کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوال در مورد SWIFT
سلام دوستان من در مورد انتقال پول با SWIFT دو تا سوال دارم که ممنون میشم دوستان مطلع پاسخ بدهند
1-کد SWIFT رو به هر بانک میدن یا به هر شعبه بانک یا به هر حساب؟
2-وقتی میخوای پول منتقل کنی باید کد SWIFT فرستنده رو بدی یا گیرنده یا هر دو؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: خانه
1- تاآنجا که تجربه کردم سوئیفت پاسورد بین بانکی بانکها در شبکه بین المللی تبادلات مالی دنیاست و بانکی که سوئیفت دارد حائز اعتبار مالیست. سوئیفت شناسه ای شامل(8کارکتری-آدرس اولیه) 4حرف اول نام بانک-2حرف بعد نام کشور- دوحرف بعد نام شهردرایزو -ویا اگر11کارکتری باشد نام شعبه cod رادرخودمستتر دارد.آیبان اما مشخصات حساب هست.
2- معمولا ماکه حساب فرستنده نداریم. صراف از حساب بانک خودش واریز میکند که حتما سوئیفت دارد پس فقط سوئیفت بانک گیرنده (نه حساب خاص چون برای همه حسابهای آن شعبه واحد است) را باید شما بدید.http://en.wikipedia.org/wiki/ISO_9362
پاسخ
تشکر کنندگان: Electronic-Arts ، خانه ، Farshid22
(2012-03-22 ساعت 23:51)rahbar نوشته:  1- تاآنجا که تجربه کردم سوئیفت پاسورد بین بانکی بانکها در شبکه بین المللی تبادلات مالی دنیاست و بانکی که سوئیفت دارد حائز اعتبار مالیست. سوئیفت شناسه ای شامل(8کارکتری-آدرس اولیه) 4حرف اول نام بانک-2حرف بعد نام کشور- دوحرف بعد نام شهردرایزو -ویا اگر11کارکتری باشد نام شعبه cod رادرخودمستتر دارد.آیبان اما مشخصات حساب هست.
2- معمولا ماکه حساب فرستنده نداریم. صراف از حساب بانک خودش واریز میکند که حتما سوئیفت دارد پس فقط سوئیفت بانک گیرنده (نه حساب خاص چون برای همه حسابهای آن شعبه واحد است) را باید شما بدید.http://en.wikipedia.org/wiki/ISO_9362
ممنون پس با این حال هر شعبه بانک یک کد سویفت داره و مال حساب نیست (هر حساب بانکی کد سویفت نداره) درسته؟
درسته ما حساب فرستنده نداریم ولی من برای انتقال پول از سوئد به انگلیس سوال کردم بنابراین حساب فرستنده هم داریم پس حالا باید سویفت فرستنده رو بده یا گیرنده یا هر دو؟
پاسخ
تشکر کنندگان: خانه ، Farshid22
بله. هرشعبه یک سوئیفت دارد. اما برای تعاملات مالی خارج اتحادیه اروپا این بحثهای امنیت مالی و سویفت هست.
داخل اروپا نیازی به سویقت نیست.چون بانکها اکثرا در حدقابل قبول اعتباری برای هم هستندو عملا بهم (وسویفتاشون)دسترسی دارند. ظاهرا تواتحادیه اروپا پرتکل تحت وب دیگری بدون سویفت استفاده میشه:
-Single Euro Payments Area مثل حواله داخلی سریع و ساده بدون سویفت است.
-دیگری بنامEBICS فقط با کدشعبه و شماره/صاحب حساب IBAN and BIC کار میشه بازم مثل حواله سریع داخلی یک روزه بدون سوئیفت.البته توسایتها میده که کرون/پوند انگلیس هم در معاملات مالی یوروئی از همین شبکه واحد مالی استفاده میکنه ولی مطمئن نیستم آیاهمگی بانکها و شعبات دسترسی واحد درسطح بالا به سیستم شبکه کل اروپا دارند(فکر کنم مثل شتاب توایران که همه بانگهای شتابی دسترسی آنلاین به هم دارند)با همه اینا بهتره به بانکتون حساب گیرنده را نشان بدید خودش تمام اطلاعات بروز را دراختیارشما می کذارد سوئد/انگلیس هیچکدوم یورو نیست شاید کمی بحث مورد شما تخصصیه... میخای چی واریز کنی چه بگیری ولی بهرحال تو اتحادیه مالی واحد اروپان!بازم بانکها بعضا باهم (شایدبخاطرامنیت اطلاعاتی!) یا... قراردادهای داخلی همکاری نداشته باشند...حتما بابانک فرستنده چک شود.
پاسخ
تشکر کنندگان: Electronic-Arts ، خانه ، Farshid22

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان