کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
امریکا به درد کی می خوره؟
دوستانی که قصد رفتن به امربکا دارن دوست دارم کمکشان کنم تصمبم درست بگیرن با 20 سال تجربه کار و درس در امربکا و آشنایی با روحیه ابرانیان در چند سال اخیر
پاسخ
چه جور کمکی ؟ خوب اگر تجاربی دارید بنویسید تا همگی استفاده کنیم. نظرات شما با این همه سابقه خیلی مفید خواهد بود. ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: humsun ، saher ، sezar ، كاميلا ، ghorbat ، FMANIS ، we are one ، taherifar ، msar ، alirezanz
خوب به نظر شما برای خودتون خوب بود و به دردتون می خورد؟
اصلا مساله اینه که درد چی هست که به درد بخوره یا نه!
ولی خیلی جالبه که بخونیم نظرات یک مهاجر رو بعد از 20 سال واقعا ممنون می شم اگه تجربه خودتون رو طی 20 سال بگید یعنی سال اول .... 5 سال بعد ........... 10 سال بعد و ..... مرسی
کیس:2016as1$$(برنده آقاي همسر)،تعداد:٢نفر،ارسال فرم:٢٩مي،سفارت:آنکارا،مصاحبه:٣ نوامبر،وضعيت: AP، آپديتها: ١١ژانويه،٧ مارچ و٩مارچ تبديل به or نَفَر دوم، ٢١ مارچ نَفَر اصلي و تبديل به or ٢٢مارچ،دريافت ايميل كليير ٢٢ مارچ، مديكال مجدد:٢٩مارچ ارسال٣٠،ايشود:٥ آپريل و دريافت پاسها از پست ٦آپريل، ورود به آمریکا (سیاتل):22 جولای
سفرنامه آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، sezar ، hitab ، ghorbat ، mahannn4779 ، nika ، FMANIS ، Dr Sara ، we are one ، taherifar ، msar ، alirezanz
(2011-12-20 ساعت 21:59)tom نوشته:  دوستانی که قصد رفتن به امربکا دارن دوست دارم کمکشان کنم تصمبم درست بگیرن با 20 سال تجربه کار و درس در امربکا و آشنایی با روحیه ابرانیان در چند سال اخیر
دوست عزیز با تشکر از شما باید به اطلاعتون برسانم که اکثر دوستانی که عضو این سایت هستند از برندگان لاتاری گرین کارت امریکا با تحصیلات دیپلم تا دکتری میباشند و بعضا مثل خود بنده هیچ آشنا و فامیلی هم در امریکا ندارند و عمده مشکلات آنها بعد از ورود به امریکا درخصوص پیدا کردن منزل و کار و ادامه تحصیل میباشد، لذا خواهشمندیم اگر اطلاعاتی در مورد ایالتهای مختلف از قبیل هزینه های زندگی و کار مناسب با رشته بخصوصی و همچنین دانشگاههای آن ایالت دارید در اختیار ما بگذارید مثلا برای کسی که رشته تحصیلیش عمران است کدام ایالت مناسب است چه به لحاظ بازار کار و چه از نظر ادامه تحصیل البته شما میتوانید در پستهای مختلف این سایت دوستان را راهنمایی کنید
باز هم سپاس

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، ghorbat ، shiraz mamali ، arezoo bj ، FMANIS ، we are one ، maria2000 ، solid_mercury ، taherifar ، msar ، alirezanz ، Pedraaam
(2011-12-20 ساعت 21:59)tom نوشته:  دوستانی که قصد رفتن به امربکا دارن دوست دارم کمکشان کنم تصمبم درست بگیرن با 20 سال تجربه کار و درس در امربکا و آشنایی با روحیه ابرانیان در چند سال اخیر
اگر ممكنه با توجه به تجربياتتون ما رو راهنمائي كنيد تا در هر مرحله از پروسه مهاجرت بدونيم چه برنامه اي رو بايد دنبال كنيم. مثلا ما كسي رو اونجا نداريم و مهمترين دغدغه فكري ما عبارتند از:
يافتن مسكن ارزان( در حد يك اتاق هم كافيه)
پيدا كردن كلاس زبان رايگان يا مناسب(در ويرجينيا)
پيدا كردن كار در 1 سال اول تا in state شدن و رفتن به دانشگاه
دوره هايي كه ميشه ايراان گذراند تا اونجا بشه كار پيدا كرد
چه چيزهايي رو بياريم
چه رشته اي اونجا بازار كار خوبي داره
بدون تافل از كدام كالج ها ميشه پذيرش گرفت و كي بايد اقدام كرد
چه زماني بايد برا وام اقدام كرد و كدام وام بهتر است
و صدها سوال ديگه...
اگر راهنمايي كنيد ممنون ميشيم. فكر كنم اينها سوالات خيلي هاي ديگه باشه.

2012AS00041XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 15 Jul
سفارت: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , jul 25
کارنت شدن:june
دریافت نامه دوم:19 april
مصاحبه:12 june
دریافت کلیرنس:در انتظار كلير
2 نفر
هزینه ها:14000عکس+74000 DHl+ عكس12000+10000 بانك+200000 ترجمه+ 64000dhl+واكسنها 141000 +بليط 560000 تركيش فقط رفت

پاسخ
تشکر کنندگان: amiry ، sezar ، hitab ، SH1A2R3 ، ghorbat ، shiraz mamali ، SEPIDEHHHH ، Dr Sara ، we are one ، taherifar ، msar ، alirezanz ، Pedraaam

آقاي تام پس چرا جواب نميدين ؟ خودتون پيشنهاد كمك دادين لطفا بياييد وسط !
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، humsun ، ghorbat ، nika ، FMANIS ، taherifar ، msar ، alirezanz
(2011-12-25 ساعت 11:11)كاميلا نوشته:  
اگر ممكنه با توجه به تجربياتتون ما رو راهنمائي كنيد تا در هر مرحله از پروسه مهاجرت بدونيم چه برنامه اي رو بايد دنبال كنيم. مثلا ما كسي رو اونجا نداريم و مهمترين دغدغه فكري ما عبارتند از:
يافتن مسكن ارزان( در حد يك اتاق هم كافيه)
پيدا كردن كلاس زبان رايگان يا مناسب(در ويرجينيا)
پيدا كردن كار در 1 سال اول تا in state شدن و رفتن به دانشگاه
دوره هايي كه ميشه ايراان گذراند تا اونجا بشه كار پيدا كرد
چه چيزهايي رو بياريم
چه رشته اي اونجا بازار كار خوبي داره
بدون تافل از كدام كالج ها ميشه پذيرش گرفت و كي بايد اقدام كرد
چه زماني بايد برا وام اقدام كرد و كدام وام بهتر است
و صدها سوال ديگه...
اگر راهنمايي كنيد ممنون ميشيم. فكر كنم اينها سوالات خيلي هاي ديگه باشه.
دوست عزیز نگران نباشید زندگی در آمریکا طبق تجربه بنده به مراتب راحت تر از ایرانه.یکسال اولش ممکنه کمی سختی بکشید ولی نسبت به فشار روحی که در ایران هر روز ناخواسته تحمل میکنید چیزی نیست.
کلاس زبان رایگان معمولا در کالجها هست به صورت non credit . البته من از ویرجینیا خبر ندارم ولی اصولا اگر از همان مهاجرانی که ساکن آنجا هستند بپرسید همه معمولا تجربه این کلاسها رو دارند و میتونند راهنمایی کنند که کجا برید .یعنی نگرانی خاصی نداره.
مسکن هم که واقعا زودتر از هر چیزی پیدا میشه . کافیه یک ماه اول رو در یک هتل ارزان بمونید تا راه و چاه بیاد دستتون . فقط اگه از همون روزهای اول ماشین بخرید یا اجاره کنید خیلی جلو می افتید . البته نمیدونم ویرجینیا تا چه حد وسایل نقلیه عمومی داره ولی مثل ایران خودمون مهمترین چیز برای پیدا کردن خونه داشتن ماشینه که راحت بتونید سراسر شهر رو بگردید و خونه ها رو ببینید.سایت apartments.com هم خیلی میتونه در پیدا کردن خونه کمکتون کنه.
کار که مهمترین معضله ولی اگر سفت و سخت دنبالش باشید و پشتتون به پولهایی که میارید گرم نباشه حتما پیدا میکنید . من تا به حال کسی رو ندیدم واقعا محتاج کار باشه و پیدا نکرده باشه.
در مورد آوردن وسایل باید کسی که ویرجینیا زندگی میکنه بگه چی اونجا نیست ولی اصولا همه چیز همه جای دنیا پیدا میشه . بیخودی وسیله دنبال خودتون راه نندازید فوقش سال بعد که برای سفر به ایران برگشتید هر چی نبود رو با خودتون میارید.( وسایل برقی به هیچ وجه نیارید. برقش نمیخوره)
اگر منظور شما از کالج کالج باشه نه دانشگاه ، کالجها تافل نمیخواهند . کالج مقطع بعد از دیپلم است و معمولا بیشتر از فوق دیپلم مدرک نمیدهد. ولی اگه میخواید برید دانشگاه برای فوق لیسانس و دکترا باید حتما تافل داشته باشید.
پیشنهاد من اینه که همان در بدو ورود برید کالج و چند واحد بردارید تا زبانتون راه بیفته . من شنیده ام که اداره financial aid پول واحد کسانی که out of state هستند رو هم میده ولی فقط پول واحدهاشون رو میده نه پول بیشتر برای زندگی .ولی قوانین هر کالج و ایالت و شهری متفاوته . پیشنهاد من اینه که به محض پیدا کردن خونه به نزدیکترین کالج رفته و بپرسید به شما فایناشال اید میدهند فقط برای واحدها یا نه؟
خیلی از سوالات رو شما کافیست کمی صبور باشید چون اصلا لزومی نداره که از الان که در ایران هستید به وام تحصیلی دانشگاه موهومی که معلوم نیست کجاست فکر کنید. مهاجرت چه بخواهید چه نخواهید یک پروسۀ زمان بر است و شما هرچقدر سعی کنید کارها رو زودتر از قبل انجام بدید باز هم همون زمان رو میبره بنابراین ذهنتون رو به هیچ وجه درگیر این جزییات نکنید.
فقط اگه قراره که در آمریکا فوق لیسانس یا دکترا بگیرید تا ایران هستید تافلتون رو بگیرید . چون کلاسهای تافل اینجا خیلی گرون هستند و امتحانش هم سخت تره . نمره تافل هم بسته به مدرکی که میخواید و دانشگاهی که مدنظرتون هست فرق میکنه ولی معمولا 80 به بالا به شیوهIBT لازمه.
زندگی در آمریکا اصلا کار سختی نیست ، کافیه که صبور و پی گیر باشید همه چیز طبق روال خودش پیش میره. باز تاکید میکنم از زندگی در ایران به مراتب راحت تره ،ولی مهاجرت به نوبۀ خودش کار خیلی خیلی سختیه حالا به هر کجای دنیا که میخواد باشه ولی با شرایط فعلی ایران واقعا به تمام سختیهاش می ارزه.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
(2011-12-25 ساعت 13:03)rasarasa نوشته:  
دوست عزیز نگران نباشید زندگی در آمریکا طبق تجربه بنده به مراتب راحت تر از ایرانه.یکسال اولش ممکنه کمی سختی بکشید ولی نسبت به فشار روحی که در ایران هر روز ناخواسته تحمل میکنید چیزی نیست.
کلاس زبان رایگان معمولا در کالجها هست به صورت non credit . البته من از ویرجینیا خبر ندارم ولی اصولا اگر از همان مهاجرانی که ساکن آنجا هستند بپرسید همه معمولا تجربه این کلاسها رو دارند و میتونند راهنمایی کنند که کجا برید .یعنی نگرانی خاصی نداره.
مسکن هم که واقعا زودتر از هر چیزی پیدا میشه . کافیه یک ماه اول رو در یک هتل ارزان بمونید تا راه و چاه بیاد دستتون . فقط اگه از همون روزهای اول ماشین بخرید یا اجاره کنید خیلی جلو می افتید . البته نمیدونم ویرجینیا تا چه حد وسایل نقلیه عمومی داره ولی مثل ایران خودمون مهمترین چیز برای پیدا کردن خونه داشتن ماشینه که راحت بتونید سراسر شهر رو بگردید و خونه ها رو ببینید.سایت apartments.com هم خیلی میتونه در پیدا کردن خونه کمکتون کنه.
کار که مهمترین معضله ولی اگر سفت و سخت دنبالش باشید و پشتتون به پولهایی که میارید گرم نباشه حتما پیدا میکنید . من تا به حال کسی رو ندیدم واقعا محتاج کار باشه و پیدا نکرده باشه.
در مورد آوردن وسایل باید کسی که ویرجینیا زندگی میکنه بگه چی اونجا نیست ولی اصولا همه چیز همه جای دنیا پیدا میشه . بیخودی وسیله دنبال خودتون راه نندازید فوقش سال بعد که برای سفر به ایران برگشتید هر چی نبود رو با خودتون میارید.( وسایل برقی به هیچ وجه نیارید. برقش نمیخوره)
اگر منظور شما از کالج کالج باشه نه دانشگاه ، کالجها تافل نمیخواهند . کالج مقطع بعد از دیپلم است و معمولا بیشتر از فوق دیپلم مدرک نمیدهد. ولی اگه میخواید برید دانشگاه برای فوق لیسانس و دکترا باید حتما تافل داشته باشید.
پیشنهاد من اینه که همان در بدو ورود برید کالج و چند واحد بردارید تا زبانتون راه بیفته . من شنیده ام که اداره financial aid پول واحد کسانی که out of state هستند رو هم میده ولی فقط پول واحدهاشون رو میده نه پول بیشتر برای زندگی .ولی قوانین هر کالج و ایالت و شهری متفاوته . پیشنهاد من اینه که به محض پیدا کردن خونه به نزدیکترین کالج رفته و بپرسید به شما فایناشال اید میدهند فقط برای واحدها یا نه؟
خیلی از سوالات رو شما کافیست کمی صبور باشید چون اصلا لزومی نداره که از الان که در ایران هستید به وام تحصیلی دانشگاه موهومی که معلوم نیست کجاست فکر کنید. مهاجرت چه بخواهید چه نخواهید یک پروسۀ زمان بر است و شما هرچقدر سعی کنید کارها رو زودتر از قبل انجام بدید باز هم همون زمان رو میبره بنابراین ذهنتون رو به هیچ وجه درگیر این جزییات نکنید.
فقط اگه قراره که در آمریکا فوق لیسانس یا دکترا بگیرید تا ایران هستید تافلتون رو بگیرید . چون کلاسهای تافل اینجا خیلی گرون هستند و امتحانش هم سخت تره . نمره تافل هم بسته به مدرکی که میخواید و دانشگاهی که مدنظرتون هست فرق میکنه ولی معمولا 80 به بالا به شیوهIBT لازمه.
زندگی در آمریکا اصلا کار سختی نیست ، کافیه که صبور و پی گیر باشید همه چیز طبق روال خودش پیش میره. باز تاکید میکنم از زندگی در ایران به مراتب راحت تره ،ولی مهاجرت به نوبۀ خودش کار خیلی خیلی سختیه حالا به هر کجای دنیا که میخواد باشه ولی با شرایط فعلی ایران واقعا به تمام سختیهاش می ارزه.

سلام.
به چه دلیل میفرمائید تافل در اونجا سختتره؟ تا اونجا که میدونم تافل یک امتحان استاندارد هست و در همه جای دنیا یک جور برگزار میشه.
سوالی بود در خدمتم!
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، humsun ، rezazaman ، mori5050 ، mrhj50 ، ghorbat ، FMANIS ، nika ، taherifar ، msar
با تشكر از اطلاعات خوب و راهنمائي هاي دلگرم كننده اي كه فرموديد. لطفا در مورد اينكه اينجا چه دوره هاي فني رو ياد بگيريم تا اونجا كار پيدا كردن راحت تر باشه راهنمائي كنيد. من شخصا تصميم دارم در يك سال اول در محيط جا بيفتم و بعد از in state شدن برم كالج. بله منظورم در سطح فوق ديپلم و پس از ديپلم هست.(اگر به تظرتون روش ديگري بهتر باشه لطفا بفرمائيد)من الان 30 سالمه و اينجا ارشد گرفتم و به نظر خودم ديگه خيلي دير هست كه بخوام 4 سال ديگه بخونم.راستش همه اين برنامه ها براي داشتن كار مناسب در آينده است و اگر راههاي ديگري هم باشه شايد بهتر تصميم بگيرم. من ميخوام پرستاري بخونم ولي نميدونم در كالج آيا فوق ديپلم پرستاري هست و آيا با فوق ديپلم پرستاري ميشه كار مناسب پيدا كرد يا بايد حتما ليسانس داشت.يا اگر شما با توجه به تجربياتتون راهها و پيشنهادات ديگه اي داريد لطفا راهنمائي بفرمائيد و اينكه اينجا تا اومدن تقريبا 10 ماهي فرصت دارم و چه كارهايي رو پيشنهاد ميديد اينجا انجام بدم.
باز هم سپاسگذارم.
2012AS00041XXX
2 نفر
هزینه ها:14000عکس+74000 DHl+ عكس12000+10000 بانك+200000 ترجمه+ 64000dhl+واكسنها 141000 +بليط 560000 تركيش فقط رفت

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، ghorbat ، FMANIS ، we are one ، taherifar ، msar
سارا جان فوق العاده بود. بسیار ممنونم. منم با شما موافقم که زندگی اونجا می تونه راحت تر باشه تا ایران دلایلش هم واضحه چون برای خودت زندگی می کنی و ... اینجا جای این حرفا نیست. ولی منم متوجه اینکه چطور اونجا تافل سخت تره؟ نمره گرفتنش سخته یا خوندنش؟ در مورد جی آر ای چطور؟ باز هم تشکر
کیس:2016as1$$(برنده آقاي همسر)،تعداد:٢نفر،ارسال فرم:٢٩مي،سفارت:آنکارا،مصاحبه:٣ نوامبر،وضعيت: AP، آپديتها: ١١ژانويه،٧ مارچ و٩مارچ تبديل به or نَفَر دوم، ٢١ مارچ نَفَر اصلي و تبديل به or ٢٢مارچ،دريافت ايميل كليير ٢٢ مارچ، مديكال مجدد:٢٩مارچ ارسال٣٠،ايشود:٥ آپريل و دريافت پاسها از پست ٦آپريل، ورود به آمریکا (سیاتل):22 جولای
سفرنامه آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، ghorbat ، nika ، taherifar ، msar
(2011-12-25 ساعت 13:03)rasarasa نوشته:  
(2011-12-20 ساعت 21:59)tom نوشته:  
سلام. مثل همیشه راهگشا بود سارا خانم. فقط یه سوال: در این پروسه ای که اشاره کردید ( خرید ماشین ، اجاره مسکن و ... ) چقدر به کمک دیگران نیاز پیدا کردید؟( به جهت عدم آشنایی با قراردادهای مختلف و ....)
من شخصا کسی که بتونم رو کمکش حساب باز کنم رو ندارم و البته از این بابت اصلا هم ناراحت نیستم ( حالا هر قدر هم که میخواد سخت باشه) ولی از یک نکته نباید غافل شد ، اونهم استفاده از تجربیات دیگرانه. تا اونجایی که من میدونم شما مدتی تو شهر های مختلف در رفت و آمد بودید ( لاس وگاس و ...مثل کارتون با خانمانBig Grin) و قراردادهایی را امضا کردید و متضرر شدید و شاید اگر کسی کنارتون بود ابتدای مهاجرتتون به نحو دیگه ای رقم میخورد. میشه امتیاز دهی کنید ببینیم چه نمره ای به داشتن دوست و آشنا میدید؟
تا این ساعت من حتی آدرس امریکا برای تکمیل مدارک سفارت ندارم و نمیخواهم هم به بعضی دوستان رو بزنم. حتی با یک دوست کانادایی که خواهرش در فلوریدا زندگی میکنه صحبت کردم و ممکنه که برم اونجا ولی قطعا روی کمک فکریش نمیتونم حسابی باز کنم.
حالا شما بودید چه میکردید؟ با سختی فراوان به دوستتون رو می زدید و احتمالاا از تجربه اش استفاده می کردید یا میرفتید یه شهر کوچیک تو فلوریدا (سنت پترزبورگ) و از صفر صفر صفر شروع می کردید؟؟

2012AS58XXX
آنکارا
مصاحبه:June 13 - برگه آبی
کلیرنس:Sep. 25
ورود به امریکا: 15 نوامبر. ویرجینیا
سوشیال: 8 روز بعد- ویرجینیا
گرین کارت:12 روز بعد ایندیانا !
پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، behzadb57 ، mavarfan ، SH1A2R3 ، ghorbat ، nika ، Dr Sara ، we are one ، Javad Esmaeilzadeh ، taherifar ، msar
tom عزيز
با توجه به تجربيات چندين ساله اي كه داريد آيا پيشنهاد ميكنيد كه ما با تمام دارايي از جمله فروش منزل و ... در اول وارد ام.ر.ي.ك.ا بشيم يا نه ؟ و ايا خريد اپارتمان را اونجا پيشنهاد ميكنيد(در بدو ورود)؟ اگر ممكنه با دليل توضيح دهيد .
البته ساير تاپيك ها را هم خوندم ولي نتونستم متوجه يك موضوع بشم :
دوستان مي فرمايند ماليات بر درآمد اخذ ميگردد و در يك سال اول ما هرپولي كه با خود بياريم مشمول ماليات نمي شود.آيا اگر با پولي كه از ايران آورديم اونجا يك آپارتمان بخريم بايد نسبت به اون ماليات بپردازيم؟با چه شرايطي؟
ممنون ميشم اگر راهنمائي بفرمائيد.
2012AS00041XXX
2 نفر

پاسخ
تشکر کنندگان: amiry ، ghorbat ، کامیلا ، FMANIS ، taherifar ، Memolk ، msar ، alirezanz
اولین ورود پس از گرفتن گرین کارت چه باید کرد ؟

شنیدم دولت به هرکسی یه مقداری پول میده که بخوریم و نمیریم Big Grin درسته ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: arnoosh ، taherifar ، msar
پاورپونت درباره امریکا
دانلود
CN : 2014AS000061##

فرصتی دست داده که زندگی رو جالب تر می کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، we are one ، solid_mercury ، taherifar ، msar ، alirezanz
(2013-04-15 ساعت 00:26)hanif نوشته:  شنیدم دولت به هرکسی یه مقداری پول میده که بخوریم و نمیریم Big Grin درسته ؟

درســـــــــــــــــــــــــــــــــته
پاسخ
تشکر کنندگان: m.taj ، frozen mind ، we are one ، taherifar ، msar ، alirezanz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان