کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه تحصیل در رشته معماری در آمریکا
سلام
کسی میتونه بهم بگه معتبر ترین دانشگاههای آمریکا برای رشته معماری بترتیب اسمشون چیه.
راستی من اینجا مهندسی صنایع با معدل نزدیک 17 دانشگاه آزاد خوندم اما میخوام برای فوق و دکترا معماری بخونم میتونم! اگه آره واحدها را تطبیق میدن یا..........!Rolleyes
اگه شرایط پذیرشو هم بگین که دیگه معرکه میشه!
منتظرم.....
بای.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2012-04-05 ساعت 21:14)mahdi p نوشته:  سلام
کسی میتونه بهم بگه معتبر ترین دانشگاههای آمریکا برای رشته معماری بترتیب اسمشون چیه.
راستی من اینجا مهندسی صنایع با معدل نزدیک 17 دانشگاه آزاد خوندم اما میخوام برای فوق و دکترا معماری بخونم میتونم! اگه آره واحدها را تطبیق میدن یا..........!Rolleyes
منتظرم.....
بای.

چندتاشون اينان:
University of Southern California
University of California, Berkeley
Yale University
Florida International University
University of Florida
University of Maryland
Northeastern University
Harvard University
University of Michigan
Princeton University
Columbia University
Cornell University
University of Cincinnati
University of Virginia
University of Washington

براي اينكه مطمئن بشي از اينكه دانشجوي رشته متفرقه مي‌گيرن يا نه هم تو سايتاشون يه گشتي بزن همم راه آسون‌تر اينه كه email بزني و بپرسي از مسئولينشون خيلي سريع و كامل جواب مي‌دن. معمولا دو نوع program دارن که یکیش برای دانشجوهای رشته های دیگه هستش.
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی22 ، baba manam sanaz ، msar ، A_A
(2012-04-05 ساعت 22:06)capricorn نوشته:  
(2012-04-05 ساعت 21:14)mahdi p نوشته:  سلام
منتظرم.....
بای.

چندتاشون اينان:
University of Southern California
University of California, Berkeley
Yale University
Florida International University
University of Florida
University of Maryland
Northeastern University
Harvard University
University of Michigan
Princeton University
Columbia University
Cornell University
University of Cincinnati
University of Virginia
University of Washington

منتها اكثر شاخه‌هاش به خصوص خود معماري بايد ليسانس معماري داشته باشي تا براي ادامه تحصيل اپلاي كني به علاوه اينكه همه دانشگاه‌ها براي ادامه تحصيل اين رشته portfolio مي‌خوان كه نمونه كارا و پروژه‌هاي دوره ليسانسه.
براي اينكه مطمئن بشي از اينكه دانشجوي رشته متفرقه مي‌گيرن يا نه هم تو سايتاشون يه گشتي بزن همم راه آسون‌تر اينه كه mail بزني و بپرسي از مسئولينشون خيلي سريع و كامل جواب مي‌دن.

ممنون از جوابتون
پاسخ
سلام!من ترم 6 معماری دانشگاه سراسری تبریزم.میخوام واسه مستر برم آمریکا.خواهرم اونجاست.میخواستم ببینم کدوم دانشگاهها راحتتر پذیرش میدن؟واسم مهم نیست که دانشگاهش خیلی تاپ باشه،فقط میخوام بتونم حتما پذیرش بگیرم.ترجیحا" دانشگاههای شرق امریکا....ممنون میشم اگه کمکم کنین.Smile
پاسخ
سلام
من امسال (91) کنکور ریاضی دادم و رتبم هم حدود 4000 شده حالا لاتاری آمریکا هم برنده شدم
خودم عاشق رشته ی معماریم ولی با این رتبم نمی تونم تهران دانشگاه برم و میخوام شمال رو انتخاب کنم البته اگه مثلا مهندسی نساجی بخوام میتونم تهران بمونم ولی معماری رو به همه ترجیح میدم
حالا اگه شما جای من بودید چی کار میکردید؟ اصلا دانشگاه میرفتین؟ چون از مهر به بعد هر لحظه ممکنه تاریخ مصاحبه و ویزام بیاد
اصلا خوبه که الان برم یا درسم رو ایران بخونم؟
لطفا جواب بدید برام خیلی مهمه
پاسخ
سلام.من لیسانس معماری دارم و می خوام ارشد رو هم همین ایران بخونم و واسه دکترا یا باز دوباره ارشد به آمریکا برم.دایی ام دانشگاه مریلند درس خونده(حدود 10 سال پیش رشته برق) کسی می تونه بهم کمک کنه که چه برنامه ای بریزم اسه رفتن فقط اقامت دانشجویی.و اینکه آیا برای اونا فرقی می کنه که من در ایران کجا ارشد خوندم؟؟امتیاز خاصی نداره؟و چقدر هزینه ی ارشد و دکترا هرکدام جدا می شه؟؟خیلی ممنونم اگه راهنماییم کنین.
پاسخ
سلام
من مهندس تکنولوژی معماری ... یا کارشناسی ناپیوسته معماری دانشگاه شمال امل خوندم !!! .
معدل کاردانی 14 خورده از دانشگاه ساریان است و معدل کارشناسی تا حالا بدون طرح نهایی 17 خورده از دانشگاه شمال امل است !!! .
من میخواستم برای ارشد معماری معماری در ایران اقدام کنم تا یک دانشگاه معتبر مانند تهران یا شهید بهشتی بخوانم و برای دکترا از ایران بروم !!! .
اما چیزی که شنیدم برای دکتری نیاز به پیدا کردن یک استاد است و دردسر بسیاری نسبت به ارشد دارد ! .
آیا من با این شرایط می توانم برای ارشد به یکی از دانشگاههای امریکا اقدام کنم ؟! .
بعد هزینه زندگی در انجا چه قدر است ؟
هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه در یک ترم چقدر است ؟! .Sad
پاسخ
سلام
من میخواستم بدونم از یوتا کسی اینجا هست که منو برای پذیرش در رشته معماری در مقطع لیسانس راهنمایی کنه ؟
پاسخ
(2014-06-13 ساعت 15:57)الگه نوشته:  سلام
من میخواستم بدونم از یوتا کسی اینجا هست که منو برای پذیرش در رشته معماری در مقطع لیسانس راهنمایی کنه ؟

هستمت. کدوم دانشگاه؟ چه کمکی‌ میخوای؟
ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم
پاسخ
دوستان من با گرین کارت وارد آمریکا میشم منتها بعدش میخام ادامه بدم واسه مستر. کارولینای جنوبی هستم. الان میخام بدونم که هزینه ها و نحوه پذیرش بعداز داشتن گرین کارت چطوری هست و بهتره کدوم دانشگاه ها رو اپلای کنم؟ آیا باز هم نمره تافل و جی آر ای به همون میزان پذیرش تحصیلی در گرفتن فاند تاثیر داره و فرقش با نداشتن گرین کارت چیه؟
پاسخ
(2014-07-26 ساعت 10:55)sara.e نوشته:  دوستان من با گرین کارت وارد آمریکا میشم منتها بعدش میخام ادامه بدم واسه مستر. کارولینای جنوبی هستم. الان میخام بدونم که هزینه ها و نحوه پذیرش بعداز داشتن گرین کارت چطوری هست و بهتره کدوم دانشگاه ها رو اپلای کنم؟ آیا باز هم نمره تافل و جی آر ای به همون میزان پذیرش تحصیلی در گرفتن فاند تاثیر داره و فرقش با نداشتن گرین کارت چیه؟

تاجایی که من می دونم مراحل گرفتن پذیرش یکیه فقط بعضی دانشگاه ها deadline هاشون برای کسایی که تو آمریکا زندگی می کنن دیرتره. نمره تافل و GRE تاثیرش همونه معمولا برای مستر ترمای اول سخت فاند می دن تنها تفاوت اصلی گرین کارت داشتن یکی تو هزینه دانشگاهه که به خصوص اگه in-state باشی خیلی ارزونتر می شه به علاوه می تونی از کمک هزینه های دولت هم استفاده کنی و اینکه برای کار کردن محدودیت دانشجوهای international رو نداری. انتخاب دانشگاه هم به خیلی عوامل بستگی داره (مثل نوع دانشگاه، شهرش، زمان پذیرشش، هزینه و غیره) به نظرم باید اولویت بندی کنی و از روی اون یکی یکی حذف کنی.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان