کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین برق
با سلام . در مورد eit اینطور نیست که دوستان گفتن کاربردی نداشته باشه . شما چه کاری مد نظرتون هست من پیشنهاد میکنم یک مدرک از اونجا داشته باشید اما اگر دیگه نمی خواهید درس بخونید . من یک سایتی در اختیارتون میذارم کل خواستهاتون رو از اینجا میتونید بدست بیارید.

http://www.bls.gov/oco/ocos027.htm
پاسخ
تشکر کنندگان: MPU ، success ، H Pier ، puryapurya ، msar
آیا از دوستان کسی هست که موفق به گرفتن PE شده باشد؟ممکنه در مورد مسیری که طی کردند بیشتر توضیح بدهند؟
شماره کیس:2012AS00070XXX
تاریخ رویت قبولی:July 15th
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:August 27th
کنسولگری : آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:June 2012
تاریخ مصاحبه : اواخر July
تاریخ صدور ویزا: روز مصاحبه
تعداد نفرات : 2 نفر
انجمن مهندسین برق مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
آیا از دوستان فارغ التحصیل داخل کشور کسی هست که مراحل ABET accreditation نمودن مدرک تحصیلی را گذرانیده باشد؟ خواهشمندم در صورت امکان راهنمایی فرمایید.
پاسخ
دوستانی که تصمیم به گرفتنPE دارند توجه داشته باشند که علاوه بر گذراندن آزمونهای سه گانه ,PE,ETHICS,FE حتما باید مدرک TOFEL و TSE نیز داشته باشند.به عنوان مثال جهت ایالت تگزاس آمده است
:Applicants must speak and write the
English language. Proficiency in English may be evidenced by possession of an accredited Bachelor's degree [as defined by 133.21©] taught exclusively in English, or passage of the TOEFL with a score of 550 or better and passage of the TSE with a score of 45 or better
پاسخ
تشکر کنندگان: H Pier ، hameddjj ، msar
من کاردانی اکترونیک آز دانشگاه ازاد دارم و سابقه کاری ندارم و زبان ام بد نیست و از طریق فنی حرفه ای دیپلم گرفتم ،برنامه نویسی میکروکنترلر و طراحی انالوگ ام خوبه،می خواستم ببنم با این شرایط می تونم:

کاری با درامد بهتر از کارگری پیدا کنم؟(اگه میتونیدیه سایت هم معرفی کنید)
کدوم ایالت و کدوم شهر برای رشته امون بهتره، کار توش بیشتره؟
مدرک کاردانی در امریکا قبول میکنن؟میشه تو آمریکا کاردانی مو ادامه بدم؟یا لیسانس بگیرم بعد اش برم؟

ممنون میشم اگه جواب بدید؟Wink
2009 تا الان
پاسخ
تشکر کنندگان: puryapurya ، msar ، samane1363
(2012-04-06 ساعت 17:20)engmadelat نوشته:  من کاردانی اکترونیک آز دانشگاه ازاد دارم و سابقه کاری ندارم و زبان ام بد نیست و از طریق فنی حرفه ای دیپلم گرفتم ،برنامه نویسی میکروکنترلر و طراحی انالوگ ام خوبه،می خواستم ببنم با این شرایط می تونم:

کاری با درامد بهتر از کارگری پیدا کنم؟(اگه میتونیدیه سایت هم معرفی کنید)
کدوم ایالت و کدوم شهر برای رشته امون بهتره، کار توش بیشتره؟
مدرک کاردانی در امریکا قبول میکنن؟میشه تو آمریکا کاردانی مو ادامه بدم؟یا لیسانس بگیرم بعد اش برم؟

ممنون میشم اگه جواب بدید؟Wink

دوست من. اگر مجرد هستین و میتونین یه چند سال سختی رو تحمل کنین پیشنهاد می کنم به فکر ادامه تحصیل باشین . در این مورد هم با توجه به آنکه در آینده در رزومه کاریتون می بایست به تمام سوابق تحصیلیتون اشاره کنین پیشنهاد من اینه که بدون در نظر گرفتن مدرک کاردانیتون برای دوره B.S اقدام کنین.در مورد کار هم من هنوز نرفتم ولی آنچه در همین مهاجرسرا یادگرفتم اینه که لازم نیست شما حتما مدرک تحصیلی خاصی داشته باشین همین که کاری رو به معنای واقعی بلد باشین و زبان را در حد قابل قبولی مسلط باشین میتونین کار پیدا کنین. برای ایالت مقصدتون هم به نظرم به غیر از درآمد هزینه هم مهم است برای مقایسه هزینه های زندگی در ایالتهای مختلف میتونین یه سر به اینجا cgi.money.cnn.com/tools/costofliving/costofliving.html بزنین.
پاسخ
تشکر کنندگان: engmadelat ، H Pier ، puryapurya ، msar
از دوستان مهندس برق که در زمینه ابزار دقیق کار می کنند تر جیحا در هیوستون ممنون میشم خبرم بدند چند تا سئوال دارم
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، mdna ، mohammadg846 ، msar
با سلام و عرض ادب و احترام به همه برقی های عزیز از هر نوعش

دوستان کسی در مورد امثال بنده که در زمینه برق ساختمان - طراحی و نظارت و البته فیلد مشاور -و گاها اجرا- فعالیت دارند اطلاعاتی داره؟
شرایط کار چطوره؟ چه مشاغلی وجود داره؟
ممنون.
پاسخ
(2012-03-10 ساعت 01:23)success نوشته:  
(2012-03-09 ساعت 12:21)MPU نوشته:  همکاران محترم مهندس( از هر رشته ای) ممکنه تجربه خودشان رو از نحوه پیدا کار- مدارکی که به همراه رزومه ارسال کردند- جلسه مصاحبه و سوالاتی که در آن پرسیده شد- تعداد روزهای مرخصی ماهیانه و همچنین دیسیپلین های کاری در آنجا مطرح کنند؟

سلام
من مهندس برق - الکترونیک با 10 سال سابقه هستم - در دالاس دنبال کار می گشتم و رزومه خودم را برای شرکتهای بزرگ و کوچک فرستادم . که نتیجه ای که از اونها گرفتم به صورت خلاصه در زیر می آورم البته نتیجه گیری با خود دوستان است من فقط ماجرا را تعریف می کنم.
اول اینکه معمولا نباید خیلی زود منتظر جواب رزومه باشید . من پس از ارسال رزومه به یکی از شرکتهای معتبر و بزرگ آمریکا ، با من تماس گرفتند و گفتند که در تاریخ خاصی باید برای مصاحبه اونجا باشم . وقتی رفتم اونجا دیدم که حدود 20 نفر اونجا هستند . پس از اینکه مدارک شناسایی همه ما چک شد گفتند که برای انتخاب نفر اول یک امتحان می گیرند . امتحان به صورت تستی بود و 50 تا سوال که باید در مدت 20 دقیقه جواب می دادیم و کاملا تخصصی ، البته به نظر من ساده بود ولی چون صورت مسائل طولانی بود من وقت کم آوردم (مشکل ضعیف بودن زبان) . در نهایت پس از تصحیح برگه ها 2 نفر را انتخاب کردند برای مصاحبه و به بقیه گفتند که شماها پذیرفته نشدید و تا 6 ماه هم نمی توانید برای این شرکت Apply نمایید. ولی مسئله اینجاست که از من در مورد مدرکم سوال نکردند و صحت رزومه را قبول کرده بودند ولی شاید در مراحل آخر آنرا هم می خواستند.

تجربه دیگر من مربوط می شه به مصاحبه در یک شرکت اروپایی بسیار معتبر که در آمریکا شعبات زیادی دارد. آنها هم پس از اینکه من رزومه ام را برایشان فرستادم با من تماس گرفتند و من برای مصاحبه رفتم . در آنجا ابتدا با مهندس ارشد قسمت مصاحبه کردم و ایشان پس از تایید من ، من را به مدیر قسمت معرفی کرد و ایشان هم پس از مصاحبه با من ، به من خط تولید و طراحی را نشان داد و سوالاتی را پرسید ولی سوالات در این مرحله مانند مرحله قبل خیلی تخصصی نبودند . پس از آن ایشان مرا به قسمت مدیریت منابع انسانی بردند و مصاحبه ای هم در آنجا داشتم و از من میزان حقوق در خواستی و سوالات معمول مصاحبه و وضعیت حقوق قبلی و شغل قبلیم را پرسیدند و Recommendation letter های من را گرفتند و کپی کردند و گفتند که ما تعداد زیادی متقاضی داریم پس از مصاحبه با آنها نتیجه را به شما اعلام می کنیم . پس از مدتی به من ایمیل زدند و گفتند که ما فردی را با شرایط بهتر از شما پیدا کردیم. البته من فکر می کنم باز هم مشکل من زبان بوده است چون همه سوالات را به خوبی پاسخ داده بودم.

در حال حاضر هم در یک شرکت مشغول به کار هستم که کار برنامه نویسی PLC و میکرو کنترولر و طراحی برد را انجام می دهم و کارم خوب هست البته مدرک تحصیلی براشون مهم نبود و فقط در ابتدا گفتند که اگر تجربه این کارها را داشته باشم آنها قبول خواهند کرد که در انجا کار کنم و قرار داد کوتاه مدتی با من نوشتند تا وضعیت کار من را ببینند و بعد تصمیم گیری نمایند البته در نهایت هم که پذیرفتند گفتند چون شما سابقه کار در آمریکا ندارید اگر بخواهید می توانیم به شما کار بدهیم ولی حقوق یک مهندس را به شما نمی دهیم و من هم قبول کردم تا بتوانم سابقه ای در آمریکا داشته باشم.
در ضمن این را هم بگم که بهترین راه برای ارسال رزومه این هست که رزومه تان را در سایت خود شرکت قرار دهید. من از سایت های کاریابی نتیحه موثری نگرفتم.

سلام دوست عزیز از توضیح خوبتون خیلی ممنون.
من دوره ی کاردانی فناوری اطلاعات و ارتباطات خوندنم ولی از اونجا که علاقه نداشتم دوره کارشناسی به الکترونیک تغییر رشته دادم. از لحاظ تحصیلی در سطح متوسط هستم.
نکته ای که در حرفهای شما خیلی برای من مهم بود کار کردن با میکروکنترلر و plc بود. من در حال حاضر در حال فراگیری میکروکنترولر AVR هستم و بعد ار اون هم تصمیم به یادگیری FPGA درام. وضعیت بازار کار برای کسی که به این دو مسلط باشه چه جوری هست؟؟ در آمد متوسط حدود چقدر هست؟
و مسئله خیلی مهم اینکه با کدوم نرم افزارها بیشتر کار می کنند؟؟ Altium designer?? proteus?? matlab اگه ممکنه مهمترین نرم افزارهایی را کا با اون کار می کنند را نام ببرید(2 نمره)Big Grin

خیلی خیلی سپاسگذارم.

با آرزوی موفقیت روز افزون

اگر می خواهید اقیانوس های جدید را کشف کنید اول باید شهامت ترک ساحل را داشته باشید.

پاسخ
تشکر کنندگان: success ، H Pier ، mohammadg846 ، msar ، samane1363
(2012-04-11 ساعت 00:30)jordanir نوشته:  با سلام و عرض ادب و احترام به همه برقی های عزیز از هر نوعش

دوستان کسی در مورد امثال بنده که در زمینه برق ساختمان - طراحی و نظارت و البته فیلد مشاور -و گاها اجرا- فعالیت دارند اطلاعاتی داره؟
ممنون.

دوست من. چون فعلا دوستان با تجربه جواب ندادند من نتیجه یافته هام رو عنوان میکنم. اصولا در آمریکا اگر شما بخواهید در پروژه هایی که جنبه عمومی داره( که در زمینه کار شما میشود مدارس ادارات و ... ) به عنوان مهندس کار کنی حتما باید مدرک مهندسی حرفه ای را بگیری که شرایط و نیازهاش رو یه چند پست بالاتر نوشتم.
پاسخ
تشکر کنندگان: jordanir ، H Pier ، mohammadg846 ، hameddjj ، msar
(2012-04-13 ساعت 10:21)MPU نوشته:  
(2012-04-11 ساعت 00:30)jordanir نوشته:  با سلام و عرض ادب و احترام به همه برقی های عزیز از هر نوعش

ممنون.

دوست من. چون فعلا دوستان با تجربه جواب ندادند من نتیجه یافته هام رو عنوان میکنم. اصولا در آمریکا اگر شما بخواهید در پروژه هایی که جنبه عمومی داره( که در زمینه کار شما میشود مدارس ادارات و ... ) به عنوان مهندس کار کنی حتما باید مدرک مهندسی حرفه ای را بگیری که شرایط و نیازهاش رو یه چند پست بالاتر نوشتم.

متشکرم. فکر میکنم با توجه به اینکه مهندس حرفه ای از انجمن مهندسین استرالیا هستم و با توجه به پیمان واشینگتن اکورد اگر اشتباه نکنم من رو به عنوان اکردیتد انجینیر قبول دارند.
با این تفاسیر چقدر شانس کار هست.
ایا واقعا این مدرک اثر گذار هست؟
پاسخ
(2012-04-11 ساعت 01:21)aminvo نوشته:  سلام دوست عزیز از توضیح خوبتون خیلی ممنون.
من دوره ی کاردانی فناوری اطلاعات و ارتباطات خوندنم ولی از اونجا که علاقه نداشتم دوره کارشناسی به الکترونیک تغییر رشته دادم. از لحاظ تحصیلی در سطح متوسط هستم.
نکته ای که در حرفهای شما خیلی برای من مهم بود کار کردن با میکروکنترلر و plc بود. من در حال حاضر در حال فراگیری میکروکنترولر AVR هستم و بعد ار اون هم تصمیم به یادگیری FPGA درام. وضعیت بازار کار برای کسی که به این دو مسلط باشه چه جوری هست؟؟ در آمد متوسط حدود چقدر هست؟
و مسئله خیلی مهم اینکه با کدوم نرم افزارها بیشتر کار می کنند؟؟ Altium designer?? proteus?? matlab اگه ممکنه مهمترین نرم افزارهایی را کا با اون کار می کنند را نام ببرید(2 نمره)Big Grin

خیلی خیلی سپاسگذارم.

سلام دوست خوبم. اول از همه ببخشید که دیر پاسخ شما را می دهم چون مدتی است که به سایت سر نزده بودم. در رابطه با سوالتان باید بگم که من از همه شرکتها مطلع نیستم ولی تا جایی که اطلاع دارم بیشتر میکروکنترولرهای AVR و PIC استفاده می شود. جهت طراحی برد هم چند مورد CAM350 و Altium را دیدم که استفاده کرده بودند و من هم خودم در اینجا با AVR کار می کنم و برای مدار چاپی از altium استفاده می کنم و در مورد PLC هم الان من روی Allen Bradleyکار می کنم ولی در مصاحبه های انجام شده Siemens هم مطرح بود که خوشبختانه من در Siemens تجربه کافی را دارم. در مورد درآمدها سایتهایی هست که محدوده حقوق مهندسی های مختلف را نوشته است ولی راستش در ابتدای کار همین که بتونی کار خودت را پیدا کنی مهمترین امر است مثلا من با اینکه کارم مهندسی است ولی به دلیل اینکه در آمریکا تجربه کاری ندارم حاضر شده ام با دستمزد پایین تر این کار را انجام دهم تا برایم سابقه کار ساخته شود.
برایتان آرزوی موفقیت دارم.
درد من تنهایی نیست؛ بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت؛ بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می نامند...... گاندی

كيس نامبر:2011As4800
تاريخ مصاحبه:2 دسامبر(انكارا)
تاريخ كلير:23 دسامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: MPU ، teoden ، aslant ، soooli55 ، H Pier ، mohammadg846 ، msar ، samane1363 ، hamidzxc
(2012-04-02 ساعت 10:21)MPU نوشته:  آیا از دوستان فارغ التحصیل داخل کشور کسی هست که مراحل ABET accreditation نمودن مدرک تحصیلی را گذرانیده باشد؟ خواهشمندم در صورت امکان راهنمایی فرمایید.

دوست عزیز
ABET یک سازمانی هست که برنامه های درسی ارائه شده در دانشگاهها و کالج ها را اعتبار گذاری می کند و عموما برای مدارجی هست که در داخل آمریکا اخذ شده اند. البته چند تا کشور معدود غیر آمریکایی هم هستند که بعضی رشته ها ی برخی دانشگاههای اون کشور توسط ABET اعتبار گذاری شده اند و توی سایت www.abet.org می تونید ببینید. این رویه از سال 2006 متوقف شده و دیگه اعتبار سنجی جدیدی توسط این سازمان انجام نمیشه. اخیرا به جای اون برای مدارک خارج از آمریکا credential evaluation انجام میشه که سازمانهای متفاوتی این سرویس رو ارائه می دهند از جمله NCEES.
شما باید اول بدانید برای چه کاری و کجا می خواهید مدرکتون رو ارزیابی کنید و بعد سازمان مربوطه لیست جاهایی که evaluation می کنند و مورد تایید هستند رو بهتون اعلام می کنند.

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: success ، MPU ، ali2316 ، H Pier ، msar ، samane1363
(2012-04-15 ساعت 05:53)success نوشته:  
(2012-04-11 ساعت 01:21)aminvo نوشته:  سلام دوست عزیز از توضیح خوبتون خیلی ممنون.

خیلی خیلی سپاسگذارم.

سلام دوست خوبم. اول از همه ببخشید که دیر پاسخ شما را می دهم چون مدتی است که به سایت سر نزده بودم. در رابطه با سوالتان باید بگم که من از همه شرکتها مطلع نیستم ولی تا جایی که اطلاع دارم بیشتر میکروکنترولرهای AVR و PIC استفاده می شود. جهت طراحی برد هم چند مورد CAM350 و Altium را دیدم که استفاده کرده بودند و من هم خودم در اینجا با AVR کار می کنم و برای مدار چاپی از altium استفاده می کنم و در مورد PLC هم الان من روی Allen Bradleyکار می کنم ولی در مصاحبه های انجام شده Siemens هم مطرح بود که خوشبختانه من در Siemens تجربه کافی را دارم. در مورد درآمدها سایتهایی هست که محدوده حقوق مهندسی های مختلف را نوشته است ولی راستش در ابتدای کار همین که بتونی کار خودت را پیدا کنی مهمترین امر است مثلا من با اینکه کارم مهندسی است ولی به دلیل اینکه در آمریکا تجربه کاری ندارم حاضر شده ام با دستمزد پایین تر این کار را انجام دهم تا برایم سابقه کار ساخته شود.
برایتان آرزوی موفقیت دارم.

واقعا خیلی خوشحال هستم که تونستید توی کار خودتون مشغول به کار بشید. چون این آگاهی را دارم که نیاز به دانش خوبی داره تا بدون هیچ سابقه کاری در آمریکا، بشه در زمینه مربوط کار پیدا کرد. از راهنماییتون هم خیلی، خیلی سپاسگذارم. امیدوارم با تجربه 10 ساله ای که دراید بتونید خیلی زود پله های ترقی را سپری کنید و به جایگاه اصلی که شایستگیش را دارید برسید.
پیروز و سربلند باشید.
اگر می خواهید اقیانوس های جدید را کشف کنید اول باید شهامت ترک ساحل را داشته باشید.

پاسخ
تشکر کنندگان: success ، amir2640 ، mohammadg846 ، msar
سلام دوستان
یک سوال خیلی جالب برای من امروز پیش اومد که اولین جایی هست که می خوام بپرسم که ممنون میشم که اگه کوچکترین اطلاعاتی در موردش دارید به اشتراک بذارید.

در رشته های مختلف ما شاهد این هستیم که دوستان license های مختلف می گیرند مثلا برای CCNA ، network+ و ..... . آیا برای رشته برق مدرک بین المللی وجود داره که بدونیم داشتن می تونه حداقل برای نوشتن در رزومه مفید باشه و درصد موفقیتمون برای پیدا کردن کار در رشته مربوطه را بالا ببره.

خیلی، خیلی ممنون میشم که در این زمینه کمک کنند.

یک خواهش دیگه هم از دوستان دارم. لطفا انجمن مهندسین برق مهاجر سرا را در امضاتون قرار بدهید تا دوستان برقی دیگر که در تالار های دیگه فعالیت دارند و از این تاپیک بی خبر هستند آگاه بشوند تا بتونیم بیشتر به هم کمک کنیم و یک گام دیگر برای پیشرفت ایرانیان در دیگر کشورها به یاری هم برداریم.
موفق و پیروز باشید

پاسخ
تشکر کنندگان: success ، MPU ، H Pier ، mohammadg846 ، msar ، hamidzxc

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان