کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه تحصیل در رشته پرستاری
سلام دوستان فارغ التحصیل رشته پرستاری در ایران و دارای سوابق کاری 10 سال چگونه میتوانند در امریکا ادامه تحصیل بدن؟
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
من قصد دارم در رشته پرستاري از مقطع ديپلم شروع به تحصيل كنم. ولي هيچ اطلاعاتي در مورد مقاطع تحصيلي و كالج ها و يا گرايش ها ي اين رشته ندارم. اگر ممكنه راهنمائي بفرمائيد.
2012AS00041XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 15 Jul
سفارت: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , jul 25
کارنت شدن:june
دریافت نامه دوم:19 april
مصاحبه:12 june
دریافت کلیرنس:در انتظار كلير
2 نفر
هزینه ها:14000عکس+74000 DHl+ عكس12000+10000 بانك+200000 ترجمه+ 64000dhl+واكسنها 141000 +بليط 560000 تركيش فقط رفت

پاسخ
لاله جان داستانش مفصله . شما باید در آزمون RN شرکت کنی و قبول بشی و در ضمن تافل هم داشته باشی. در تهران دکتر ناصری کلاسهای آمادگی برای این آزمون رو برگزار میکنه. اطلاعات کاملتر رو میتونی از اونجا بگیری09123031574
پاسخ
[quote='hitab' pid='150508' dateline='1325172356']
لاله جان داستانش مفصله . شما باید در آزمون RN شرکت کنی و قبول بشی و در ضمن تافل هم داشته باشی. در تهران دکتر ناصری کلاسهای آمادگی برای این آزمون رو برگزار میکنه. اطلاعات کاملتر رو میتونی از اونجا بگیری09123031574
سلام دوست عزیز ممنون از پاسختون ولی من ایران نیستم و ساکن امریکا شدم ولی راه ادامه تحصیل را نمیدانستم من دانشجوی ارشد بودم که نیمه ان را کنار گذاشتم یعنی مرخصی گرفتم و اومدم اینجا ببینم چه راههایی برای ما دارند.
پاسخ
خوب در امریکا میتونی به nursing board ایالت مورد نظر ایمیل بزنی و سوالاتت رو بپرسی . تو اینتر نت براحتی میتونی جستجو کنی. practice for forighner nurses in usaبزن تو گوگل کلی سایت میاد واست. شاید بین 1-2 سال زمان ببره تا اونجا بتونی کار کنی ولی ارزششو داره .موفق باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، laleh 2011 ، taherifar
(2011-12-26 ساعت 08:57)laleh 2011 نوشته:  سلام دوستان فارغ التحصیل رشته پرستاری در ایران و دارای سوابق کاری 10 سال چگونه میتوانند در امریکا ادامه تحصیل بدن؟

سلام
من 3 سال است مقیم کانادا هستم و در حال حاضر دانشجوی دکترای پرستاری هستم. اگر خواهان اطلاعات در مورد کانادا هستید، می تونم اطلاعات کامل بهتون بدهم.
پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، Keven ، آلیس-1980 ، taherifar ، moxtar88
(2012-01-01 ساعت 20:46)Nurse نوشته:  
(2011-12-26 ساعت 08:57)laleh 2011 نوشته:  سلام دوستان فارغ التحصیل رشته پرستاری در ایران و دارای سوابق کاری 10 سال چگونه میتوانند در امریکا ادامه تحصیل بدن؟

سلام
من 3 سال است مقیم کانادا هستم و در حال حاضر دانشجوی دکترای پرستاری هستم. اگر خواهان اطلاعات در مورد کانادا هستید، می تونم اطلاعات کامل بهتون بدهم.

سلام دوست عزیز ممنون از اینکه جواب به سوال من دادید من 5 ماهه اومدم امریکا و فعلا قصد اومدن به کانادا را ندارم ولی بعدا برای یکسری جواب سوالاتم مزاحمت میشم باز هم تشکر میکنم
(2011-12-30 ساعت 11:51)hitab نوشته:  خوب در امریکا میتونی به nursing board ایالت مورد نظر ایمیل بزنی و سوالاتت رو بپرسی . تو اینتر نت براحتی میتونی جستجو کنی. practice for forighner nurses in usaبزن تو گوگل کلی سایت میاد واست. شاید بین 1-2 سال زمان ببره تا اونجا بتونی کار کنی ولی ارزششو داره .موفق باشی

سلام دوست عزیز ممنون از راهنمایی که کردید.من سوال دیگر هم داشتم ومن دانشجوی ارشد پرستاری گرایش اطفال بودم ایا در امریکا این مدارک رو قبول دارند برای ادامه تحصیل؟
پاسخ
دوست عزيز تا اونجايي كه ميدونم واحدهايي رو كه گذروندي بايد ترجمه كني و ببري و اونجا مشاور بهت ميگه چه انتخابهايي ميتوني داشته باشي.موفق باشي
پاسخ
تشکر کنندگان: laleh 2011 ، كاميلا ، taherifar
(2011-12-26 ساعت 10:11)كاميلا نوشته:  من قصد دارم در رشته پرستاري از مقطع ديپلم شروع به تحصيل كنم. ولي هيچ اطلاعاتي در مورد مقاطع تحصيلي و كالج ها و يا گرايش ها ي اين رشته ندارم. اگر ممكنه راهنمائي بفرمائيد.
سلام کاملیا جان،
من کتی هستم, لیسانس پرستاری و 11 سال سابقه کار دارم و برای گرین کارت آمریکا اقدام کردم.

امیدوارم این اطلاعات من به دردت بخوره اگر هم تونستی کمکییا راهنمایی به من بکنی ممنون میشم.

به من گفتن که اگر میخواهی بیایی آمریکا اول از همه باید مدرک CGFNS رو بگیربی {Commission on Graduates of Foreign Nursing Schools}
بعد امتحان TOEFL یا IELTS را بدهی
بعد از قبول شدن به شما یک مدرک جامع میدن که اسمش VisaScreen که این مدرک 5 سال اعتبار داره
بعد شما باید دنبال یک شخصی یا کمپانی تو آمریکا بگردید که برایه شما درخواست کار بده بعد ایشون یک فرم I140 براتون پر میکنه
بعد شما و خانواده محترم بعد از 6 ماه با گرین کارت میایید آمریکا چون آمریکا کمبود پرستار داره و شما در گرو Schadul A قرار میگیرید و با شادی و خوشی زیر پرچم کفر زندگی میکنید Big Grin .

من در سال 1386 یا 2006 اقدام به گرفتن مدرک CGFNS و IELTS کردم
بعد از اینکه تمام کشورهای آسیا یی رو تو 10 ماه رفتم , بعد از 10 بار امتحان دادن Visa Screen رو گرفتم
در سال 2007 یا 1387 اقدام برای یک کسی که منو به عنوان پرستار تو آمریکا بخواهد کردم و موفق شدم.
در سال 2007 اون شخص برای من اقدام کرد که فرم I140 رو بگیرم در این حین 4 سال به خاطر مسایل مختلف (تا سال 2011) طول کشید که من فرم I140 قبول بشه و در گروه EB3 به عنوان یک پرستار لیسانسه قرار بگیرم.

حالا بعد از این همه سال به من یک کیس نامبر برای ابوذبی دادن و میگن هالا هالا ها باید تو نوبت باشم!!!

فکر میکنید چند وقت دیگه طول بکشه که من و همسرم و بچه 3 سالم گرین کارت رو بگیرم؟

فکر میکنید ما تو این فاصله که گرین کارتموم حاضر بشه میتونیم بریم آمریکا و اونجا کار کنیم ؟

Case Number: ABD201182XXXX
Preference Category: E3
Priority Date: 07Jul2011
Foreign State Chargeability: IRAN
پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، آلیس-1980 ، mehrimom ، taherifar ، Moha1367
سلام كتي جان و ممنون از توضيحاتتون
راستش من كيس لاتاري هستم و تمام اطلاعاتم هم در مورد لاتاري هست
در مورد خودم بايد بگم چون كيسم لاتاريه يا در روز مصاحبه و يا اگر كليرنس بخورم فوقش تا 2 ماه بعدش ويزا رو ميگيرم و در نتيجه بلافاصله ميتونم برم امري.ك.ا و ساكن بشم و چون ويزام اقامت دائم هست مشكلي براي درس و كار و ... ندارم.
ولي خوب كيس شما متفاوته و من متاسفانه هيچ اطلاعاتي در اين باره ندارم.
فقط اميدوارم زود كارتون حل بشه.موفق باشيد.
2012AS00041XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 15 Jul
سفارت: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , jul 25
کارنت شدن:june
دریافت نامه دوم:19 april
مصاحبه:12 june
دریافت کلیرنس:در انتظار كلير
2 نفر
هزینه ها:14000عکس+74000 DHl+ عكس12000+10000 بانك+200000 ترجمه+ 64000dhl+واكسنها 141000 +بليط 560000 تركيش فقط رفت

پاسخ
سلام بر دوستان عزیز. میخواستم بدونم کسی میدونه که شرایط ادامه تحصیل در رشته اتاق عمل در مقطع کارشناسی ارشد در امریکا یا کانادا چطوری هستش؟ در مورد اقدام برای کار در این رشته هم ممنون میشم اگه دوستان اطلاعاتی داشته باشن راهنمایی کنند.
پاسخ
(2012-07-28 ساعت 23:50)setarehbaran نوشته:  سلام بر دوستان عزیز. میخواستم بدونم کسی میدونه که شرایط ادامه تحصیل در رشته اتاق عمل در مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا یا کانادا چطوری هستش؟ در مورد اقدام برای کار در این رشته هم ممنون میشم اگه دوستان اطلاعاتی داشته باشن راهنمایی کنند.

سلام.من لیسانس اتاق عمل هستم و می دونم که این مدرک در امریکا و کانادا مورد تایید به عنوان پرستار نیست، من طی تماسی که با دکتر رامین ناصری داشتم ایشان گفتند که باید مدرک nurse ببری با خودت و اونور چیزی تحت عنوان کارشناس اتاق عمل نیست که بخوای باهاش بخوای دنبال کار باشی به هر حال در اونجا رشته های بیهوشی و اتاق عمل مثل ایران نیست و یک چیزی تو مایه های «فلو»! هست یعنی پرستاری base و بعدش یک دوره اتاق عمل و بیهوشی و ... که در نهایت در اون رشته ی خاص ریجیستر می شی و می تونی کار کنی

امیدوارم پاسخ ام به دردت بخوره****

خدایا این سیستم غلط اموزشی را چرا در ایران اصلاح نمی کنند و همگام با دیگر کشورها پیش نمی رنSad
کیس نامبر 2015: ********201538FHFV اوباما از تو بعید بود این حرکتCool
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، آلیس-1980
دوستان کسی منبع خاصی برای امتحان پریتاری در امریکا میشناسه من کارشناس پرستاری هستم و 10 سال سابقه پرستار مدرسه و 2 سال سابقه پرستاری دارم متشکرم
كيس نامبر : 2014ASxxx5xxx ------- تعداد افراد: 4نفر ---- مصاحبه : آنكارا->ابوظبي ---- تاريخ : 12 می--- برگه ابی -
8jul-7jul-7jun-19may-14may
پاسخ
سلام . دوستان اگر کسی خودش یا از نزدیکانش با مدرک پرستاری یا مامایی ایران اطلاعاتی در باره مراحل تبدیل مدرک و امتحانای مربوطه دارن ممنون میشم اگر در اختیار بذارن.
پاسخ
منم میخوام از دیپلم برای پرستاری اقدام کنم.
پرستاری CNA که بهیاری خودمونه
LPN که حدودا یکسال و نیمه.
فوق دیپلم پرستاری یا ASN
لیسانس یا BSN
فوق لیسانس یا MSN
از سه دوره آخر با دادن امتحان میتونید RN بشید.

من برای ترم بعد اپلای میکنم.
اول هم یک امتحان Replacement Test میدیم برای زبان و ریاضی.
پاسخ
تشکر کنندگان: چرا ، armina-2014 ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان