کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت
دوست گرامي شما نياز به نمره 7 آكادميك در آيلتس داريد. سپس وثيقه حدود 12 ميليون تومان و نيز پرداخت شهريه سالانه حدود 12 هزار دلار براي دانشگاههاي استراليا . البته بنا به شرايط امكان كم كردن يا بيشتر بودن ميزان شهريه هم در نظر گرفته ميشود
بزرگترین لذت در دنیا انجام کاری است که دیگران میگویند نمیتوانی...!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
مرسی من از سربازی معاف هستم حالا راهی هست که 2 الی 3 ماه ویزا تحصیلی گرفت من رزومه درست کردم در حد تیم ملی و اینکه تمام مدارک هم کامله الانم جولومه حالا می شه دو الی 3 ماهه گرفت اگه استرالیا نمیشه ؟ میتونید یکجای دیگه رو معرفی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: 2013
سلام اگه ممکنه در مورد رشته های هنر در مقطع دکتری در دانشگاه های استرالیا برام بگید.مخصوصا رشته تاریخ هنر.شرایط گرفتن بورس تحصیلی رو هم لطفا توضیح بدید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-11-07 ساعت 17:55)mohammad.maleki نوشته:  مرسی من از سربازی معاف هستم حالا راهی هست که 2 الی 3 ماه ویزا تحصیلی گرفت من رزومه درست کردم در حد تیم ملی و اینکه تمام مدارک هم کامله الانم جولومه حالا می شه دو الی 3 ماهه گرفت اگه استرالیا نمیشه ؟ میتونید یکجای دیگه رو معرفی کنید
دوست گرامي اميدوارم همواره موفق و پيروز باشيد .
پيشنهاد من به شما :
1 - نمره آيلتس خود را آماده كنيد ( نمره 7 آكادميك )
2 - مدارك خود را هر كدام سه نسخه ( اصلي ) ترجمه رسمي كنيد ( دو نسخه براي مواقع ضروري و فعلا تنها يك نسخه اصلي )
3 - با دانشگاه مورد نظر خود مكاتبه كنيد و رزومه حرفه اي خود را كه ميدانيد در آن هيچگونه خطا - فولي صورت نگرفته ارسال و اخذ پذيرش كنيد .
4 - در زمان مقرر ضمانتنامه مالي و ارسال هزينه شهريه را انجام دهيد
5 - براي دريافت بورسيه زياد مطمئن نباشيد نياز به زمان و وجود ظرفيت خالي دارد
6 - سايتهاي مربوطه را بدقت بخوانيد
7 - خطاب به همه دوستان : به هيچ وكيلي اعتماد نكنيد
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، lorecance
(2010-11-09 ساعت 12:52)mahla.takhti نوشته:  سلام اگه ممکنه در مورد رشته های هنر در مقطع دکتری در دانشگاه های استرالیا برام بگید.مخصوصا رشته تاریخ هنر.شرایط گرفتن بورس تحصیلی رو هم لطفا توضیح بدید.

لطفا 1 نفر جواب بده...........
پاسخ
تشکر کنندگان:
این مطالب به تدریج کاملتر خواهند شد
1 - مقدمه
اداره مهاجرت و شهروندي استراليا ( دياك ) متولي برنامه عمومي مهاجرت متخصصين(GSM) و برنامه مهاجرت از طريق گزينش كارفرما (ENS) است. اطلاعات مربوط به هريك از اين گروه ها رااز طرق زير اخذ نماييد.
وبسايت دياك http://www.immi.gov.au/
كتاب راهنماي برنامه عمومي مهاجرت متخصصين – جزوه شماره 6
كتاب راهنماي برنامه مهاجرت از طريق كار فرماي حامي– جزوه شماره 5

وظيفه VETASSESS ارزشيابي تحصيلات دانشگاهي براي تصدي مشاغل برگزيده فهرست مشاغل برنامه عمومی مهاجرت متخصصين و فهرست مشاغل برنامه مهاجرت از طريق گزينش كار فرماي حامي مي باشد. و ارزشيابي تجارب كاري در حيطه وظايف VETASSESS نيست. ارزشيابي مدارك تحصيلي منعكس كننده ديدگاه VETASSESS بر مبناي اطلاعات و داده هايي است كه هر متقاضي تهيه و در اختيار اين مؤسسه قرار مي دهد. در بعضي موارد خاص تحقيقات بيشتري توسط افراد اين مؤسسه انجام خواهد شد. عوامل مؤثر در فرآيند ارزشيابي عبارتند از:
نظام آموزشي كشور مبدا
مؤسسه اعطا كننده مدرك
ساختار ، طول و محتواي دوره آموزشي

توجه داشته باشید که نتیجه این ارزیابی را نمیتوان به مفاهیم زیر تعمیم داد :
مناسب بودن شما برای یک شغل
کیفیت کار شما
تناسب تجارب شغلی شما
موفقیت یا شکست احتمالی شما در اخذ وضعیت اقامت

VETASSESS به شما مدرک کتبی ارزشیابی مدارک تحصیلی (دانشگاهی یا دانشکده های صنعتی و جامع الفنون ) که بطور حداقل برای اشغال یک مورد نیاز است را ارائه می کند.توجه داشته باشید که ارزشیابی مهارت های حرفه ای (TRA) فرآیند ارزشیابی جداگانه ای دارد.

3- VETASSESS چه كساني را مورد ارزشيابي قرار مي دهد؟
افرادي كه تمايل به مهاجرت به استراليا از طريق تخصص را دارند قبل از تسليم تقاضا نامه خود به اداره مهاجرت و پرداخت هزينه هاي مربوط به اقامت دايم بايستي فرايند ارزشيابي مدارك تحصيلي توسط مراكر مجاز مربوطه را تكميل نمايند. براي اطلاع از اينكه تقاضانامه ارزشيابي مدارك تحصيلي خود را بايستي به كدام موسسه ارسال كنيد فهرست مشاغل تخصصي (SOL) را ببينيد. VETASSESSارزيابي طيف گسترده اي از مشاغل از جمله مديريت ,اداري و مشاغل حرفه اي و نيمه حرفه اي را به عهده دارد.

4- مشاغل حرفه اي
ليست مشاغل حرفه اي كه توسط اين موسسه ارزشيابي مي شوند را در فهرست مشاغل برنامه عموم مهاجرت متخصصين (SOL) و یا فهرست مشاغل برنامه مهاجرت از طريق گزينش كار فرما (ENSOL) بیابید. اين وظيفه شماست كه رشته خود را انتخاب كنيد و وت اسس در اين زمينه به شما كمكي نمي كند. توجه داشته باشيد كه براي هر تقاضا نامه امكان ارزيابي شما تنها در يك رشته تحصيلي وجود دارد و اگر مي خواهيد براي چند شغل ارزشيابي شويد بايستي تقاضانامه هاي جداگانه اي تهيه نماييد و هرينه هاي كامل را براي هر تقاضا نامه بپردازيد.

5- چگونه تقاضا کنیم؟
الف - تقاضانامه آنلاین
تقاضای خود را بصورت آنلاین به سایت http://www.skillassess.com/ ارسال کنید. این طریقه به لحاظ اینکه فرآیند ارزشیابی تقاضای شما را در اسرع وقت و به محض ارسال مدارک به VETASSESS آغاز به کار می کند خدمت رسانی سریعتری دارد.

ب – از طریق تقاضا نامه کاغذی
1 – دریافت فرم
1-1 – فرم تقاضا نامه را دانلود و پرینت کنید
1-2 – فرم را از طریق فاکس شماره 0061396542773 دریافت کنید.
1-3 – فرم را از طریق ای میل دریافت کنید
1-4 – به آدرس زیر نامه نوشته فرم ها را درخواست کنید :
VETASSESS
GPO Box 2752,
Melbourne, VIC
3001 Australia

2 – همه اطلاعات خواسته شده فرم تقاضا نامه را در کمال دقت و صحت پر کنید و تمام مدارک خواسته شده را جمع آوری کنید.
3 – فرم های تکمیل شده و مدارک ضمیمه و هزینه تقاضانامه را بوسیله پست به VETASSESS بفرستید.

6 - مدارک لازم:
6 – 1 – فرم تقاضا نامه تکمیل شده و امضا شده.
6 – 2 – دو (2) قطعه عکس سایز پاسپورتی امضا شده و تاریخ زده شده.
6 – 3 – ترجمه رسمی گواهی ولادت یا صفحات مشخصات شما در گذرنامه ( به شرطی که نام - عکس و تارخ تولد شما در آن درج شده باشد)
توصیه ویژه : به اسامی و تاریخها مندرج در گذرنامه در پر کردن فرمها توجه خاص داشته باشید . در ضمن خود گذرنامه را هم به دقت چک کنید که اشتباهی نداشته باشه......
6 – 4 – ترجمه رسمی شناسنامه ( با مهر خارجه و دادگستری )
6 – 5 – ترجمه رسمی مدارک تحصیلی به همراه کپی برابر اصل آنها به فارسی .

تذکر: ممکن است از متقاضیان بعضی کشورها مدارک بیشتری تقاضا شود
6 – 5- 1 اروپا: متقاضیان از اروپا علاوه بر نسحه های ارسالی خود ملزم می گردند الحاقیه دیپلم خود را در صورت صدور توسط مؤسسه صادر کننده مدرک ارسال نمایند . بسیاری از دانشگاه های اروپا بطور رایگان و خودکار چنین الحاقیه ای را برای فارغ التحصیلان 2005 به بعد صادر میکنند. مزیت ارسال چنین ضمیمه ای به مؤسسه VETASSESS در این است که توصیف کاملی از رشته تحصیلی متقاضی که به ارزشیابی سریع مدارک تحصیلی کمک میکند ارائه می نماید .
6 – 5- 2 نیجریه: متقاضیان از نیجریه علاوه بر نسحه های ارسالی خود موظفند از مؤسسه صادر کننده مدرک درخواست نمایند علاوه بر رونوشت های تایید شده از مدرک ، ریز کامل نمرات تایید شده را نیز در یک پاکت در بسته و مهر و موم شده مستقیما به مؤسسه VETASSESS ارسال نماید.
6 – 5- 3 پاکستان: متقاضیان از پاکستان علاوه بر نسحه های ارسالی خود موظفند از مؤسسه صادر کننده مدرک درخواست نمایند علاوه بر رونوشت های تایید شده از مدرک ، ریز کامل نمرات تایید شده را نیز در یک پاکت در بسته و مهر و موم شده مستقیما به مؤسسه VETASSESS ارسال نماید.
پاسخ
تشکر کنندگان: رامین راد ، Classic
چرا تو این قسمت کسی جواب نمیده؟؟؟؟؟؟؟[font=Arial][/font]
پاسخ
تشکر کنندگان:
من درباره رشته هنر تو استرالیا چیز زیادی نمیدونم و برای این رشته اتریش بهترین کشوره
فقط مشکلش زبانه المانی البته در مقطع دکترا اکثرا به زبان اینگلیسی هست ولی باز به 400 ساعت زبان المانی نیازه و شرایط بورسیه هم خیلی بهتر دیگر کشور هاست
پاسخ
تشکر کنندگان: رامین راد
آیا ارسال ریز نمرات برای ارزیابی مهندسین کامپیوتر از اول کار لازم هست یا میشه با کمی تاخیر فرستاد.
بنده فارغ التحصیل دانشگاه آزاد قزوین هستم و طی تماس تلفنی که داشتم گفتند یک ماه طول می کشه که آماده بشه.

آیا راه حلی وجود دارد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-11-30 ساعت 14:30)atila62 نوشته:  آیا ارسال ریز نمرات برای ارزیابی مهندسین کامپیوتر از اول کار لازم هست یا میشه با کمی تاخیر فرستاد.
بنده فارغ التحصیل دانشگاه آزاد قزوین هستم و طی تماس تلفنی که داشتم گفتند یک ماه طول می کشه که آماده بشه.

آیا راه حلی وجود دارد؟

براي اخذ اسس از سازماني ACS شما غير از نمره آيلتس بايد تمام مدارك را ضميمه كنيد . نمره آيلتس براي زمان لاج لازم است . مدت اسس شدن شما هم حداكثر سه ماه است . شما ميتوانيد از روي سايت و شماره فايل نامبري كه به شما ميدهند وضعيت خود و كيس آفيسر خود را بشناسيد
البته يك راه دارد كه باعث ميشود مدت اسس شما بيشتر طول بكشد و البته راه مطمئني نيست و آن هم اين است كه شما مدارك را بفرستيد و بعد آنها اگر شانس بياوريد اعلام ميكنند كه فلان مدرك شما ناقص است و به شما مدت كوتاهي براي ارسال وقت ميدهند و اگر شما بتوانيد بموقع جواب بدهيد ( شرايط غير مطمئن پست ايران را در نظر داشته باشيد ) مشكلي نخواهيد داشت
پاسخ
تشکر کنندگان: atila62
با سلام.
چند تا سئوال داشتم :ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه.

1- من گواهی کار از شرکت را بصورت انگلیسی گرفتم آیا نیاز به تایید قوه قضاییه و وزارت خارجه داره؟ مدرک تایید مالی که ار بانک بصورت انگلیسی گرفتم چی؟

2- گواهی هایی که بصورت انگلیسی گرفتم به چه نحو می توانم کپی برابر اصل کنم.؟

3- بنده نامزد دارم و لی هنوز عقد رسمی نکردیم آیا می توانم ایشان را هم به عنوان همراه قید کنم یا نه؟ چیکار باید بکنم؟

با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki
(2010-12-07 ساعت 09:59)atila62 نوشته:  با سلام.
چند تا سئوال داشتم :ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه.
1- من گواهی کار از شرکت را بصورت انگلیسی گرفتم آیا نیاز به تایید قوه قضاییه و وزارت خارجه داره؟ مدرک تایید مالی که ار بانک بصورت انگلیسی گرفتم چی؟
2- گواهی هایی که بصورت انگلیسی گرفتم به چه نحو می توانم کپی برابر اصل کنم.؟
3- بنده نامزد دارم و لی هنوز عقد رسمی نکردیم آیا می توانم ایشان را هم به عنوان همراه قید کنم یا نه؟ چیکار باید بکنم؟
با تشکر

شما براي اسس معمولا مشكل نداريد ولي ديده شده در زماني كه لاج ميكنيد اداره مهاجرت نامه هاي شما را اگر كمي مشكل داشته باشد حتما تائيد شده طلب ميكند . دقت كنيد كارتان را از اول كاملا محكم انجام دهيد چون شايد براحتي فرصت جبران زمان و هزينه را نداشته باشيد
اين نامه هاي انگليسي اگر از طرف يك سازمان ثبت شده باشد شما بايد حتما روزنامه رسمي يا معرفي نامه مربوطه را داشته باشيد در غير اينصورت دادگستري و وزارت امور خارجه برابر اصل نميكند و فقط دارالترجمه گواهي ترجمه رسمي ميكند كه زياد معتبر نيست.
در مورد همسر تا انجا كه من ميدانم چيزي به نام ويزاي پارتنر استراليا وجود ندارد . البته كانادا قبلا داشت البته اگر لغو نشده باشد . براي استراليا شما بايد قباله ازدواج داشته باشيد يا مداركي كه ثابت كند شما براي مدت زيادي با هم بوديد و حتي حساب مشترك بانكي و شركت در سمينار و گردش هاي رسمي و ... همگي ميتواند دخيل شود . اطلاعات من تا همين حد است اميدوارم مفيد بوده باشد
پاسخ
تشکر کنندگان: atila62 ، mohammad.maleki ، animations
سلام
راستش من سر سر خطم.یعنی می خوام تازه اقدام کنم به اتفاق همسرم. رشته من در زمینه کامپیوتر است و سیستم آنالیست هستم. در قدم اول می خوام یک رزومه کارساز بنویسم. اما نمی دونم تا چه حدی باید وارد جزئیات بشم.کسی هست بتونه راهنمایی کنه یا اینکه اگه بتونه کسی نمونه ای در اختیارم قرار بده ممنون می شم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-12-20 ساعت 23:06)elham_gh نوشته:  سلام
راستش من سر سر خطم.یعنی می خوام تازه اقدام کنم به اتفاق همسرم. رشته من در زمینه کامپیوتر است و سیستم آنالیست هستم. در قدم اول می خوام یک رزومه کارساز بنویسم. اما نمی دونم تا چه حدی باید وارد جزئیات بشم.کسی هست بتونه راهنمایی کنه یا اینکه اگه بتونه کسی نمونه ای در اختیارم قرار بده ممنون می شم.

سلام خانم امیدوارم که حالتون خوب باشد
زیاد نمی دانم
شما می توانید از سایت بازار کار (رزومه)استفاده کنید

پاسخ
تشکر کنندگان: elham_gh
با سلام
به نظر بنده از سایت Irantalent استفاده کنید
یا سایت هایی که CV برات می سازند
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان