ جای خاصی این مطلب رو دیدین؟ من تا حالا همچین چیزی نشنیدم با اینکه به این موضوع خیلی علاقمندم و مطالعات زیادی در مورد سیتیزن شیپی کشورهای مختلف انجام دادم.
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، armin021 ، قصه گو ، pari pariaaa ، soli asali ، msar
اینو که میدونم!! بابا من خودم لیسانس شهروند شناسی دارم ناسلامتی! عمری مطالعه کردم در این زمینه! منظورم این بود که این دوستمون که گفتن "هر کس میتونه دو تا تابعیت داشته باشه, نه بیشتر" منظورشون چیه؟
یعنی رو چه حسابی مثلا یک ایرانی یا یک هندی مثلا نمیتونه سه تا تابعیت داشته باشه؟ حالا چه دولتش قبول بکنه یا نه.
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، armin021 ، قصه گو ، pari pariaaa ، soli asali ، msar
برخی از کشور ها تابعیت دو گانه رو پذیرفته اند مثل امریکا کانادا و ... ولی سه گانه یا بیشترش ! رو فکر نکنم.
احتمالا منظورشان همین هست.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تابعیت کشور دوم مجازه ولی برای کشور سوم باید یکی از قبلیها رو پس بدید ..و چون ایرانیها هیچ زمان طبق قانون جمهوری اسلامی نمیتونن تابعیت ایران رو پس بدن پس فقط میتونند به غیر از تابعیت ایران تابعیت یک کشور دیگه رو داشته باشن ...
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، soheilbadami ، armin021 ، قصه گو ، pari pariaaa ، soli asali ، msar
(2011-09-25 ساعت 11:38)laili نوشته:  تابعیت کشور دوم مجازه ولی برای کشور سوم باید یکی از قبلیها رو پس بدید ..و چون ایرانیها هیچ زمان طبق قانون جمهوری اسلامی نمیتونن تابعیت ایران رو پس بدن پس فقط میتونند به غیر از تابعیت ایران تابعیت یک کشور دیگه رو داشته باشن ...

آقا من ته و توه قضیه رو در آوردم! منظور شما از این مطلب در مورد آمریکا صدق میکنه چون تابعیت دوم به بعد رو به رسمیت نمیشناسه اما دلیل نمیشه که شما نمیتونید داشته باشید! شما میتونید داشته باشید ولی اونا میگن بعد از دومی به ما ربطی نداره و اهمیتی بهش نمیدن. کلا هر فرد میتونه هر چقدر دلش خواست تابعیت داشته باشه, حالا این وسط هر مشکلی هم از بابت تداخل این تابعیت ها پیش بیاد به خودش مربوطه اما دلیل نمیشه که نتونه داشته باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: comrun ، armin021 ، قصه گو ، pari pariaaa ، soli asali ، msar
(2011-09-25 ساعت 15:38)yami نوشته:  آقا من ته و توه قضیه رو در آوردم! منظور شما از این مطلب در مورد آمریکا صدق میکنه چون تابعیت دوم به بعد رو به رسمیت نمیشناسه اما دلیل نمیشه که شما نمیتونید داشته باشید! شما میتونید داشته باشید ولی اونا میگن بعد از دومی به ما ربطی نداره و اهمیتی بهش نمیدن. کلا هر فرد میتونه هر چقدر دلش خواست تابعیت داشته باشه, حالا این وسط هر مشکلی هم از بابت تداخل این تابعیت ها پیش بیاد به خودش مربوطه اما دلیل نمیشه که نتونه داشته باشه.

تونستن که بله. آدمیزاد میتونه هر کاری انجام بده،منظور من مسئله قانونی بودنش بود.داشتن بیش از دو تابعیت قانونی نیست حالا یکی میتونی 6 تا پاسپورت از کشورای مختلف داشته باشه!
فقط یه سری از کشورا اجازه بیش از دو تابعیت رو میدن و داشتن بیش از دو تابعیت در این کشورا کاملا قانونی هست.استرالیا و سوئیس از جمله این کشورا هستن
پاسخ
تشکر کنندگان: armin021 ، قصه گو ، pari pariaaa ، soli asali ، msar
دوستان عزيز چطور ميتونيم پاسپورت دو كشور ايران و آمريكا رو هم زمان داشته باشيم؟غير قانوني نيست؟
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، soli asali ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان