کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به آمریکا از طریق کوبا و نیکاراگوئه
در سایت یکی از وکلا به عنوان یکی از شرایط دریافت اقامت آمریکا خوندم که "اگر شما مليت يكي از كشورهاي کوبا و نیکاراگوئه را دارا هستيد شما قادر خواهيد بود تا ويزاي اقامت دائمي ايالات متحده را بدست آوريد."

آیا میشه از این طریق اقدامی کرد؟ ینی اول بشیم شهروند کوبا ، بعد گرین کارت آمریکا رو بگیریم. شدنی هست؟
هر کس اطلاعاتی داره لطفا share کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، HAZARA ، msar
(2011-09-24 ساعت 22:48)firstpars نوشته:  در سایت یکی از وکلا به عنوان یکی از شرایط دریافت اقامت آمریکا خوندم که "اگر شما مليت يكي از كشورهاي کوبا و نیکاراگوئه را دارا هستيد شما قادر خواهيد بود تا ويزاي اقامت دائمي ايالات متحده را بدست آوريد."

آیا میشه از این طریق اقدامی کرد؟ ینی اول بشیم شهروند کوبا ، بعد گرین کارت آمریکا رو بگیریم. شدنی هست؟
شما لطف ادرس سایت اون وکیل را بگذارید که ما با اون وکیل اشنا بشیم بعدش هم اصلا کوبا و نیکاراگوئه به این راحتی به کسی سیتیزنی نمی دهند
بعدش هم شما این همه می خواهید برای این کشورها وقت بگذارید تو این مدت هم اقامت کانادا را گرفتید هم ستییزن کانادا می شوید که خیلی راحت می تونید به امریکا سفر کنید و در صورت داشتن پیشنهاد کار از امریکا ویزای کاری امریکا را بدست اورید

آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، dreamer60 ، free_free ، Blaze ، firstpars ، mavarfan ، HAZARA ، storagemeter ، msar ، eblam
(2011-09-25 ساعت 03:16)ParsTrader نوشته:  شما لطف ادرس سایت اون وکیل را بگذارید که ما با اون وکیل اشنا بشیم بعدش هم اصلا کوبا و نیکاراگوئه به این راحتی به کسی سیتیزنی نمی دهند
بعدش هم شما این همه می خواهید برای این کشورها وقت بگذارید تو این مدت هم اقامت کانادا را گرفتید هم ستییزن کانادا می شوید که خیلی راحت می تونید به امریکا سفر کنید و در صورت داشتن پیشنهاد کار از امریکا ویزای کاری امریکا را بدست اورید
این پیجی که اینو نوشته
http://hamidilaw.com/index.php?option=co...&Itemid=81

اینجا هم در پست شماره 10 یه اشاره ای شده:
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...6#pid29746
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، HAZARA ، storagemeter ، msar
(2011-09-25 ساعت 03:53)firstpars نوشته:  این پیجی که اینو نوشته
http://hamidilaw.com/index.php?option=co...&Itemid=81

اینجا هم در پست شماره 10 یه اشاره ای شده:
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...6#pid29746

سلام
تا انجا که من میدونم خود کوبایی ها سوار بر قایق به سمت امریکا می روند که خیلی وقتها در دریا غرق می شوند و تازه هر سال در لاتاری هم شرکت می کنند اگر این شکلی بود که دیگه نیازی به این همه دردسر کشیدن نداشتند
بعدش هم همانطور که گفتم این برای ما فرقی نمی کنه چون اگر برای کانادا اپلای کنیم خیلی بهتر و سریعتر به نتیجه میرسیم
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، firstpars ، mavarfan ، comrun ، HAZARA ، storagemeter ، mohammadg846 ، msar
اولا اینکه شما اصالتا کوبایی یا نیکاراگوایی یا السالوادوری باشید یا نه در روند این کار تاثیر داره. یعنی کنسول یا افسر مهاجرتی که به این کیسها رسیدگی میکنه، کاملا در جریان این مسائل هستن. قانون سیاه سفیدی نداره و شما به محض اینکه حائز باشین مثلا بخاطر شهروندی وارد فاز خاکستری اون میشین که بستگی به نظر افسر ویزا و اداره مهاجرت و ... داره. تا نتیجه چه شود!!

بله آمریکا برای شهروندان یک تعداد از کشورهای آمریکای مرکزی شرایط ویزای راحتتری داره. نیکاراگوآ و کوبا هم جزو اونا هست تا جایی که میدونم اما در مورد کوبا مشکل اصلی این هست که دولت کوبا به شهروندانش به این راحتی ها اصلا پاسپورت نمیده!! یعنی یک کوبایی خیلی باید دم کلفت باشه که بتونه پاسپورت بگیره که یکی از دلایلش میتونه دعوتنامه از یک فامیل نزدیک با تقبل تمام هزینه ها باشه که اگه اگه اگه قبول کنن و مثلا اون نه سخت نه راحت ویزا بگیره بیاد آمریکا، اونوقت خیلی راحتتر از ما ها میتونه گرین کارت و اقامت اینجا رو بگیره.

نیکاراگوآ هم تا جایی که میدونم قبلا شهروندی شو مانند یک تعداد ممالک کاراییب و اقیانوسیه میفروخت!! حدود 33000 دولار فکر کنم ولی چقدر واقعیت داشت نمیدونم. فکر کنم مال نیکارگوآ دروغ بود ولی برای کشورهای مثل سنت کیتس و دامینیکن و دامینیکا واقعی هست که البته رقمهاشون در حد صد و پنجاه هزار دولار هست و ظاهرا دیگه به این راحتی ها به خاورمیانه ای ها نمیدن و میگن سهمیه اونا پر شده.

حالا بالفرض شما اومدی با پول هم قانونی شهروندی نیکاراگوآ گرفتی، باز میشه همون جریانی که گفتم! تازه در این پاسپورتها هم تا جایی که میدونم بخاطر فشارهای کشورهایی مثل آمریکا مینویسن که این شهروندی از طریق مشارکت مالی و غیره بدست اومده. ظاهرا آمریکا و بعضی کشورهای دیگه تهدید کرده بودن این کشورهای تابعیت فروش رو که اگه در پاسپورت قید نکنین دیگه عدم نیاز به ویزا برای شهرونداتون رو حذف میکنیم. الان که مینویسن خوب حتی اون پاس بدون ویزا هم باشه به آمریکا، دم مرز احتمالا اصلا راه ندن چون مشخصه که طرف اون همه پول رو برای چی خرج کرده. مثل عدم نیاز به ویزای ترکیه ای ها به ژاپن و کره ولی در عمل فقط افراد خیلی معتبر میتونن ازش استفاده کنن و بقیه از ترس دیپورت تو فرودگاه و سوختن پول بلیط و سو سابقه خوردن تو پاسپورت، ویزا میگیرن میرن.

تازه همه اینا رو گفتم، حالا رسیدی اینجا..... میخوای چکار کنی؟ حداقل بگو ما همین کارو بکنیم، به جان شما هم دعا کنیم!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، mohammadg846 ، msar ، eblam
salam khobi? mikhastam age emkan dare saite on vakil ro baram ersal koni? mamnan misham .chon be ma in raho pishnahad dadan ama ma shak darim merc az komaket.Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام دوستان
من در عرض 5 ماه پاسپورت سنت کیتس گرفتم نه به قیمت 150000 دلار به یه قیمت باورنکردنی و بعدش هم در عرض 3 هفته ویزای آمریکا گرفتم میگفتن یک هفته ای میدن ولی خوب توی 3 هفته گرفتم . خیلی راحت اروپا هم که عین آب خوردن میشه رفت .
تا قبل از این همیشه مشکل ویزا داشتم ولی خوب الان خیالم راحته . امیدوارم شما ها هم مشکلتون حل بشه .
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadg846 ، msar
(2011-09-24 ساعت 22:48)firstpars نوشته:  در سایت یکی از وکلا به عنوان یکی از شرایط دریافت اقامت آمریکا خوندم که "اگر شما مليت يكي از كشورهاي کوبا و نیکاراگوئه را دارا هستيد شما قادر خواهيد بود تا ويزاي اقامت دائمي ايالات متحده را بدست آوريد."

با پاسپورت سنت کیتس مشکل من که حل شد .

(2012-09-15 ساعت 06:29)yami نوشته:  اولا اینکه شما اصالتا کوبایی یا نیکاراگوایی یا السالوادوری باشید یا نه در روند این کار تاثیر داره. یعنی کنسول یا افسر مهاجرتی که به این کیسها رسیدگی میکنه، کاملا در جریان این مسائل هستن. قانون سیاه سفیدی نداره و شما به محض اینکه حائز باشین مثلا بخاطر شهروندی وارد فاز خاکستری اون میشین که بستگی به نظر افسر ویزا و اداره مهاجرت و ... داره. تا نتیجه چه شود!!

بله آمریکا برای شهروندان یک تعداد از کشورهای آمریکای مرکزی شرایط ویزای راحتتری داره. نیکاراگوآ و کوبا هم جزو اونا هست تا جایی که میدونم اما در مورد کوبا مشکل اصلی این هست که دولت کوبا به شهروندانش به این راحتی ها اصلا پاسپورت نمیده!! یعنی یک کوبایی خیلی باید دم کلفت باشه که بتونه پاسپورت بگیره که یکی از دلایلش میتونه دعوتنامه از یک فامیل نزدیک با تقبل تمام هزینه ها باشه که اگه اگه اگه قبول کنن و مثلا اون نه سخت نه راحت ویزا بگیره بیاد آمریکا، اونوقت خیلی راحتتر از ما ها میتونه گرین کارت و اقامت اینجا رو بگیره.

نیکاراگوآ هم تا جایی که میدونم قبلا شهروندی شو مانند یک تعداد ممالک کاراییب و اقیانوسیه میفروخت!! حدود 33000 دولار فکر کنم ولی چقدر واقعیت داشت نمیدونم. فکر کنم مال نیکارگوآ دروغ بود ولی برای کشورهای مثل سنت کیتس و دامینیکن و دامینیکا واقعی هست که البته رقمهاشون در حد صد و پنجاه هزار دولار هست و ظاهرا دیگه به این راحتی ها به خاورمیانه ای ها نمیدن و میگن سهمیه اونا پر شده.

حالا بالفرض شما اومدی با پول هم قانونی شهروندی نیکاراگوآ گرفتی، باز میشه همون جریانی که گفتم! تازه در این پاسپورتها هم تا جایی که میدونم بخاطر فشارهای کشورهایی مثل آمریکا مینویسن که این شهروندی از طریق مشارکت مالی و غیره بدست اومده. ظاهرا آمریکا و بعضی کشورهای دیگه تهدید کرده بودن این کشورهای تابعیت فروش رو که اگه در پاسپورت قید نکنین دیگه عدم نیاز به ویزا برای شهرونداتون رو حذف میکنیم. الان که مینویسن خوب حتی اون پاس بدون ویزا هم باشه به آمریکا، دم مرز احتمالا اصلا راه ندن چون مشخصه که طرف اون همه پول رو برای چی خرج کرده. مثل عدم نیاز به ویزای ترکیه ای ها به ژاپن و کره ولی در عمل فقط افراد خیلی معتبر میتونن ازش استفاده کنن و بقیه از ترس دیپورت تو فرودگاه و سوختن پول بلیط و سو سابقه خوردن تو پاسپورت، ویزا میگیرن میرن.

تازه همه اینا رو گفتم، حالا رسیدی اینجا..... میخوای چکار کنی؟ حداقل بگو ما همین کارو بکنیم، به جان شما هم دعا کنیم!!!

نیکاراگوئه و کوبا رو ول کنید با پاسپورت سنت کیتس واقعا مشکلی نخواهید داشت من گرفتم و خیلی راضیم البته نه با شرمایه گذاری 150000 دلاری با یه قیمت خیلی مناسب گرفتم که واقعا میارزه . ولی من کوبا رو نمی پسندم
پاسخ
(2011-09-25 ساعت 03:16)ParsTrader نوشته:  

شما لطف ادرس سایت اون وکیل را بگذارید که ما با اون وکیل اشنا بشیم بعدش هم اصلا کوبا و نیکاراگوئه به این راحتی به کسی سیتیزنی نمی دهند
بعدش هم شما این همه می خواهید برای این کشورها وقت بگذارید تو این مدت هم اقامت کانادا را گرفتید هم ستییزن کانادا می شوید که خیلی راحت می تونید به آمریکا سفر کنید و در صورت داشتن پیشنهاد کار از آمریکا ویزای کاری آمریکا را بدست اورید

کانادا 3 سال زمان میبره . در عرض 5 ماه میتونی سنت کیتس بگیری .و عین آب خوردن . من که راحت شدم
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2013-09-04 ساعت 17:49)hil نوشته:  
(2011-09-25 ساعت 03:16)ParsTrader نوشته:  

بعدش هم شما این همه می خواهید برای این کشورها وقت بگذارید تو این مدت هم اقامت کانادا را گرفتید هم ستییزن کانادا می شوید که خیلی راحت می تونید به آمریکا سفر کنید و در صورت داشتن پیشنهاد کار از آمریکا ویزای کاری آمریکا را بدست اورید

کانادا 3 سال زمان میبره . در عرض 5 ماه میتونی سنت کیتس بگیری .و عین آب خوردن . من که راحت شدم

سلام
لطفا توضیح میدید با چه میزان هزینه پاسپورت سنت گیتس گرفتید
پاسخ
(2013-12-24 ساعت 02:47)kingnavid نوشته:  سلام

ظاهرا ایشون محروم شدندن!!
اما در پست آخرشون توضیح دادن که با 16000 دلار ویزا گرفتن
اینم لینک پست

http://mohajersara.com/thread-3706-post-...#pid407902
پاسخ
تشکر کنندگان: kingnavid ، msar
(2013-12-24 ساعت 13:19)mohammadg846 نوشته:  
(2013-12-24 ساعت 02:47)kingnavid نوشته:  سلام

ظاهرا ایشون محروم شدندن!!
اما در پست آخرشون توضیح دادن که با 16000 دلار ویزا گرفتن
اینم لینک پست

http://mohajersara.com/thread-3706-post-...#pid407902

خیلی متشکرم از پاسختون.
اما به نظر 16 هزار دلار رقم صحیحی نیست
اخرین چیزی که سایت وزارت کشور سنت گیتس اعلام کرده 25000 دلار کارمز د دولت هست این به علاوه خرید یک ملک به ارزش 400 هزار دلار در ان کشور یا سرمایه گذاری 250 هزار دلاری در صنایع نیشگر غیر قابل فروش و بدن سود برای 5 سال.
خیلی برام جالب بود بدونم چه چیری و ارزان این پاسپورت را دریافت کردند.
پاسخ
با سلام دوستان ما یه تیم 4 نفره هستیم و میخوایم هفدهم نوامبر از تهران به کوبا و از اونجا به امریکا حرکت کنیم . هر کس مایل بود همراه ما باشه پیغام بده .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-09 ساعت 12:04)nastaran1989 نوشته:  با سلام دوستان ما یه تیم ۴ نفره هستیم و میخوایم هفدهم نوامبر از تهران به کوبا و از اونجا به آمریکا حرکت کنیم . هرایوایمایل بود همراه ما باشه پیغام بده .

سلام،
اصلا همچین روشی عملی هست؟ بیشتر توضیح بدید لطفا.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
ببخشید یعنی چه برید کوبا و بعد امریکا میشه بیشتر توضیح بدید از چه راهی!؟
گاهی گمان نمی کنی ولیکن می شود / گاهی نمی شود که نمی شود که نمی شود
گاهی هزار دوره دعا بی اجابت است/ گاهی نگفته قرعه به نام تو می شود
گاهی گدای گدایی و بخت با تو نیست/ گاهی تمام شهر گدای تو می شود
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان