کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن پاسپورت استرالیا
با سلام
میخواستم بدونم از زمانی که اقمت دائم رو بگیری ، چقدر باید استرالیا باشی تبعه اونجا بشی و پاسپورت بگیری؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader
(2012-03-27 ساعت 11:55)GnesH نوشته:  با سلام
میخواستم بدونم از زمانی که اقمت دائم رو بگیری ، چقدر باید استرالیا باشی تبعه اونجا بشی و پاسپورت بگیری؟
ممنون
سلام

افرادی که بیش از یکسال است اقامت دائم دارند و چهار سال گذشته را در استرالیا به شکل قانونی در استرالیا زندگی کرده باشند ( ویزای دانشجویی و یا اقامت دائم و ...) می توانند سیتیزن استرالیا شوند .

آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، vroom ، Linspire ، GnesH ، Electronic-Arts ، alibati ، saeide-72
(2012-03-27 ساعت 17:26)ParsTrader نوشته:  
ممنون
سلام

افرادی که بیش از یکسال است اقامت دائم دارند و چهار سال گذشته را در استرالیا به شکل قانونی در استرالیا زندگی کرده باشند ( ویزای دانشجویی و یا اقامت دائم و ...) می توانند سیتیزن استرالیا شوند .

سلام
خیلی ممنون فقط یک نکته ای برام مبهم موند:
اون یک سال اول هم جزو اون 4 سال حساب میشه؟
یعنی میشه تو فقط 4 سال که تو استرالیا هستیم ، پاسپورت رو بگیریم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، saeide-72
سلام
بله ان یکسال هم جزو چهار سال حساب می شود
و شما ظرف چهار سال می توانید برای سیتیزن شیپی اقدام کنید
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: GnesH ، Linspire
(2012-03-29 ساعت 13:31)ParsTrader نوشته:  سلام

سلام
از جواب خوبتون ممنون
یه سوال دیگه هم داشتم:
اگر ویزای دانشجویی داشته باشی و چهارسال اونجا باشی میتونی با اون ویزا درخواست پاسپورت بدی؟

ببخشید اینقدر در این مورد سوال میپرسم من هدفم شهروندی اونجا هست برای همین میخوام بدونم با کدوم ویزا بیام بهتره و زودتر میتونم پاس رو بگیرم.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader
راستش یکم شرایطش از اینی که شما گفتی پیچیده تره.
منظورم multiple entrance‌هستش که البته برای اکثر ایرانیها این شرط اتفاق میفته.

یعنی اصل قضیه اینه که«:

not have been absent from Australia for more than one year in total, in the 4 year period, including no more than 90 days in the year before applying.
که خب معمولا برای آدمهای بیخیالی مثل من توی ۵ سال اول امکان نداره!
مگر اینکه مثل بعضی از دوستانم به خودشون هزار تا فشار بیارند که نیان خونوادشونو ببیند یا هر چیز دیگه و اونجا برای مدت طولانی بمونند.
تازه من که وسطشم اومدم دارم میرم ببینم امریکا چطوره. خدایا چه حالی دارم من.
امیدورام قضیه روشن شده باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: mahannn4779
(2012-03-30 ساعت 13:17)GnesH نوشته:  
(2012-03-29 ساعت 13:31)ParsTrader نوشته:  سلام

سلام
از جواب خوبتون ممنون
یه سوال دیگه هم داشتم:
اگر ویزای دانشجویی داشته باشی و چهارسال اونجا باشی میتونی با اون ویزا درخواست پاسپورت بدی؟

ببخشید اینقدر در این مورد سوال میپرسم من هدفم شهروندی اونجا هست برای همین میخوام بدونم با کدوم ویزا بیام بهتره و زودتر میتونم پاس رو بگیرم.

خیر دوست عزیز شما اول باید چند سال در استرالیا کار کنید تا بتونید اقامت داءم رو بگیرید و یکسال بعد از اقامت داءم میتونید درخواست سیتیزن شدن بدید
(2012-03-27 ساعت 17:26)ParsTrader نوشته:  
ممنون
سلام

البته کسی که اقامت داءم گرفته 100% قانونی زندگی کرده که تونسته اقامت داءم بگیره
بنابراین بهتره ایجوری بگیم که یکسال بعد از اقامت داءم میتونه واسه پاسپورت اقدام کنه
البته قصدم از این پست این نبود که جسارت کنم فقط خواستم موضوع رو واضح تر واسه دوستمون بگم
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، mahannn4779
سلام، من شناسنامه کشور استرالیا رو دارم. می خواستم بدونم آیا برای پاسپورت از سفارت در ایران می شه اقدام کنم یا باید از اونجا اقدام کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-04-12 ساعت 17:04)nshervsampad نوشته:  سلام، من شناسنامه کشور استرالیا رو دارم. می خواستم بدونم آیا برای پاسپورت از سفارت در ایران می شه اقدام کنم یا باید از اونجا اقدام کنم؟

۱-شما ساب کلاس ویزای خودتون چی بوده؟ -که احتمالا نداشتید-
۲-ساب کلاس ویزای پدر و مادرتون چی بوده؟
۳- چگونه شناسنامه گرفتید و شرایط فعلی شما و مدت اقامت گدشته شما در استرالیا چگونه بوده؟

در حالت کلی و با اطلاعاتی که میشه از وضع شما حدس زد احتمال زیاد شما باید برای ویزای ۱۰۱ اقدام کنید و بعد در آنجا برای سیتیزنشیپ -البته به شرط اقامت و شرایط لازم-

اطلاعات خودتون را بدید تا بیشتر بشه راهنمایی کرد.
من حتی سن شمار را نمیدونم یا مدت اقامت سابق شما را.

موفق و سرفراز باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
متولد اونجام، پدرم استاد دانشگاه بوده، 5 سال اونجا بودم، که طبق قانون اون زمان، 3 سال بدون خروج از کشور اونجا بودم و اون زمان شرایطش رو داشتم. 20 سال سن دارم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-04-13 ساعت 03:26)nshervsampad نوشته:  متولد اونجام، پدرم استاد دانشگاه بوده، 5 سال اونجا بودم، که طبق قانون اون زمان، 3 سال بدون خروج از کشور اونجا بودم و اون زمان شرایطش رو داشتم. 20 سال سن دارم.
شما پاسپورت استرالیایی نداری و فقط شناسنامه استرالیا را داری.
بنابراین باید برای ویزا اقدام کنی.
اگر داخل استرالیا مونده بودید بعد از ۱۰ سال اتوماتیک سیتیزن میشدید و ربطی به تعداد رفت و آمد نداشت. ولی چون الان در استرالیا نیستید و احتمالا پدر و مادرتون هم نیستند نمیتونید برید.
وضعیت ویزا و اقامت پدر مادرتون چطوره؟
الان کجا هستند.
تو رو خدا یکم بیشتر توضیح بده.
خداییش فرمهای اپلیکسشنتو اینطوری پر نکنی هاSmile
تو بنویس نترس من حوصله خوندن دارم.
اگر پدر و یا مادر و یا هر دو در استرالیا باشند قضیه میتونه متفاوت باشه.
البته اینو بگم که محل تولد شما برای هر نوع تایپ ویزا که اقدام کنی به صورت مستقیم و غیر مستقیم اثر گذار هست به اصافه اینکه در موقع پر کردن فرمهای درخواست اطلاعات پدر و مادر را هم پر میکنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سال 95 قانون طوری بود که به دلیل حضور 3 سال مستمر، می تونستیم سیتیزن اونجا شیم، ولی پدرم علاقه ای نداشت و به کشورش برگشت.
ویزای دانشجویی در ابتدا، داشتن بعدا با همون ویزا بعد اتمام درس، استاد رسمی دانشگاه بودن. الان هم ایرانیم از 1997.
اطلاعات دیگه چی لازمه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-04-13 ساعت 11:59)jordanir نوشته:  
(2012-04-13 ساعت 03:26)nshervsampad نوشته:  متولد اونجام، پدرم استاد دانشگاه بوده، 5 سال اونجا بودم، که طبق قانون اون زمان، 3 سال بدون خروج از کشور اونجا بودم و اون زمان شرایطش رو داشتم. 20 سال سن دارم.
شما پاسپورت استرالیایی نداری و فقط شناسنامه استرالیا را داری.
بنابراین باید برای ویزا اقدام کنی.
اگر داخل استرالیا مونده بودید بعد از ۱۰ سال اتوماتیک سیتیزن میشدید و ربطی به تعداد رفت و آمد نداشت. ولی چون الان در استرالیا نیستید و احتمالا پدر و مادرتون هم نیستند نمیتونید برید.
وضعیت ویزا و اقامت پدر مادرتون چطوره؟
الان کجا هستند.
تو رو خدا یکم بیشتر توضیح بده.
خداییش فرمهای اپلیکسشنتو اینطوری پر نکنی هاSmile
تو بنویس نترس من حوصله خوندن دارم.
اگر پدر و یا مادر و یا هر دو در استرالیا باشند قضیه میتونه متفاوت باشه.
البته اینو بگم که محل تولد شما برای هر نوع تایپ ویزا که اقدام کنی به صورت مستقیم و غیر مستقیم اثر گذار هست به اصافه اینکه در موقع پر کردن فرمهای درخواست اطلاعات پدر و مادر را هم پر میکنید.

الان بالاخره چه کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان