کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن خلبان ها
با سلام

بنده پذیرش گرفتم از داشگاه www.pea.com امریکا برای شروع دوره خلبانی میخواسم بدونم بعد از اون چگونه میشه در ایرلاین های امریکایی مشغول به کار شد ؟ ایا اول باید شهروند بشیم یا نه .. وقتی استخدام کردند بهمون شهروندی میدن ؟

با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: vroom ، shkhmo ، msar
دوست عزیز شما در خصوص اینکه در آمریکا آموزش خلبانی ببینید تصمیم درستی گرفتید ولی برای استخدام در آمریکا راه سختی پیش رو خواهید داشت
آمریکا مدارس خلبانی زیادی داره (جایی خوندم حدود 800 مدرسه ی خلبانی) و رقابت بین فارغ التحصیلهای این مدارس برای استخدام در ایرلاینهای آمریکایی بسیار بسیار سنگین هست.
بعد از حوادث 11/9 ایرلاینها خلبانهای غیر مسلمان و غیر خاور میانه ای رو به شما ترجیح میدن
ضمنا طبق قوانین FAA ، ایرلاینهای آمریکایی مجاز نیستن خلبان هایی با کمتر از 1500 ساعت تجربه ی پرواز رو استخدام کنن

اما مزیت تحصیل خلبانی در آمریکا اینه که معتبر ترین جای دنیا برای این کاره و به عقیده ی من شما که اونجا خلبانی رو یاد میگیرید شانس بسیار بالایی برای استخدام در ایرلاینهای کشورهای دیگه دارید.
چون خیلی از خلبانهای ایرلاینهای ایرانی در همین ایران خلبانی رو یاد گرفتند
شنیدم کشورهای سنگاپور و مالزی و کشورهای عربی هم مشتاق استخدام آموزش دیده های آمریکا هستند
ولی به هر حال استخدام در ایرلاینهای آمریکایی اصلا ساده نیست و عوامل متعددی در اینکه شما رو استخدام کنن یا نه دخیل هست. طبیعی هم هست. هر چی باشه میخوان پرنده ی چند میلیون دلاریشون بعلاوه اعتبار ایرلاینشون رو بدن دست شما Wink مسلمه که آمریکایی رو به غیر آمریکایی ، با تجربه ها رو به جوان تر ها ، و... ترجیح میدن

به نظر من به فکر تحصیل خلبانی در آمریکا باشید و بعدش اگر موفق به استخدام در ایرلاین آمریکایی نشدید فورا در کشور دیگه ای مشغول کار بشید تا بر سوابق کاریتون افزوده بشه و همزمان که مثلا در قطر (مثال زدما) خلبان هستید اگر از وضعیتتون راضی نبودید (که تقریبا میتونم بگم محاله راضی نباشید Big Grin ) و همچنان خواهان کار و زندگی در آمریکا بودید رزومه تونو برای ایرلاینهای آمریکایی ارسال کنید. اینجوری شانس استخدامتون در آمریکا خیلی خیلی بیشتر میشه

موفق باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: Jamezford ، vroom ، Ali Sepehr ، mavarfan ، shkhmo ، usa lover ، Aries_son ، battosai ، amjad ، msar ، milade
(2011-12-09 ساعت 01:44)firstpars نوشته:  دوست عزیز شما در خصوص اینکه در آمریکا آموزش خلبانی ببینید تصمیم درستی گرفتید ولی برای استخدام در آمریکا راه سختی پیش رو خواهید داشت
آمریکا مدارس خلبانی زیادی داره (جایی خوندم حدود 800 مدرسه ی خلبانی) و رقابت بین فارغ التحصیلهای این مدارس برای استخدام در ایرلاینهای آمریکایی بسیار بسیار سنگین هست.
بعد از حوادث 11/9 ایرلاینها خلبانهای غیر مسلمان و غیر خاور میانه ای رو به شما ترجیح میدن
ضمنا طبق قوانین FAA ، ایرلاینهای آمریکایی مجاز نیستن خلبان هایی با کمتر از 1500 ساعت تجربه ی پرواز رو استخدام کنن

اما مزیت تحصیل خلبانی در آمریکا اینه که معتبر ترین جای دنیا برای این کاره و به عقیده ی من شما که اونجا خلبانی رو یاد میگیرید شانس بسیار بالایی برای استخدام در ایرلاینهای کشورهای دیگه دارید.
چون خیلی از خلبانهای ایرلاینهای ایرانی در همین ایران خلبانی رو یاد گرفتند
شنیدم کشورهای سنگاپور و مالزی و کشورهای عربی هم مشتاق استخدام آموزش دیده های آمریکا هستند
ولی به هر حال استخدام در ایرلاینهای آمریکایی اصلا ساده نیست و عوامل متعددی در اینکه شما رو استخدام کنن یا نه دخیل هست. طبیعی هم هست. هر چی باشه میخوان پرنده ی چند میلیون دلاریشون بعلاوه اعتبار ایرلاینشون رو بدن دست شما Wink مسلمه که آمریکایی رو به غیر آمریکایی ، با تجربه ها رو به جوان تر ها ، و... ترجیح میدن

به نظر من به فکر تحصیل خلبانی در آمریکا باشید و بعدش اگر موفق به استخدام در ایرلاین آمریکایی نشدید فورا در کشور دیگه ای مشغول کار بشید تا بر سوابق کاریتون افزوده بشه و همزمان که مثلا در قطر (مثال زدما) خلبان هستید اگر از وضعیتتون راضی نبودید (که تقریبا میتونم بگم محاله راضی نباشید Big Grin ) و همچنان خواهان کار و زندگی در آمریکا بودید رزومه تونو برای ایرلاینهای آمریکایی ارسال کنید. اینجوری شانس استخدامتون در آمریکا خیلی خیلی بیشتر میشه

موفق باشی

با تشکر از شما دوست عزیز
خوب اکثر مدرسه برای اینکه شما با 1500 ساعت برسید به شما به عنوان 1 سال شغل استاد خلبانی رو میدند و درمورد اینکه بخوام در جاهای دیگه کار کنم کمی مشکل پیش میاد چنانچه اگر شما بخواهید با مدرک امریکا در اروپا کار کنید باید مدرکتونو از FAA به JAA تبدیل کنید که شامل هزینه های اضافی میشه که این قیمت از 15000 یویرو شروع میشه یا اگر بخواهید در اسیا کار کنید باید تبدیل به ICAO کنید که این ها همه پروسه خودشو داره ... شاید بشه در ایرچارتر های امریکا مشغول به کار شد ولی مشکل اقامت میاد وسط !!!

پاسخ
تشکر کنندگان: vroom ، daria ، shkhmo ، msar ، milade
E! نمیدونستم که مدرسه ها برای پر کردن این 1500 ساعت همکاری میکنن
همینطور نمیدونستم که تبدیل مدرک ، اینقدر سخت و هزینه بر هست. پس حرفمو در خصوص ایده ی کار در خارج از آمریکا پس میگیرم ولی همچنان معتقدم به دلیل حساسیت بالایی که این شغل داره ، استخدام در شرکتهای آمریکایی کار آسونی نیست.
به نظرم شما که میخواید زنگیتونو بر مبنای تحصیل و اشتغال در رشته ی خلبانی ادامه بدید ابتدا بگردید و سرچ کنید ببینید اگر جدیداً ایرانی ئی موفق به استخدام شده باهاش ارتباط برقرار کنید. چون راه شما تا حدودی خاص هست و طبعاً آدمهای خاص هم باید با شما همفکری کنند

به هر حال اگر بتونی واسه یه شرکت خطوط هوایی آمریکایی کار کنی ، تا اونجایی که من اطلاع دارم و امیدوارم اطلاعاتم درست باشه ، ویزای h1 شاملتون میشه و در مدتی که شاغل هستید از این ویزا استفاده خواهید کرد. بعد از 5 سال هم میتونید درخواست گرین کارت بدید تا اقامتتون دائمی بشه. بعدشم که دیگه به سیتیزنی و پاسپورت آمریکایی نزدیک میشید [عکس: i138356_2lkfck5.gif]

قلباً براتون آرزوی موفقیت میکنم. چون موفقیت شما باعث افتخار و سربلندی بیشتر ایرانیها خواهد بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: Jamezford ، vroom ، Ali Sepehr ، shkhmo ، amjad ، msar ، milade
با سلام ..
من مشغول تحصیل در یکی از آموزشگاههای خلبانی در فیلیپین هستم..
میخوام بدونم قطر ایرویز یا ایرلاین امارات با چه شرایطی خلبان استخدام میکنه؟ بجز گواهینامه های خلبانی دیپلم دبیرستان هم میخواد یا فقط در ایران ایر دیپلم لازمه؟؟؟
و همچنین قطر یا امارات با چند ساعت سابقه پرواز خلبان میگیره؟؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، msar
سلام
من در ایران دوره خلبانی میگذرونم.ولی میخوام با نامزدی ...به آمریکا برم.بنظر شما بهتره که این دوره رو ایران تمام کنم و بعد برم آمریکا یا اینکه اونجا از اول دوره رو بگذرونم.البته من مسلمون نیستم و فکر نکنم مشکل استخدام رو در امریکا داشته باشم
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام
از دوستان کسی درمورد خلبانی هليکپتر و بازار کرش خبر داره؟
ممنون
شماره کیس: 2014AS5xxx تعداد افراد: 1 نفر مجرد
فرمها: 12 may کنسولگری: ابوظبی ویزا یکضرب مقصد: تگزاس
پاسخ
در مورد تکنسین تعمیر و نگهداری هواپیما ( Airframe and Powerplant ( A&P و یا مهندسی ساخت و مونتاژ هواپیما در دوره های اینتر شیب برای بدست آوردن تجربه کار اگه کسی اطلاعی داره ممنون میشم با من شرکنه اطلاعاتشو
[font=Courier]شماره کیس : 2014AS0004XXX , تاریخ رویت قبولی:1 MAY , کنسولگری: ابو ظبی , تعداد افراد منظور در کیس : ۲ نفر , ارسال فرمها :August 21. 2013 , تایید مدارک :2013 ,30 August , کارنت شدن کیس : February 6.2014 , روز مصاحبه :22 April , دریافت ویزا :24 April یک ضرب , ورود به آمریکا: ۸ جولای ۲۰۱۴ , مقصد : تگزاس[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، Interuniversal
سلام دوستان
در مورد شرکت های خصوصی که سرویس های ترافیک هوایی میدن کسی اطلاعاتی داره؟
مثلا اطلاعات هوانوردی یا بریفینگ و...
چون طبق قوانین استخدامی آمریکا امکان کنترلر شدن برای ما صفره
سپاس
پاسخ
(2014-05-09 ساعت 09:13)amaka747 نوشته:  در مورد تکنسین تعمیر و نگهداری هواپیما ( Airframe and Powerplant ( A&P و یا مهندسی ساخت و مونتاژ هواپیما در دوره های اینتر شیب برای بدست آوردن تجربه کار اگه کسی اطلاعی داره ممنون میشم با من شرکنه اطلاعاتشو

اين سوال منم هست دوستان اگه اطلاعاتي دارن در مورد كار در امريكا لطف كنن راهنمايي كنن ممنون ميشم
لاتارى ، درس صبورى، تغيير و قطع وابستگى هاست و بيانگر اينه كه انسان هرچيزي رو كه بتونه تصور كنه قطعا بهش ميرسه!

طلب خير براي همه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان