کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ترجمه دیپلم، نمرات دبیرستان و ارزشیابی در آمریکا
(2012-09-24 ساعت 23:10)amin jooon نوشته:  سلام
من میخوام با دیپلم ادامه بدم آیا صرفا ترجمه دو کارنامه ی مقوایی دیپلم و پیش دانشگاهی لازمه یا مدرک دیگه ای لازمه اگه لازمه بگید چی لازمه ممنونتون میشم مرسیBig Grin

برای چندمین بار خدمت مهاجران دانش دوست دانش طلب!!!
این سوالها رو حتما و اکیدا از کالجی که قراره برین بپرسین. مکان به مکان (مهدیه تهران؟؟) فرق داره. یک جا ارزشیابی میخوان یک جا نمیخوان و مسائل دیگه...
در ضمن گوشه چشمی هم به این که چه میخواین بخونین و کجا بخونین و خرج مخارج و آینده کاری و مشکلات تحصیل و غیره هم چــــــــــــــــــی؟ داشته باشین. بیشترین تعداد ترک تحصیلی ها در کالجها بعد از یکی دو ترم مهاجران تازه وارد هستند چون فکر میکردن که چی میشه و چی شد!!
پاسخ
تشکر کنندگان: vroom ، honey62 ، usa lover ، pr.kia ، gbtm ، ali234 ، HAZARA ، rouzbehdarvishi ، Lucky Luke ، mehdi2014 ، msar ، barfi1
من میخوام معماری بخونم اگه هم بشه تو ایالت فلوریدا تمپا
Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، msar
من هم میخوام با دیپلم رفتم پذیرش بگیرم کسی هست راهنماییم بکنه
شماره کیس:2013AS59XX رویت قبولی :1می 2012
کنسولگری:ابوظبی محل مورد نظر:ویریجینیا-ویزا یک ضربCool
كيس دو نفرو نصفي . 9/8/2013 تاریخ ورود
پاسخ
(2012-09-25 ساعت 00:45)amin jooon نوشته:  من میخوام معماری بخونم اگه هم بشه تو ایالت فلوریدا تمپا
Big Grin

سلام من هم انجا قرار است زندگی کنک هر اطلاعاتی بدست آوردی ما را هم مطلع کن
شماره کيس: 2012AS00027xxx
کنسولگري: آنکارا
تاريخ ارسال فرمهاي اوليه: 2011
تاريخ دريافت فرمها توسط Kcc :
تاريخ اعلام کارنت شدن کيس: April
تاريخ مصاحبه:
تاريخ دريافت کليرنس:
تاريخ دريافت ويزا:
تعداد نفرات کيس : 3 نفر
جمع تقريبي هزينه ها:7000عکس،50500 DHL،ترجمه مدارک 180
پاسخ
(2012-05-23 ساعت 02:32)yami نوشته:  بنابرین تایید میکنم که اگه مدرک بالای دیپلم دارین و میخوان از اول درس بخونین به نفعتونه که اصلا حرف مدرک قبلیه رو نزنین وگرنه باید ریز نمرات رو ایران ترجمه کرده و بعد بیارین اینجا و در یک شرکت ارزشیابی مدارک خارجی به هزینه خودتون و با معرفی دانشگاه یا کالج ارزشیابی کنین که خودش هزینه ای هست.

قبل از هر چیز ممنون به خاطر اطلاعات خوبتون ... یامی جان می خواستم بدونم من که مدرک لیسانس دارم اگه بخوام اعلام کنم که دیپلمه هستم و بخوام رشته جدید بخونم و از طرفی هم بتونم از گرنت استفاده کنم آیا ممکن متوجه بشن با توجه به اینکه در پر کردن فرم ففسا ,ssn و شماره گرین کارت رو از ما میخوان و این رسما به این معناست که به اطلاعاتی که ما قبلا برای گرین کارت ارایه دادیم دسترسی دارن ... من شدیدا سر 2راهی موندم که چکار کنم.این سوال رو در تاپیکهای دیگه هم پرسیدم ولی متاسفانه جواب درستی نگرفتم..میخواستم از شما که تجربه داشتید بپرسم که به نظرتون آیا مدرک لیسانسم رو به کالج اعلام نکنم یا ریسک این کار بالاست ؟؟از طرفی هم در تاپیکهای دیگه از چندتا از دوستان شنیدم که خیلی ها این کار رو میکنن به خصوص کسانیکه کلا میخوان رشته تحصیلیشون رو تغییر بدن و از اول چیزیو بخونن که اونجا به دردشون بخوره...لطفا اگر کس دیگری هم در این زمینه اطلاعات داره بگه...مرسییییی
پاسخ
تشکر کنندگان: pr.kia ، ali234 ، samira t ، mohajer13 ، HAZARA ، msar
(2012-12-26 ساعت 21:58)mahakk نوشته:  
(2012-05-23 ساعت 02:32)yami نوشته:  بنابرین تایید میکنم که اگه مدرک بالای دیپلم دارین و میخوان از اول درس بخونین به نفعتونه که اصلا حرف مدرک قبلیه رو نزنین وگرنه باید ریز نمرات رو ایران ترجمه کرده و بعد بیارین اینجا و در یک شرکت ارزشیابی مدارک خارجی به هزینه خودتون و با معرفی دانشگاه یا کالج ارزشیابی کنین که خودش هزینه ای هست.

قبل از هر چیز ممنون به خاطر اطلاعات خوبتون ... یامی جان می خواستم بدونم من که مدرک لیسانس دارم اگه بخوام اعلام کنم که دیپلمه هستم و بخوام رشته جدید بخونم و از طرفی هم بتونم از گرنت استفاده کنم آیا ممکن متوجه بشن با توجه به اینکه در پر کردن فرم ففسا ,ssn و شماره گرین کارت رو از ما میخوان و این رسما به این معناست که به اطلاعاتی که ما قبلا برای گرین کارت ارایه دادیم دسترسی دارن ... من شدیدا سر 2راهی موندم که چکار کنم.این سوال رو در تاپیکهای دیگه هم پرسیدم ولی متاسفانه جواب درستی نگرفتم..میخواستم از شما که تجربه داشتید بپرسم که به نظرتون آیا مدرک لیسانسم رو به کالج اعلام نکنم یا ریسک این کار بالاست ؟؟از طرفی هم در تاپیکهای دیگه از چندتا از دوستان شنیدم که خیلی ها این کار رو میکنن به خصوص کسانیکه کلا میخوان رشته تحصیلیشون رو تغییر بدن و از اول چیزیو بخونن که اونجا به دردشون بخوره...لطفا اگر کس دیگری هم در این زمینه اطلاعات داره بگه...مرسییییی

احتیاط واجب آنست که در این دیار دور بر دروغ و دروغگویی رو خیط بکشید مگر اینکه پی مسائل احتمالی پشت بندش رو تمام کمال به تن مالیده باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: mahakk ، ali234 ، farzad parsa ، storagemeter ، HAZARA ، mehdi2014 ، msar
برای high school transcript باید بریم ریز نمرات بگیریم؟ از مدرسه؟برای چهارسال؟
ARRIVAL DATE: JAN 14
CATEGORY: DV LOTTERY
پاسخ
(2012-12-26 ساعت 21:58)mahakk نوشته:  

دقیقا مشکل منم همینه کسی تا حالا این کارو کرده؟
ARRIVAL DATE: JAN 14
CATEGORY: DV LOTTERY
پاسخ
تشکر کنندگان: mohajer13 ، HAZARA ، msar
(2012-11-02 ساعت 18:52)gol1 نوشته:  
(2012-09-25 ساعت 00:45)amin jooon نوشته:  من میخوام معماری بخونم اگه هم بشه تو ایالت فلوریدا تمپا
Big Grin

سلام من هم انجا قرار است زندگی کنک هر اطلاعاتی بدست آوردی ما را هم مطلع کن
سلام
من با مدرک دیپلم ریاضی چطور می تونم انجا ادامه تحصیل بدم
میشه راهنماییم کنید

دوستان اگر درباره ادامه تخصیل با دیپلم اطلاعات دارید کمک کنیییییید
شماره کیس:2013AS59XX رویت قبولی :1می 2012
کنسولگری:ابوظبی محل مورد نظر:ویریجینیا-ویزا یک ضربCool
كيس دو نفرو نصفي . 9/8/2013 تاریخ ورود
پاسخ
امیدوارم به این تاپیک غبار گرفته سر زده و به سراغ من بیایید Sad
به حضور مبارکتون عرض شود که دیروز رفتم UCF ، گفتن باید ریز نمره هاتو بفرستی میامی واسه evaluation.
در واقع من دانشجوی ترم آخر لیسانس بودم که میهن را به خوبی هایش سپردم و اومدم.
حالا اینطور که از شواهد پیداست، اگه چند واحد بنده رو هم قبول کنن و مثلا 1 ترم بگن کمتر بخون واسه لیسانس، دیگه از FAFSA خبری نیست.
از بزرگان تقاضا دارم در چند مورد بنده رو راهنمایی بفرمان.
یکی اینکه آیا نظریه ی مذکور راسته یا دروغ؟
دوم اینکه به نظرتون با توجه به اینکه FAFSA کل هزینه رو وام میده، الان تحصیل رو شروع کنم یا باز هم مزایایی در صبر و استقامت در راه In-State شدن هست و بهتره تا سال دیگه منتظر باشم؟
پیشاپیش سپاسگزارم
Case Number:2013 AS 60XX
سفارت : ابوظبی هفته دوم اپریل
ویزای یکضرب
ساکن فلوریدا از اپریل 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: asal1907 ، msar
(2013-05-05 ساعت 06:44)escutcheon نوشته:  امیدوارم به این تاپیک غبار گرفته سر زده و به سراغ من بیایید Sad
به حضور مبارکتون عرض شود که دیروز رفتم UCF ، گفتن باید ریز نمره هاتو بفرستی میامی واسه evaluation.
در واقع من دانشجوی ترم آخر لیسانس بودم که میهن را به خوبی هایش سپردم و اومدم.
حالا اینطور که از شواهد پیداست، اگه چند واحد بنده رو هم قبول کنن و مثلا 1 ترم بگن کمتر بخون واسه لیسانس، دیگه از FAFSA خبری نیست.
از بزرگان تقاضا دارم در چند مورد بنده رو راهنمایی بفرمان.
یکی اینکه آیا نظریه ی مذکور راسته یا دروغ؟
دوم اینکه به نظرتون با توجه به اینکه FAFSA کل هزینه رو وام میده، الان تحصیل رو شروع کنم یا باز هم مزایایی در صبر و استقامت در راه In-State شدن هست و بهتره تا سال دیگه منتظر باشم؟
پیشاپیش سپاسگزارم

جواب سوال اول رو نمی دونم ولی منم همچین استنباطی از تاپیک "کالج، شهریه و کمک هزینه" کردم. سوال دوم:
اگه الان بخوای کارای دم دستی بکنی مثل کشیر و اینها که باید متوسط رو ساعتی ده دلار حساب کنی. شما هفته ای 40 ساعتم که خوش شانس باشی و کار کنی میشه ماهی 1600 تا . و حتما اون رشته ای که می خوای براش زحمت کالج رفتن رو بکشی، بیشتر از اینها درآمد اره دیگه ، درسته؟ شما می تونی از تو سایتها دربیاری که برای اون رشته ای که می خوای بخونی، حدودا چقدر باید انتظار درآمد داشته باشی. بنابراین به نظر من اول سعی کن تخمین دقیقی بزنی که احتمالا بعد از کالج چه در آمدی خواهی داشت. بعد ببین فرق شروع فوری کالج و شروع بعد از یک سال کالج چقدر میشه. (در ضمن حواست باشه که لزوما با گذشت یک سال حرفتو باور نمی کنن که حالا دیگه این استیت شدی و هم وارد شدی برو چک کن که شرایط این استیت شدن دقیقا چیه و براش چه مدارکی لازم دارن که جورشون کنی.) یک حساب سرانگشتی نشون می ده که اگر مثلا برای " این استیت" ها، شهریه سالی 5000 تا باشه و برای ما 15000 تا و بعد از فارغ التحصیلی بتونی رو درآمد ماهی 3000 تا حساب کنی. در صورتی که صبر کنی این استیت بشی، شما بعد از سه سال این قدر داری:
(در سال اول: 1600دلار*12 ماه)منهای 10000 تا برای دو سال تحصیل=9200 دلار
اگر صبر نکنی و سریع وارد دانشگاه بشی، بعد از سه سال این قدر داری:
(منهای 30000 تا برای دو سال تحصیل)+(3000دلار * 12 ماه)=6000 دلار.
پس با این اعداد به نفعته یک سال صبر کنی ولی با اعداد دیگه شاید نه!
موفق باشی!
قبولی پس از دو سال شرکت در لاتاری!
مصاحبه: 23 ژانویه 2013
کلیر شدن: 28 روز
کل هزینه ها (برای دو نفر):8 م
+ بلیط آمریکا: نفری 3080000 با هواپیمایی امارات به مقصد دالاس!
پاسخ
دوستان ریز نمرات و مدارک اعم از دیپلم و لیسانس غیر از مهر و سربرگ دارالترجمه تاییدیه امر خارجه و دادگستری وزارت علوم...میخواد؟
***2013AS00002 * روئیت قبولی 1 May * ارسال فرمها:7May * ارسال مجدد فرم با ایمیل 8Oct*افراد کیس:1نفر* تاریخ کارنت شدن: 8 Nov* مصاحبه آنکارا هفته 3 ژانویه* ویزا: یکضرب
پاسخ
تشکر کنندگان: ranebr ، msar
(2013-05-15 ساعت 20:46)poopak نوشته:  دوستان ریز نمرات و مدارک اعم از دیپلم و لیسانس غیر از مهر و سربرگ دارالترجمه تاییدیه امر خارجه و دادگستری وزارت علوم...میخواد؟

اين سوال منم هست، چرا ديگه هيشكى اين تاپيك نمياد !!
کیس نامبر: 2013AS000003xx ‫ •تعداد افراد 2نفر • دیدن قبولی: 1 می • ارسال فرمها: 16جون با ایمیل • زمان مصاحبه : 11دسامبر• کنسولگری: ابوظبی • ویزای یک ضرب
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
برای سفارت بله لازمه و خود دارالترجمه اینکارو با گرفتن هزینه براتون انجام میده. اما برای ارائه به دانشگاه نمیدونم. بقیه دوستا اگه کسی بدونه جواب میده.
البته این قضیه هم شده نوندونی برای این 2 تا وزارتخونه. سفارت هم ظاهرا مهر وزارت امور خارجه رو میشناسه و توی اسنادی که میدین بهشون احتمالا دنبال اون مهر میگردن.
پاسخ
تشکر کنندگان: ranebr ، msar
سلام دوستان، چه جوری می‌شه ریزنمرات دبیرستان و پیش دانشگاهیو به صورت مهرو موم واسه دانشگاه آمریکا فرستاد؟می‌دونم که باید بریم دبیرستان بعد آموزش پرورش منطقه مهر بزنه و من بعد این کارها باید بدم این ریزنمرتو ترجمه کنن، چه جوری مهرو مومش بدم بکنن؟دوباره برم آموزش و پرورش واسه اینکار؟سپاسگزارم
Category : F2B‎
Receipt ‎Number : WAC1790XXXXXX‎
Priority ‎Date :2016 Nov
Approve ‎Date:June 2020
Welcome Letter Date :?‎
Case number:ABD 2020.........
Interview ‎Date : Coming Soon
پاسخ
تشکر کنندگان: msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان