کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای پزشکی
سلام
لطفا راهنمائی کنید
از دوستان پسری دارد حدودا 24 ساله و میخواهد برای ادامه درمان ویزا آمریکا بگیرد احتمالا هم مشکل نفس تنگی دارد و خیلی مدارک پزشکی هم در ایران دارد و برای بیمارستانی در آمریکا هم مکاتبه داشته و گفتن که میتوانی پسرت را بیاری آمریکا حتا مثل اینکه گفته بود که میتوانیم دعوت نامه یا وقت سفارت هم برایت ارسال کنیم یه چیزی در همین موارد گفته بود
حالا از من سوال کرد که آیا اگر بیمارستانی در آمریکا قبول کرده که فرزندش را بیاره آمریکا آیا سفارت بهش ویزا میدهد
آیا راحته آیا باید سند خونه و یا پول زیادی تو حسابش باشه تا ویزا بدن چون قبلا زیاد هزینه کرده بود و پول زیادی نداره البته هزینه بیمارستان را دارد
حالا خواهش میکنم در مورد این موردذ راهنمائی کنید که چطوری ویزا میدهند
ممنون
خداحافظ
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، msar
(2012-06-14 ساعت 00:28)general نوشته:  سلام
لطفا راهنمائی کنید
از دوستان پسری دارد حدودا 24 ساله و میخواهد برای ادامه درمان ویزا آمریکا بگیرد احتمالا هم مشکل نفس تنگی دارد و خیلی مدارک پزشکی هم در ایران دارد و برای بیمارستانی در آمریکا هم مکاتبه داشته و گفتن که میتوانی پسرت را بیاری آمریکا حتا مثل اینکه گفته بود که میتوانیم دعوت نامه یا وقت سفارت هم برایت ارسال کنیم یه چیزی در همین موارد گفته بود
حالا از من سوال کرد که آیا اگر بیمارستانی در آمریکا قبول کرده که فرزندش را بیاره آمریکا آیا سفارت بهش ویزا میدهد
آیا راحته آیا باید سند خونه و یا پول زیادی تو حسابش باشه تا ویزا بدن چون قبلا زیاد هزینه کرده بود و پول زیادی نداره البته هزینه بیمارستان را دارد
حالا خواهش میکنم در مورد این موردذ راهنمائی کنید که چطوری ویزا میدهند
ممنون
خداحافظ
دوست عزیز, امریکا از نظر پزشکی از بسیاری از کشورهای دنیا عقب است و خود امریکایی ها هم این را می دانند بنابراین اولین سوالی که کنسول از ایشان خواهد کرد این است که چرا مثلا به جای کشور آلمان کشور امریکا را انتخاب کرده است و اگر جواب قانع کننده نباشد ویزا نمی دهند. به هرحال ویزای پزشکی خیلی پیچیده است و نسبت به هر مورد خاص فرق می کند و ممکن است واقعا در این زمینه خاص در بیمارستانی که با آشنای شما مکاتبه کرده است تجهیزات و امکانات منحصر به فردی وجود داشته باشد که کنسول قانع شود آنها فقط برای درمان قصد رفتن به امریکا را دارند. تازه اگر در این مرحله قانع شد به سراغ توانایی مالی و دیگر چیزها می رود.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، golbano ، سارا کوچولو ، msar
سلام
در مورد اینکه چرا آمریکا
برای اینکه ایشون بهم گفت در مورد اینکه کدام کشود و بیمارستان بروم برای چندین بیمارستان در اروپا ایمیل زدن اما هیچ کدام پاسخی ندادن
اما برای بیمارستان هائی که در آمریکا بود آنها پاسخ دادن و گفت میتونی بیائی اینجا
حالا میشود این پاسخ قانع کننده باشد که در اروپا بیمارستانی پاسخ نداد ؟
و فقط سوالی دیگری سفارت آیا پول زیاد باید تو حساب این دوستمون باشه یا سند خانه باید داشته باشه ؟
و ببخشید شما گفتید این نوع ویزا پیچیده است اما مگر نه اینکه آمریکا گفته در این موارد پزشکی همکاری میکند و حتا مثل اینکه نوع خاصی از ویزا هم دارد برای پزشکی
از شما و دیگر دوستان که اطلاعاتی دارند لطفا پاسخ دهد
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
باسلام.همسر من مبتلا به ام اس هست و من به منظور درمان از دو بیمارستان امریکا وقت گرفته ام سوال من اینست که (باید بگویم بهترین امپول ها و درمان ها در این زمینه در امریکا انجام یافته است)چه مدارکی برای ارائه به سفارت لازم است.
با سپاس
پاسخ
سلام
چرا این تاپیک دیگه پیگیری نشد؟
آیا برای بیماران خاص امکان دریافت ویزا برای درمان و یا مثلا شرکت در یک پروژه تحقیقاتی وجود داره؟
پاسخ
(2014-04-15 ساعت 16:55)pooya.n نوشته:  سلام
چرا این تاپیک دیگه پیگیری نشد؟
آیا برای بیماران خاص امکان دریافت ویزا برای درمان و یا مثلا شرکت در یک پروژه تحقیقاتی وجود داره؟
شرکت در پروسه تحقيقاتی بحثش با درمان فرق ميکنه،
اگر شما ميخوايد برای درمان تشريف ببريد بايد از دکتر يا مرکزی که ميخواد شمارو درمان کنه نامه بگيريد برای سفارت و مادرک پزشکيتونم با خودتون ببريد.
اگر برای پروژه تحقيقاتی ميخوايد بريد بهش جداست و بايد اون راه رو انتخاب کنيد.
در هر مورد امکان گرفتن ويزا هست.
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: pooya.n ، msar
دوستان عزیز برای گرفتن ویزای پزشکی برای هر بیماری :
1)ابتدا خوب در اینترنت سرچ کنید بهترین کلینیک ها و بیمارستانهای موجود در بیماری مورد نظر را پیداکنید.
2) با بیمارستان مکاتبه کرده تمامی مدارک موردنظر را مثل اسکن ام ار ای و ازمایشات را برایشان ایمیل کنید.
3) زمان مشخصی که مدنظرتان هست را به ایشان بگویید که برایتان برنامه ریزی یاscheduale appointment کنند
4) تاریخ scheduale appointment یا دعوتنامه دارای تاریخ را از بیمارستان درخواست کنید.
5)حتما نامه ای مبنی بر شرح مالی و یا مخارج احتمالی تان از بیمارستان درخواست کنید.
6) هتلی در نزدیکی مکان مورد نظر بیمارستان رزرو کنید.
7)نامه ای از دکتر خود که شمارا به دکتر بیمارستان مورد نظر درامریکامعرفی میکند بگیرید در این نامه باید شرح بیماری شما و تاریخچه بیماری و دلیل عدم امکان درمان درایران را باید پزشک شما شرح دهد.
8) ازتمامی نامه ها،دعوتنامه بیمارستان، رزرو هتل در تاریخ schedula appointment و شرح مالی هزینه های احتمالی حتما پرینت بگیرید.
9) باید حتما تمکن مالی داشته باشید و یا نامه ای از اسپانسری در امریکا که نشان دهد هزینه های شمارا تقبل میکند و یا اگر شخصا پرداخت میکنید باید گواهی تمکن مالی خوبی داشته باشید
10) سعی کنید اطلاعاتتان را در مورد بیماریتان و اینکه چرا امریکا بهترین گزینه برای درمان بیماری شماست را بالا ببرید.
11) توکل به خدا کنید بقیه اش با خداست.(البته همش با خداست)
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: pooya.n ، msar ، Julia
(2014-04-16 ساعت 12:13)statueofgod86 نوشته:  دوستان عزیز برای گرفتن ویزای پزشکی برای هر بیماری :
1)ابتدا خوب در اینترنت سرچ کنید بهترین کلینیک ها و بیمارستانهای موجود در بیماری مورد نظر را پیداکنید.
2) با بیمارستان مکاتبه کرده تمامی مدارک موردنظر را مثل اسکن ام ار ای و ازمایشات را برایشان ایمیل کنید.
3) زمان مشخصی که مدنظرتان هست را به ایشان بگویید که برایتان برنامه ریزی یاscheduale appointment کنند
4) تاریخ scheduale appointment یا دعوتنامه دارای تاریخ را از بیمارستان درخواست کنید.
5)حتما نامه ای مبنی بر شرح مالی و یا مخارج احتمالی تان از بیمارستان درخواست کنید.
6) هتلی در نزدیکی مکان مورد نظر بیمارستان رزرو کنید.
7)نامه ای از دکتر خود که شمارا به دکتر بیمارستان مورد نظر درآمریکامعرفی میکند بگیرید در این نامه باید شرح بیماری شما و تاریخچه بیماری و دلیل عدم امکان درمان درایران را باید پزشک شما شرح دهد.
8) ازتمامی نامه ها،دعوتنامه بیمارستان، رزرو هتل در تاریخ schedula appointment و شرح مالی هزینه های احتمالی حتما پرینت بگیرید.
9) باید حتما تمکن مالی داشته باشید و یا نامه ای از اسپانسری در آمریکا که نشان دهد هزینه های شمارا تقبل میکند و یا اگر شخصا پرداخت میکنید باید گواهی تمکن مالی خوبی داشته باشید
10) سعی کنید اطلاعاتتان را در مورد بیماریتان و اینکه چرا آمریکا بهترین گزینه برای درمان بیماری شماست را بالا ببرید.
11) توکل به خدا کنید بقیه اش با خداست.(البته همش با خداست)
موفق باشید
دوست عزيز من شنيدم وقتی بيمارستان رو تو امريکا انتخاب ميکنيد بايد اول هزينه درمانتون رو پرداخت کنيد و بعد آنها براتون دعوت نامه ميفرستن . درسته ؟
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: pooya.n ، alitab ، msar
دوست عزيز من شنيدم وقتی بيمارستان رو تو امريکا انتخاب ميکنيد بايد اول هزينه درمانتون رو پرداخت کنيد و بعد آنها براتون دعوت نامه ميفرستن . درسته ؟
[/quote]
بستگی به نوع بیماری شماداره برخی بیماریها نیاز به نظریه دوم پزشکی امریکایی داره یا second oponion که فقط یک هزینه ویزیت برای شما صادر میشه.اما اگرکه نوع بیماری بعد از فرستادن ازمایشات تشخیص حدودی داده بشه باید یک مبلغ حدودی براشون بفرستید.همه اینها بستگی به نوع بیماری و تشخیص پزشک معالج در امریکا داره.
کمی پیچیده است ولی باید تحقیق کنید.سال گذشته خودم اینجا کلی سوال پرسیدم هیچکس نبود جوابمو بده خودم کلی تحقیق کردم.بالاخره باید ازجایی استارت زد.
پاسخ
تشکر کنندگان: alitab ، msar
من در انستیتو تحقیقاتی پزشگی NIHدر شهر بتسدا در ایلت مریلند پذیرفته شدم به من گفتند هزینه دو ماه خودت را داشته باش برای مسکن و خوراک معادل 3000دلار ودر تماس بعدی گفتند که شما باید برای سه ماه مبلغ 10000 دلار داشته باشید و هزینه های تشخیص بیماری و درمان به غیر از دارو با این مرکز هست و حال من مردد هستم که برای ویزا اقدام کنم یانه چون اطلاعات کافی در مورد این مرکز ندارم دوستان راهنماییم کنند
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
يكي از دوستان ما از طريق لاتاري رفته امر ي كا، ايشون يك فرزند بالاي ٢١ مجرد دارند، كه متاسفانه مشكوكه به سرطان. اگه والدينش از طريق F4 فكر مي كنم اقدام كنند براش خيلي ديره، قصد دارند از طريق پزشكي براش اقدام كنند كه زمان بيشتر از اين از دست نره كه شايد اگه خدا بخواهد يك راه درماني واسش پيدا بيشه هر چه زودتر.
دوستان كسي اگه مي تونه راهنمايي كنه كه چجوري ميشه از طريق پزشكي اقدام كرد، كه چكار بايد كنيم و چه فرمهايي و تكميل كنيم ممنون ميشم كمك كنه.
اگه برام يه كپي از اطلاعاتتون را پيغام خصوصي بزاريد كه حتماً ببينم يك دنيا ممنون ميشم. :* :*
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان.

سوالی داشتم راجع به ویزای توریستی.
بنده قصد دارم که ویزای پزشکی تهیه کنم و تا اونجا که میدونم ویزای پزشکی با توریستی برابره.
و طی تماسم با یکی از روانپزشکهای رده بالای آمریکا ایشون موافقت کردن که برام نامه بفرستن.
حالا سوال من اینه که ایا با داشتن نامه پزشکی معتبر شانسی برای گرفتن ویزا خواهم داشت؟
و با توجه به اینکه هزینه سفر رو والدینم قراره تقبل کنند میخواستم بدونم که تمکن مالی مورد نظر سفارت دقیقا چیه؟
ایا منظور اسناد ملکیه یا مبلغ خاصی در حساب بانکی؟

ممنون میشم اگه پاسخ بدید!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام. روزتون بخیر .
یه سوال داشتم. بنده مبتلا به بیماری ام اس هستم. نوع خفیف.
میخواستم بدونم جایی هست که بتونم اقامت بگیرم. راهنماییم کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان