کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
هزینه های زندگی در آمریکا
از دوستان عزیز خواهش می کنم قیمت برخی اجناس که مصرف زیادی در ایالات متحده دارند رو اینجا بنویسند. این اطلاعات کمک خوبی برای کسانی هستش می خواهند اونجا زندگی رو شروع کنند. لطفاً هر چیزی که به ذهنتون می رسه رو بنوسید. البته قیمت هایی که کمتر از طریق سایت هایی مثل آمازون میشه پیدا کرد. مثل غذا و ....
با تشکر
پاسخ
و همینطور بعضی از خدمات! فقط که کالاها نیس!
[font=Verdana]
یا به ما یار نشو یا چو شدی چون ما شو+++ما چو رسوای جهانیم تو هم رسوا شو
عاشق و رند و غزل خوان و فرنگی مشرب+++رند و لاقید و ملامت کش و بی پروا شو
[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: amirbakhshi ، Iman-gta ، sorena ، New York ، taherifar ، مرآت74 ، msar
خودم اولین جواب رو می نویسم.
نوشابه پپسی قوطی 1.25$
پیتزای 10 اینچ (کوچک): 9.95$
پیتزای 12 اینچ (متوسط):11.95$
پیتزای 14 اینچ (یزرگ): 13.95$
پیتزای 16 اینچ : 15.95$
پیتزای 18 اینچ : 12.99$

قیمت ها در دالاس، تگزاس
پاسخ
دوستان لطف کنید بیشتر لوازمی رو بذارید برای کسانی که عازم هستند تا اگر قیمتها خیلی فرق بکنه با خودشون از اینجا ببرن....................
به من گفتن دارو حتما بیار برای اولش که هنوز بیمه نیستیم خیلی لازمه...............
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
اینترنت ADSL با سرعت 768کیلوبایت
هر ماه 19.95$
هزینه ی نصب 200$
مودم 49.99$
Gateway 79.99$
پاسخ
کلی بگم:
مواد اولیه غذایی (برنج، سبزیجات،گوشت،حبوبات،روغن، .....): اگر به ریال تبدیل کنید هم قیمت ایران است و در بعضی موارد ارزانتر!
غذای آماده در رستوران: بستگی به نوع رستوران دارد ولی چون نیروی کار در آمریکا از ایران گرانتر است، و تبدیل مواد اولیه غذایی به غذا محتاج نیروی کار است غذای بیرون گران محسوب می شود. اصولا اگر کمتر بیرون غذا بخورید و بیشتر پخت و پز کنید تفاوت خیلی زیادی در هزینه غذای شما ایجاد می شود. البته با شرایط کاری آمریکا خیلی ها وقت پخت و پز پیدا نمی کنند.
لباس: اگر از حراجی و با تخفیف خرید کنید هم کیفیت و هم قیمت از ایران مناسبتر است.
لوازم الکترونیکی: با حراج و تخفیف خیلی از ایران مناسب تر است.
دارو و درمان: وحشتناک گران است!

و یک توصیه: تا وقتی که کار پیدا نکرده و از پس انداز ایران خرج می کنید، در هزینه ها محتاط عمل کنید. اما به محض پیدا کردن کار و ورود به جامعه اکیدا از تبدیل قیمتها به ریال و مقایسه قیمتها با ایران خودداری نمایید!

لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
پاسخ
تا جایی که من می دونم، بعضی از مارک ها مثلاً همین شلوار جین دیزل اونجا خیلی گرونتره. آخه دیزلی که ما اینجا می خریم درجه سه هستش. ولی دیزل اونجا درجه یکه. مارک های تقلبی توی آمریکا پیدا نمی شه. واسه همین اگه شما حتی یک شلوار دیزل درجه سه با قیمت 100 تومن اینجا بخری وقتی اونجا بپوشی همه فکر میکنن که مثلا 300 دلاریه. بعضی از مارک های ساعت هم همینطوره. می تونید از اینجا مثلا یه ساعت gucci رو ارزونتر از اونجا بخرید. ( چون ساعتهایی که می یان ایران درجه پایین و با بسته بندی های ارزونتری هستند).
تاریخ مصاحبه: اوایل مارچ، کلیر: ۱۲ جولای محل مصاحبه آنکارا
آپدیتها : ۳۱ جون، ۱و ۳و ۵و ۸ جولای
در ضمن من برنده نیستم، پیگیر کیس برادرمم Smile
پاسخ
با تشكر از همه دوستان
بحث خوبي است لطفا از هزينه و روش تهيه مسكن ( سوئيت) اطلاعات بدهيد .
من مي خواستم بدونم مي توان با خود دارو به امريكا آورد .( مجاز مي باشد چه و چقدر )
پاسخ
تشکر کنندگان: amirbakhshi ، Iman-gta ، ali234 ، taherifar ، msar ، Pariba
اگه به موسیقی علاقه مندید تا اونجایی که می تونید cd رایت کنید با خودتون ببرید. دارو هم دارو هایی از قبیل استامینوفن، آنتی هیستامین و سرماخوردگی به اندازه مصرف چند ماهتون.
پاسخ
تشکر کنندگان: 20reza ، amirbakhshi ، سارا کوچولو ، R.F ، OverLord ، farzad24 ، mina_s ، sohi ، Iman-gta ، sorena ، farshadsh ، moony ، taherifar ، msar ، Pariba
قبل از رفتن حتماً دندونهاتونو ترمیم کنین. پر کردن یه دندون با یه روکش بالای 800 دلار در می یاد. چشماتونم حتماً چک کنید اگه عینک طبی می زنید همین جا نو نوارشون کنید. خلاصه یه چک آپ کامل پزشکی انجام بدید. عمل بینی و لیزر و هر کاری که مربوط به زیبایی می شه همین جا انجام بدید.
در مورد خونه یه سوئیت توی لس آنجلس از 700 دلار به بالاست. یه آپارتمان یه خوابه هم از 850 دلار به بالا بسته به منطقه ای که قصد دارید خونه بگیرید. اگه می خواید با کسی هم خونه بشید توی لس آنجلس که اطلاع دارم توی مناطق ایرانی نشینش مجله هایی هستش که آگهی های مربوط به هم خونه رو میتونید اونجا پیدا کنید. البته قیمت خونه توی مناطق ایرانی نشین بالاست.
در مورد موبایل حدود 40 دلار ( بسته به شرکت های مختلف می تونه 5 یا 10 دلار بالا پایین باشه) می دید و 600 دقیقه در ماه حق مکالمه دارید. البته از 9 شب به بعد و روزهای تعطیل مکالمه رایگان براتون حساب می شه یعنی از 600 دقیقه تون کم نمی شه. ولی اینم بگم که اگه کسی دیکه هم براتون زنگ بزنه از همین 600 دقیقتون کم می شه.
کرایه تاکسی هم فوق العاده بالاست. پس بهتره تا رفتید یه ماشین واسه خودتون دست و پا کنید. با 3000 تا 4000 دلار می تونید یه ماشینی که رو دستتونم نمونه و کارتونو را بندازه تهیه کنید.
وسایل برقی من جمله وسایل خونه هم قیمتش از ایران ارزونتره.
خورد وخوراک مثل ایرانه.
سعی نکنید از ایران کلی بار با خودتون ببرید چون هر کیلو اضافه بار براتون 10 تا 15 دلار جریمه داره.
یه توصیه هم دارم که حتماً یه تخته نرد با خودتون ببرید چون اونجا ممکنه تهیه اش اونجا گرون براتون در می یاد.
پاسخ
دنيز جان ممنون بابت اطلاعات مفيدت
*در مورد ماشين گفتي، اطلاعات كاملتري مي خواستم
1- با 5000$ چه ماشيني ميشه خريد؟
2- ماليات داره ( خريد و فروشش ـ داشتنش )؟
3- بنزين (با سهميم )lol . . . گالني 3.5$ است؟
4- ماشين كاركرده خريد و فروش ميشه ؟
5- رفتن با ماشين به ديگر ايالات چطوري؟
پاسخ
تشکر کنندگان: 20reza ، amirbakhshi ، Iman-gta ، goliii ، taherifar ، msar ، biparva
دنیز نوشته: اگه به موسیقی علاقه مندید تا اونجایی که می تونید cd رایت کنید با خودتون ببرید. دارو هم دارو هایی از قبیل استامینوفن، آنتی هیستامین و سرماخوردگی به اندازه مصرف چند ماهتون.

مگه تو هارد لپ تاپمون نمیشه ببریم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، taherifar ، msar
من قصد بردنه لپ تاپمو نداشتم واسه همین گفتم cd ببرید. وقتی می شه اونجا لپ تاپ با قیمت مناسب و مدل بالاتر رو به صورت اقساطی خرید چه لزومی به بردن لپ تاپ از اینجاست. به نظرم لپ تاپتونو اینجا یا بدید به یکی از اعضای خانواده یا بفروشید برید اونجا یه مدل بهتر و با قیمت مناسب بخرید. در مورد قلیون اونجا جاهایی هستش که برید و قلیون بکشید. همسر من که اونجا زندگی می کنه هم مثل شما عشه قلیونه. فکر کنم یه بار قلیون با چای و .. براتون بیرون حدود 40 تا 50 دلار در می یاد. پس به صرفه تره که از اینجا یه قلیون کوچیک بگیرید و ببرید. چند تا هم توتون بخرید. همسر من داشت برمی گشت آمریکا توتونو قلیون گرفت. حتی ذغال فشرده هم با خودش برد.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsen324 ، amirbakhshi ، سارا کوچولو ، 20reza ، sib 24 ، حامد ، free_free ، farzad24 ، lorecance ، aNTea ، saied-k ، silia ، alinet ، ali234 ، taherifar ، msar ، Pariba ، milade
m.memari نوشته: دنيز جان ممنون بابت اطلاعات مفيدت
*در مورد ماشين گفتي، اطلاعات كاملتري مي خواستم
1- با 5000$ چه ماشيني ميشه خريد؟
2- ماليات داره ( خريد و فروشش ـ داشتنش )؟
3- بنزين (با سهميم )lol . . . گالني 3.5$ است؟
4- ماشين كاركرده خريد و فروش ميشه ؟
5- رفتن با ماشين به ديگر ايالات چطوري؟

با این مقدار یه هوندای 2002 راحت می تونی بگیری. مالیات نداره فقط سالی باید تقریبا 200 تا 300دلار به راهنمایی رانندگی بدی بسته به نوع ماشینت. بیمه ولی اجباری است. بیمه هم از 50 دلار به بالا ماهیانه است. بنزین هم 4 لیترش 3 دلاره. ماشین کارکرده هم خیلی خرید و فروش می شه. ولی اگه ماشین کارکرده میخوای بگیری باید مطمئن باشی که smog check که یه چک کردن کامپیوتری ماشین هستش رو پاس کنه. اگه ماشینی این چک رو پاس نکنه حق عبور و مرور نخواهد داشت. در مورد سفر به یالات های دیگه هم هیچ مشکلی نیست.
پاسخ
اینجا هیچ چیزی را بدون داشتن کردیت بهتون قسطی نمیدهند، مگر اینکه کسی را داشته باشید که از کردیتش استفاده کنید. راه داشتن کذدیت هم اینه که همانطور که در تالارهای گذشته مفصل نوشته اند، اول یک حساب کردیت باز میکنید. مبلغش هم اصلا مهم نیست. از آن حساب پول برمیدارید و خرچ میکنید ولی باید حواستون باشه که بیشتر از موچودیتون نباشه. آخر ماه هم که شد، بانک یک صورتحساب به آدرستون میفرسته که باید چقدر به حسابتون پرداخت کنید تا این مقدار کم و کسری اش جبران بشه و به اصطلاح خوش حسابیتون را نشون بدید. این پروسه معمولا 6 ماه طول میکشه. بعد از این مدت اگه مشکلی تو پرداخت ها نداشته بودید، از طرف شرکتها براتون درخواست میاید و شما میتونید کردیت کارد بگیرید. از طرفی میتونید از بعضی فروشگاههای بزرگ مثل best buy هم اگر خرید زیاد کنیدتقاضای کردیت بدهید. که این نشون میدهد شما پول دارید و دارید باهاش خرج میکنید.
برای ماشین خریدن هم همینطوره. اگه بخواهید finance یا lease کنید در هر دو صورت ازتون کردیت کارد میخواهند که ندارید. پس مجبورید نقد بخرید. در اول ابتدا یک ماشین ارزون بخریدو.... که راهنمایی های کامل را در تالارهای گذشته کرده اند.
بزای بدست آوردن اطلاعات خوب و دقیق این سایت ها بروید که بنگاههای ماشین اینجا هم بر اساس این سایت ها قیمت میدهند:
www.kbb.com
www.autotrader.com
اینهم یک سایت خوب برای بدست آوردن اطلاعات راجع به هر چیز:
www.craigslist.org
در ضمن اینجا اگه کسی بخواهد وسیله برقی خانه از یخچال گرفته تا گاز و کامپیوتر و تلویزیون و .. بخره این 2 تا فروشگاه را بیشتر سر میزنه:
www.bestbuy.com
www.radioshak.com
لاتاری 2008
شماره پرونده: ***14
مصاحبه: روزهای پایانی ماه آگوست
دریافت ویزا: 13 روز بعد از مصاحبه
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان