کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سربازی در آمریکا
خیلی از تاپیک ها را جستجو کردم اما جواب سوالم را پیدا نکردم به همین جهت مجبور شدم که یه تاپیک جدید باز کنم.

کسانی که تابعیت آمریکایی می گیرن یعنی پاسپورت آمریکایی می گیرن سربازی هم باید برند ؟ و اصولاً قوانین سربازی و اینجور مسائل چطور هستش ؟ آیا اصلاً اجباریه ؟ سن خاص داره ؟

پیشاپیش از پاسخگویی متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: batis2010
(2012-04-06 ساعت 21:25)ammar نوشته:  خیلی از تاپیک ها را جستجو کردم اما جواب سوالم را پیدا نکردم به همین جهت مجبور شدم که یه تاپیک جدید باز کنم.

کسانی که تابعیت آمریکایی می گیرن یعنی پاسپورت آمریکایی می گیرن سربازی هم باید برند ؟ و اصولاً قوانین سربازی و اینجور مسائل چطور هستش ؟ آیا اصلاً اجباریه ؟ سن خاص داره ؟

پیشاپیش از پاسخگویی متشکرم

با سلام
اگه منظورتون سربازی توی امریکا هست که اونجا اجباری نیست و یه شغل محسوب میشه اما اگه منظورتون ایران هست چون ایران تابعیت دوگانه رو قبول نداره و اصلا به تابعیت آمریکایی شما اهمیت نمیده بله شما مشمول خواهید بود مگر اینکه در امریکا باشید که پس از مدتی (قانونش رو دقیقا نمیدونم) اگر در امریکا باشید میتونید بخریدش البته قانونش رو دقیق نمیدونم بچه ها باید کمکتون کنن
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: batis2010 ، alireza.nayyeri
ممنونم . منظورم همون آمریکا بود

قانون خرید سربازی ایران رو میدونم چون من ایران زندگی نمی کنم و در امارات زندگی می کنم ...

شرایط خرید سربازی در ایران : باید قبل از اسفند سال 1382 از ایران خارج شده باید و دوتا 9 ماه باید در خارج از کشور زندگی کرده باشه که تا 2 سال پیش 5 میلیون تومن بود اما حالا شده 10 میلیون تومن !
پاسخ
تشکر کنندگان: m9780 ، batis2010
(2012-04-06 ساعت 22:35)ammar نوشته:  ممنونم . منظورم همون آمریکا بود

قانون خرید سربازی ایران رو میدونم چون من ایران زندگی نمی کنم و در امارات زندگی می کنم ...

شرایط خرید سربازی در ایران : باید قبل از اسفند سال 1382 از ایران خارج شده باید و دوتا 9 ماه باید در خارج از کشور زندگی کرده باشه که تا 2 سال پیش 5 میلیون تومن بود اما حالا شده 10 میلیون تومن !

ممنون بابت اطلاعاتتون
بله درست متوجه شدید در امریکا چیزی به نام سربازی اجباری نیست
پاسخ
تشکر کنندگان: batis2010
Exclamation 
بله درست میگین، ولی‌ کسانی‌ که وارد آمریکا میشن، اگه بین ۱۸ تا ۲۵ سال باشین باید خودتون و رجیستر کنین با اداره سلکتیو سرویس . یه چیزی شبیه سربازی خودمون، ولی‌ این به این معنی‌ نیست که سربازی میرین، یون جور که میگن اگه به شما نیاز داشته باشن صداتون می‌کنن، اگه این کارو نکنین کلی‌ از کمک‌های دولتی نمیتونین بگیرین و برای کار هم مشکل پیدا می‌کنین و دیگه هیچ وقت نمیتونین سیتیزن بشین، من هم دوشنبه میرم دفتر پست برای ثبت نام. اونلاین هم می‌شه اینم لینک وبسایتش http://www.sss.gov

Selective Service does not collect any information which would indicate whether or not you are undocumented. You want to protect yourself for future U.S. citizenship and other government benefits and programs by registering with Selective Service. Do it today.

If you are a man ages 18 through 25 and living in the U.S., then you must register with Selective Service. It’s the law. According to law, a man must register with Selective Service within 30 days of his 18th birthday
پاسخ
تشکر کنندگان: hamed_gh ، ammar ، Rock
دوستان این مطلبی که میگه درسته یا نه ؟؟؟

آرش خان ؟؟؟؟ کجاییی؟
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
پاسخ
تشکر کنندگان: m9780
(2012-04-21 ساعت 01:57)behnia نوشته:  بله درست میگین، ولی‌ کسانی‌ که وارد آمریکا میشن، اگه بین ۱۸ تا ۲۵ سال باشین باید خودتون و رجیستر کنین با اداره سلکتیو سرویس . یه چیزی شبیه سربازی خودمون، ولی‌ این به این معنی‌ نیست که سربازی میرین، یون جور که میگن اگه به شما نیاز داشته باشن صداتون می‌کنن، اگه این کارو نکنین کلی‌ از کمک‌های دولتی نمیتونین بگیرین و برای کار هم مشکل پیدا می‌کنین و دیگه هیچ وقت نمیتونین سیتیزن بشین، من هم دوشنبه میرم دفتر پست برای ثبت نام. اونلاین هم می‌شه اینم لینک وبسایتش http://www.sss.gov

Selective Service does not collect any information which would indicate whether or not you are undocumented. You want to protect yourself for future U.S. citizenship and other government benefits and programs by registering with Selective Service. Do it today.

If you are a man ages 18 through 25 and living in the U.S., then you must register with Selective Service. It’s the law. According to law, a man must register with Selective Service within 30 days of his 18th birthday

فقط کسانی که پاسپورت امریکایی دارنند باید ثبت نام کنند یا کسانی که گرین کارت میگیرن هم باید ثبت نام کنند ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
هر دو

(2012-04-23 ساعت 16:56)ammar نوشته:  
(2012-04-21 ساعت 01:57)behnia نوشته:  بله درست میگین، ولی‌ کسانی‌ که وارد آمریکا میشن، اگه بین ۱۸ تا ۲۵ سال باشین باید خودتون و رجیستر کنین با اداره سلکتیو سرویس . یه چیزی شبیه سربازی خودمون، ولی‌ این به این معنی‌ نیست که سربازی میرین، یون جور که میگن اگه به شما نیاز داشته باشن صداتون می‌کنن، اگه این کارو نکنین کلی‌ از کمک‌های دولتی نمیتونین بگیرین و برای کار هم مشکل پیدا می‌کنین و دیگه هیچ وقت نمیتونین سیتیزن بشین، من هم دوشنبه میرم دفتر پست برای ثبت نام. اونلاین هم می‌شه اینم لینک وبسایتش http://www.sss.gov

فقط کسانی که پاسپورت امریکایی دارنند باید ثبت نام کنند یا کسانی که گرین کارت میگیرن هم باید ثبت نام کنند ؟

پاسخ
تشکر کنندگان: ammar ، frozen mind
(2012-04-21 ساعت 12:47)wushu kung fu نوشته:  دوستان این مطلبی که میگه درسته یا نه ؟؟؟

آرش خان ؟؟؟؟ کجاییی؟

منظورت منم یا اون یکی آرش اصلی ؟؟؟ Smile)
بله حق با دوستمون هست شما میرید و اعلام موجودیت میکنید تا در شرایط فوق العاده اگه به شما احتیاج بود ازتون استفاده بشه اما به اون اسم سربازی که ما میشناسیم نیست!!! بریم خدمت و ......

این حرکت درواقع یک جور آمارگیری محسوب میشه
پاسخ
تشکر کنندگان: wushu kung fu
من ميدونم اين تاپيك قديميه،ولى گفتم به عنوان كسى كه به شخصه شرايط سربازى رو ميدونه و با يه سرباز زندگى ميكنه اطلاعات بدم.سربازى اينجا اجبارى نيست و شاخه هاى زيادى در ارتش وجود دارن كه بعضيهاشون سبك تر و ساده تر از بقيه هستن مثل كوست گارد كه پليس دريايى هستش تا حدودى.ثبت نام براى ارتش دو نوعه،رزرو،كه در اين روش شما اخر هفته هاتون رو ميريد بيس،حاضر غياب ميكنين،و فقط در مواقع خاص جنگى كه نيروى اكتيو كم باشه ازتون استفاده ميكنن،و اكتيو كه ارتشى بودن شغل اول و كار روزانتون به حساب مياد.در هر حال شما وقتى وارد ارتش ميشيد يه دوره تعليمات بيسيك ميبينيد كه امادگى فيزيگى و اشنايى با اسلحه هاست.در اخر تعليمات بيسيك با توجه به نمرات و نكات قوتتون به شما يه كار پيشنهاد ميدن كه ميشه تخصصتون.بعد از بيسيك شما يه سره ميرين "هنرستان" ارتش كه براى شغلتون تعليم ببينين.بعد از اون هم به يكى از بيس هاى شاخه تون منتقل ميشين.فوايد و بنفيتهايى كه بهتون تعلق ميگيره يه تاپيك جداست كه فعلا حالش نيست

كسايى كه گرين كارت دارن هم ميتونن ثبت نام كنن
استسوس از ويزاى نامزدى
دريافت پكيج:٣ ستامپر
دريافت ايميل از uscis : ٧ سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، loveusa ، Rock ، ammar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان