معرفی استادان ایرانی در رشته های علوم پزشکی و زیستی
در این تاپیک استادان ایرانی دانشگاه های سراسر جهان در رشته های علوم پزشکی و زیستی معرفی خواهند شد.[عکس: 11-sabeti.jpg]ثابتی سومین زنی در تاریخ است که با معدل ۱۰۰ و مدارج کامل (به لاتین: Summa Cum Laude) از مدرسه پزشکی دانشگاه هاروارد آمریکا فارغ التحصیل شده‌است. وی بعنوان یکی از سرشناس‌ترین محققان آمریکا در زمینه بررسی ژنوم مالاریا، از بنیاد بیل و ملیندا گیتس بالغ بر ۲ میلیون دلار بودجه تحقیقاتی دریافت کرده‌است.

پردیس ثابتی اخیرا نیز به عنوان یکی از ۱۰۰ چهره نابغه جهان از سوی گروه بین‌المللی Creators Synectics معرفی شده‌است. این گروه بین‌المللی پردیس ثابتی را از محققان برجسته دانشگاه‌های معتبری نظیر هاروارد، آکسفورد و ام آی تی را به عنوان چهره چهل و نهم معرفی کرده‌است.

شبکه خبری سی‌ان‌ان نیز در سال ۲۰۰۷، ثابتی را به عنوان «یکی از ۸ نوابغی که دنیای ما را متحول خواهند ساخت» عنوان کرده‌است.

وی همچنین عضو هیئت ناظرین متخصص در گردهمایی سال ۲۰۰۸ مجمع جهانی اقتصاد بود.

پردیس ثابتی در نهمین کنگره بین المللی ژنتیک و اصلاح دام که در شهر لیپزینگ آلمان در آگوست 2010 برگزار گردید به عنوان سخنران مدعو و افتخاری حضور داشت.

وی هم اکنون استاد دانشگاه هاروارد است.
http://www.sabetilab.org/
وب سایت:
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: tamanna ، ابی22 ، OverLord ، mooj ، e.m ، 2013 ، f.khorasani ، msar ، jan ، asbebarfi
چه خوب، واقعا عالیه

اما نمیدونم چرا، اساتید پزشکی‌ اکثرا به پزشکانی که از ایران اومدن کمک نمیکنن. بر عکس چینی‌‌ها که هر جا می‌رن colony می‌کنن و هم زبانان شنو جمع می‌کنن!
گاوی است در آسمان و نامش پروین
یک گاو دگر نهفته در زیر زمین

چشم خردت باز کن از روی یقین
زیر و زبر دو گاو مشتی خر بین
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، f.khorasani ، msar
فوق العاده است.چه خوب اگه امکان نشستن پای صحبت این چنین اشخاصی برای مادانشجویان ایرانی فراهم باشه
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، msar
بردار من در رشته زیست شناسی سلولی مولکولی لیسانس گرفته و خیلی علاقمند به ادامه تحصیل در رشته محیط زیست و ایمنی هست. آیا دانشگاههای آمریکا برای این رشته بورس می دهند؟ و اگر بله کدام دانشگاهها؟
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان:
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان