کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نامه دعوت به مصاحبه + پاکت زرد
(2013-03-26 ساعت 00:53)گل نرگس نوشته:  [quote='گل نرگس' pid='296187' dateline='1364145357']
سلام ما دو نفر از یک خانواده رفتیم برای مصاحبه. وقتی پاکت زرد و ویزاها رو بگیریم اگه فقط یک نفرمون وارد آمریکا بشه چه اتفاقی میفته ؟یعنی فقط همون که لاتاری برنده شده بره .
آیا نفر دوم این حق براش میمونه که بعدا وارد آمریکا بشه و گرین کارتشو بگیره؟
خیلی ممنون

شما دو نفر اگر جدا اقدام کرده باشید، و دو Case جدا از هم باشید بله ، والی اگر یک نفر اقدام کرده و دیگری همراه محسوب میشه باید حتما کسی که اقدام کرده بره و همراه هم با خود ببره ، چون یک ، وقتی وارد امریکا میشید ، هنوز افسری که اون پاکت زرد را بهش میدید میتونه از ورود شما به امریکا جلوگیری کنه ، دو:در پاکت زرد مدارک و مشخصات همراه شما هم وجود داره و شما حق ندارید آن پاکت را باز کنید . باید آن را که تحویل افسر بدید
[en]Category: F2B
Priority Date: DEC 2005
-I-797 received Jan 2010
-Civil documents & Affidavits of Support request July 2012
-Case completed Oct 2012
-petitioner become U.S. citizen 2012 DEC
-case upgraded: to F1 April 2013
- interview :June 2013 [/en]

-visa issued: June 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، godot ، msar
(2013-04-24 ساعت 02:55)آترا نوشته:  دوستاى عزيز ، نميدونم دارم جاى مناسبى سوالم رو مطرح ميكنم يا نه، به هر حال اگه كسي ميدونه لطفا كمكم كنه.. من پروندم F2b بود يعني فرزند بالاي ٢١ سال پدر گرين كارتي! كه شكر خدا دو روز پيش اون پاكت زرد معروف رو گرفتم. و اما نگرانيم براي برادرمه كه يك ماه ديگه مصاحبه داره و پدرم كه petitioner ما هست پاشو كرده تو يه كفش كه تهران كار داره بايد بياد ايران!! مردهاي كرد رو هم به هيچ قيمتي نميشه سر عقل آورد!! حال من نگرانم كه هنگام مصاحبه اگر پتيشنر آمريكا نباشه آيا مشكلي پيش مياد؟ كسي تجربشو داره؟؟ لطفا كمك كنيد جواب سوالم رو بگيرم Sad

سلام دوست عزیز
میتونستین تو تاپیک های مهاجرت خانوادگی سوالتون رو بپرسین
خیلی تبریک میگم بهتون اصولا باید پتیشنر امریکا باشه مخصوصا موقع مصاحبه برای همسر من و بعضی از دوستان همین ایراد را گرفته بودن و بهشون چک خورده بود که بعد از مدتی که کلیر میشدن باید اثبات میکردن که پتیشنرشون اون موقع دیگه امریکا هست البته تعداد کمی هم بودن که مشکلی براشون پیش نیومده
مسلما اگر ایشون امریکا بمونن بهتره ولی اگه دیگه نمیشه کاری کرد بهتره برادرتون مدارکی مثل قبض های پرداختی به نام پدرتون و یا مدرکی که نشون میده ایشون اونجا زندگی میکنه و یا بلیط برگشت پدرتون رو همراهشون داشته باشن شاید کمکی بکنه البته یکی از دوستان جدیدا این کارو کرده بودن ولی فایده ای نداشته ولی امید به خدا ......Smile
موفق باشین
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: abdolreza ، msar
(2013-04-24 ساعت 09:27)saba.m نوشته:  
(2013-04-24 ساعت 02:55)آترا نوشته:  دوستاى عزيز ، نميدونم دارم جاى مناسبى سوالم رو مطرح ميكنم يا نه، به هر حال اگه كسي ميدونه لطفا كمكم كنه.. من پروندم F2b بود يعني فرزند بالاي ٢١

سلام دوست عزیز
میتونستین تو تاپیک های مهاجرت خانوادگی سوالتون رو بپرسین
اگر پدرتان در امریکا زندگی میکنند شما مدارکی با خود داشته باشید که نشون بده در امریکا زندگی میکنند ، دیگه مهم نیست اگه برای یک سفر کاری یا تفریحی چند روزی به مسافرت رفته باشند ، مهم ثابت کردن این است که در امریکا زندگی میکنند. شما مدارکی که پدرتان در امکا زندگی میکنند را داشته باشید ، لازم نیست بلیت برگشت نشان بدید ، میتونید فقط بگید که در امریکا زندگی میکنند و این هم مدارکش .
-I-797 received Jan 2010
-Case completed Oct 2012

پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، msar
دوستان عزیز سلام
لطفا" کسی راهنمایی ام کنه . من تا چند روز دیگه برای مصاحبه گرین کارت مادرم به ابوظبی میریم فقط می خواستم بدونم اگر fbi check به مادرم به لحاظ سن بالای 70 سال بخورد اونوقت پاکت زرد و مهر ویزا را خودشون به آدرس هتل میفرستند ؟ و یا ما خودمان بایستی بعد از 3 روز به پست و یا مرکزی مراجعه کنیم یا بگیریم ؟ خواهش می کنم از دوستان اگر می دونید و مطمئن هستید به من بگید چون من هتل در دوبی را فقط تا روز مصاحبه گرفتم و خواستم ببینم وضعیت مادرم بعد از مصاحبه به کدام طرف میره که بعد در خود دوبی هتل بگیرم . ممنون منتظرم
Category : F4
PD :24 sep 2001
Approved Date: 01 sep 2009
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2013-05-19 ساعت 12:11)سیامک ع نوشته:  دوستان عزیز سلام
لطفا" کسی راهنمایی ام کنه . من تا چند روز دیگه برای مصاحبه گرین کارت مادرم به ابوظبی میریم فقط می خواستم بدونم اگر fbi check به مادرم به لحاظ سن بالای 70 سال بخورد اونوقت پاکت زرد و مهر ویزا را خودشون به آدرس هتل میفرستند ؟ و یا ما خودمان بایستی بعد از 3 روز به پست و یا مرکزی مراجعه کنیم یا بگیریم ؟ خواهش می کنم از دوستان اگر می دونید و مطمئن هستید به من بگید چون من هتل در دوبی را فقط تا روز مصاحبه گرفتم و خواستم ببینم وضعیت مادرم بعد از مصاحبه به کدام طرف میره که بعد در خود دوبی هتل بگیرم . ممنون منتظرم

۱- اگر FBI CHECKING بخورید معلوم نیست کی به شما ویزا بدهند ( مادر شما )
۲- اگر در روز مصاحبه به شما ویزا بدند در ابوظبی ۳-۴ روز کاری طول میکشه تا بسته زرد را برایتان بفرستند ، در ترکیه نوشته ۱۰ روز ، شما حتما برای تغییر مدت اقامتتان اقدام کنید ،
۳- در ترکیه باید قبل از مصاحبه به سایت برید و خودتان ثبت نام کنید و یک آدرس اداره پست را در نزدیکی محل اقامتتان انتخاب کنید ، در مورد ابوظبی نمیدونم .
-I-797 received Jan 2010
-Case completed Oct 2012

پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، msar
(2012-11-15 ساعت 18:22)Acaro نوشته:  هیچ تفاوتی نکرده ٫ من هم نزدیک به ۲ ماه پیش نامه دعوت به مصاحبه (یا همون پکییج ۴ ) رو که گرفتم دقیقا همینه و فرقی نکرده. البته با توجه به مدارک کیس با کیس فرق خواهد کرد (منظورم قسمت آخر نامه است که چه مدارکی را باید ارایه کنید)

برای شما فایل فروزن مایند (با اجازه ایشون) را به PDF تبدیل کردم.

(2012-11-15 ساعت 18:15)sara mas نوشته:  راستش فایل ایشون رو قبل از گذاشتن پست دیدم. ولی‌ نامهٔ ایشون مال چند ماه پیش هستش و گفتم شاید یه چیزی توی نامه عوض شده باشه که دوستانی که تازه مصاحبه رفتن ورژن جدید رو داشته باشن. و اینکه اگر کسی‌ فایل رو به صورت pdf یا عکس داشته باشه و برای من بزاره خیلی‌ بهتره. چون فایل ایشون فقط متن رو داره.

ممنون
سلام
چطور میشه زمان تقریبی مصاحبتو حدس زد؟
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
(2013-05-20 ساعت 02:25)abdolreza نوشته:  

۲- اگر در روز مصاحبه به شما ویزا بدند در ابوظبی ۳-۴ روز کاری طول میکشه تا بسته زرد را برایتان بفرستند ، در ترکیه نوشته ۱۰ روز ، شما حتما برای تغییر مدت اقامتتان اقدام کنید ،
۳- در ترکیه باید قبل از مصاحبه به سایت برید و خودتان ثبت نام کنید و یک آدرس اداره پست را در نزدیکی محل اقامتتان انتخاب کنید ، در مورد ابوظبی نمیدونم .

با تشکر از جوابی که دادید منظور منم همین بود که اگر بک گراند چک نخورد اونوقت پاکت زرد را تو هتل میدهند یا تو پست ؟
لطفا" اگر کسی در مورد نام نویسی در پست ابوظبی خبری داره به من بگه . ممنون
پاسخ

سلام
من رونده مصاحبه رو متوجه نشدم !باید اینترنتی وقت پزشک بگیری بعد زودتر بری اونجا مدیکال رو بگیری (چند روز زودتر؟) بعد بری مصاحبه و انوقت نیازه که بعدشم تو آنکارا موند ؟ یا باید برگردی و ویزا برات ارسال میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
پاسخ
(2013-05-22 ساعت 11:04)mechanicalengineer نوشته:  
لطفا" کسی راهنمایی ام کنه . من تا چند روز دیگه برای مصاحبه گرین کارت م

سلام
من رونده مصاحبه رو متوجه نشدم !باید اینترنتی وقت پزشک بگیری بعد زودتر بری اونجا مدیکال رو بگیری (چند روز زودتر؟) بعد بری مصاحبه و انوقت نیازه که بعدشم تو آنکارا موند ؟ یا باید برگردی و ویزا برات ارسال میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگر به سایت محلی که مدیکال دارید برید در آنجا نوشته ، معمولا برای کسانی که بچه ندارند ٣-٤ روز کاری قبل از مصاحبه ، و اگربچه دارید  ٤-٥ روز 

در مورد ویزا هم بگم باید چند روز صبر کنید ، تا ویزا به دستتان برسه ،
اگر به شما مستقیما ویزا بدند ، پاسپورت های شما را خواهند گرفت و پاس های شما این چند روز نزد سفارت خواهد ماند، شما اصلا بدون پاس نمیتوانید کشور را ترک کنید ، در یکی از برگه های پاس شما ویزای ورود به امریکا خواهند داد ، و یک پاکت زرد که بسته و مهر شده است که آن را باز نباید به هیچ وجه بکنید ، اگر باز شد باید پاکت زرد را برگردانید سفارت تا عوضکنند و دلیل قانع کننده ای هم داشته باشید که چرا باز شده ، با آن ویزای ورود و اون پاکت زرد به امریکا میرید و به افسر فرودگاه تحویل میدهید ، گران کارت شما در امریکا صادر خواهد شد .
از تاریخ مدیکال شما تا به امریکا رفتن شما هم ٦ ماه بیشتر وقت ندارید تا سفر کنید ، پس به یادتان نره که مهلت شما برای رفتن به امریکا از روز مدیکال شما شروع میشه نه از روزه صدور ویزا !
-I-797 received Jan 2010
-Case completed Oct 2012

پاسخ
با سلا م لطفا" دوستان عزیز راهنمایی کنید که نام نویسی در پست (csc) قبل از رفتن به سفارت آمریکا در ابوظبی الزامی ست ؟و اگر نتونستیم نام نویسی در پست محلی را انجام بدم توی سفارت هم میتونیم نام نویسی کنیم ؟یا اصولا" رویه دیگری داره اگر fbi chek نخوره؟؟ با تشکر از دوستان منتظر راهنمایی تون هستم.
کیس هم گرین کارت مادرم از طریق برادر سیتی زن میباشد که 9 ماه طول کشیده از اپلای تا روز مصاحبه
پاسخ
(2013-05-25 ساعت 11:51)سیامک ع نوشته:  با سلا م لطفا" دوستان عزیز راهنمایی کنید که نام نویسی در پست (csc) قبل از رفتن به سفارت آمریکا در ابوظبی الزامی ست ؟و اگر نتونستیم نام نویسی در پست محلی را انجام بدم توی سفارت هم میتونیم نام نویسی کنیم ؟یا اصولا" رویه دیگری داره اگر fbi chek نخوره؟؟ با تشکر از دوستان منتظر راهنمایی تون هستم.
کیس هم گرین کارت مادرم از طریق برادر سیتی زن میباشد که 9 ماه طول کشیده از اپلای تا روز مصاحبه

اگر اشتباه نکنم منظور شما این است که مادرتان از طریق برادر شما برای مادرتان اقدام کرده ، نه از طریقه دائی شما که برادر ایشون میشه چون در حالت دوم حدود ١١ تا ١٣ سال کارشان طول خواهد کشید ! اگر پسر سیتیزن برای مادر اقدام کنه اینقدر که شما گفتید طول خواهد کشید .
در مورد انتخاب جا در سایت سفارت که چیزی نوشته نشده این به این معنا است که در این سفارت از این سیستم جدید استفاده نمیشه. ولی من یکی از سفر نامه های ابوظبی را میخواندم دیدم که پرسیده بود افسر که آیا ثبت نام کردید در سایت ! ؟
من پیشنهاد میکنم در فروم لاتاری این را سوال کنید یا تماس بگیرید با سفارت
ولی نوشته که حداقل ٣-٤ روز طول میکشه اگه با ویزا موافقت بشه .
-I-797 received Jan 2010
-Case completed Oct 2012

پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، msar
(2013-05-23 ساعت 04:34)abdolreza نوشته:  
(2013-05-22 ساعت 11:04)mechanicalengineer نوشته:  

سلام
اگر به سایت محلی که مدیکال دارید برید در آنجا نوشته ، معمولا برای کسانی که بچه ندارند ٣-٤ روز کاری قبل از مصاحبه ، و اگربچه دارید  ٤-٥ روز 

در مورد ویزا هم بگم باید چند روز صبر کنید ، تا ویزا به دستتان برسه ،
اگر به شما مستقیما ویزا بدند ، پاسپورت های شما را خواهند گرفت و پاس های شما این چند روز نزد سفارت خواهد ماند، شما اصلا بدون پاس نمیتوانید کشور را ترک کنید ، در یکی از برگه های پاس شما ویزای ورود به آمریکا خواهند داد ، و یک پاکت زرد که بسته و مهر شده است که آن را باز نباید به هیچ وجه بکنید ، اگر باز شد باید پاکت زرد را برگردانید سفارت تا عوضکنند و دلیل قانع کننده ای هم داشته باشید که چرا باز شده ، با آن ویزای ورود و اون پاکت زرد به آمریکا میرید و به افسر فرودگاه تحویل میدهید ، گران کارت شما در آمریکا صادر خواهد شد .
از تاریخ مدیکال شما تا به آمریکا رفتن شما هم ٦ ماه بیشتر وقت ندارید تا سفر کنید ، پس به یادتان نره که مهلت شما برای رفتن به آمریکا از روز مدیکال شما شروع میشه نه از روزه صدور ویزا !
مرسی Abdolreza جان
فقط دو تا سوال دیگه :
اگر ویزا مستقیم ندهند و چک بخوری پروسه چیه؟
این مبلغ 160 دلار که میگن باید برای ویزا پرداخت کنی کجای این پروسس و چه وقت و چطور پرداخت کنیم؟
وآخر اینکه بعضی بچه ها از پست ups حرف میزنن تو آنکارا برای چیه ؟ یعنی این پست برات میفرسته به آدسی که در مصاحبه میدی؟
پاسخ
(2013-05-26 ساعت 15:14)mechanicalengineer نوشته:  دوستان عزیز سلام

[quote='mechanicalengineer' pid='346262' dateline='1369565067']
مرسی Abdolreza جان
فقط دو تا سوال دیگه :
این مبلغ 160 دلار که میگن باید برای ویزا پرداخت کنی کجای این پروسس و چه وقت و چطور پرداخت کنیم؟
وآخر اینکه بعضی بچه ها از پست ups حرف میزنن تو آنکارا برای چیه ؟ یعنی این پست برات میفرسته به آدسی که در مصاحبه میدی؟

اگه به پروسه بکشه که باید هر چند وقت یک بار سایت سفارت را چک کنید تا شماره پرونده شما ظاهر بشه بعد میتونید با وکالت ( باید برگه وکالت داشته باشد ) به سفارت برد و پاس مادر را تحویل بدید که ویزا را تحویل بداند بشما بعد از چند روز .
کی میگه که باید پولی پرداخت کنید ؟ اگر از  NVC برای شما فیش پرداخت فرستادند فقط آن را پرداخت میکنید. 
شما گفتید که در ابوظبی مصاحبه دارید ، سوال شما در مورد آنکارا را متوجه نمیشم ، والی در مورد آنکارا از دسابر ٢٠١٢ دیگر سیستم UPS کار نمیکنه و دیگه پاس را به محل اقامت شما نمیفرستند ، شما باید از پست ملی ترکیه به صورت ثبت نام قبلی یک اداره پست را انتخاب کنید ، ترجیحا نزدیک محل اقامتان ، و بعد از مصاحبه اگر مستقیم ویزا گرفتید, سفارت پاس شما را به اون اداره پست که شما قبلا در آن ثبت نام کردید میفرستد ، و شما باید بعد از چند روز برید آن را تحویل بگیرید . 
-I-797 received Jan 2010
-Case completed Oct 2012

پاسخ
(2013-05-26 ساعت 20:38)abdolreza نوشته:  
(2013-05-26 ساعت 15:14)mechanicalengineer نوشته:  دوستان عزیز سلام

[quote='mechanicalengineer' pid='346262' dateline='1369565067']
مرسی Abdolreza جان
فقط دو تا سوال دیگه :

اگه به پروسه بکشه که باید هر چند وقت یک بار سایت سفارت را چک کنید تا شماره پرونده شما ظاهر بشه بعد میتونید با وکالت ( باید برگه وکالت داشته باشد ) به سفارت برد و پاس مادر را تحویل بدید که ویزا را تحویل بداند بشما بعد از چند روز .
کی میگه که باید پولی پرداخت کنید ؟ اگر از  NVC برای شما فیش پرداخت فرستادند فقط آن را پرداخت میکنید. 
شما گفتید که در ابوظبی مصاحبه دارید ، سوال شما در مورد آنکارا را متوجه نمیشم ، والی در مورد آنکارا از دسابر ٢٠١٢ دیگر سیستم UPS کار نمیکنه و دیگه پاس را به محل اقامت شما نمیفرستند ، شما باید از پست ملی ترکیه به صورت ثبت نام قبلی یک اداره پست را انتخاب کنید ، ترجیحا نزدیک محل اقامتان ، و بعد از مصاحبه اگر مستقیم ویزا گرفتید, سفارت پاس شما را به اون اداره پست که شما قبلا در آن ثبت نام کردید میفرستد ، و شما باید بعد از چند روز برید آن را تحویل بگیرید . 
بازم ممنو و اینکه من آنکارا هستم ، این پست ملی ترکیه رو باید در هنگام مصاحبه آدرسشو بدیم ؟ لینکی ازش دارید ؟
و سوال دیگه اینکه من مدارک اولیه رو براشون فرستادم فرم... و از این به بعد باید منتظر بشم اونا بهم زمان ملاقات بدن و یا اینکه برم تو سایت CSC خودم زمان مصاحبه بگیرم ؟اگه مختصری از پروسه که باید انجام بدم از این به بعد رو بدونید و راهنمایی کنید ممنون میشم
پاسخ
(2013-05-26 ساعت 15:14)mechanicalengineer نوشته:  بازم ممنو و اینکه من آنکارا هستم ، این پست ملی ترکیه رو باید در هنگام مصاحبه آدرسشو بدیم ؟ لینکی ازش دارید ؟
و سوال دیگه اینکه من مدارک اولیه رو براشون فرستادم فرم... و از این به بعد باید منتظر بشم اونا بهم زمان ملاقات بدن و یا اینکه برم تو سایت CSC خودم زمان مصاحبه بگیرم ؟اگه مختصری از پروسه که باید انجام بدم از این به بعد رو بدونید و راهنمایی کنید ممنون میشم

به سایت سفارت در آنکارا برید ، در آنجا در قسمت visas - immigrant visas - interview schedule برید در آنجا آدرس سایت را براتون نوشته بر روی لینک کلیک کنید به آنجا که وارد شدید ثبت نام کنید . راهنما هم داره به زبان فارسی هم است .
- مشخصات خودتان را وارد میکنید ، و یک محل ترجیحا نزدیک محل اقامتتان انتخاب کنید ، هرکدوم از محله ها را در اینترنت سرچ کنید به شما میگه کجا است ، و از روی اون در نزدیکی محله اقامتتان یک پست پیدا کنید .
- مدیکال هم باز به سایت سفارت برید ، visas - immigrant visas - Medical Requirments برید و روی سایت که نوشته در آنجا کلیک کنید ، و وقت بگیرید ، برای وقت گرفتن دکتر به تاریخ و ساعت زمان مصاحبه احتیاج است که در نامه آخر براتون میاد ، و بهتره برای ثبت نام در سایت برای پست هم وقتی نامه مصاحبه برایتان آمد اقدام کنید .

شما اگر پرونده خانوادگی هستید ، یعنی یکی از افراد خانواده یا همسر برای شما اقدام کردند ، باید صبر کنید تا نامه مصاحبه شما بیاد .
اول باید از شما مدارک مثل شناسنامه و مالیات کسی که اقدام کرده ، اسپنسر ، یک سری فرم و غیره درخواست کنند ، بعد از تمام شدن این پروسه ، پرونده شما کامل میشه و میره به صف نوبت دهی سفارت ، بعد از آن براتون یک نامه میاد که شما را دعوت میکنه به مصاحبه با این مضمون که در چه روزی و چه ساعتی به سفارت برید و چه مدارکی را باید با خودتان ببرید .
مدارک هم برای هر کس فرق میکنه ، بستگی به مدل درخواست شما داره .
-I-797 received Jan 2010
-Case completed Oct 2012

پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان